Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разходки в Националните Паркове

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: Разходки в Националните Паркове

    Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
    Напълно съм съгласен, с едно изключение, скъсването на горният почвен слой в планината става и от пешеходните пътеки (и към Ботев - където си мисля че са снимките и на Витоша платото). Така че без да извинявам МПС-тата, те не са единствените "вредители" за получаването на тези дълбоки "Коловози".
    П.С.
    А какви снимки имам с участието на Глигани - Разораната Целина, но те са част от Природата
    Нещо глигани на 1500-2000 метра надморска височина рядко се срещат. Със сигурност - по-рядко от пешеходци и оффроудъри. Вярно е, че и пешеходците влиаят негативно върху почвената покривка. Дивите кози - също.
    Само че, ако прибуксуваш с маратонките е едно, с оффроуд гумите - друго.
    За глиганите и дивите кози - ако си имат форуми, там да си дискутират.
    Говорим за друго.
    Колегата ви казва: Има маршути.
    Има начини всеки да си начеше крастата. Нека пазим.
    Да не се правим на бабаити.
    Нека покажем, че и за нас има по-ценни неща от собственият кеф.
    Най-елементарното правило за употреба на пълния член е да го слагаш отзад на извършителя на действието!

    Коментар


    • #62
      До: Разходки в Националните Паркове

      Първоначално публикуван от gadeff Преглед на мнение
      Нещо глигани на 1500-2000 метра надморска височина рядко се срещат. Със сигурност - по-рядко от пешеходци и оффроудъри. Вярно е, че и пешеходците влиаят негативно върху почвената покривка. Дивите кози - също.
      Само че, ако прибуксуваш с маратонките е едно, с оффроуд гумите - друго.
      За глиганите и дивите кози - ако си имат форуми, там да си дискутират.
      Говорим за друго.
      Колегата ви казва: Има маршути.
      Има начини всеки да си начеше крастата. Нека пазим.
      Да не се правим на бабаити.
      Нека покажем, че и за нас има по-ценни неща от собственият кеф.
      Никога не съм се правил на Бабаит и хората който ме познават го знаят!
      Простичко казах че не е добре да си нарочваме един лесен и универсален виновник. Но явно не съм бил разбран. Жалко.

      Коментар


      • #63
        До: Разходки в Националните Паркове

        Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
        Никога не съм се правил на Бабаит и хората който ме познават го знаят!
        Простичко казах че не е добре да си нарочваме един лесен и универсален виновник. Но явно не съм бил разбран. Жалко.
        Здрасти Алекс.Здравейте всички съфорумци.
        От дълго време следа темата та се сетих за стари разходки.Тогава всеки се кефеше на красотите и търсеше тракове от тия разходки.Сега се оказа че не трЕбало така.Нейсе.....
        То и затова се ограничиха фотографиите.....
        Не знам колко съм навредил на природата с джипа или мотора ама това е друга тема.А дали е правилно че преди години с КирЕ Брадата от ШАМАК направихме езеро до новата хижа на езерата ........
        А пък редно ли е след дановистите да останат тенджери и канчена и тн в клека и скалите и да ги вали дъжда до другата им сбирка пак не е ясно...... Може пък да не ръждясват и да не отлагат нищо в почвата..... А бе ...... все с някой и нещо трЕбе да се почне та не знам.. Поздрави.
        Еййй..... да не почнете СА от дановистите че те не карат нито мотори нито 4х4.

        Коментар


        • #64
          До: Разходки в Националните Паркове

          Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
          Никога не съм се правил на Бабаит и хората който ме познават го знаят!
          Простичко казах че не е добре да си нарочваме един лесен и универсален виновник. Но явно не съм бил разбран. Жалко.
          Има една българска приказка "Казвам ти, дъще, сещай се, снахо.."
          Разбира се, че нямам нищо против колегата alex_markov, точно обратното. Или против който и да е. И никъде не съм писал, че офроудърите са виновни за ерозията, глобалното кличатично затопляне и СПИН-а.
          Просто се опитвам да провокирам малко по-различно мислене. Не разграничавам "ние" от "те". Всички сме в кюпа.
          Поздрави, темата е ужасно ценна.
          Най-елементарното правило за употреба на пълния член е да го слагаш отзад на извършителя на действието!

          Коментар


          • #65
            До: Разходки в Националните Паркове

            Това, което колегата Нанко Минков ни показа, е много важно и поучително. Ако може, бих искал да прочета тук и повече подробности за опазването на тоя прословут тънък торфено-почвен слой във високата планина. Какво представлява, наистина ли е 2-3 сантиметра тънък и се възстановява 10 години?
            Интересни са ми всички аспекти на екологията на високата планина и как ние, притежаващи високопроходими автомобили и мотори, можем да помогнем за опазването на тази част от българската природа. С труд, транспорт, почистване, залесяване или по друг начин? Нека професионалистите да дадат идеи и рамо за организацията.
            LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
            www.ADV-Bulgaria.com

