Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Куриозни снимки и филмчета на нарушители

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
    В неписания "Универсален Пътен кодекс на icos", също така има:

    1. Забрана да сменяш лентите повече от веднъж в рамките на цялото ти пътуване. Т.е. качваш се на магистралата - избираш си една лента и караш САМО в нея (ако застигнеш някой да кара с 20 в нея - караш и ти с 20, ако той е спрял - чакаш да тръгне) докато не свърши магистралата или не се наложи да слезнеш от нея преди това.
    Пенчо бе, чети. Твоите колеги в Парламентата от толкова години си упражняват юридическите способности върху бедния ЗДвП, че е станал кръпка до кръпка и глупост връз глуппост:

    Чл. 5.
    (2) Водачът на пътно превозно средство е длъжен:
    4. (нова - ДВ, бр. 101 от 2016 г., в сила от 21.01.2017 г.) да не извършва маневри, изразяващи се в последователно внезапно преминаване в лентите за движение.



    П.П.

    Чавдар (V93) коментира
    Днес, 12:56
    "При изпреварване водачът на пътното превозно средство напуска пътната лента, в
    която се движи, навлиза в съседната пътна лента изцяло или частично, преминава покрай
    движещото се в същата посока пътно превозно средство и се връща в напуснатата лента.
    Ако не напускам лентата, в която се движа, това изпреварване ли е?


    Ето за това говорим. Не изпреварваш. Включително отляво. И както някой спомена тук:

    Чл. 15. (1) На пътя водачът на пътно превозно средство се движи възможно най-вдясно по платното за движение, а когато пътните ленти са очертани с пътна маркировка, използва най-дясната свободна лента.

    липсва дефиниция що е то свободна лента, следователно може да си кара където си иска. И в такъв случай ...кво правим, както обичат да казват униформените представители на Закона?
    And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

    Коментар


    • Първоначално публикуван от icos Преглед на мнение

      ...

      липсва дефиниция що е то свободна лента, следователно може да си кара където си иска. ...
      Свободна за движение, какво неясно има? Ама била на дупки другата... Ми тук около мен като целия път е на дупки (сменят водопровод и правят канализация за квартала при отворени за ползване улици) по тротоара ли да карам по твоята логика?

      Коментар


      • Първоначално публикуван от icos Преглед на мнение

        ...липсва дефиниция що е то свободна лента, следователно може да си кара където си иска.
        Дефиниция на "човек", "въздух", "движение" няма ли да поискаш ?

        Първоначално публикуван от проф.Огнян Герджиков
        Има хора графомани. Има и с други отклонения. Но обществото е измислило механизми да ги възпира. Възпиращи механизми са издателствата и рецензентите, които не трябва да допускат замърсяването на книжния пазар...
        ...
        Макар че е странно да се дефинират ВЕЛОСИПЕД и АВТОМОБИЛ, например. Още повече, че автомобилът е определен като:„недвуколесно безрелсово“ МПС. И веднага се опитах да си представя как ли би изглеждал едноколесен автомобил, който, очевидно отговаря на дефиницията „недвуколесно“ МПС.
        ...
        Авторът е много силен в определенията idem per idem (същото, чрез същото – определението се обяснява чрез определяемото). Така „ДЕЙНОСТ – е дейност(?), извършвана като част от икономическа дейност...“ Допълнителен нюанс съдържа определението за „ЖИВОТНИ – са животни, отглеждани за производство на храна и/или животни, които не се отглеждат за производство на храна“. Или с други думи: вари ги, печи ги - животните са си животни.
        ...
        Най съм притеснен обаче от дефиницията за „ИМОТ – притежавана или придобивана по финансов лизинг, изцяло или частично земя и/или сграда. „Понеже нищо не съм придобивал „по финансов лизинг“, би трябвало да съм абсолютно безимотен.
        ...
        http://epicenter.bg/article/Prof-Ogn...-/101735/11/33

        А, сетих се за това:

        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

        Именно.

