Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разходки в Националните Паркове

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Разходки в Националните Паркове

    За мен е добре !
    Благодаря !

    Коментар


    • До: Разходки в Националните Паркове

      Колеги, в линка по долу е темата за семинара на хижа Тъжа. Надявам се, че и датата 23 август ще е удобна и засега съм я фиксирал така. За 30 аз ще имам проблеми от лично естество и няма да мога да се заема с организацията. Та затова предлагам 23 август. За повече информация и записвания пишете там. http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...720#post436720
      Последно редактирано от zzlatev; 30-07-08, 16:17.
      LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
      www.ADV-Bulgaria.com

      Коментар


      • До: Разходки в Националните Паркове

        От доста време следя темата но постоянно се разводнява и не се пише по същество , затова искам да попитам нещо по същество.
        Не разбрах как последно ако искам да се кача законно на връх Ботев мога да го направя. Тоест кои трябва да питам и как да осъществя контакта си с него и въобще възможно ли е това законно качване или никои няма да ми разреши.
        Подкрепям питането си с обосновка защо искам да отида на Ботев.
        Защото никога не съм ходил досега там и винаги съм искал да отида за да видя и аз красотите на нашата родина. Гледал съм досега само снимки в нашия форум и съм останал възхитен от парк Централен Балкан и именно това е предизвикало интерса ми към това да отида там.Има много хора като мен които никога не са били в Националния парк централен Балкан и сега като е забранено няма и да отидат никога. Помислете и затова и вие ако имахте деца и искате да им покажете красотата на балкана а неможете защото е забранено да се кара там.
        И аз като Жоро Хаджиев не обичам пешеходния торизъм не защото ме марзи а защото обичам нещата да стават бързо и с едно излизане да виждам много гледки и красоти а не цял ден да ходя за да видя едно нещо. Повечето хора тук са ходили преди забраната многократно на такива места и ако мога така да се изразя са се нагледали на красоти , но помислете и за тези който тепърва рашават че това е тяхното хоби или спорт и изведнаж цялото им желание бива секнато.

        С уважение и поздрави към всички който търсят решение на проблема.
        Can Am Outlander 800 EFI Max - XT Limited edition V-twin
        Mitsubishi Pajero Sport 3,0 V6 24V ръчка, R/D Locker

        Коментар


        • До: Разходки в Националните Паркове

          Нанко Минков го беше писал
          че единствения законен начин е през калоферския път в местността паниците, но трябва да си издадеш разрешение за еднократно преминаване от управата в Калофер примерно и да си достатъчно обоснован какво ще правиш на Ботев.
          Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

          Коментар


          • До: Разходки в Националните Паркове

            В общи линии ходенето на връх Ботев с МПС ще бъде толкова възможно, колкото карането по тротоар.
            "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

            Коментар


            • До: Разходки в Националните Паркове

              Първоначално публикуван от Краси Преглед на мнение
              Нанко Минков го беше писал
              че единствения законен начин е през калоферския път в местността паниците, но трябва да си издадеш разрешение за еднократно преминаване от управата в Калофер примерно и да си достатъчно обоснован какво ще правиш на Ботев.
              Както вече написах това което е написал господин Нанко Минков съм го прочел но към гого да се обърнеш за това разрешение: телефон , адрес , Е-майл, ГПС координати и въобще нещо по конкретно ами не само да ти казват искаи разрешение ама от кой не се знае. И какво значи обоснован отговор какво ще правиш на Ботев (то ясно , че спешна работа там нямам ами отивам на разходка)
              Can Am Outlander 800 EFI Max - XT Limited edition V-twin
              Mitsubishi Pajero Sport 3,0 V6 24V ръчка, R/D Locker

              Коментар


              • До: Разходки в Националните Паркове

                Първоначално публикуван от chris_vicom Преглед на мнение
                В общи линии ходенето на връх Ботев с МПС ще бъде толкова възможно, колкото карането по тротоар.
                Пичове това също ще бъде уточнено на срещата която ще се състои на Тъжа.Погледнете няколко поста нагоре в изказването на Злати Златев и зоната за записване за мероприятието.
                Ако искате да черпите информация от първоизточника заповядайте.

