Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Книжка за МПС автоматик???

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Книжка за МПС автоматик???

    Има ли такова животно? Една от колежките ми каза /днес си взе изпита за В категория/, че ще й дадат книжка само за управление на автоматик...
    Наистина ли има такава категория?
    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

  • #2
    До: Книжка за МПС автоматик???

    Няма. Просто някои инструктори вече провеждат курсовете и изпитите на автоматик. Каквато и книжка да дадат на такъв човек, на ръчна кола ще е неподвижен.

    Коментар


    • #3
      До: Книжка за МПС автоматик???

      то че курсът е бил на автоматик кола е 100% ясно, въпросът е, че според изпитващия и в книжката щяло да е отразено...
      освен да изчакаме няколко дни и ще знам със сигурност...
      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

      Коментар


      • #4
        До: Книжка за МПС автоматик???

        В ЗДП превозните средства са категоризирани по маса, брой места за пътници, енергоизточник (ДВГ, батерии и др) и мощност на двигателя. Трансмисията като такава се споменава само в дефиницията за "повишена проходимост".

        Коментар


        • #5
          До: Книжка за МПС автоматик???

          в книжката ще пише че може да кара само автоматик

          Коментар


          • #6
            До: Книжка за МПС автоматик???

            От мои познати в САЩ и Канада знам , че там е точно така - отразява се в книжката на каква кола е каран курса или е държан изпита. За тук не съм чувал , ама може да са го направили.
            Може да почнат и книжки за десен волан да дават скоро.

            Коментар


            • #7
              До: Книжка за МПС автоматик???

              Това ми звучи като случая с дъщеря ми: " Трябваше и висока оценка по математика, ама не я разбира горката, и написала на даскала си декларация, че никога повече няма да се занимава с математика, нито ще кандидатсва някъде с нея, и даскалът и писа 6 в дипломата за средно". Та и твоята колежка може да е много добър водач само на автоматици. Или инструктор шегаджия.
              подаръци за мъже от FACOM
              промоция на читави инструменти

              и на хоби такива

              тел. О879 Ч8Ч 2З5

              Коментар


              • #8
                До: Книжка за МПС автоматик???

                Нищо чудно. За статистиката в Швеция е по същия начин.

                Коментар


                • #9
                  До: Книжка за МПС автоматик???

                  Първоначално публикуван от ивайло Преглед на мнение
                  От мои познати в САЩ и Канада знам , че там е точно така - отразява се в книжката на каква кола е каран курса или е държан изпита. За тук не съм чувал , ама може да са го направили.
                  Може да почнат и книжки за десен волан да дават скоро.

                  Не знам в кой щати е така, но в Калифорния такова нещо няма. Нарочно си прегледах книжката и не видях да пише нищо. Навремето взех книжка в Илинойс, като дойдох в Калифорния ме накараха да мина само листовки. Гледах и на жената книжката- и там нищо не пише. Изпита го кара на автоматик, защото само това може. Инструктора и бях аз, учила се е на личната кола. Тия от кат няма как да знаят кой и е бил инструктора и на какво се е учила.

                  По принцип не е лоша идея да пише, ако може само автомат /на мойта госпожа случая/, защото като пия 2 ракии и редовно я увещавам тя да кара. Мойта кола е ръчка. По закона на Мърфи винаги има ракия, когато сме с мойта кола. Технически погледнато, жената има право да кара такава кола, това че не може да тръгне и на празен паркинг, никoй не го интересува тук. Лошото е, че един ден на пияна глава ще я навия да се престраши и тогава ще помоля целия форум да стиска палци на жената.

                  Или упоменават вида на скоростите или всички сме на ръчка на изпита. Е това обаче няма как да стане на много места. Все ще има някой да мрънка.
                  https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                  Коментар


                  • #10
                    До: Книжка за МПС автоматик???

                    Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                    Има ли такова животно? Една от колежките ми каза /днес си взе изпита за В категория/, че ще й дадат книжка само за управление на автоматик...
                    Наистина ли има такава категория?

                    Е да ама има токова животно...


                    Когато караш курсовете и изпита на автоматик....

                    При получаване на свидетелството за управление пише че е само за мпс с автоматични скорости ..
                    Съответно нямаш право да караш други превозни средства сръчни скарости
                    Тоест ти си неправоспособен за тях.
                    Антон Иванов 0878651505:)

                    Коментар


                    • #11
                      До: Книжка за МПС автоматик???

                      Първоначално публикуван от anton8503 Преглед на мнение
                      Е да ама има токова животно...


                      Когато караш курсовете и изпита на автоматик....

                      При получаване на свидетелството за управление пише че е само за мпс с автоматични скорости ..
                      Съответно нямаш право да караш други превозни средства сръчни скарости
                      Тоест ти си неправоспособен за тях.
                      Колеги,ако някой има такава книжка под ръка,нека я щракне,че ми е интересно...Иначе съм ,,за'' идеята(ако пък е реалност,евала!)
                      Виден столичен ихтиолог

                      Коментар


                      • #12
                        До: Книжка за МПС автоматик???

                        http://www.avtoshkolakali.com/courses.htm

                        На това попаднах,забележете скобичките
                        TOYOTA SEQUOIA ‘11
                        W140 S420 '99

                        Коментар


                        • #13
                          До: Книжка за МПС автоматик???

                          И сега какво! Ще оглеждаме в купето и замислено ще мърморим: Хм, ами това е с ръчна, а тук пише автомат и сега кво ша праим?
                          Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                          Коментар


                          • #14
                            До: Книжка за МПС автоматик???

                            Взимаш един лост и една кора от автоматик слагаш си ги и си ОК .Той да не тръгне да проверява дали се движи на страни .
                            0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                            Коментар


                            • #15
                              До: Книжка за МПС автоматик???

                              Преди време мой приятел с Южноафриканско поданство - иначе роден филибелия и съученик, ми показа документа си

                              документ с размерите на книжка за членство в ДКМС

                              с много страници

                              и това беше лична карта, разрешително за оръжие - до два пистолета можеш да имаш без да ги регистираш - той имаше повече, шофьорска книжка - за автомат, за ръчка, за камион, за камион с ремарке..., и още някаква полезност имаше май...

                              та някои страни са открили велосипеда....

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X