Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ВОЙНАТА ПО ПЪТИЩАТА

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ВОЙНАТА ПО ПЪТИЩАТА

    Напоследък този проблем взе да взима все по-страшни измерения,това е недопустимо в мирно време да даваме толкова много жертви,и никой не ни е виновен,трябва да се вземат някакви драстични мерки това да спре,а не КАТ да излизат само с черни статистики.
    Цялата ситуация идва от възпитанието на всички нас.
    Нека направим България по-сигурна,заради самите Нас
    MG RACING

  • #2
    Re: ВОЙНАТА ПО ПЪТИЩАТА

    Всичко трябва да започне от обучението на новите шофьори. Например преди две години като карах С кормуването ми беши в петък,понеделник и във вторник изпит. С мен имаше момчета които се качваха за първи път на камион и си взеха изпита. По закон те са пълноправни участници и ако им дадат един 20 тонен камион и черните статистики ще скочат до небесата. Просто подготовката на младите бъдещи водачи не е на ниво и това е голям проблем
    Танки грязи не боятся!

    Коментар


    • #3
      Re: ВОЙНАТА ПО ПЪТИЩАТА

      подготовката не е на ниво и проблема е в липсата на контрол,върху школите, изпитите и тн.,Аз като карах Д и Е не съм се качвал нито на автобус нито на камион с ремарке добре че си мога,занимавам се с това от доста време,и кой контролира школите никой,или ако има са корумпирани от дъното на душата си.
      Според мен проблемът е КОРУПЦИЯ.
      MG RACING

      Коментар


      • #4
        Re: ВОЙНАТА ПО ПЪТИЩАТА

        Първоначално публикуван от stanislav_7140 Преглед на мнение
        подготовката не е на ниво и проблема е в липсата на контрол,върху школите, изпитите и тн.,Аз като карах Д и Е не съм се качвал нито на автобус нито на камион с ремарке добре че си мога,занимавам се с това от доста време,и кой контролира школите никой,или ако има са корумпирани от дъното на душата си.
        Според мен проблемът е КОРУПЦИЯ.
        и как взе книжка без да се качиш на камион???

        аз пък преди месец ходих на изпит за В+Е и докато карах за малко да ударя един гъзар с ауди, който пресече Околовръстното при Люлин на чисто червено... малко не ми достигна скорост да го приклеща с учебния голф и платформата отзад... иначе изпитващия си беше съвсем стриктен - даже имаше една лелка дето се надявала да вземе изпита за В без да се качва в колата, ама не станА номера...
        помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

        Коментар


        • #5
          Re: ВОЙНАТА ПО ПЪТИЩАТА

          Истината е че не съм дал пари на никого,питах инструктора ще карам ли приятели сме отдавна,вика ти си можеш давай,но с мен имаше дедо който ни можеше да включи на скорост а е минал целият курс на обучение,и взе
          MG RACING

          Коментар


          • #6
            Re: ВОЙНАТА ПО ПЪТИЩАТА

            Искам да подчертая че присъствах на всички изпити и си взех листовките и курмуването без грешка,ставаше въпрос за курсът на обучение
            MG RACING

            Коментар


            • #7
              Re: ВОЙНАТА ПО ПЪТИЩАТА

              Докато всеки за себе си не си промени манталитета и да си даде сметка, че "това МОЖЕ да се случи на всеки" а не само на тези дето ги дават замазани в стълбовете. Всеки си мисли, че това се случва на другите защото "аз съм нема толко добър шофьор, а другите са е*а ти балъците, затова катастрофират" и т.н. Тва е като съобщенията на спасителната служба в планинските ски курорти "ако не сте опитен скиор и не познавате добре планината не правете еди какво си...."
              Е така дали първото нещо, което минава през главата на вчерашно скиорче е "аааа, аз не познавам планината и нямам опит още...." или "кой бе аз ли бе... майкоооо...." и после "ПОМООООООЩ". Е така стоят нещата и с колите - кой бе аз ли немога да карам с 140, 150, 160.... и после ама маркировка, ама дупка, ама тва ама онова...
              Решил ли е някой да се закОпа - нито курсове, нито нищо неможе да го оправи - требва да ни се оправи манталитета първо, после всичко ще си дойде по местата.
              Айде със здраве и безаварийно!!
              Don't hunt IF you can't kill
              първо 0883 после 333 накрая 448

              LZ1BGD

              Коментар


              • #8
                Re: ВОЙНАТА ПО ПЪТИЩАТА

                Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                и как взе книжка без да се качиш на камион???

                аз пък преди месец ходих на изпит за В+Е и докато карах за малко да ударя един гъзар с ауди, който пресече Околовръстното при Люлин на чисто червено... малко не ми достигна скорост да го приклеща с учебния голф и платформата отзад... иначе изпитващия си беше съвсем стриктен - даже имаше една лелка дето се надявала да вземе изпита за В без да се качва в колата, ама не станА номера...
                За съжаление твоят случай е по-скоро изключение... Говорил съм с хора, които бяха искрено учудени колко леко е "минал" техният изпит.
                При някои от тях бих се возил единствено и само, ако пилотират катафалката на която съм клиент. Въпреки това те СА пълноправни участници в движението... (Господ да ни пази)...
                Това не им пречи да се качат на Astraта и да карат по "Сливница" с колкото може, без да мисли как ще спре на светофара с "Опълченска"...
                Или някой Шумахер с номер PK ХХХХ УУ по "Борис III"...
                В същото време изпитва сериозни затруднения да паркира без да свали боята от поне две коли, там където спокойно влиза Патрул дълга база
                Проблем е да разберат, че този тон и малко желязо се подчинява на физичните закони а не на емоциите им...
                Карам кола от 1987г. и тогава курсът беше 3(три) месеца и включваше три вътрешни изпита, преди да те пуснат на изпит пред КАТ. Освен това имаше и полигон.. Пък и движението в София не беша като сегашното.
                Новобранците са рискови от липса на опит и лоша подготовка, но има и "стари кучета" при които факторът простотия е основополагащ... Или пък таксиджия, който презира всички останали на пътя и се чуди как така му заемат територията...
                Всеки е виждал нали?...
                "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                Коментар


