Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Винетка и приложението и

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Винетка и приложението и

    Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
    Надяваш се,ама няма да стане!
    Все пак говорим за състав от ППС над 3500кг.

    Коментар


    • От: Винетка и приложението и

      Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
      Все пак говорим за състав от ППС над 3500кг.
      Грешката е моя,извинявам се!
      Не съм теглил джипа с караваната колко тежат,но предполагам няма да имат 3.5т.
      А може и да имат,не знам?
      .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
      Киа спортаж2000тди 98г
      Ауди А3 1.9ТДИ
      Каравана Аdria 390Q

      Коментар


      • От: Винетка и приложението и

        Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
        Все пак говорим за състав от ППС над 3500кг.
        С В кат. можеш да теглиш общ състав до 4250 кг. Но за 500 км. да платиш 2 винетки по 15 лв. ми се вижда скъпо. Освен това ще е още един повод за заяждане с ченгета с редовния въпрос: а сега к'во пра'йм?
        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

        Коментар


        • От: Винетка и приложението и

          Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
          Грешката е моя,извинявам се!
          Не съм теглил джипа с караваната колко тежат,но предполагам няма да имат 3.5т.
          А може и да имат,не знам?

          Караваната е 1100 натоварена, кията едва ли има 1,5т, така че дори 3т няма целия състав
          ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

          Коментар


          • От: Винетка и приложението и

            Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
            С В кат. можеш да теглиш общ състав до 4250 кг.
            Какво общо има категорията в този случай?

            Коментар


            • От: Винетка и приложението и

              В България тол-системата ще засегне МПС над 3.5 тона, тези до 3.5 тона си остават на винетки. Просто тол-системата ще е в състояние (да се надяваме) да следи дали леките коли имат винетки.

              П.П. По маршрута Германия-Австрия-Унгария-Румъния-България установихме, че може да се купи онлайн винетка за Австрия, Унгария и Румъния. За България не може да се купи онлайн винетка, а също така и не ни беше възможно да си купим винетка след преминаването на моста на Видин. Наложи се да караме чак до Монтана без винетка поради тотална невъзможност да си купим.
              Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

              Коментар


              • От: Винетка и приложението и

                Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
                ..Наложи се да караме чак до Монтана без винетка поради тотална невъзможност да си купим.
                Каторга - 40 годишна, минимум!!!

                А пък ако ти е изтекъл срока на кислородната вода в аптечката - направо си за до стената....
                (това - според днешните писания по платените газети)

                Тука е така!!!

                Коментар


                • От: Винетка и приложението и

                  Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
                  Някакви хейтърски настроения се прокрадват:
                  - Никой не те е карал насила да си купуваш каравана.
                  - Абсурдни вопли на очевиден караванист.

                  Хора, това че вас не ви засяга директно, изобщо не го прави правилно. Да се гърбят другите незаслужено, не е готина опорна точка. Злорадството не носи дивидент. Утре ще ни забранят да караме с гуми за кал по асфалта и ние ще ревнем, как било несправедливо. И тук "караванистите" какво ще правят?
                  А) Ще злорадстват, как нас "офройдаджиите" никой не ни е карал насила да се оборудваме с гуми за кал.
                  Б) Ще ни подкрепят в протеста, нищо че те самите не са пряко засегнати.

                  Нека си сверим часовниците. Как е положението с караваните и платформите по другите държави, където за леките автомобили са въведени винетки?
                  Швейцария - кара се с винетка за лека кола.
                  Австрия - кара се с винетка за лека кола.
                  Унгария - кара се с винетка за лека кола.
                  Румъния - кара се с винетка за лека кола.
                  Трябва ли ние да сме първите (да не кажа единствените), които да искат отделна винетка за каравана/платформа?

                  Ето малко история за сравнение:
                  Когато нацистите дойдоха за комунистите, аз мълчах – не бях комунист.
                  Когато дойдоха за социалдемократите, аз мълчах – не бях социалдемократ.
                  Когато дойдоха за тези от профсъюзите, аз мълчах – не членувах в профсъюз.
                  Когато дойдоха за евреите, аз мълчах – не бях евреин.
                  Когато дойдоха за мен – вече нямаше кой да говори.

                  Мартин Нимьолер, немски пастор от времето на националсоциалистическата диктатура.
                  Никакви хейтърски настроения, никакво злорадстване - поне от мен. Аз просто знам, че ако нещо се ползва, то се плаща - другото е шикалкавене, или направо кражба. А доводът на караванджията е абсурден, не защото аз нямам каравана, а защото е такъв по съществото си, та ако обстоятелството липса на двигател е основание да не се плаща, то следва всякаквите ремаркета, полуремаркета и прочее (стигащи до 50 тона) да не плащат за ползването на пътищата. А от догодина ще въвеждат и "уикендна" винетка (а май и дневна), та няма да е необходима седмична (при една елементарна организация) за еднократно прекарване каравана, от място на място.
                  Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                  Коментар


                  • От: Винетка и приложението и

                    Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                    Ами за сега тука няма магистрални такси. Има винетки.
                    Като сложат толовете, надявам се, винетките да изчезнат.
                    Пенчо, у Унгарско (пък съвсем не само там) си вървят ръка за ръка и магистралните такси и винетките...
                    Очакваш нашите властимащи изведнъж да проявят смирение и жалост ?
                    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                    Коментар


                    • От: Винетка и приложението и

                      Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                      Пенчо, у Унгарско (пък съвсем не само там) си вървят ръка за ръка и магистралните такси и винетките...
                      Очакваш нашите властимащи изведнъж да проявят смирение и жалост ?
                      Нищо не очаквам. Моя влак е под 3500кг. Така си го избрах.

                      Коментар


                      • От: Винетка и приложението и

                        Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                        Пенчо, у Унгарско (пък съвсем не само там) си вървят ръка за ръка и магистралните такси и винетките...
                        Очакваш нашите властимащи изведнъж да проявят смирение и жалост ?
                        За какви магистрални такси в Унгария говориш??? От Nickelsdorf/Hegyeshalom до Szeged/Nădlac платихме само винетка и нито една магистрална такса.
                        Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                        Коментар


                        • От: Винетка и приложението и

                          Прав си - винетката май бе нужна само по част от мрежата...
                          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                          Коментар


                          • От: Винетка и приложението и

                            В Австрия има винетка + магистрални такси.
                            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                            Коментар


                            • От: Винетка и приложението и

                              Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
                              В България тол-системата ще засегне МПС над 3.5 тона, тези до 3.5 тона си остават на винетки. Просто тол-системата ще е в състояние (да се надяваме) да следи дали леките коли имат винетки.

                              П.П. По маршрута Германия-Австрия-Унгария-Румъния-България установихме, че може да се купи онлайн винетка за Австрия, Унгария и Румъния. За България не може да се купи онлайн винетка, а също така и не ни беше възможно да си купим винетка след преминаването на моста на Видин. Наложи се да караме чак до Монтана без винетка поради тотална невъзможност да си купим.
                              Mоже ли линк към сайта, от който закупи винетката онлайн в Австрия. Щото там само се лепи на стъклото, освен ако не са променили съвсем скоро нещата. А по/горе писах,че е все едно, дали си с винетка или тол система, все си плащаш за ползване.
                              JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
                              Тел: +359 887 847261

                              Коментар


                              • От: Винетка и приложението и

                                Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                                Прав си - винетката май бе нужна само по част от мрежата...
                                Винетката в Унгария е само за магистралите,по спомен от миналата година нещо като 15евро за седмица.Румънската седмична е 3,50э,и двете са във електронен вариянт.
                                Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X