Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разходки в Националните Паркове

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    До: Разходки в Националните Паркове

    Колеги, ако има актове, те са за нещо друго. Официалната информация, която имам лично от директорката на Парк Централен Балкан, г-жа Нела Рачевиц, е че в Парка има 6 пътя, които са на разрешителен режим и за тях не е необходим никакъв документ за преминаване. Един от тях е именно Острец - хижа Тъжа - село Тъжа. Друг такъв е пътя от Рибарица до хижа Вежен. За останалите 4 не помня, но ще проверя. Нека и колегата Нанко Минков каже, да не би да има промени от последните месеци в Плана за управление на Парка. Че мойта информация е от миналата година.
    LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
    www.ADV-Bulgaria.com

    Коментар


    • #77
      До: Разходки в Националните Паркове

      Първоначално публикуван от vitliemof Преглед на мнение
      Съгласен съм с актовете но щом неможе неможе за всички.Служителите на парка да тръгват пеш или на коне.А относно актовете има оплакване в министерството за безразсъдно каране от страна на мотористите застрашаващи живота на пешеходни туристи.Краси прав си за едно който каквото си надроби сам пада в негомайтап .Аз също ходя един път годишно и не съм застрашил ничии живот,защото гледам да ходя през седмицата не е чак толкова натоварено а и с този доминатор немога да развия скорост да застраша собствения си живот та камо ли на околните.поздрави на всички.
      Ето затова стартирах въобще дискусиите на тая тема. Ние тук се опитваме да градим имидж и отношения, а някой си кара за кеф и зареди него страдат всички. Може би е крайно време всички заедно, моторджии и джипари, да направим нещо и да покажем на всички, че масата сме свестни хора с грижа за природата и не трябва заради единици да ни поставят под общия знаменател на "рушители на Природата". И да поизчистим тия "черни овце" от редовете си или да се опитаме максимално бързо да ги променим за общото благо.
      LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
      www.ADV-Bulgaria.com

      Коментар


      • #78
        До: Разходки в Националните Паркове

        Първоначално публикуван от Краси Преглед на мнение
        Колеги искам да споделя с вас нещо което ме притесни.
        Последния уйкенд е имало проверки по пътя от с.Острец към х.Тъжа
        спирани са мотористи и 4-колесни, и доколкото разбрах са им съставени актове за нарушаване територията на парка.
        Ако г-н Нанко Минков чете това и има повече информация за случая може да разясни каква е ситуацията, и значи ли това, че занапред няма да можем да се качваме към Тъжа и Ботев, или ако е възможно какъв е реда. Лично аз го правя поне веднъж годишно, не заради кефа от карането точно там а за това да се насладя на природата и северния джендем.
        Краси, моля те да проучиш какво е станало и да дадеш повече подробности. А аз после ще попитам и хората в Парка, но първо ми трябват повече данни.
        LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
        www.ADV-Bulgaria.com

        Коментар


        • #79
          До: Разходки в Националните Паркове

          Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
          Ето затова стартирах въобще дискусиите на тая тема. Ние тук се опитваме да градим имидж и отношения, а някой си кара за кеф и зареди него страдат всички. Може би е крайно време всички заедно, моторджии и джипари, да направим нещо и да покажем на всички, че масата сме свестни хора с грижа за природата и не трябва заради единици да ни поставят под общия знаменател на "рушители на Природата". И да поизчистим тия "черни овце" от редовете си или да се опитаме максимално бързо да ги променим за общото благо.
          Злати винаги съм готов само да кажеш какво е мероприятието.Но грешиш за едно и мога да споря за това:масата са черни овце а свестните са малко.Дано не обидя някого но това е самата истина.

          Коментар


          • #80
            До: Разходки в Националните Паркове

            Първоначално публикуван от vitliemof Преглед на мнение
            Злати винаги съм готов само да кажеш какво е мероприятието.Но грешиш за едно и мога да споря за това:масата са черни овце а свестните са малко.Дано не обидя някого но това е самата истина.
            Колега досега сме грешали от невежество. Допреди няколко месеца, аз лично хал хабер си нямах, какви поражения нанасяме на високопланинската почва. Сега като знам, само пеш, можеш ме качи горе. Има и още колеги, с които заедно се отказахме от едно качване до връх Ботев, само като чухме схемата по която се образуват потоците и деретата в незалесената част на Балкана.
            Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

            Коментар


            • #81
              До: Разходки в Националните Паркове

              Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
              Колега досега сме грешали от невежество. Допреди няколко месеца, аз лично хал хабер си нямах, какви поражения нанасяме на високопланинската почва. Сега като знам, само пеш, можеш ме качи горе. Има и още колеги, с които заедно се отказахме от едно качване до връх Ботев, само като чухме схемата по която се образуват потоците и деретата в незалесената част на Балкана.
              Бих казал по скоро от незнание но това е съвсем различно от това за което говоря .А и аз да си кажа чесно не излизам само с овцете както е показано на аватара миаз съшо карам но от каране до каране има връх Ботев разлика .А относно качването ви на Ботев невиждам лошо стига да е по определените за целта пътища а не по маркировката там може да ровят само туристии да си изхвърлят отпадъците.А съвсем открито мога да заявя че поне 30 % от тях са наркомани излезли да се надрусат на спокойствие мога да споря за това нещо.
              Последно редактирано от Жоро Витлиемоф; 22-07-08, 22:29.

