Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Слънчеви очила

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Слънчеви очила



    Работя в морето,екшьни разни та ми трябва вьзможно най-доброто за целта.Живеем / с брата,че и той като мен/ в града с най-висок % заболявания на очите причинени от сльнцето.По-добро от МАУИ ДЖИМ не сьм виждал,не сьм пробвал и не сьм носил.

    Пилоти,рибари,яхтаджии разни,катерачи.............всички на това се лепят.Цената около 130,производство Япония.

    http://www.mauijim.com
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • #47
      До: Слънчеви очила

      Голямо БЛАГОДАРЯ на quadra за това че ме светна за wileyx.Уникални очила.УНИКАЛНИ.
      Grand Cherokee WJ 4.7 V8
      Това е положението.

      Коментар


      • #48
        До: Слънчеви очила

        Да ви споделя за качествата на тактическите очила от марката Wiley X - наистина имат балистическа защита, имат лесносменяеми стъкла (тъмни и жълти в комплекта), удобни са за всякакъв климат. Съвсем наскоро разбрах за един недостатък: когато изпаднаха от колата на един ляв завой - част от рамката е чуплива, част от рамката се деформира непоправимо, когато през тях мине гума на автомобил, стъклата са нечупливи. Според мен са перфектният избор.
        Имах ги само 4 години ...
        (П.С. Сега съм с такива: http://www.keensporty.com/en/products/eyewear/xc.html?prod_id=64 с един чифт тъмни и три чифта стъкла за облачно време.)
        [B][COLOR="Blue"]Don't run faster than your guardian angel can fly !!![/COLOR][/B]

        Коментар


        • #49
          До: Слънчеви очила

          Прилагам две графики чрез съдействието на Йорданчо
          Бих искал да попитам кой фактор отрежда да не се ползват за шофиране лещи с пропускливост под 8% (S4) ? IR-лъчението вреди ли на очите , тъй като виждате в лявата графика (за защитните очила) голяма част от тях не се пропускат

          графика 1 : EN 166:2001 standart
          графика 2 (в дясно) : EN 1836:1997+A1:2001 +A2:2003

          Коментар


          • #50
            До: Слънчеви очила

            Първоначално публикуван от hakama Преглед на мнение
            Бих искал да попитам кой фактор отрежда да не се ползват за шофиране лещи с пропускливост под 8% (S4) ?

            графика 1 : EN 166:2001 standart
            графика 2 (в дясно) : EN 1836:1997+A1:2001 +A2:2003
            При такова ниво на защита има вероятност носещия очила да преценя грешно разстоянията.

            Коментар


            • #51
              Re: Слънчеви очила

              Малко стара тема но много интересна.
              Та на въпроса.
              Трябват ми очила с много светли бланки но задължително да са поляризирани.
              Интересно ми е колко може да е светло стъклото за да има поляризация.

              П.С. Трябват ми за риболов по реки където светлината е слаба. За съжаление най-светлите които намерих са кафеникаво жълти, а на мен са ми тъмни

              Коментар


              • #52
                До: Слънчеви очила

                защо трябва да са поляризирани?

                Коментар


                • #53
                  Re: Слънчеви очила

                  Задължителна ми е само поляризацията за да елиминира отблясъците на водата.
                  Понеже ловя с муха и шнур хич не е лошо да си виждам мухата и рибата която я взима.
                  Та за това

                  Коментар


                  • #54
                    До: Слънчеви очила

                    опитай с очила които имат филтър против отблясъци
                    (antiglare)
                    Ще потърся при нас дали е останала някоя бройка и ако има ще ти пиша на лс

                    Поздрави
                    Йордан

                    Коментар


                    • #55
                      Re: Слънчеви очила

                      Идеално
                      А какъв цвят са стъклата трябва да са възможно най светли.

