Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моята България (Поглед отгоре)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Първоначално публикуван от Danika Преглед на мнение
    Благодарение на теб научих, че съществува този водопад.
    И аз на скоро разбрах, а има още толкова много...

    Коментар


    • Паметника на трите поколения над Перущица, за пръв път попадам наблизо в хубаво време, че и на залез, как да не го снимам отново


      Коментар


    • Крепостта Перистера над Пещера, няколко пъти се опитвам да я снимам и все нямам късмет, а сега дори хванах последните лъчи на слънцето


      Коментар


      • uniqaudio
        uniqaudio коментира
        Редактиране на коментар
        Легендата, дала името на крепостта е следната: Когато през 313 година във Византийската империя било въведено християнството, местните обитатели трябвало да изберат на кой от хълмовете в околността да изградят своята църква. Така от хълма Света Петка литнало ято гълъби. Тази птица е знакът на Христос и планът на крепостта над Пещера е уникален, тъй като подобен имало само в още две крепости на Балканите, казва доц. Бони Петрунова. Двете източни кули, както южната и северната, са оформени като църкви и така тези кули, освен функционално предназначение, са осигурявали и духовната закрила на крепостта. Тук войниците, преди да тръгнат в битки, са се молили и благодарили на Бога, когато побеждавали неприятеля.

    • Вчерашната разходка на кучето беше прекрасна, времето топло, чудесна компания и много красоти по река Мативир до яз. Бакърдере, та не се удържах да споделя



      Коментар


      • Чепън планина над Драгоман и под Петровски кръст, гледките са във всички посоки от Стара планина в облаци, през Драгоманското блато та до приказната Витоша


        Коментар


        • Колкото пъти се опитвам да снимам Асеновата крепост, все е в сянка. Наскоро избрах един прекрасен ден, но единственият облак до хоризонта седеше точно над крепостта явно такъв ми е късмета


          Коментар


          • Понеже в края на годината се поглежда и назад, да направя една рекапитулация на отминалата 21-ва, за мен тя бе добра, изпълнена с пътешествия и много красота. Сега остава 22-ва да е още по-добра Да сме живи, здрави и много щастливи!
            Насладете се на някой от най-красивите кадри от България които успях да уловя в пътуванията си и събрах в тази компилация, приятно гледане!



            Коментар


            • Алдомировското блато, кой знае защо винаги ходя там около нова година, винаги е замръзнало, но все ми харесва и променящият се каменен надпис влиза в кадъра


              Коментар


              • aldr
                aldr коментира
                Редактиране на коментар
                Върна ме назад във времето Адаш. През зимата на " 84 г някъде около този надпис зад блатото правихме с наборите палатков лагер. Блатото тогава беше доста по голямо .

            • Яз. Огняново след обилният сняг който ме валя там, трябваше да опитам отново. Интересно, че преди няколко години снимах през декември и имаше страшно много птици, сега, за съжаление, не бяха толкова много, но пак си беше красиво, но и тук като на много други язовири брега се заема от "частници"

              Коментар


              • Честита Нова Година 2022 - Желая ви весели празници, много Здраве, Щастие и Любов през новата година (е и нЕкой леФ )
                Това е от днес от Капраля над Бистрица към Резените в сняг на Витоша


                Коментар


                • Честита да е и за теб, Алекс! За семейството ти и за кучето, също!
                  Много приятни и ползотворни пътешествия ти желая!
                  Suzuki Jimny, 1.3, 2009

                  Коментар


                  • Капраля, учебния хълм за парапланеристите над Бистрица, колко пот съм хвърлил по тази стръмна пътечка на времето, тук беше и първото ми падане и единственото счупване и пак тук се учих да карам сноуборд... интересно защо никога до сега не бях летял с дрона на това красиво място.


                    Коментар


                    • Ярема, много красиво място което незнайно защо посещавам все ранна зима


                      Коментар


                      • Врачанският балкан ми е тера инкогнита - ходил съм няколко пъти, но не съм го "изследвал" достатъчно, е вчера поне се опитах, но там трябват много дни Водопада Врачанска Скакля е супер внушителен и на пролет, като има повече вода, сигурно ще е още по-впечатляваш, но и сега ме грабна, макар и да беше в сянка



                        Коментар


                        • Петрохан и Историческият път под надвисналите облаци, чувствах се като муха лазеща по тавана а пробиващото слънце правеше гледката още по-вълшебна


                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X