              Коментар


              • #82
                До: Разходки в Националните Паркове

                Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
                Краси, моля те да проучиш какво е станало и да дадеш повече подробности. А аз после ще попитам и хората в Парка, но първо ми трябват повече данни.
                Общо взето това е всичко което знам.
                Случката е станала по пътя Острец-Тъжа. Патрула е бил с Лада Нива.
                3-ма души. Мъж и жена вероятно служители на парка и полицай.
                Баща и син тръгват нагоре, единия с мотор другия с джип.
                Спират първо моториста и му съставят акт, след това идва и бащата на който също искали да съставят акт, но го спасило това че е колега на полицая и той се е застъпил за него.
                Дано съм бил полезен.
                Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                Коментар


                • #83
                  До: Разходки в Националните Паркове

                  Първоначално публикуван от nyvatest
                  Не знам наркоман който да ходи четри часа пеша само и само да се надруса.В градовете има доста места където могат да си набият иглата
                  Чак за наркомани несъм чувал да ходят нагоре но има и много "туристи" чули че е модерно да се ходи по планини и те да не са по-назад. Култура никаква, хвърлят си отпадъците и мизериите където им падне. Подготовка за планина и преход никаква, тръгнали по маратонки и тениска и при първата промяна на времето стават ревльовци. Така че и там има много черни овце.
                  Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                  Коментар


                  • #84
                    До: Разходки в Националните Паркове

                    Както по горе се споменава Дановистите оставят след себеси кочина.Обикновенните туристи също.
                    Какъв е процентът наркомани които се друсат в планината и какъв е процентът на туристите които се качват на излет и съсипват природата?
                    Последно редактирано от zzlatev; 28-07-08, 20:08.
                    Където Бирата, Там и Аз...

                    Коментар


                    • #85
                      До: Разходки в Националните Паркове

                      Колеги, моля да не продължавате този безмислен спор. И да запазите добрия тон и толерантността.
                      Тъй като стана дума и за Дъновистите, искам само да посоча няколко разлики между тях и обикновенните туристи.
                      - спят с месеци на палатки в забранен за къмпингуване район
                      - къде ли ходят по нужда?
                      - тъпчат много жестоко прословутия планински торфен слой
                      - изоставят или скриват за догодина значително количество къмпинг оборудване и посуда. А често не се връщат догодина.
                      - по-съвестните от тях си трупат боклуците на хижата и чакат някой да им ги извози.
                      - заради тях се развива цяла транспортна индустрия с конски кервани, които им качват оборудването почти до Харамията.
                      - лятото от тях човек не може да намери спокойствие никъде в циркуса на 7-те езера.
                      - и още куп дреболии като дигане на шум, агресивно проповядване на учението им и други по-дребни досади.
                      Заради това аз лично ги слагам в отделна категория замърсители и с оглед на големия им брой и концентрирано действие искам крути мерки срещу тях.
                      LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                      www.ADV-Bulgaria.com

                      Коментар


                      • #86
                        До: Разходки в Националните Паркове

                        Подкрепям напълно мнението на Злати.
                        За илюстрация, това е постоянният бивак на бялото братство.
                        Над старата хижа, под в.Харамията, който е непосредствено вдясно.

                        Коментар


                        • #87
                          До: Разходки в Националните Паркове

                          Здравейте на всички моторджии. Казвам се Стоян Христов и съм Началник участък на Парков Участък Тетевен към Национален парк "Централен Балкан". Поразгледах мненията по темата и реших и аз да направя едно уточнение за разрешените пътища за преминаване на моторни превозни средства през територията на участък Рибарица. Единственият път който е без забранителен режим е пътят до хижа Вежен. пътищата до х. Момина поляна и х. Бенковски са с пропускателен режим и се издават разрешителни за еднократно преминаване. НО КАТО ГОВОРИМ ЗА ПРЕМИНАВАНЕ СТАВА ВЪПРОС САМО ЗА ПЪТИЩАТА без всякакви отклонения в безлесната територия по пътечки и пътечици. Знам че на повечето от вас им звучи неприемливо това да не можеш да кръшнеш от пътя, но това е. Ще Ви помоля за малко разбиране. При тази надморска височина и сурови условия, процесите на възстановяване са изключително бавни и понякога необратими. Та в този ред на мисли, при безразборното каране се нарушава целостта на почвената покривка, започва ерозията и край - неможе да бъде спряна. Удоволствието струва скъпо