                Коментар


                • До: Разходки в Националните Паркове

                  Вероятно МПС на Ботев ще може да се качва само ако носи материали и оборудване на метеоролозите и военните - хората, които наистина работят там, а ние ще ходим да му се наслаждаваме само пеш.
                  "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

                  Коментар


                  • До: Разходки в Националните Паркове

                    Първоначално публикуван от kerkelov Преглед на мнение
                    Както вече написах това което е написал господин Нанко Минков съм го прочел но към гого да се обърнеш за това разрешение: телефон , адрес , Е-майл, ГПС координати и въобще нещо по конкретно ами не само да ти казват искаи разрешение ама от кой не се знае. И какво значи обоснован отговор какво ще правиш на Ботев (то ясно , че спешна работа там нямам ами отивам на разходка)
                    Точно в отговора на Нанко Минков има и имейл за връзка, пиши на него. С АТВ може да се свалят 1-2 чувала боклук отгоре, което не е малко, особено ако собственоръчно си го събрал в района на върха. А ако сте няколко души, ще свалите доста боклук. Или с Нанко се уточнете да почистите заслона Маринка. На слизане спирате до него, събирате боклуците от околността и ги изхвърляте в някой контейнер за смет в Калофер. Правите няколко снимки и ги пускате тук.
                    Но първо се уточнете с Нанко и го направете официално.
                    LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                    www.ADV-Bulgaria.com

                    Коментар


                    • До: Разходки в Националните Паркове

                      Първоначално публикуван от chris_vicom Преглед на мнение
                      Вероятно МПС на Ботев ще може да се качва само ако носи материали и оборудване на метеоролозите и военните - хората, които наистина работят там, а ние ще ходим да му се наслаждаваме само пеш.
                      Или пък участваме в почистване на района или противоерозионни мероприятия. А тях можем да организираме самите ние с разрешение и подкрепа от Парка и да участваме масово поне 2-3 пъти годишно.
                      LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                      www.ADV-Bulgaria.com

                      Коментар


                      • До: Разходки в Националните Паркове

                        Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
                        Точно в отговора на Нанко Минков има и имейл за връзка, пиши на него. С АТВ може да се свалят 1-2 чувала боклук отгоре, което не е малко, особено ако собственоръчно си го събрал в района на върха. А ако сте няколко души, ще свалите доста боклук.
                        И аз ще се натисна да сваля с мотора някоя найлонова торбичка.
                        Ендурото и сексът не са шега работа !
                        -------------
                        Животът се измерва с броят на издишванията !

                        http://sixdayscrazyjob.com
                        http://crazy-job.com

                        Коментар


                        • До: Разходки в Националните Паркове

                          Първоначално публикуван от Жоро Хаджиев Преглед на мнение
                          И аз ще се натисна да сваля с мотора някоя найлонова торбичка.
                          Жоре, тамън ше помогнеш с организацията. Ако групата е по-голяма и организирана, ще почисти по-добре и ще свали повече боклук. И друг път пак ще е добре дошла, надявам се. Направо пишете на Нанко.
                          LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                          www.ADV-Bulgaria.com

                          Коментар


                          • До: Разходки в Националните Паркове

                            Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
                            Точно в отговора на Нанко Минков има и имейл за връзка, пиши на него. С АТВ може да се свалят 1-2 чувала боклук отгоре, което не е малко, особено ако собственоръчно си го събрал в района на върха. А ако сте няколко души, ще свалите доста боклук. Или с Нанко се уточнете да почистите заслона Маринка. На слизане спирате до него, събирате боклуците от околността и ги изхвърляте в някой контейнер за смет в Калофер. Правите няколко снимки и ги пускате тук.
                            Но първо се уточнете с Нанко и го направете официално.
                            Мерси "zzlatev" този отговор вече много ми харесва. Моето АТВ даже има куфари и багажник и може да свали поне три чувала с боклук от планината .
                            На мен лично много неща ми се изясниха и се надявам и за другите колеги да е така.
                            Can Am Outlander 800 EFI Max - XT Limited edition V-twin
                            Mitsubishi Pajero Sport 3,0 V6 24V ръчка, R/D Locker

                            Коментар


                            • До: Разходки в Националните Паркове

                              Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
                              Жоре, тамън ше помогнеш с организацията. Ако групата е по-голяма и организирана, ще почисти по-добре и ще свали повече боклук. И друг път пак ще е добре дошла, надявам се. Направо пишете на Нанко.
                              А след като почистим може спокойно да се шарим по пътеките или нещо не съм разбрал правилно???

                              Коментар


                              • До: Разходки в Националните Паркове

                                Първоначално публикуван от Stalin45 Преглед на мнение
                                А след като почистим може спокойно да се шарим по пътеките или нещо не съм разбрал правилно???
                                Не сте разбрал, може евентуално да се качите до Ботев по пътя, като поемете ангажимент да свършите и нещо полезно. А шаренето по пътеките е напълно незаконно под какъвто и да е повод. Колегата искаше да се качи с АТВ до Ботев и аз му посочих възможен легално и официално разрешен начин. Но за шарене по пътеките и дума не може да става.
                                LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                                www.ADV-Bulgaria.com

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X