Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моята България (Поглед отгоре)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Има едно местенце в Кресненското дефиле което често ме кара да се отбивам от основния път и да му се радвам, моста за Стара Кресна и изоставеното пътче и линията и дърветата и реката... И все не успявах до сега да пусна дрона, е сега не само успях, че чак и чух влака и го погнах, жалко, че не бях с фпв-то

    Коментар


    • Водопада Срамежливеца (Каменишки водопад)

      Коментар


      • От години се глася да снимам тези мостчета на Струма и Дяволска река.... И все нещо ме спира. Но сега се развихрих, то не беше летене, то не беше снимане, то не беше завиране по шубраците.... Та се наложи да разделя филма на 3 части, представям ви първата, другите следват, естествено ако ви стане интересно в канала (като в нетфликс ) и другите са достъпни


        Коментар


        • Крепостта Траянови Врата, този път беше направо затрупана под снега, малката падна няколко пъти и каза, че иска в колата... Та пропуснах да мина през примамливите врати в далечният край


          Коментар


          • Като се замисля, до скоро не снимах водопади, защото обикновенно са в закътани и обрасли места, в които крехките ми пилотски умения и любовта към дрончето ме възпираха да навлизам. Но с времето обнаглях и започнах да се завирам на всякакви места с презумцията, че не аз ще падна, а само дрона та в един момент започнах да откривам, че у нас има доста повече водопади от колкото съм подозирал и макар да не са като Ниагара имаме и високи и ниски и пълноводни и почти пресъхнали (към момента на посещението ми), но всички са много красиви! И в един момент се усетих, че имам наснимани мноооооого водопади и в пристъп на умопомрачителен ентусиазъм, седнах и сглобих първият си "пълнометражен" филм , само Деивид Атънбъроу липсва да говори зад кадър И така над 40 минути, над 30 водопада, някой съм хванал в различни сезони, много пътуване, много снимане, много труд по подбора и направата на филмЪТ
            И понеже не всеки може да издържи 40+ минути в съзерцание на природни (на места и изкуствени) красоти, съм направил указател в описанието - можете да отидете директно на даден водопад!
            За хората които се интересуват къде се намират тези красоти - посетете alexmarkov.eu където съм направил интерактивна карта на България!
            Приятно гледане!



            Коментар


            • Река Струма е изключително красива, но около Рупите и устието на Струмешница е особено хубава, широки плажове, полета и планини... Всичко си има, преди около месец се опитах да я снимам, но вятъра беше толкова силен, че вдигаше вълни в реката! Е, този път всичко беше наред, само време нямаше, че трябваше да взимам щерката от училище но си направих кефа


              Коментар


              • Дойде време и за втората (от трите) част от филма за мостовете над Струма и Дяволската река в Кресненското дефиле. Напоследък съм обсебен от ниските кадри та чак забравям, че дрона снима от горе - обикновенно - та една реминисценция един вид е тази част


                Коментар


                • В петък се качих на Алеко да видя как малката кара ски и въпреки вятъра и облаците реших, че си заслужава едно кръгче, много е вълшебно това време в планината, много ми харресва


                  Коментар


                  • Една кратка панорама на Пирин от Спано Поле


                    Коментар


                    • Трета, последна част от филма за мостовете на Струма - старият мост над Дяволска река от долу


                      Коментар


                      • Костенски водопад. Ходил съм много пъти, но за пръв път реших да го сниман целият във висулки и лед


                        Коментар


                        • От години си мечтая да отида до заслона Спано Поле и все не успявам да се организирам, тази седмица тръгнах към водопада в Попина Лъка и ГПС-а заби и го подминах и реших, че това е знак от съдбата да се разходя до мечтаната цел. Стана страхотна разходка и ми се напълниха очите с гледки


                          Коментар


                          • След като сглобих филма за водопадите, от няколко места ми казаха, че най-красивият бил Крушунският. Пък аз не си харесвах клипчето (по технически причини ), та се наложи бързо посещение за презаснемане без технически проблеми по възможност . Започнах от най-красивата част - Синият вир! Ходил съм сигурно над 10 пъти, но за пръв път попаднах преди да се раззеленят дърветата - беше странно, от една страна липсва Цвета, от друга за пръв път имаше по-голяма видимост, а от трета летенето в обезлистената джунгла си беше кошмар тънки клонки от всякъде без листа и по-трудно забележими, но еднакво опасни за бръмбара... Но извадих късмет

                            Коментар


                            • Alexr
                              Alexr коментира
                              Редактиране на коментар
                              Вълшебно място! Горещо го препоръчвам на всеки, особено в период на пълноводие. Добра идея е да севиди когато няма листа по дърветата.

                          • Картала, лифта и връх Исмаилица. Не бях попадал в толкова изваян сняг, вятъра е бил много силен (и още беше) и снега беше основно в хоризонтални форми и за пръв път в 5 годишното ми "пилотиране" ми измръзнаха пръстите - зверски но всичко е добре, щом завършва добре


                            Коментар


                            • В Деветашката пещера, не пускам дрона уж за да не плаша прилепите та се наложи този път с телефона от вътре и с дрона отгоре (далеч от прилепите )
                              Ходил съм десетки пъти, още от времето когато нямаше мост - заслужава си всяко ходене - уникално преживяване!


                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X