Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разходки в Националните Паркове

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Разходки в Националните Паркове

    Колеги ако не успокоите топката ще трябва да правя това аз. Само че така нищо няма да се промени и ще се окаже че точно тези с които трябва да се говори няма да са тук. Аз не ви разбирам. Намериха се хора които имат и достойнството и мъжеството да отстояват позиция, които не гледат да ви изненадат за да ви вземат по двайсет лева и които обичат гората и планината и дават мило и драго за нея... Вие обаче сте недоволни от тях? И те са ви виновни за положението в държавата... Защо не протестирате там където му е мястото бре? А? Я палнете моторите пък идете пред Парламента или Министерския съвет! Или мислите че колегата ни gadeff седи по цял ден зад сергията и продава горички на разни бизнесмени а после си пише тук с вас за да е под прикритие... Абе вие въобще не схващате ли хората които пишат тук са НАШИТЕ хора... Тези хора дето обичат планината... какво сте тръгнали да се правите на герои и на тях да им искате сметка... Ако не знатете къде са тези които продават и разпродават питайте ще ви кажа...

    А против карането на ендуро в гората навсякъде и аз имам против. Защото ми омръзна като изведа детето по пътечките на Витоша да се чувствам като на аутобан и постоянно да го държа за ръка да не го отнесе някой ЛУМПЕН с мотор! Дето освен това е с отворен ауспух и после оглася гората още половин час. И ми е много странно защо пък веднъж не съм срещнал на такива места някой приятел с мотор. Защо? А аз познавам много ендуристи... ама много... и не ги срещам по тези пътеки... всъщност срещам ги ама пеша... Та я недейте се прави на света вода ненапита. Сред каращите мотор има много ЛУМПЕНИ които си заслужават и наказанията и глобите. Сред каращите джипове и ATV е същото положение. И да знаете че аз ще се боря до последно за точната регламентация къде и какво може. Ще се боря за правата и на ендурото и на ATV и на 4х4. Но тези права трябва да са съобразени с тези на другите. И ще съм първият който ще покрепи крути мерки срещу тези които нарушават правилата. Включително с конфискация на МПС-то което се очаква скоро да се приеме в закона... А на тези дето си мислят че няма кой и как да ги хване им казвам: само почакайте...

    Бъдете разумни и отговорни. Карането в горите трябва да може да става но при строга регламентация... а за да е справедлива тази регламентация трябват разум и спокойствие от всички страни и ДИАЛОГ! Защото ако продължавате да се карате с всеки който иска да си говори с вас единственото което ще получите е това което е навсякъде в ЕС... Карането там на ендуро, ATV и 4х4 извън пътищата е ЗАБРАНЕНО! Освен за парковата охрана! Ако не искате това да стане само за няколко години и тук МИСЛЕТЕ и се опитвайте да разберете и другата страна... за да има причина тя да ви отговори със същото!
    VPetrov.photography

    Коментар


    • До: Разходки в Националните Паркове

      Първоначално публикуван от vitliemof Преглед на мнение
      Полуженията са 2 .Или неможеш да четеш или си пропуснал поста ми в който пиша че се примирявам с това че неможе да се кара навсякъде А не съм казал:Ти ли ще ми кажеш къде ще карам...Чети хубаво и всичко за да не се изказваш неподготвен.Недейте да сравнявате България с която и да е стрна че камо ли с Германия и Англия.Та колкото и да се мазниш на парковите чиновници пак има вероятност да се прибереш с акт.
      Това не е отговор на въпроса ми за продажбите и частните резервати.Дали Елпром дали друг е продавача те си знаят.В края на краищата играят в един и същ цирк.Все още имам желание да закупя връх Амбарица (Васил Левски).
      Знаете ли какъв е троблема че като се засечем по хижите с паркови служители След втората ракия си казват абсолютно всичко.А ако ги и черпиш даже и повече от всичко.А относно твоето каране не казвай че спазваш забраните като караш че ако ги спазваш нетрябва да караш изобщо.
      А защо е забранено да се кара в парковите участъци по пътя данеби да има застрашен вид камъни.?Чакам отговори но не такива от рода на pursie защото са несмислени и глупави.
      Ще ти пиша бавно, защото виждам, че четеш трудно.
      1. Ако хижата на Елпром е била ведомствена собственост, логочно е собствениците на този Елпром да я продадат на когото искат.И без да питат теб и мен.
      2. Едва ли някаква сделка за връх Васильв са участвали хора от парковата охрана. Убеден съм, че тази сделка е сключена в нечий кабинет в някое министерство.
      3.Нямам нужда да се подмазвам на парковата охрана, защото карам много рядко в парковете и досега никога не съм имал проблеми с тях.
      4. Имам щастието да живея на село и около мен има само една защитена територия иси карам спокойно.
      5. наистина съм пропуснал поста, в който се примиряваш с забраните
      6. Недей да чакаш отговори за забраните от парковата охрана. потърси ги някъде другаде.
      7. и аз съм озадачен от някой забрани, ама какво да се прави.

