Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Максимална скорост

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Максимална скорост

    Пускай търсачката и търси само в темите от форума, стига.
    А тези простотии се правят от името на всички ни.
    Даника
    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

    Коментар


    • Re: Максимална скорост

      Пусни ти търсачката и виж че няма знак 99. Затова питам съвсем човешки какво се опитваш да докажеш.

      Коментар


      • От: Re: Максимална скорост

        Първоначално публикуван от korgoth Преглед на мнение
        Пусни ти търсачката и виж че няма знак 99. Затова питам съвсем човешки какво се опитваш да докажеш.
        Да, но има тема и мнения ( примерно от 2016г ) с много участници, пишещи и в момента. Знак няма, но текстове има и са си същите от преди да има магистрали. Ето тук
        https://www.google.com/url?sa=t&sour...Lj_3ODKSbbvL7-
        двата пункта- що е изпреварване и движение в най- дясната свободна лента, другото са импровизации, ако ще и с добри намерения
        А тези простотии се правят от името на всички ни.
        Даника
        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

        Коментар


        • Максимална скорост

          и
          Първоначално публикуван от icos Преглед на мнение
          Дали? Има един принцип, че никой не може да черпи права от собственото си противоправно поведение. Тоест ако си решил при ограничение 90 да караш със 140 то онзи, който заобикаля картофената нива на Трейс и вече е преминал в лявото платно, движейки се с допустимата законноустановена скорост не е длъжен да се отмества, за да минеш...освен, ако не прецени, че е безопасно за него. Аз примерно се винаги се местя вдясно, като минавам оттам, предпочитам дарвиновите награди да се раздават по- далеч от мен.
          Като говориш за противоправно поведение , то значи , че нямаш работа в лява лента при наличие на свободна дясна. Можеш да черпиш информация по въпроса от ЗДП.

          Оставяйки на страна правото и закона, не разбирам защо трябва да си пречим. И не само на магистралата.
          Винаги за мен на първо място е било правилото да не преча на другите и след това е ЗДП.

          Забелязвам че една не малка част от хората просто им доставя удоволствие да пречат и то този начин да се чувстват значими в собствените си очи. Разбира се “обличат” за пред себе си това си поведение със тълкуване, верно или неверно на закона.

          Вчера изминах по пътищата на Родината 400км и 5 пъти пред мен изхвърлиха фас през прозореца , при положение че карах на няколко метра зад тях.
          Това също в България се счита за нормално и в реда на нещата.

          Коментар


          • От: Максимална скорост

            В България се счита за нормално и да натискаш газта до дупка и да псуваш по леваците, които "пречат". Някой дали се е замислял, че по този начин също "пречи", и то доста осезаемо?
            П.С. Заобикаляне на повреди по пътя е достатъчно основание за присъствие в лявото платно. Не разбрах обаче превишената скорост как се обосновава?
            And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

            Коментар


            • От: Максимална скорост

              Първоначално публикуван от Руси Русев Преглед на мнение
              ...
              Винаги за мен на първо място е било правилото да не преча на другите и след това е ЗДП....
              И аз така,
              поради което, като ми се налага да джигитствам, никога не светкам с цел "махайсебе" на някой пред мен,
              защото конфликта е създаден от мен, този който настига с превишение. Другия кара ли на максимума по знаци (примерно+9), не е длъжен да се оглежда за бързаци
              Отделно, че като си с 200, въобще може и да не се виждате 4сек. преди удар
              байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
              Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
              Суперспам - спама на суперите

              Коментар


              • От: Максимална скорост

                Първоначално публикуван от icos Преглед на мнение
                П.С. Заобикаляне на повреди по пътя е достатъчно основание за присъствие в лявото платно. Не разбрах обаче превишената скорост как се обосновава?
                Никъде няма знак, че в дясната лента има препятствие, сигнализирането за неравности по пътя не е достатъчно. Има общо ограничение на скоростта за х- км.
                Не е ли по- просто различно макс разрешена скорост в двете ленти, на кой закон противоречи? Или пак е субективно, за някои може?
                А тези простотии се правят от името на всички ни.
                Даника
                Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                Коментар


                • От: Максимална скорост

                  Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                  ...Не е ли по- просто различно макс разрешена скорост в двете ленти, на кой закон противоречи? Или пак е субективно, за някои може?
                  Това ще даде ли право на водачите да карат само в лявата лента?

