Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Максимална скорост

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Максимална скорост

    Тя версията е ясна, бягал е от куките, разчитайки( както всеки ГЗ с пистарка), че няма да смеят да го спрат по по- груб начин. Колко е законно предстои да видим. Дано поне останалите ГЗ-ве си направят съответните изводи.
    And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

    Коментар


    • От: Re: От: Re: Максимална скорост

      Първоначално публикуван от korgoth Преглед на мнение
      Има ли ефект?
      Определено има.

      Сетих се и че ограничението на магистрала за мотористи е 100км./ч
      байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
      Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
      Суперспам - спама на суперите

      Коментар


      • От: Re: От: Re: Максимална скорост

        Първоначално публикуван от icos Преглед на мнение
        Има. Преди това в такива случаи аварийната лента се запълваше до дупка с "оптимизатори". Да не търся сега клипа, заснет от линейката, който събуди праведний гняв у дупетатските туловища.
        От тази гледна точка има ефект. Но истински ефект ще има като ги спрат и глобят. Преди 2 или 3 години ме хвана задръстването преди тунел Витиня,след катастрофата с разлято гориво. Пълно беше с тарикати в аварийното платно. Тайно таях надежда, че преди тунела има патрул на кат, който да ги нареди до платното и глоби. Но надеждите ми умряха преди тунела. Винаги се чудя къда са "пиещите вода пред парламента" във такива случай. Говоря за задръстване вследствие на катастрофа и наличие на полицията там. Защо не остава някой в последствие да контролира изтеглянето на натрупаните автомобили.
        CR-V 2.0i RVSi 147PS

        Коментар


        • От: Максимална скорост

          Първоначално публикуван от icos Преглед на мнение
          Тя версията е ясна, бягал е от куките, разчитайки( както всеки ГЗ с пистарка), че няма да смеят да го спрат по по- груб начин. Колко е законно предстои да видим. Дано поне останалите ГЗ-ве си направят съответните изводи.
          Е то иначе как да ги спреш, бързи са като куршуми
          Всеки трети е шести

          Коментар


          • От: Максимална скорост

            Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
            Ще има ефект когато започнат да се събират. Ама за всяко направено престъпление.

            МАзоли ми излязоха на пръстите да го пиша това:
            Истинска превенция на престъпленията се получава не когато глобите са много големио и стряскащи, а когато има контрол, и глобите пък били те и малки-винаги се събират.

            Пак давам за пример местата със стационарни камери:
            Колко катастрофи има на тези места? Няма нали? Няма и да има. Защорто всички карат хрисимо там, даже и бабаитите на пътя.
            И не защото МОЖЕ да ги глобят 1000 или 100 000 лева, а защото макар и с 50 лева, но ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ще ги глобят.

            Това е. Контрол трябва и налагане и събиране на глобите. Пък нека да са малки...
            Стационарни камери да искаш в София , но олигофрените са си олигофрени , книжки продължават да се купуват , КАТ не си върши работата.

            В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

            Коментар


            • От: Максимална скорост

              Първоначално публикуван от icos Преглед на мнение
              Тя версията е ясна, бягал е от куките, разчитайки( както всеки ГЗ с пистарка), че няма да смеят да го спрат по по- груб начин. Колко е законно предстои да видим. Дано поне останалите ГЗ-ве си направят съответните изводи.
              Нещо такова и се оправдава, че понеже нямал огледала за обратно виждане не бил видял сигнала с лампата.
              Но така преди много години ми се случи и на мен: движа се в малките часове на деня от "Феята" натоварил персонала към националния стадион. На левия завой на светофара на Орлов мост грубо ме засича патрулка от ляво. Били ме стопирали със стоп палка, аз не съм бил видял и сега съм бил бягал, за да осуетя проверка... Дрън, дрън изобщо не са ми спирали, били са зад мен, карали са известно време и са решили, че пълна трошка с търговищка регистрация е подозрителна. Тестваха ме за алкохол, проверяваха за оборудване, но всичко беше ОК, заяждаха се, но не получиха лев и ни пуснаха...
              А ако и нас така ни бяха отстреляли, щото виж сме бягали...
              И още нещо сега се сетих:къде пише, че като ме преследват с включена синя лампа съм длъжен да спра?
              Че имам и такъв случай...
              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

              Коментар


              • От: Максимална скорост

                Първоначално публикуван от icos Преглед на мнение
                Тя версията е ясна, бягал е от куките, разчитайки( както всеки ГЗ с пистарка), че няма да смеят да го спрат по по- груб начин.....
                На всичко отгоре , доколкото чух (новината беше пресна , само на няколко часа ) от журналята по едно тв -младежа бил и със "покрит регистрационен номер" , та не се знае дали и моторетката е негова и изобщо дали има книжка . Ма аре това може да е ( както често се случва ) журналистическо изхвърляне . Да е по- сеирджийска новината ...
                Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                ...Нещо такова и се оправдава, че понеже нямал огледала за обратно виждане не бил видял сигнала с лампата....

