Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Винетка и приложението и

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Винетка и приложението и

    Мен са ме глобявали с баничарка след знак забранено за товарни автомобили.
    Пишело в талона товарен.Ходи се разправяй каде е логиката като всичко друго е като за лек автомобил.
    Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

    Коментар


    • #47
      От: Винетка и приложението и

      Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
      Всички знаци важат до първото кръстовище.
      В населено място.
      За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

      Коментар


      • #48
        От: Винетка и приложението и

        Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
        Всички знаци важат до първото кръстовище.
        Не всички и не винаги.

        Първоначално публикуван от c_gul Преглед на мнение
        В населено място.
        Сега ако кажеш и къде го пише, няма да е зле. Защото нито в ЗДП нито в ППЗДП намирам нещо по въпроса.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #49
          От: Винетка и приложението и

          Първоначално публикуван от Борислав Ангелов (fnqkhhhzzz) Преглед на мнение
          Изобщо не съм се объркАл. Дай да не спориме как се тълкуват правни норми, лекция не ми се изнася. Поставянето на знаци не е необходимо, за това и на повечето места където ги няма никой не си прави труда да ги слага на ново. В случая действа необорима презумпция с публикуването на списъка в държавен вестник.
          Този отговор мисля, че най-пълно отразява реалността.

          Коментар


          • #50
            От: Винетка и приложението и

            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
            Не всички и не винаги.

            Сега ако кажеш и къде го пише, няма да е зле. Защото нито в ЗДП нито в ППЗДП намирам нещо по въпроса.
            http://dokkpbdp.mvr.bg/NR/rdonlyres/...84/0/znaci.pdf
            Тоя път не е полицията
            А тези простотии се правят от името на всички ни.
            Даника
            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

            Коментар


            • #51
              От: Винетка и приложението и

              Тая "необорима презумпция", ако я няма спомената в ЗДвП, няма да е толкова необорима.

              Освен това, на теория трябва да има съд, който да каже редно ли е да ми ограничават личната свобода, с практически неизпълнимото задължение да знам наизуст какво има в огромен списък.
              Последно редактирано от cecoa1; 15-06-17, 16:37.
              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

              Коментар


              • #52
                Винетка и приложението и

                Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                Т.е. като се публикува списък с пътищата по които може да се събира такса, то това означава, че такава задължително трябва да се плаща, независимо от създадената организация за самото плащане? Там пише също така, че може да се събира винетна такса или ТОЛ такса - кой и как избира какво да плаща след като прочете списъка? Ако няма пунктове за ТОЛ такси, означава ли че трябва да ходим някъде да плащаме таксата за да минем по пътя, след като сме наизустили списъкът?
                Не съм юрист, но ти ако си, трудно ще ме убедиш как правилно се тълкуват правни норми.

                ПС: Аха, чакай да питам и за тази алинея:



                Тя означава ли, че трябва да ходим в АПИ да плащаме такса за съоръженията от въпросния списък преди да минем по/през тях?
                Думата използвана в закона "може" произлиза от принципа на разделение на властите, а не от нещо друго. Законодателната власт делегира собствени правомощия на МС. За да не се налага всеки път да се променя закона, ако има промени в пътната мрежа. За това използваният глагол "може" следва да се разбира като овластяване (прехвърляне на компетентност) от законодателната към изпалнителната власт и даването й на дискреция сама да определя списъка. Щом даден път е включен в списъка значи за него се заплаща винетна такса. Що се отнася за другите ти въпроси и на тях си има логичен отговор. В допълнителните разпоредби на закона си пише за съораженията (мостове и тунели) . Що се отнася до тол таксите е очевидно, че докато няма решение на МС за въвеждане на системата раЗпоредбите по отношение на тях не се прилагат. И последно за да не мислиш, че си измислям:

                Според чл. 10, ал. 3 от Закона за пътищата списъкът на пътищата за преминаване на пътни превозни средства с българска или чуждестранна регистрация, по които се събира такса за ползване на пътната инфраструктура - винетна такса, се приема с решение на Министерския съвет. Списъкът се обнародва в "Държавен вестник". Такъв списък е приет от Министерския съвет с "Решение № 945 от 1 декември 2004 г. за утвърждаване на списък на републиканските пътища, приемане на списък на републиканските пътища, за които се събира такса за ползване на пътната инфраструктура - винетна такса, и за определяне на съоръжение, за което се събира такса по чл. 10, ал. 4 от закона за пътищата за ползване на отделно съоръжение по републиканските пътища" /Обн. ДВ. бр. 109 от 14 декември 2004 г./. В това решение под № 5004 е включен път "(Дряново - Габрово) - Рязковци - Войново - (Габрово - Трънито)" Мястото на което е извършена проверката и е установено нарушението от контролните органи е част от така посочения път - част от републиканската пътна мрежа. Няма законово изискване да бъде поставена табела, за да възникне задължението на водача да управлява автомобил, по съответната отсечка, само след като е заплатил винетна такса. В случая действа необоримата презумпция, че след като документ е обнародван в Държавен вестник, то информацията съдържаща се в него, е станала известна на всички. Следователно след обнародването на посочения списък на всички, включително и на касаторката е станало известно че за да управлява автомобил по участъка от пътя, на който е спряна, е необходимо за този автомобил да а заплатена винетна такса и да е залепен валиден винетен стикер

                Коментар


                • #53
                  От: Винетка и приложението и

                  Първоначално публикуван от Борислав Ангелов (fnqkhhhzzz) Преглед на мнение
                  И последно за да не мислиш, че си измислям...
                  А не, просто по моята логика не ми изглежда нормално по така написан текст да изискват плащане въпреки, че не са си изпълнили задължението по другата наредба да поставят уведомителен знак, но това не значи че съм прав де.