      Хайде лек ден и не избързвай да наричаш постовете на другите " глупави" след като не познаваш човека отсреща.
      Колкото и коне да има под капака, важното е магарето зад волана
      NULLA TENACI INVIA EST VIA

      Коментар


      • До: Разходки в Националните Паркове

        [quote=Венцислав Петров;433440]Колеги ако не успокоите топката ще трябва да правя това аз. Само че така нищо няма да се промени и ще се окаже че точно тези с които трябва да се говори няма да са тук. Аз не ви разбирам. Намериха се хора които имат и достойнството и мъжеството да отстояват позиция, които не гледат да ви изненадат за да ви вземат по двайсет лева и които обичат гората и планината и дават мило и драго за нея... Вие обаче сте недоволни от тях?
        Уважаеми г-н Петров.Смятам че всичко протича в рамките на разумното,така че невиждам какво да се успокояваме.Та нали именно за това е този форум да се разясняват тези неща.Аз също не съм съгласен с безразборното каране както съм написал по горе в темата.Но също така съм подчертал че това е мое лично мнение и не нося отговорност за мнения и действия на други лица.След като смятате че преминаваме границите,моето предложение е следното:
        Да се упредели дата,на която да се направи някаква беседа която да се състои на хижа Вежен. До хижата е разрешено да се отиде с мпс и е с доста голям капацитет .Това мисля че ще е най правилното решение отколкото да щракаме копчета и всеки да казва колко е смел другия като не се виждаме очи в очи.
        Не съм казал че парков служител е продал паркова собственост.Ако е излязло така моля за извинение.Но твърдението ми е че знаят за нелегалните зделки които се извършват.Но защо не повдигат въпроса за тях ами какво ли си казват Давай да бием по офроодаджии че те са по безобидни а ако навлезем в клетката на лъва може да останем и без работа.
        С уважение .Поздрави.

        Коментар


        • До: Разходки в Националните Паркове

          Не е хубаво да се делиме на ние-вие тука, но аз не мисля че точно мотористите започнаха това.Причината да пиша толкова в тази тема е, че виждам да се създава изключително негативно отношение към хората каращи мотори, като че ли те са най-големите вредители на горите.
          А това просто не е вярно
          За пример, където аз карам с мотора , и то много пъти, в тревата остава само едва видима следа.Оня ден, от там беше минал камион с дървосекачи само един единствен пътИмаше два огромни коловоза от които се стичаше водаЕ, къде е милеещия за природата горски, да го спре и да му напише актЩе напише, ама друг път
          Горите се изсичат незаконно, туристите оставят камари боклуци, ловците не оставиха животно из горите(стреля се по всичко дет се движи), ама не, моторите са врагаТова дразни изключително
          Относно парковете се колебая.Съгласен съм че не е добре да се кара там, тогава обаче да се затворят и за туристиНима те не плашат животните, нима не оставят камари боклуциЯ вижте дъновистите какъв свинарник правятАйде горските, какво чакате, защо не ги гонитеА и като знам из нашия район горския какви далавери върти с дървен матерял, съжалявам нямам уважение
          А относно това че забраните идвали от разни министерства и прочее, сори, аз това мародерско правителство не го признавам, в едно с министрите и забраните муНе карам в парковете по-съвест, не заради забраните
          0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
          Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
          Суперскан България www.decbg.com
          Машинно почистване на DPF/FAP филтър

          Коментар


          • До: Разходки в Националните Паркове

            Първоначално публикуван от vitliemof Преглед на мнение
            .............................
            Не съм казал че парков служител е продал паркова собственост.Ако е излязло така моля за извинение.Но твърдението ми е че знаят за нелегалните зделки които се извършват.Но защо не повдигат въпроса за тях ами какво ли си казват Давай да бием по офроодаджии че те са по безобидни а ако навлезем в клетката на лъва може да останем и без работа.
            С уважение .Поздрави.
            Колега, не съм парков служител, въпреки че част от Природен Парк Златни пясъци попада при мен.
            Последните три акта, които съм писал са за строеж в горския фонд (на бащата на настоящия заместник кмет по строителството на Община Балчик) и два на представители на КК "Русалка" (АКБ Форес) за подоби нарушения.
            Пиша лично акт само ако е за нещо сериозно и после ще се наложи да се ходи по съдилища. По първият от гореспоменатите актове само шест пъти ходих на дело. Станах "роднина" на служителите в съда, няма да коментирам качеството на тяхната работа.
            http://www.dnevnik.bg/show/?storyid=496559

            За съжаление на всички нас, 99,9% от сделките с гори и горски фонд са съвсем законни според сега действащото законодателство. А ние разбираме за тях, когато почнат да строят или затворят някой път и винаги се оказват с изрядна документация....