            Коментар


            • #66
              До: Разходки в Националните Паркове

              Първоначално публикуван от markan Преглед на мнение
              Здрасти Алекс.Здравейте всички съфорумци.
              От дълго време следа темата та се сетих за стари разходки.Тогава всеки се кефеше на красотите и търсеше тракове от тия разходки.Сега се оказа че не трЕбало така.Нейсе.....
              То и затова се ограничиха фотографиите.....
              Не знам колко съм навредил на природата с джипа или мотора ама това е друга тема.А дали е правилно че преди години с КирЕ Брадата от ШАМАК направихме езеро до новата хижа на езерата ........
              А пък редно ли е след дановистите да останат тенджери и канчена и тн в клека и скалите и да ги вали дъжда до другата им сбирка пак не е ясно...... Може пък да не ръждясват и да не отлагат нищо в почвата..... А бе ...... все с някой и нещо трЕбе да се почне та не знам.. Поздрави.
              Еййй..... да не почнете СА от дановистите че те не карат нито мотори нито 4х4.
              Аз като ги почна тех, ... . Осрали са целия циркус, разпъват безконтролно и безнаказано палатки в Национален парк и си зарязват боклуците там. Що ли за тях глоби и забрани не важат? Вероизповедание били, имали политическа подкрепа. Не съм им ротивник на учението, но там, дето са изпотъпкали и изпоцапали, нещата са дори и по-зле от това, дето казва Маркан.
              Абе аз съм пристрастен, мразя ги и в червата, не ме слушайте. Но да вземем да се качим горе наесен, а Маркане? Ще изкараме за по бира като върнем тенджарите и канчетата за старо желязо в Самоков.
              LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
              www.ADV-Bulgaria.com

              Коментар


              • #67
                До: Разходки в Националните Паркове

                Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
                Аз като ги почна тех, ... . Осрали са целия циркус, разпъват безконтролно и безнаказано палатки в Национален парк и си зарязват боклуците там. Що ли за тях глоби и забрани не важат? Вероизповедание били, имали политическа подкрепа. Не съм им ротивник на учението, но там, дето са изпотъпкали и изпоцапали, нещата са дори и по-зле от това, дето казва Маркан.
                Абе аз съм пристрастен, мразя ги и в червата, не ме слушайте. Но да вземем да се качим горе наесен, а Маркане? Ще изкараме за по бира като върнем тенджарите и канчетата за старо желязо в Самоков.
                А дановистите какво ще ги правите
                Където Бирата, Там и Аз...

                Коментар


                • #68
                  До: Разходки в Националните Паркове

                  Ще измислим, но явно и ти си мераклия... Идвай с нас.
                  LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                  www.ADV-Bulgaria.com

                  Коментар


                  • #69
                    До: Разходки в Националните Паркове

                    Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
                    Ще измислим, но явно и ти си мераклия... Идвай с нас.
                    Бройте ме и мен за двама .Ще попитате защо за двама .Защото като се кача на кантар изписва НЕ СЕ КАЧВАЙТЕ ПО ДВАМА

                    Коментар


                    • #70
                      До: Разходки в Националните Паркове

                      Колеги искам да споделя с вас нещо което ме притесни.
                      Последния уйкенд е имало проверки по пътя от с.Острец към х.Тъжа
                      спирани са мотористи и 4-колесни, и доколкото разбрах са им съставени актове за нарушаване територията на парка.
                      Ако г-н Нанко Минков чете това и има повече информация за случая може да разясни каква е ситуацията, и значи ли това, че занапред няма да можем да се качваме към Тъжа и Ботев, или ако е възможно какъв е реда. Лично аз го правя поне веднъж годишно, не заради кефа от карането точно там а за това да се насладя на природата и северния джендем.
                      Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                      Коментар


                      • #71
                        До: Разходки в Националните Паркове

                        Първоначално публикуван от Краси Преглед на мнение
                        Колеги искам да споделя с вас нещо което ме притесни.
                        Последния уйкенд е имало проверки по пътя от с.Острец към х.Тъжа
                        спирани са мотористи и 4-колесни, и доколкото разбрах са им съставени актове за нарушаване територията на парка.
                        Ако г-н Нанко Минков чете това и има повече информация за случая може да разясни каква е ситуацията, и значи ли това, че занапред няма да можем да се качваме към Тъжа и Ботев, или ако е възможно какъв е реда. Лично аз го правя поне веднъж годишно, не заради кефа от карането точно там а за това да се насладя на природата и северния джендем.
                        Неделя 20.07.2008г. сутринта минах по този път, но проверяващи не видях.
                        Светът на Владо

                        Коментар


                        • #72
                          До: Разходки в Националните Паркове

                          Първоначално публикуван от vladoniki Преглед на мнение
                          Неделя 20.07.2008г. сутринта минах по този път, но проверяващи не видях.
                          Колега не оспорвам твърдението ти, но е факт че 2 групи от нашия край са проверени и някой от тях с актове.
                          Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                          Коментар


                          • #73
                            До: Разходки в Националните Паркове

                            От Табите към Ботев, обаче е нужен пропуск. До колкото разбрах това е съвсем нова разпоредба.
                            Светът на Владо

                            Коментар


                            • #74
                              До: Разходки в Националните Паркове

                              Първоначално публикуван от Краси Преглед на мнение
                              Колега не оспорвам твърдението ти, но е факт че 2 групи от нашия край са проверени и някой от тях с актове.
                              Не съм в течение на нещата просто споделих мнение като минувач
                              Светът на Владо

                              Коментар


                              • #75
                                До: Разходки в Националните Паркове

                                Съгласен съм с актовете но щом неможе неможе за всички.Служителите на парка да тръгват пеш или на коне.А относно актовете има оплакване в министерството за безразсъдно каране от страна на мотористите застрашаващи живота на пешеходни туристи.Краси прав си за едно който каквото си надроби сам пада в негомайтап .Аз също ходя един път годишно и не съм застрашил ничии живот,защото гледам да ходя през седмицата не е чак толкова натоварено а и с този доминатор немога да развия скорост да застраша собствения си живот та камо ли на околните.поздрави на всички.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X