                  Първоначално публикуван от Даниел Чобанов Преглед на мнение
                  Ако няма указателна табела за разстояние.
                  Знаците важат до следващото кръстовище по причина, че ти може да си минал по друг път и няма как да видиш знака. По тази причина каквито и допълнителни табели да слагат все тая.
                  Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                  Коментар


                  • #54
                    От: Винетка и приложението и

                    Че с какво е по-специален пътният знак "винетка" от другите пътни знаци(също обнародвани в Д.В.), та могат да те глобяват при липсата му ако нямаш винетка?

                    Коментар


                    • #55
                      От: Винетка и приложението и

                      За баш юристите и паралиите с нищо. Изборът е личен.
                      А тези простотии се правят от името на всички ни.
                      Даника
                      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                      Коментар


                      • #56
                        От: Винетка и приложението и

                        Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                        А не, просто по моята логика не ми изглежда нормално по така написан текст да изискват плащане въпреки, че не са си изпълнили задължението по другата наредба да поставят уведомителен знак, но това не значи че съм прав де.



                        Знаците важат до следващото кръстовище по причина, че ти може да си минал по друг път и няма как да видиш знака. По тази причина каквито и допълнителни табели да слагат все тая.
                        Аз така и не разбрах през цялото време за коя наредба говорите. Винетната такса е изцяло уредена със закон. Ако става въпрос за наредбата за пътните знаци, тя изобщо няма нищо общо. Движение по пътищата отворени за обществено ползване се извършва и без изобщо да има маркировка и сигнализация. И двете не са задължителни и необходими условия.


                        Коментар


                        • #57
                          От: Винетка и приложението и

                          Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                          По тази причина каквито и допълнителни табели да слагат все тая.
                          Виждал съм указателна "Важи за населеното място".
                          Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                          Коментар


                          • #58
                            От: Винетка и приложението и

                            Първоначално публикуван от Борислав Ангелов (fnqkhhhzzz) Преглед на мнение
                            Аз така и не разбрах през цялото време за коя наредба говорите. Винетната такса е изцяло уредена със закон. Ако става въпрос за наредбата за пътните знаци, тя изобщо няма нищо общо. Движение по пътищата отворени за обществено ползване се извършва и без изобщо да има маркировка и сигнализация. И двете не са задължителни и необходими условия.
                            Да, за нея, но идеята е че ние трябва да знаем кога се движим по път изискващ винетка. Ти ме разубеди за това "може" и вече съм съгласен с теб, но малко офтопик - ма същия принцип утре ще публикуват списък с координатите и видовете на пътните знаци в Държавен вестник и ще излезе, че не е необходимо изобщо да има знаци. Ние трябва да си знаем къде какво трябва да се спазва.

                            Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
                            Виждал съм указателна "Важи за населеното място".
                            Това пък изобщо няма нищо общо с международните стандарти. Интересно как ще го разбере някой чужденец. Това, което намирам за такива случаи е във въпросната наредба за знаците:

                            Чл. 112. (1) Пътен знак Д11 "Начало на населено място" се използва за сигнализиране на
                            мястото, от което започват да важат правилата за движение в населено място.
                            (2) Наименованието на населеното място се повтаря с латински букви, когато в пътни
                            знаци Ж1, Ж2, Ж6, Ж7 или Ж10 също е изписано с латински букви.
                            (3) Когато за територията на населеното място е необходимо да се въведе допустима
                            максимална скорост на движение, различна от определената по чл. 21, ал. 1 ЗДвП , се
                            поставя и пътен знак В26.
                            Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                            Коментар


                            • #59
                              От: Винетка и приложението и

                              Колеги, пътищата от републиканската пътна мрежа за които се изисква винетка са подавляваш процент от всички пътища. Презумпцията е, че ако искаш да се движиш свобдно трябва да имаш винетка. Ако не ти се плаща бъди добър да се поинтересуваш откъде можеш и дали, да минеш по четвърти клас път. А не да спориш имаше ли знак и дали циганите вчера са го откраднали.
                              сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                              dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                              Коментар


                              • #60
                                От: Винетка и приложението и

                                Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                                Да, за нея, но идеята е че ние трябва да знаем кога се движим по път изискващ винетка. Ти ме разубеди за това "може" и вече съм съгласен с теб, но малко офтопик - ма същия принцип утре ще публикуват списък с координатите и видовете на пътните знаци в Държавен вестник и ще излезе, че не е необходимо изобщо да има знаци. Ние трябва да си знаем къде какво трябва да се спазва.



                                Това пък изобщо няма нищо общо с международните стандарти. Интересно как ще го разбере някой чужденец. Това, което намирам за такива случаи е във въпросната наредба за знаците:
                                Тук мнението ми съвпада напълно с твоето. Законодателния подход е лош. Според мен също трябва да има знаци, а не списък. Да не говорим че гостите на страната няма как да четат държавен вестник, особено броя от 2004г. Джон който каца от Лондон и Кара колата на Пешо, няма как да се информира по този начин.


                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X