                • #9
                  Re: ВОЙНАТА ПО ПЪТИЩАТА

                  факт е и че много шофьори просто не знаят как се подхожда при определена стандартна ситуация... например преминаване през кръгово движение... и преди съм писал за "Винарово колело" /4-ти км/ - маса народ е убеден, че за да влезеш в кръговото изчакваш да няма никой в 3-те платна, правиш рязка маневра по диагонал и отиваш директно в най-лявата лента... оттам съответно се излиза по обратния ред - задължително без мигач "изхвърчат" в последния момент...

                  няма ден без ПТП на това място...
                  помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                  Коментар


                  • #10
                    Re: ВОЙНАТА ПО ПЪТИЩАТА

                    Няма и ден без загинал по пътищата
                    MG RACING

                    Коментар


                    • #11
                      Re: ВОЙНАТА ПО ПЪТИЩАТА

                      Най-весело става като капне малко дъжд Тогава има много работа за тенекиджиите...
                      И ако мине само с тенекии добре...
                      Карам и мотор. Кой знае защо мотористът е приет за "лошия" на пътя и всеки гледа да го убие. Мен щеше да ме убие полицейска кола. При търсене на обяснение ми беше казано - "Карате като бесни и мрете като мухи"... А аз съвсем нормално бях спрял на светофара...
                      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                      Коментар


                      • #12
                        Re: ВОЙНАТА ПО ПЪТИЩАТА

                        Тоя проблем на едно от последните места е въпрос на техника на пилотажа. И още по-малко на скапана кола. Това е въпрос на решение. Иначе казано на мироглед. Или на дисциплина, ако трябва в ежедневните термини.
                        Някъде към Чирпан, по завоите. 200 метра зад мене ЗИЛ с откъснат преден мост и голф под коремът му. В лентата на Зила. Униформените, две хлапета плачат, щото мъртво дете и мъртва бременна жена. А бащата на това семейство по-жив от живите и налита на скандал на припадащия камионджия че не се е хвърлил в канавката. ТОЙ САМИЯТ бил искал да кара те в тая лента, те! Богоравният. Така искал, така карал. Демокрация.
                        После си купих нова щанга. Старата не беше крива, беше ми неприятна. В показанията писах как е минал покрай мене. Надали още е жив, на делото беше. Ама беше отдавна.
                        Не ми е жал и за мъртвата жена. Зер го е гледала влюбено докато безумства. До последно. И не го е спряла.
                        Решение ...

                        Коментар


                        • #13
                          Re: ВОЙНАТА ПО ПЪТИЩАТА

                          А бременната жена,по бтв вчера в новините казаха,с дете на 2 месеца,3 часа преди сватбата си,на път за вкъщи,бум тряс-човекът го няма
                          MG RACING

                          Коментар


                          • #14
                            Re: ВОЙНАТА ПО ПЪТИЩАТА

                            Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                            Тоя проблем на едно от последните места е въпрос на техника на пилотажа. И още по-малко на скапана кола. Това е въпрос на решение. Иначе казано на мироглед. Или на дисциплина, ако трябва в ежедневните термини.
                            Някъде към Чирпан, по завоите. 200 метра зад мене ЗИЛ с откъснат преден мост и голф под коремът му. В лентата на Зила. Униформените, две хлапета плачат, щото мъртво дете и мъртва бременна жена. А бащата на това семейство по-жив от живите и налита на скандал на припадащия камионджия че не се е хвърлил в канавката. ТОЙ САМИЯТ бил искал да кара те в тая лента, те! Богоравният. Така искал, така карал. Демокрация.
                            После си купих нова щанга. Старата не беше крива, беше ми неприятна. В показанията писах как е минал покрай мене. Надали още е жив, на делото беше. Ама беше отдавна.
                            Не ми е жал и за мъртвата жена. Зер го е гледала влюбено докато безумства. До последно. И не го е спряла.
                            Решение ...
                            Напълно съм съгласен! Тия идиоти като се качат на някоя по-добра кола от Ладичката или Жигулета си мислят че са безсмъртни!Пускат кодовете и карат!Безумството на един народ!Ама пуста свободия!

                            Коментар


                            • #15
                              Re: ВОЙНАТА ПО ПЪТИЩАТА

                              "На война като на война" за да се минимализират жертвите трябва да се дисциплинарат водачите, дисциплината се налага! За съжаление това е случая навсякъде и в Германия и в Австрия че дори и в съседна Румъния където след монатжа на камери - ВСИЧКИ спират на пешеходна пътека, никой не паркира на булеварда (където е забранено де) и не минават на червено Освена ако (факт който наблюдавах нееднократно в Букурещ!!!) полицачт не му каже да минава за да обблечи задръстването (4 полицая седят в 4-те ъгъла на кръстовището и подканват да се минава на червено при безконфликтен десен завой!!!).

                              Огромна роля имат и пътищата и кръстовищата, но това е друга тема която се надявам да се разреши след огромните европеиски инвестиции в пътната мрежа!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X