                Е друг път не само ше гледа , ами и ще се ослушва ... ако не иска още 3 гуми по гъза .
                Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                Коментар


                • Re: Максимална скорост

                  От ЗДВП:

                  Чл. 103. При подаден сигнал за спиране от контролните органи водачът на пътно превозно средство е длъжен да спре плавно в най-дясната част на платното за движение или на посоченото от представителя на службата за контрол място и да изпълнява неговите указания.

                  Чл. 104. (1) При приближаване на моторно превозно средство със специален режим на движение водачите на останалите пътни превозни средства са длъжни да освободят достатъчно място на пътното платно, а при необходимост и да спрат, за да осигурят безпрепятствено преминаване както на сигнализиращото, така и на съпровожданите от него превозни средства.

                  Чл. 170.
                  (3) При спиране на пътно превозно средство за проверка или за оказване на съдействие служителят от органите за контрол подава своевременно ясен сигнал със стоп-палка. През нощта сигналът за спиране може да бъде подаден и с описваща полукръг червена светлина. Униформен полицай може да спира пътните превозни средства и чрез подаване на сигнал само с ръка. Сигнал за спиране може да бъде подаден и от движещ се полицейски автомобил или мотоциклет.

                  Да не забравяме, че повечето полицейски коли имат и мегафони.
                  Разбира се, това подлежи на проверка от съда и доказване дали е подаден сигнал и т.н.

                  Коментар


                  • От: Максимална скорост

                    Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                    На всичко отгоре , доколкото чух (новината беше пресна , само на няколко часа ) от журналята по едно тв -младежа бил и със "покрит регистрационен номер" , та не се знае дали и моторетката е негова и изобщо дали има книжка . Ма аре това може да е ( както често се случва ) журналистическо изхвърляне . Да е по- сеирджийска новината ...

                    Е друг път не само ше гледа , ами и ще се ослушва ... ако не иска още 3 гуми по гъза .
                    Eто и версията: https://fakti.bg/bulgaria/400477-pro...8fFuS7elO3Z8EM
                    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                    Коментар


                    • От: Максимална скорост

                      Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                      Всъщност , в статията версиите са 2 : на милицията и на нередовния моторист .
                      Даже пише и че "Разследването на случая продължава".

                      А "версията на младежа" не ме учудва . Все пак адвокатът го е инструктирал какво да говори , че иначе - зле .

                      ..и както обикновено - интересни са коментарите отдолу
                      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                      Коментар


                      • От: Максимална скорост

                        Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                        Еее, то удар със 140 без никакъв спирачен път почти не се наблюдава. Не само тук, а по света.
                        Винаги преди удара има интензивно спиране, зер всеки вижда опасността. Вярно, че някои доста късно, поради завой, мъгла или каквото там, но почти всички удари са с доста по-ниска скорост от максимално допустимата.
                        Но и много по-ниска пак си е смъртоносна, зависи къде ще се удари колата, дали ще се обърне, как ще се смачка(или не) купето, и т.н. Факторите са безброй.
                        Но колкото по-ниска е максималната скорост-от толкова по-ниска се започва аварийното спиране, респективно-шанса скоростта да падне до по-безопасни нива е по-голям.
                        Но пък не може да сложиш на магистрала 80 нали... Както целия живот-и тук решението е компромис между различни, доста често противоречащи си фактори.
                        В Естония ограничението е 110 лятото и 90 зимата.
                        Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                        Коментар


                        • От: Максимална скорост

                          Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                          ...младежа бил и със "покрит регистрационен номер" , та не се знае дали и моторетката е негова и изобщо дали има книжка ....Е друг път не само ше гледа , ами и ще се ослушва ... ако не иска още 3 гуми по гъза . [/FONT]
                          Моторът бил спрян от движение, мотористът без книжка. Но са го стреляли челно, не ВГЗ, иначе няма как да мине за заплаха. Колкото до това контролира ли някой карането в аварийното, наскоро виждах патрулка да бере тарикати на ремонтите по "Тракия" където оптимизаторите се промушват отдясно покрай колоната.
                          And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                          Коментар


                          • От: Максимална скорост

                            На България и Цариградско откакто наслагаха камери - бус лентите опустяха като родопска пещера. Можело значи да сме примерни водачи на маторни каляски.

                            Искам да ми дадат на концесия аварийните ленти на Тракия и Хемус. Ще си избия инвестициите в камери само за един следобед.
                            Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                            Коментар


                            • Re: От: Максимална скорост

                              Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                              На България и Цариградско откакто наслагаха камери - бус лентите опустяха като родопска пещера. Можело значи да сме примерни водачи на маторни каляски.

                              Искам да ми дадат на концесия аварийните ленти на Тракия и Хемус. Ще си избия инвестициите в камери само за един следобед.
                              A после какво ще ги правиш

                              И ще сложиш ли знак за началото на магистрала Тракия?

                              Коментар


                              • От: Максимална скорост

                                Ще си купя малък остров и ще основа собствена религия.

                                Табела ще сложа разбира се. Все по закону.
                                Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X