        Скейтбордът е велосипед.
        Последно редактирано от Bogoljub Gagic; 17-09-21, 14:57.
        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар




        • Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
          В неписания "Универсален Пътен кодекс на icos", също така има:
          1. Забрана да сменяш лентите.................
          Така изглежда на практика, ако някой не може да си го представи


          Коментар


          • Bogoljub Gagic
            Bogoljub Gagic коментира
            Редактиране на коментар
            Я не заблуждавай публиката с това RHD-движение! И защо някои вляво се движат по-бързо от тези вдясно? Безобразие! Туй е изпреварване в съседна лента - icos веднага ще ги прати на каторга да чукат камъни!

          • krasi-mir
            krasi-mir коментира
            Редактиране на коментар
            Нормалното ми ежедневие в час пик.
            Нещата се обръщат на 180° - всички се бутат в бързата лента и тя моментално се превръща в най-бавна. Аз в тази ситуация веднага бягам У лево.

        • Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение

          Дефиниция на "човек", "въздух", "движение" няма ли да поискаш ?
          Аз не. Обаче зная един, който ще поиска / само когато му изнася ессно/, ибо сам е глаголил тъй:

          Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение



          2. ЗДвП колкото и прост кат` за милиционери закон да е, има много празноти и неуредени хипотези. Ясно в него е само за милиционерите: "Пѝши им актове и на двамата и да сА Упраят! Ханку Брат!"



          And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

          Коментар


          • Bogoljub Gagic
            Bogoljub Gagic коментира
            Редактиране на коментар
            Туй съм го дал за пример - щото да си измисляш собствени правила, твърдейки, че били "разписани в ЗДвП" не върви.
            Във въпросния закон: няма забрана да се престрояваш от една лента в друга, нито забрана да се движиш в дясната лента по-бързо от движещия се в лявата. За сметка на това има забрана да се таралянкаш с каквато скорост ти скимне (50, 100, 120 км/ч) в крайна лява лента, след като дясната е свободна.

            • Bogoljub Gagic коментира
              Днес, 15:18

              Във въпросния закон: няма забрана да се престрояваш от една лента в друга, нито забрана да се движиш в дясната лента по-бързо от движещия се в лявата.
          Само, че акто вече няколко пъти напомням, във въпросния клип ти не просто се движиш в дясната лента, а напускаш лявата, навлизаш в дясната / със скорост 600 лева в час+ 1000 леФа + 3 месеца отнемане на СУМПС, за движението в аварийната/, след която маневра се връщаш обратно в лявата лента. Тоест извършваш маневрата "изпреварване" точно както е описана в недоклатения ЗДвП, само, че отдясно. Ай стига с процедурни хватки за отвличане на вниманието

          "При изпреварване водачът на пътното превозно средство напуска пътната лента, в
          която се движи, навлиза в съседната пътна лента изцяло или частично, преминава покрай
          движещото се в същата посока пътно превозно средство и се връща в напуснатата лента."
          And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

          Коментар


          • veskov
            veskov коментира
            Редактиране на коментар
            Ми просто има право, тук е, не там. Голяма част от задръстванията у нас са точно заради разни тълкувания, страхове, гузна съвест и... .

        • С колко "лева в час" се движа аз, неслучайно написах по-горе (недо)цитираното от тебе, това не прехвърля вината върху мен, както се опитваш тука да внушаваш.
          Ъ-ъ-ъ-ъ торбичкатà, какво ли стана с нея?
          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

          Коментар


          • icos
            icos коментира
            Редактиране на коментар
            Торбичката замина за Харвард през Клагенфурт и май РусИ(оттам май беше плаги...ааа...адвокатът на Слави, дето се е обърнал на Шрьодингерова котка/не се знае има ли го, няма ли го/ Вината за какво? Чешем си езиците просто.

        • Гадната туба пак си е променила опциите за редактиране на клипове Не мога да кача подходящ ИНДИЙСКИ саундтрак.

