Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Винетка и приложението и

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Винетка и приложението и

    Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
    Пътният данък отпадна преди години, но не толкова отдавна, заменен беше с такса някъде по времето на НДСВ.
    Беше "заменен" от "винетна такса". Но си остана като местен данък в полза на общината. Сега нали са ривье как ни моЙлу да са мини годишен преглеТ без платен такъв данък (егати простотията, раиръш ли?!).
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • От: Винетка и приложението и

      Още колко парЪ има ОЩЕ да се свлече от раята ...

      Коментар


      • От: Винетка и приложението и

        Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
        Още колко парЪ има ОЩЕ да се свлече от раята ...
        Ми коги ша спрът да метат пачки през балконите? Значи още има, още може, още трябва!
        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • От: Винетка и приложението и

          Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
          Ми коги ша спрът да метат пачки през балконите? Значи още има, още може, още трябва!
          Това беше голема дивотия ,дето изръси.И много не по темата
          Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

          Коментар


          • От: Винетка и приложението и

            Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
            Това беше голема дивотия ,дето изръси.И много не по темата
            Нима?
            Винаги съм казвал:
            Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic
            Народо открай време е червив с пари, защото не плаща данъци, а само цица и лочи от държавата по всички възможни начини.
            ... Та, не подценявайте ъ-ъ-ъ-ъ трудолюбието на българина. Има още много за взимане и крадене от него, особено, когато му се предложи нещо незаконно и "на далавера".
            Аз може да си приказвам, но Бочу & #кой имат усет за тия неща, имаааааат. Те, ако не знаят, кой да знае? Затова и тази политика - още, още, още, още може, дай още, има мегдан за още, аййде ощеее!!
            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

            Коментар


            • От: Винетка и приложението и

              Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
              ... Аз плащам за двете коли и мотора към 60-70 лв. общо годишно.
              Явно и общинските данъци са интуито персоне, защото аз за джипа и мотора плащам 600-700 лв., а за колата-още 200 и нещо. Пък до наше село и у наше село пътя е като бомбардиран. Нямам МПС под 10 години.
              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

              Коментар


              • От: Винетка и приложението и

                Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                Явно и общинските данъци са интуито персоне, защото аз за джипа и мотора плащам 600-700 лв., а за колата-още 200 и нещо. Пък до наше село и у наше село пътя е като бомбардиран. Нямам МПС под 10 години.
                E, МПС-тата ни са различни. Аз плащам за Лада, дизелово Митсубиши 90 коня и мотор 125 кубика.
                сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                Коментар


                • От: Винетка и приложението и

                  Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                  Нима?
                  ..., но Бочу ..!
                  Гледа Краля през прозореца на двореца как на двора един селянин с каруца продава ябълки , а се е събрала бая опашка при него . Дояли му се на Краля ябълки и викнал Премиера .
                  - Ето ти 5 жълтици и отиди ми вземи ябълки !
                  Премиерът на свой ред викнал Министъра на търговията и му казал :
                  - Ето ти 4 жълтици и ходи да купиш на Краля ябълки от селянина в двора !
                  Министърът викнал Главния секретар и му дал 3 жълтици да купи ябълки за Краля.
                  Главния секретар извикал Началника на охраната и го пратил с 2 жълтици за ябълки !
                  Началника на охраната изпратил един от подчинените си с 1 жълтица при стареца за ябълки !
                  Отишъл охранителя при стареца и го хванал за гушата !
                  -Ей дърто ! Какво си се развикал тука и смущаваш спокойствието в Двореца ? Я веднага да се разкараш да не те опандизим , а каруцата с ябълките се секвестира !
                  Върнал се нашия човек при шефа и му казал :
                  - Ето шефе половин каруца с ябълки !
                  Отишъл началника на охраната при Главния секретар и му дал 1 чувал с ябълки !
                  Главния секретар дал на Министъра половин чувал с ябълки. Министъра на Премиера 1 торба с ябълки , а Премиера на Краля 5 ябълки !
                  Седи Краля и си мисли ! Бах му мамата за 5 жълтици 5 ябълки , а народа купува като обезумял ! Явно трябва да вдигна данъците !

                  Коментар


                  • От: Винетка и приложението и

                    Да е честито на собствениците на каравани https://fakti.bg/bulgaria/319455-kar...ki-ot-dogodina
                    За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                    0878 79 20 61 Борис

                    Коментар


                    • От: Винетка и приложението и

                      Силно ме съмнява че това ще мине .
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • От: Винетка и приложението и

                        На първо е минало, ще видим на второ.
                        За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                        0878 79 20 61 Борис

                        Коментар


                        • От: Винетка и приложението и

                          Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                          ... Сега нали са ривье как ни моЙлу да са мини годишен преглеТ без платен такъв данък (егати простотията, раиръш ли?!).
                          Нормално е да се реве, защото на пунктовете за ГТП се вменяват несвойствени задължения като да следят за плащане на данък или застраховка ГО. За сметка на изначалното им предназначение. Поради което реално у нас можеш да минеш на ГТП кола с всякакви неизправности, стига да са и платени данъка и ГО ...

                          Пък имам спомени от едно друго място, където всяка година в един момент ми пристигаше едно писъмце, в което пишеше "За автомобил № ХХХ ХХХ дължите данък в размер на ... ", като отдолу на писъмцето имаше готова попълнена бланка за плащане, с която можеш да си платиш данъка в коя да е поща. Без да трябва да се редиш на опашка в общината или да скачаш през обръчи за да разбереш размера на задължението и сметката, по която можеш да го платиш. Нито пък след плащането трябваше да изприпкаш до данъчните, за да ти дадат дУкИмент с мокър печат и холографски стикер, който да представиш на пункта за ГТП.

                          За последното, също ежегодно, идваше напомняне със списък на пунктовете, в които можеш да се обадиш, за да си запишеш час за преглед. А въпросните пунктове пък не ти искаха бележки за платен данък и ГО, ами проверяваха, ама наистина проверяваха, състоянието на системите, които са важни за безопасното ползване на МПС-то ...
                          Последно редактирано от Чавдар (V93); 31-07-18, 08:31.
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • От: Винетка и приложението и

                            Аз това по никакъв начин не мога да си го представя да се случи в БГ, когато и да било. Тук дори сметките на данъчното за да ги видиш, трябва да отидеш до там, защото периодично си ги сменят. Да не говорим за идиотщината данък и лихви да се плащат по отделни сметки....че и такова чудо има.
                            Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                            Коментар


                            • От: Винетка и приложението и

                              Шоплъка не е цяла България
                              Данъкът си го получавам в И-пей в момента, в който се генерира от общинският компютър Допълнително получавам и хартиена справка след седмица - две, в която са указани банкови сметки и т.н., ако реша да не го платя директно през И-пей...
                              Холограми при ГТП не ми искат... Май не ми искаха и бележка за платен данък последния път, щото можели да проверят дали е платен чисто електронно..
                              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                              Коментар


                              • От: Винетка и приложението и

                                Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                                Шоплъка не е цяла България ...
                                Само половин ...
                                Ние не сме неутрални!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X