                      Мерси

                      Коментар


                      • #56
                        До: Слънчеви очила

                        Колеги помагайте , слънчевите дни рано или късно ще дойдат , а тази година съм решил да си купя качествени слънчеви очила , работа ми е такава че прекарвам доста време навън ( на слънце ) и определено имам нужда от очила , които да не ми изморяват очите и да могат да се носят без проблем в продължение на по дълго време , старите след продължително носене очите ми се измаряха и почваха да парят явно съм попаднал на ментаци не знам а уж ги купих от оптика .
                        Ако можете да препоръчате някоя оптика в района в която да предлагат качествени слънчеви очила ........
                        поздрави !!!!

                        Коментар


                        • #57
                          До: Слънчеви очила

                          Първоначално публикуван от maikallllll Преглед на мнение
                          Колеги помагайте , слънчевите дни рано или късно ще дойдат , а тази година съм решил да си купя качествени слънчеви очила , работа ми е такава че прекарвам доста време навън ( на слънце ) и определено имам нужда от очила , които да не ми изморяват очите и да могат да се носят без проблем в продължение на по дълго време , старите след продължително носене очите ми се измаряха и почваха да парят явно съм попаднал на ментаци не знам а уж ги купих от оптика .
                          Ако можете да препоръчате някоя оптика в района в която да предлагат качествени слънчеви очила ........
                          поздрави !!!!
                          За колко, за 12 лева и от бутик да си ги купиш, все тая, като ориентир на свястни очила с UV протект под 120 лв.(Палароид) забрави.
                          Можеш да си ги купиш от всеки магазин а колкото до това дали не са менте, в съседната оптика има машинка за проврка(2лв.)
                          А ако държиш на модна маркова рамка цените започват за миналогодишен модел на ЕА, ДГ,Прада и тн започват от 300лв. до около 1500
                          ....макар че така зададен въпроса малко звучи като :
                          Колеги спешно ми трябва съвет за покупка на ... догодина
                          поздрави
                          Последно редактирано от Ico_Ns; 29-01-10, 18:40.
                          Око за око и светът ще ослепее

                          Коментар


                          • #58
                            До: Слънчеви очила

                            Първоначално публикуван от Ico_Ns Преглед на мнение
                            За колко, за 12 лева и от бутик да си ги купиш, все тая, като ориентир на свястни очила с UV протект под 120 лв.(Палароид) забрави.
                            Можеш да си ги купиш от всеки магазин а колкото до това дали не са менте, в съседната оптика има машинка за проврка(2лв.)
                            А ако държиш на модна маркова рамка цените започват за миналогодишен модел на ЕА, ДГ,Прада и тн започват от 300лв. до около 1500
                            ....макар че така зададен въпроса малко звучи като :
                            Колеги спешно ми трябва съвет за покупка на ... догодина
                            поздрави
                            Колега не съм чак толкова от дъжд накапан , и от купуването от ,,всеки магазин,, се налага да питам тук някой да ми препоръча , щото аман от такива магазини , срещу 160 лв миналата година се сдобих с очила които след 1 час носене рамката се изпотява очите ми почват да парят и т.н. иначе в магазина ме убеждаваха колко са качествени и т.н. и аз все пак разчитам на мнението им на специалисти .
                            така че ако можеш ми препоръчай модел , или марка или магазин ( на лични разбира се ) с които си се сблъсквал и си останал доволен
                            поздрави !!!

                            Коментар


                            • #59
                              До: Слънчеви очила

                              Според мен най-доброто, което се предлага на българския пазар като очила са тези на Polaroid (в магазина им на Патриарх Евтимий в София).Цените им се движат от 50 до 130-140 лв. С поляризация са, УВ филтър и 4 категории на затъмнение.

                              Коментар


                              • #60
                                До: Слънчеви очила

                                Има вече много марки и модели очила ,като си купувам не мога да си избера по един час.Но моделите на Рейбан и Полис най ме кефят .
                                0887 526 564/ 0897 933 755 /

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X