            Когато пиша тук, не е за да обвинявам някого или просто да рева като ощипана мома, а да помогна на който има желание, да запълни някои пропуски в знанията си.
            Щем-не щем, ще ни вкарат "в правият път".
            Ако зачитаме правата на другите и за нас ще има място.

            "Извинявам се на другите колеги а от вас gadeff забележка не приемам .С тези изявления те приемам като враг"

            Давай, един повече или по-малко.. До сега нямам лична кола, дето да не е била "малтретирана" нощно време пред блока... Барем на един враг да знам името...
            Най-елементарното правило за употреба на пълния член е да го слагаш отзад на извършителя на действието!

            Коментар


            • До: Разходки в Националните Паркове

              Първоначално публикуван от gadeff Преглед на мнение
              Колега, не съм парков служител, въпреки че част от Природен Парк Златни пясъци попада при мен.
              Последните три акта, които съм писал са за строеж в горския фонд (на бащата на настоящия заместник кмет по строителството на Община Балчик) и два на представители на КК "Русалка" (АКБ Форес) за подоби нарушения.
              Пиша лично акт само ако е за нещо сериозно и после ще се наложи да се ходи по съдилища. По първият от гореспоменатите актове само шест пъти ходих на дело. Станах "роднина" на служителите в съда, няма да коментирам качеството на тяхната работа.
              http://www.dnevnik.bg/show/?storyid=496559

              За съжаление на всички нас, 99,9% от сделките с гори и горски фонд са съвсем законни според сега действащото законодателство. А ние разбираме за тях, когато почнат да строят или затворят някой път и винаги се оказват с изрядна документация....

              Когато пиша тук, не е за да обвинявам някого или просто да рева като ощипана мома, а да помогна на който има желание, да запълни някои пропуски в знанията си.
              Щем-не щем, ще ни вкарат "в правият път".
              Ако зачитаме правата на другите и за нас ще има място.

              "Извинявам се на другите колеги а от вас gadeff забележка не приемам .С тези изявления те приемам като враг"

              Давай, един повече или по-малко.. До сега нямам лична кола, дето да не е била "малтретирана" нощно време пред блока... Барем на един враг да знам името...
              Хубаво си им написал на тия актове, поздравленияА замислял ли си се, колко от колегите ти го правятДали има 1 %
              0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
              Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
              Суперскан България www.decbg.com
              Машинно почистване на DPF/FAP филтър

              Коментар


              • До: Разходки в Националните Паркове

                Добре де никой нищо не казва да се направи една среща и да решим заедно с какво може да сме полезни и ние моторджиите.Може евентуално да направим нов заслон някъде за да си изкупим греховете.Толкова хора сме че ако всеки даде пари за по една тухла ще вдигнем палат.Чакам предложения.
                Това не означава че падам по гръб.

                Коментар


                • До: Разходки в Националните Паркове

                  На пъво време, да чистиме свинщината след туристите и подобни
                  Близо до нас има кръст до който често карам.Там се правят събори, няма да ви казвам поляната на какво прилича след товаС пълен чувал с буклуци едвам слизам с мотора до долу, следващият път ще си го вържа на гърба
                  0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                  Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                  Суперскан България www.decbg.com
                  Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                  Коментар


                  • До: Разходки в Националните Паркове

                    Първоначално публикуван от vitliemof Преглед на мнение
                    Добре де никой нищо не казва да се направи една среща и да решим заедно с какво може да сме полезни и ние моторджиите.Може евентуално да направим нов заслон някъде за да си изкупим греховете.Толкова хора сме че ако всеки даде пари за по една тухла ще вдигнем палат.Чакам предложения.
                    Това не означава че падам по гръб.
                    Тук ви подкрепям 100% уважаеми колега, ще имам грижата да инициирам национална такава среща където всички страни ясно да вземат отношение и да се избистрят позициите. Не е нужно никакви "грехове" да изкупуваме. Напротив аз смятам че една не малка част от нашето общество е най-активна и най-добронамерена спрямо природата. Също така съм готов да докажа горните си думи. Правили сме и ще продължаваме да правим за природата това за което много други "зелени" организации само лозунги са издигали...Има с какво да се гордеем и няма да го премълчим! Щом има диалог ще има и разумни решения и към това призовавам.
                    VPetrov.photography