                  Коментар


                  • От: Максимална скорост

                    Първоначално публикуван от Kozzzec Преглед на мнение
                    Това ще даде ли право на водачите да карат само в лявата лента?
                    Не и когато дясната е свободна. И ако това е субективно, съвсем реално е камерите да работят и друго, примерно за увеличение средната продължителност на останалите живи по пътищата ни.
                    А тези простотии се правят от името на всички ни.
                    Даника
                    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                    Коментар


                    • От: Максимална скорост

                      Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                      И аз, но бяхме колона с ок 110-115 в дясната лента. Снимки правят, не спират, поне никога не съм виждал.
                      Т.е. да очаквам снимка от фирмата за коли под наем.
                      It is easier to fool people than to convince them they have been fooled.
                      Mark Twain
                      https://www.flickr.com/people/195891565@N06/

                      Коментар


                      • От: Максимална скорост

                        Първоначално публикуван от Primrouse Преглед на мнение
                        Т.е. да очаквам снимка от фирмата за коли под наем.
                        Плюс "приятна" сума за "обработка" на нарушението. Когато карам коли под наем съм "по-католик от Папата". Че иначе...
                        Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                        Коментар


                        • От: Максимална скорост

                          Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                          Никъде няма знак, че в дясната лента има препятствие, сигнализирането за неравности по пътя не е достатъчно. Има общо ограничение на скоростта за х- км...
                          Не ми трябва специален знак, за да заобикалям повреден пътен участък, затова и цитирах /вече/съответния член от правилника по-назад. Не зная минавал ли си скоро през въпросните гробища, аз за последно миналото лято. Еми в дясното платно усещането е все едно караш малка лодка в силно вълнение, на десетата минута на децата им стана лошо и ща не ща минах вляво, периодично скачайки обратно в траповете за да пусна някой напорист амбреаж, на когото не му пука че при ограничение 90 се движа с около 130.
                          And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                          Коментар


                          • От: Максимална скорост

                            Два пъти(отиване връщане) през юли. Проблемът е, че царят дава....
                            ...,,Чл. 17. На пътно платно с три и повече пътни ленти за движение в една посока, обозначени с пътен

                            знак, на водача на пътно превозно средство, което не може да развива или на което не е разрешено да

                            развива максималната за пътя скорост, се забранява да навлиза в крайната лява лента за тази посока, освен

                            при завиване или заобикаляне
                            Чл. 57. (Изм. - ДВ, бр. 43 от 2002 г.) Когато автомагистралата има три и повече пътни ленти за

                            движение в една посока, на водачите на автомобили с допустима максимална маса над 3,5 тона, както и на

                            водачите на състави от пътни превозни средства, чиято обща дължина, включително и товарът, е повече от

                            7 метра, е разрешено да се движат само в най-дясната и в съседната на нея пътна лента. Навлизането и

                            движението по другите ленти е забранено, включително и при изпреварване.
                            Чл. 60. Разпоредбите на чл. 55, 57, 58 и 59 се прилагат и за движението по автомобилните пътища,

                            обозначени като такива със съответния пътен знак"
                            Та пак: какъв е проблема да се турят знаците и всичко да е ок
                            Прясно, 2019, не че под различна форма не било винаги
                            Както и да е, чака ни чалга, щото никой не го е@ава да
                            Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                            Десната като не става за каране се затваря и се прави ремонт. Тогава пак нема да има достатъчно ленти за бързите и за бавните, но поне се вижда, че е временно и нещо се прави по въпроса.
                            Последно редактирано от veskov; 11-08-19, 22:04.
                            А тези простотии се правят от името на всички ни.
                            Даника
                            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                            Коментар


                            • Re: Максимална скорост

                              Колко километра магистрали с три и повече пътни ленти имаме и въпросния участък такъв ли е?

                              И изключението в чл. 17 "освен при завиване или заобикаляне" важи ли за заобикаляне на неравности по пътното платно?

                              Коментар


                              • От: Максимална скорост

                                Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                                ... На пътно платно с три и повече пътни ленти за движение в една посока, ...
                                Къде това?
                                Ние не сме неутрални!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X