          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

          Коментар


          • veskov
            veskov коментира
            Редактиране на коментар
            Аа, значи от ,,другарската критика" от по-горе има ефект, няма бутане и местене!
            Камери там бол, кам я милицията, кам ги разните даяджии, институти по безопасност, нпо и ..

          • Ясен
            Ясен коментира
            Редактиране на коментар
            Откакто имам кола с динамиката на Хеми ми се наложи да свикна да не карам с педала в пода, както се кара УАЗ.

            Гагич явно има излишни нерви.

          • krasi-mir
            krasi-mir коментира
            Редактиране на коментар
            Вече не помня, къде съм го чул, ама
            "Най-трудно е да се научиш да караш бавно. Всеки може да кара бързо."

        • Ясен коментира
          Днес, 01:28
          Откакто имам кола с динамиката на Хеми ми се наложи да свикна да не карам с педала в пода, както се кара УАЗ.

          Гагич явно има излишни нерви.
          Очевидно нямаш такава кола, щом си мислиш, че "карам с педала в пода" на горния клип.
          Ле-е-екинко ускорих да хвана зеленото на кръстовището "Витошка"-"Патриарха" и за малко да го изпусна заради тия "индийци". Минах на мигащо зелено (сега очаквам някой умник да включи лайномета, че съм минал на мигащо зелено, а не съм спрял )
          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

          Коментар


          • Ясен
            Ясен коментира
            Редактиране на коментар
            Че аз кога съм имал руска вяра?

            Руски жип има смисъл не защото е руски, а защото те не се хвърлят да произвеждат сложни неща (то е защото не могат ама това не е интересно).

            Руска лека кола съм имал за кратък период по-скоро по случайност. Ама той и Гагич е имал, при това не за кратък период.


            Останалото е въпрос на удобство на колата. Удобни са ми американските и френските. По някаква причина ми е удобен и УАЗ.

          • TStanim
            TStanim коментира
            Редактиране на коментар
            Толкова години търкалях един ГАЗ-69 (и пак ще го правя) и служебно (преди) какви ли не УАЗ... но точно с удобство да ги свържа... не ми се е случвало.

          • veskov
            veskov коментира
            Редактиране на коментар
            За форума (и не само) е удобство зер- често извлича това онова от тинята

        • Първоначално публикуван от Asteri Преглед на мнение



          Така изглежда на практика, ако някой не може да си го представи

          Аз за това избрах да живея на село.Прибирам се от работа

          https://youtu.be/9qVbi5MHLAY
          Дизелов Jeep, не е Jeep.

          Коментар


          • s_s1
            s_s1 коментира
            Редактиране на коментар
            "Този видеоклип е частен."

        • icos
          #4134.6
          icos коментира
          Днес, 09:25
          Ясен коментира
          Вчера, 21:07
          Гагич, утре вечер те искам на омв-то на околовръстното между бояна и драгалевци. Да видим кой американски барутарник върви повече.

          Победителя ще определи оная там камера за скорост пред ОМВ-то ?
          П.П. Заразно зло било, дейбиш, да си чучнеш гъзЪ на широко . Продадох жипката и някакси лежерно обмислям да сдобия /още/ един американски барутарник
          М`да... "На деревню дедушке"
          В колко часа?
          Онази "най-старата камера, дето не работи" не само, че работи, но и снима и в двете посоки, нищо, че кутията (в която отдавна има нещо много различно от първоначално поставеното) е изкривена към платното в посока Драгалевци. Мисля, че съм писал във форумЪт откъде знам (синът ми със 180 "в населено място" с мотор иху-у-у-у-у, щото нали "това е първата камера изобщо, бе, още от комунизЪма, отдавна не работи")

          Ясене, какво е това чудо на ускорението, което си си купил? Да не е "Чарджъра" на Веско-Traun? Що не си се поФалѝл във ФорумЪт ?
          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

          Коментар


          • Bogoljub Gagic
            Bogoljub Gagic коментира
            Редактиране на коментар
            За "Сивик" бех пуснАл едно клипче как надбягва "Ферари" ли беше, "Лмборгини" ама го изтриха, неясно защо

          • Ясен
            Ясен коментира
            Редактиране на коментар
            Уж грамотни хора, а дрънкат за нютони в тема за мощност...

