Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Книжка за МПС автоматик???

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Книжка за МПС автоматик???

    Ръчката ще умре заедно с ДВГ. Което няма да е скоро. Автоматът в качеството му на заместител на ръчката няма бъдеще. Той е тупикова технология, като хибридните автомобили. Несъмнено има своята роля в разпространението на автомобила, но толкова.

    След 15г който изобщо има пари да си избира колата ще си купи електрическа. Тя няма никакви лостове.

    Който няма - ще кара каквото има и каквото е останало.

    В Индия ще си произвеждат ръчки на бензин още сигурно 50г.


    И те така.

    Към днешна дата няма никакъв проблем да изкараш книжка на автомат - щом си готов да платиш цената. Чувам че било скъпо. Автоматичните коли с ДВГ ще са достъпни достатъчно дълго време за да не останеш без превоз.

    Коментар


    • От: Книжка за МПС автоматик???

      Първоначално публикуван от avzdrav Преглед на мнение
      Аз съм живял с един от Монтана и двама от Перник...ама само сме живели, нали....
      Ама нямаш на аватара снимка с деколте до пъпа и артистично разпънато кутре?
      П.П. Пу, маамустара, тъкмо съм се навил сефте в тоя живот да си купя автоматик и ще ме откажете, по един или друг начин.
      And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

      Коментар


      • От: Книжка за МПС автоматик???

        Първоначално публикуван от icos Преглед на мнение
        Ама нямаш на аватара снимка с деколте до пъпа и артистично разпънато кутре?
        П.П. Пу, маамустара, тъкмо съм се навил сефте в тоя живот да си купя автоматик и ще ме откажете, по един или друг начин.
        Напротив, автоматика е благина за душата.
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • От: Книжка за МПС автоматик???

          Първоначално публикуван от andrian.ivanov Преглед на мнение
          @Scorpion_BG прав си но вече съм края на силите си с този курс и кола
          А дано - един самоубиец на пътя по малко.
          Фиат Купе
          Опел Фронтера В
          Мицубиши Паджеро Пинин

          Коментар


          • От: Книжка за МПС автоматик???

            Автомат не харесват тези, които не са карали такъв или са карали малолитражка с АСК.
            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

            Коментар


            • От: Книжка за МПС автоматик???

              Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
              Автомат не харесват тези, които не са карали такъв или са карали малолитражка с АСК.
              Карам предимно и основно автомати вече около 10 години. Настоящия - 180 коня. Което не пречи като си изкарам аналоговия 24 годишен дръгел с ръчни скорости, да се разплуя в широка усмивка. Нема такъв кеф да чуеш "хррррртр" при смяна на скоростите и да ги дотикваш със замах и пцуване. Съвсем сериозно говоря - сам се хванах че подсъзнателно се усмихвам докато ръчкам дръгела. Понякога излизам да направя няколко кръгчета из квартала ей така - за кеф и за релакс. Има си неква романтика в ръчните скорости. И определено чувствам, че повече контролирам автомобила.
              Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

              Коментар


              • От: Книжка за МПС автоматик???

                Е то има автомати и автомати.
                Съвсем отделно управлението им (софтуера демек), щото това си зависи от конкретната кола.
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • От: Книжка за МПС автоматик???

                  Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                  Карам предимно и основно автомати вече около 10 години. Настоящия - 180 коня. Което не пречи като си изкарам аналоговия 24 годишен дръгел с ръчни скорости, да се разплуя в широка усмивка. Нема такъв кеф да чуеш "хррррртр" при смяна на скоростите и да ги дотикваш със замах и пцуване. Съвсем сериозно говоря - сам се хванах че подсъзнателно се усмихвам докато ръчкам дръгела. Понякога излизам да направя няколко кръгчета из квартала ей така - за кеф и за релакс. Има си неква романтика в ръчните скорости. И определено чувствам, че повече контролирам автомобила.
                  Същия дръгел (ръчка) го карах 3 месеца ,като ползвах съединителя в крайно редки случаи, докато не се счупи тотално. И като се счупи, докарах дръгела без съединител от Белите брези до Редута .Усьед,усьед, придимну усьед,както казваше Лечков. Успех на колегата с намирането на подходящ за него курс и У автомобил.
                  Виден столичен ихтиолог

                  Коментар


                  • От: Книжка за МПС автоматик???

                    Харесването или не, на автомата или ръчката е много относително, и за мен лично зависи от много фактори. От това какъв е автомата/ръчката и колата, през условията където ще се ползва, та до това колко и на какъв кеф съм(там вече също зависи от много неща).
                    За собствена кола, прагматизма ми е водещ, карам малко и въобще класът коли, които ползвам не са за автомат.
                    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                    Коментар


                    • От: Книжка за МПС автоматик???

                      То не е до харесване.Има хора ,които се разбират с машините,и такива ,които не се разбират.Предпочитам вторите да не са участници в движението.
                      Виден столичен ихтиолог

                      Коментар


                      • От: Книжка за МПС автоматик???

                        Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
                        То не е до харесване.Има хора ,които се разбират с машините,и такива ,които не се разбират.Предпочитам вторите да не са участници в движението.
                        Да, прав си.
                        Преди време бих казал, че за да се разбират с машините, трябва и да разбират от машини, но от няколко години имам пред очите си няколко примера за това, че усета е по-важен, и съвсем възможен, дори без почти никаква техническа грамотност.
                        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                        Коментар


                        • От: Книжка за МПС автоматик???

                          Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
                          Същия дръгел (ръчка) го карах 3 месеца ,като ползвах съединителя в крайно редки случаи, докато не се счупи тотално. И като се счупи, докарах дръгела без съединител от Белите брези до Редута .Усьед,усьед, придимну усьед,както казваше Лечков. Успех на колегата с намирането на подходящ за него курс и У автомобил.
                          Е, аз Джак малко го обидих на дръгел. Пепи Силата ми го стегна на шевна машинка. Ама въпреки това на моменти ми прави магарии, и имаме несходство в характерите. Тва че аз днес съм решил че ми се ходи на Витоша, далеч не означава че на Джак му се ходи там. Та си требе малко убеждаване, айдезапалишетиебамайката, и прочие диалози. Или примерно да ти изключи бързите на някой баир докато изпреварваш. Ма тва е част чара да караш аналогова маторна каляска. И мен си ме кефи.

                          Ще си го кърпя, докъдето ми стигнат донгите. Обещал съм да го подаря на дъщерята за 18-тата годишнина.
                          Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                          Коментар


                          • От: Книжка за МПС автоматик???

                            Как изключва бързите?
                            И какво точно изпреварваш на баир?
                            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                            Коментар


                            • От: Книжка за МПС автоматик???

                              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                              Как изключва бързите?
                              И какво точно изпреварваш на баир?
                              Както и бавните.Малкото лос'че не е зацепило до край.
                              Виден столичен ихтиолог

                              Коментар


                              • От: Книжка за МПС автоматик???

                                Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                                Как изключва бързите?
                                И какво точно изпреварваш на баир?
                                По реда на въпросите. Ръчката на раздатката (?) ми минава на неутрално положение. Демек нямам нито бавни, нито бързи. Не знам как да го обясня. Няколко пъти ми я прави тая магария.

                                А на баир обикновено изпреварвам ППС - колоездачи, каруци и макар и рядко - МПС. Но все пак...
                                Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X