                          Коментар


                          • #88
                            До: Разходки в Националните Паркове

                            Първоначално публикуван от azeka Преглед на мнение
                            Здравейте на всички моторджии. Казвам се Стоян Христов и съм Началник участък на Парков Участък Тетевен към Национален парк "Централен Балкан". Поразгледах мненията по темата и реших и аз да направя едно уточнение за разрешените пътища за преминаване на моторни превозни средства през територията на участък Рибарица. Единственият път който е без забранителен режим е пътят до хижа Вежен. пътищата до х. Момина поляна и х. Бенковски са с пропускателен режим и се издават разрешителни за еднократно преминаване. НО КАТО ГОВОРИМ ЗА ПРЕМИНАВАНЕ СТАВА ВЪПРОС САМО ЗА ПЪТИЩАТА без всякакви отклонения в безлесната територия по пътечки и пътечици. Знам че на повечето от вас им звучи неприемливо това да не можеш да кръшнеш от пътя, но това е. Ще Ви помоля за малко разбиране. При тази надморска височина и сурови условия, процесите на възстановяване са изключително бавни и понякога необратими. Та в този ред на мисли, при безразборното каране се нарушава целостта на почвената покривка, започва ерозията и край - неможе да бъде спряна. Удоволствието струва скъпо
                            Здравейте на всички началници на паркови участъци. Казвам се Георги и съм моторист.
                            Тука не всички са моторджии.Приемам(говоря само за себе си защото немога да нося отговорност за другите) че е забранено карането по пътеките в балкана. Ама Кажете ми как стана така че неможе да се кара а в национален парк има чатен резерват в района на хижа Момина поляна и Как се усъществи закупуването на връх Васильов .Може ли да си закупя връх Амбарица защото ме кефи.Също така искам да знам с какво се предвижват служителите на парка и не трябва ли те да са за пример на останалите.А за депутатите ловуващи в частни резервати не ми казвайте че ги извозвате с керван.И защо трябва да ловим фотоапаратите да се правим на папараци за да ви докажа че моторджиите (както негативно сте настроен към нас)не са най големия проблем на балкана .ПОздрави.
                            П.П. Злати извинявай за острото навлизане в темата ама вече немога да се здържам.Може и да не съм прав но на тези хора им е дадена някаква власт и ми се струва че започват да се преиграват нещата.Надявам се да не ми отнемат много точки.
                            Последно редактирано от Жоро Витлиемоф; 25-07-08, 13:01. Причина: добавяне

                            Коментар


                            • #89
                              До: Разходки в Националните Паркове

                              Първоначално публикуван от vitliemof Преглед на мнение
                              Здравейте на всички началници на паркови участъци.
                              Тука не всички са моторджии.Приемам(говоря само за себе си защото немога да нося отговорност за другите) че е забранено карането по пътеките в балкана. Ама Кажете ми как стана така че неможе да се кара а в национален парк има чатен резерват в района на хижа Момина поляна и Как се усъществи закупуването на връх Васильов .Може ли да си закупя връх Амбарица защото ме кефи.Също така искам да знам с какво се предвижват служителите на парка и не трябва ли те да са за пример на останалите.А за депутатите ловуващи в частни резервати не ми казвайте че ги извозвате с керван.И защо трябва да ловим фотоапаратите да се правим на папараци за да ви докажа че моторджиите (както негативно сте настроен към нас)не са най големия проблем на балкана .ПОздрави.
                              П.П. Злати извинявай за острото навлизане в темата ама вече немога да се здържам.Може и да не съм прав но на тези хора им е дадена някаква власт и ми се струва че започват да се преиграват нещата.Надявам се да не ми отнемат много точки.
                              Уместен вапрос със интерес ще чакам отговор !

                              Коментар


                              • #90
                                До: Разходки в Националните Паркове

                                Здравейте, отново. Незнаех, че "моторджии" е обидна дума. Не съм го казал в такъв контекст. Просто, вие с моторите сте моторджии, ние от парка сме паркаджии и т.н. И така, наистина проблемите с безразборното каране не са единствени за защитените територии, но защо трябва да се мисли така "а онзи прави каквото си иска, а пък аз да не мога". Не трябва дас е мисли така, но защо ли съм взел да казвам кой какво да мисли и прави, всеки си носи отговорността. В частност за информация - в района на Момина поляна няма частен резерват. В границите на Национален парк Централен Балкан не може да съще ствува така структура, просто защото собствеността е изключително държавна. По отношение на правата, които са ни дадени невиждам защо да не ги използваме за да защитим това което все още не е разрушено.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X