          • NIKSD
            NIKSD коментира
            Редактиране на коментар
            Абе, и при вас ли хи има тия със Сивиците?! УжасТ!
            Едната ми кола е Сивик, купих ди я нова преди 21
            години, и някак си ми е мъчно да се разделя с нея. Другите ми коли са по няколко пъти по-мощни /като одъртее човек и минава на V8, ей на, и Спарки така… хахаха/. И все има по някое гъзе да се газира на светофара с друг Сивик, да сЪ дърпаме. То горкото няма сила да ми влачи чашата с кафето, какво да му дърпам?!

        • stankos коментира
          Днес, 13:54
          Срещу Шел-а вече няма кутия за камера.
          Ако споделите час може да се заформи форумно събитие не баш в тематиката на ФорумЪт !
          Нямаше преди две седмици. Сигурен ли си, че и сега няма? Беше доста "оборотна" за КАТ камера.

          sparkybg коментира
          Днес, 13:54
          Ясене, това и със старото терано ще го отвея.
          След УАЗ-Еспас-френски тротинетки, това му се е видяло някакво космическо чудо. Имаше тема за ластици с американски малолитражки гоУфърите така се разлютиха, че я заключиха.
          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

          Коментар


          • Ясен
            Ясен коментира
            Редактиране на коментар
            Е те сега минах оттам и специално гледах и не видях шпионско съоръжение. Поне, от старата кутия дето и личеше накъде е обърната е останал само колецът.

            Аааа и баварките с пробитите гърнета карат все едно там няма проблем.

          • sek.1
            sek.1 коментира
            Редактиране на коментар
            Вече е там . Вчера минах покрай нея .

          • Ясен
            Ясен коментира
            Редактиране на коментар
            Едно добро начало.

        • Не е баш снимка или филмче, но си е куриоз отсекъде...

          https://nova.bg/amp/news/view/2021/0...1%D1%82%D0%B0/

          Мисля да пусна незабавна подписка адвоката да бъде задължен да обяви по новините в 19:00 марките на съответното чайче и паста за зъби. Гарантирам че за 2 часа ще изчезнат от рафтовете
          Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

          Коментар


          • Bogoljub Gagic
            Bogoljub Gagic коментира
            Редактиране на коментар
            "Паста за устна кухина" = ли е на "паста за зъби" ?
            Да не като русСкия "зубной порошок", а той да е объркал както праха, така и кухините ?

        • Малко записче как ми направиха Мерца тоталка, баничарката отреде и отзаде смячкана... и не се вижда едно А6 4.2 бензин и то щета... Жив е пиянката ако ще питате..
          https://img-9gag-fun.9cache.com/photo/anQ87mb_460sv.mp4
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:crash.jpg
Прегледи:358
Размер:227.0 КБ
ID:6776008
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:хеч.jpg
Прегледи:333
Размер:223.1 КБ
ID:6776007
          Прикачени файлове

          Коментар


          • disko04
            disko04 коментира
            Редактиране на коментар
            Кошмарно!

        • Bogoljub Gagic коментира
          Днес, 21:00
          "Паста за устна кухина" = ли е на "паста за зъби" ?
          Да не като русСкия "зубной порошок", а той да е объркал както праха, така и кухините ?

          Ко ти пука, чуек. Аз ако мога се напукам като животно, кат тоз юнак, и то само с легални чайчета и субстанции за кухини - от утре отказвам алкоола и в преброяването ще се пиша религия "наркоман", честна дума. Аз още се чудя тоя иначе добър и интелигентен младеж, как въобще е уцелил вратата на колата, че да влезе в нея Ако го оправдаят - официално го номинирам за космонаФт.

          ПС. Виж там нещо с връзки...ако познаваш адвоката...питай за конкретни продукти, а.... Поляна за мной.
          Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X