Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Слънчеви очила

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Слънчеви очила

    Някаква идея откъде мога да си купя рамки Julbo ? Не ми се дават грешни пари за хубави стъкла, които така или иначе ще изхвърля....
    Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

    Коментар


    • От: Слънчеви очила

      Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
      .....които така или иначе ще изхвърля....
      Би ли споделил защо, плс.

      Тук не знам някой да продава само рамки, но питай на "Стената".

      ПП Ако имаш предвид този модел на снимката по-горе, то стъклата са прекалено криви. Трудно ще станат други на тяхното място
      Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
      Към модераторите-А изтрийте го сега.
      Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

      Коментар


      • От: Слънчеви очила

        Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
        Би ли споделил защо, плс.
        Елементарно късогледство. Не много (един диоптър на дясното око, един и половина на лявото... или обратното беше, не помня), но достатъчно за да е дразнещо, особено при шофиране. Та се налага да си преправям слънчевите очила със стъкла с диоптър

        За кривките - наскоро ме увериха, че не е проблем да се сложат диоптрични стъкла практически на всякаква крива рамка. Е, струва едни други пари, разбира се.
        Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

        Коментар


        • От: Слънчеви очила

          За да не пускам нова тема ще вдигна тази.

          Счупих си слънчевите очила. Още не съм ходил да разглеждам какво се предлага. Но наскоро пробвах очилата на един познат, които от пред бяха огледални със син цвят. Погледнах през тях и всичко се виждаше по-жълто. Той сподели, че и за мъгла му вършели много добра работа.
          Сега чета, че слънчеви очила със синьо стъкло не се препоръчват.

          Сега въпросите:
          - Син огледален оттенък и синьо стъкло едно и също ли е? Защото, ако стъклото е синьо би трябвало да направи цветовете синеещи, а тези, които пробвах ги правеха жълтеещи.
          - Имате ли впечатление от слънчеви очила, различни от черен цвят?


          Сините слънчеви очила, противно на оранжевите и жълтите, понижават контраста и видимостта. Очите се опитват да компенсират влошеното зрение и много бързо се изморяват. Затова не се препоръчват за деца. И все пак за възрастните са подходящи, когато времето е слънчево до частично облачно и се ползват най-често от играчите на тенис.

          Коментар


          • От: Слънчеви очила

            Първоначално публикуван от orela Преглед на мнение
            ...
            - Син огледален оттенък и синьо стъкло едно и също ли е?
            Не. Едното е дихроидно стъкло, другото е боядисано и имат обратен едно на друго ефект.

            Коментар


            • От: Слънчеви очила

              Виж Оукли, те имат доста различни очила за ммммм различно време или спорт - за ски очилата са друг цвят от тия за море както и тия за колело или за в гората.


              http://www.oakley.com/en/technology/...=TN-Technology
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • От: Слънчеви очила

                След доста проби и тестове най ми допаднаха ей тия със "огледални със син цвят". https://www.costadelmar.com/us/en/be...id=bestsellers
                Пиша го в кавички, защото освен отблясъка на стъклата, не откривам нищо синьо. И да, откакто ги ползвам спрях да оплитам котвата на марината
                GPS системи https://www.easytracking.bg/
                Пътна помощ навсякъде и по всяко време https://закъсах.бг

                Коментар


                • От: Слънчеви очила

                  Първоначално публикуван от orela Преглед на мнение
                  ...
                  - Имате ли впечатление от слънчеви очила, различни от черен цвят?
                  Опушено сиво с, мисля 85 процента транспарентност. За зимата са малко светли според мен, но за момента биват. Тези точно са по- скоро предпазни, отколкото слънчеви, надявам се да ги счупя малко по-трудно.

                  And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                  Коментар


                  • От: Слънчеви очила

                    Първоначално публикуван от D.Dimitrov Преглед на мнение
                    След доста проби и тестове най ми допаднаха ей тия със "огледални със син цвят". https://www.costadelmar.com/us/en/be...id=bestsellers
                    Пиша го в кавички, защото освен отблясъка на стъклата, не откривам нищо синьо. И да, откакто ги ползвам спрях да оплитам котвата на марината
                    250$ за едни очила

                    Коментар


                    • От: Слънчеви очила

                      Първоначално публикуван от orela Преглед на мнение
                      250$ за едни очила
                      Това лошо ли е?

                      В момента на носа ми седят очила за малко повече пари. Не че съм някакъв паралия, даже някакви отстъпки настоявах да ползвам, просто без тях не мога да си върша работата.

                      Коментар


                      • От: Слънчеви очила

                        Зависи и какви точно очила са - ако са специални за точно определен тип работа или ако са диоптрични има смисъл да дадеш парите. Аз слънчевите ги ползвам предимно за шофиране и на морето

                        Коментар


                        • От: Слънчеви очила

                          Оптиката никой не я е отменял, ценността на очите - също. Ако слънчевите очила които сложиш не са изработени с качеството на очила направени в читава оптична работилница по рецепта на адекватен очен лекар, последствията за зрението ще са все същите.

                          Коментар


                          • От: Слънчеви очила

                            Я да питам нещо за стъкла - преди доста години бях сложил едни които увеличаваха контраста. Нещо като тия дето сега ги водят кехлибарени. Но за разлика от сегашните контраста на онези ставаше доста по-силен. Зеленото покрай пътя в ранна пролет беше много зелено, чак кеф ти прави да го гледаш. Обаче такива след това не съм намирал. Даже и на същата арка (fishgillz). Някаква идея как се води тоя "цвят" на стъклата или за какво да търся като информация по мрежата за да намеря нещо подобно?

                            И има ли нещо като двойна поляризация? Чувал съм го някъде във връзка със същата марка (fishgillz), но нещо не разбирам какво се има в предвид. Уж са някакви рибарски истории - по-добре да махат отблясаците от водата.

                            Коментар


                            • От: Слънчеви очила

                              Очилата които увеличават "контраста" са жълто-оранжеви (не като отблясък, а на преминалата светлина), най-често съчетани с общо затъмняване. Конкретния отенък на цвета трябва да си го подбереш, защото е компромис между увеличената острота на зрението и намалената реалност на цветовете (ако това ти е важно). Работят добре на пряка слънчева светлина, срещу изкуствена ефектът е по-малък до никакъв.

                              Понякога този цвят на стъклата е страничен ефект от усилена УВ защита и/или филтър за далечно синьо. На хора със сини очи и попрехвърлили 30-те помагат много.

                              Коментар


                              • От: Слънчеви очила

                                Впрочем двойна поляризация няма, светлината не го умее това. Е, освен ако не е търговско название на нещо си. Но има очила с различна дълбочина на поляризацията - т.е. различна пропускливост на нежеланата (хоризонтално-поляризирана) светлина.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X