                    Коментар


                    • До: Разходки в Националните Паркове

                      Първоначално публикуван от vitliemof Преглед на мнение
                      Добре де никой нищо не казва да се направи една среща и да решим заедно с какво може да сме полезни и ние моторджиите.Може евентуално да направим нов заслон някъде за да си изкупим греховете.Толкова хора сме че ако всеки даде пари за по една тухла ще вдигнем палат.Чакам предложения.
                      Това не означава че падам по гръб.
                      Защо само Моторджиите?Като се прави нещо такова трябва всички да участват(АТВ и 4х4 и ендуро).Или само Вие сте засегнати от забраните и ограниченията?
                      Където Бирата, Там и Аз...

                      Коментар


                      • До: Разходки в Националните Паркове

                        Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
                        На пъво време, да чистиме свинщината след туристите и подобни
                        Близо до нас има кръст до който често карам.Там се правят събори, няма да ви казвам поляната на какво прилича след товаС пълен чувал с буклуци едвам слизам с мотора до долу, следващият път ще си го вържа на гърба
                        Много тонове боклуци са свалени от планините а аз нямам приятел с ендуро, ATV или 4х4 който да е оставял такива там. Това е факт уважаеми колега и съм горд с него. Факт е също така че голямата свинщина се дължи точно на пешите туристи които ги мързи да свалят опаковките на това което са изпили и изяли горе. Факт е също така че положението с онези сектанти "дъновистите" е нетърпимо и спешно трябва да се вземат мерки което също смятам да инициираме... Всички тези неща както и много други ги виждаме и ще се борим срещу тях. Но както е казал и правил и Левски първом е важно ние да сме изрядни а после да искаме това и от другите... Но няма да забравим да искаме...
                        VPetrov.photography

                        Коментар


                        • До: Разходки в Националните Паркове

                          Първоначално публикуван от nyvatest Преглед на мнение
                          Защо само Моторджиите?Като се прави нещо такова трябва всички да участват(АТВ и 4х4 и ендуро).Или само Вие сте засегнати от забраните и ограниченията?
                          Аз мотор нямам но като се каже нещо срещу "моторджийте" винаги се засягам лично! Защото хиляди пъти вече съм писал и обяснявал тук че с мотор, ATV, 4х4 или пеша е все едно! Тя планината е една и е на всички ни. Няма нито защо нито по какво да се делим!
                          VPetrov.photography

                          Коментар


                          • До: Разходки в Националните Паркове

                            Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                            Аз мотор нямам но като се каже нещо срещу "моторджийте" винаги се засягам лично! Защото хиляди пъти вече съм писал и обяснявал тук че с мотор, ATV, 4х4 или пеша е все едно! Тя планината е една и е на всички ни. Няма нито защо нито по какво да се делим!
                            Това имах в предвид с горният пост,ама май не съм го казал по точният начин
                            Където Бирата, Там и Аз...

                            Коментар


                            • До: Разходки в Националните Паркове

                              Първоначално публикуван от nyvatest Преглед на мнение
                              Защо само Моторджиите?Като се прави нещо такова трябва всички да участват(АТВ и 4х4 и ендуро).Или само Вие сте засегнати от забраните и ограниченията?
                              Казвам моторджиите защото съм в тази група.И по спокойно до преди малко всеки се бореше за невинен а сега се препираме кой от кой да е по виновен
                              Специално се обръщам към г-н Венци Петров.
                              Моля наистина да се вземе предложението ми присърце ако тябва да се отвори нова тема смятам че ще се получи нещо.
                              Към колегите:колеги нека да подходим разумно и да оставим нещо и от нас в балкана по различно от дири от гуми.Знам че доста хора ще подходят негативно но нека опитаме всички заедно.

                              Коментар


                              • До: Разходки в Националните Паркове

                                Първоначално публикуван от vitliemof Преглед на мнение
                                Казвам моторджиите защото съм в тази група.И по спокойно до преди малко всеки се бореше за невинен а сега се препираме кой от кой да е по виновен
                                Специално се обръщам към г-н Венци Петров.
                                Моля наистина да се вземе предложението ми присърце ако тябва да се отвори нова тема смятам че ще се получи нещо.
                                Към колегите:колеги нека да подходим разумно и да оставим нещо и от нас в балкана по различно от дири от гуми.Знам че доста хора ще подходят негативно но нека опитаме всички заедно.
                                Има такава идея и тя се развива тук

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X