Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Слънчеви очила

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Слънчеви очила

    Първоначално публикуван от nissan_gr Преглед на мнение
    Ако са купувани в България, може ли указания от коя оптика?
    От оптика на летището в Анталия,миналата седмица...

    Коментар


    • От: Слънчеви очила

      Ползвам очила на polasports и съм доволен за шофиране, но сега погледнах монитора с тях и се оказа, че с дясното око виждам монитора "черен", а с лявото виждам черното петно долу в дясно.
      Това , като гледам централно в монитора без да местя глава.
      Нормално ли е да не виждат еднакво или имат някакъв дефект?
      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

      Коментар


      • От: Слънчеви очила

        Първоначално публикуван от HEMO Преглед на мнение
        От оптика на летището в Анталия,миналата седмица...
        Благодаря Това обяснява защо не ги намирам у нас

        Коментар


        • От: Слънчеви очила

          Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
          Ползвам очила на polasports и съм доволен за шофиране, но сега погледнах монитора с тях и се оказа, че с дясното око виждам монитора "черен", а с лявото виждам черното петно долу в дясно.
          Това , като гледам централно в монитора без да местя глава.
          Нормално ли е да не виждат еднакво или имат някакъв дефект?
          Двете стъкла, респ. поляризиращите филтри, са монтирани в различен ъгъл. Не е нормално
          It is easier to fool people than to convince them they have been fooled.
          Mark Twain
          https://www.flickr.com/people/195891565@N06/

          Коментар


          • От: Слънчеви очила

            Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
            Ползвам очила на polasports и съм доволен за шофиране, но сега погледнах монитора с тях и се оказа, че с дясното око виждам монитора "черен", а с лявото виждам черното петно долу в дясно.
            Това , като гледам централно в монитора без да местя глава.
            Нормално ли е да не виждат еднакво или имат някакъв дефект?
            Точно смятах да пиша като предупреждение към колегите за посоченият 'дефект'...
            Неслучайно пилотите не ползват очила с поляризирани стъкла.
            Ако сте учили или интересували за устройството и принципа на действие на течнокристалните дисплеи, то знаете, че дисплеят работи на принципа на поляризираната светлина.
            Има турмалинова пластинка (или друг поляризатор), поляризираща светлината, а течният кристал при подаване на напрежение 'завърта' поляризацията на 90 градуса. Съответно отразената светлина не попада в поляризационната равнина на турмалиновата пластинка и не успява да 'излезе' от дисплея - виждаш черна точка...
            Когато имаш поляризирани очила виждаш само ако поляризационният им ъгъл е близък до този на дисплея. Завъртиш ли очилата (или дисплея) в даден момент няма да виждаш нищо на дисплея - ще го виждаш черен дори и да е изгасен...
            Което е много неудобно не само при работа с компютър, но и при обичайното шофиране на съвременен автомобил с течнокристални дисплеи...
            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

            Коментар


            • От: Слънчеви очила

              Първоначално публикуван от Primrouse Преглед на мнение
              Двете стъкла, респ. поляризиращите филтри, са монтирани в различен ъгъл. Не е нормално
              Нали няма да стана кривоглед?

              А за уредите единствено, за да погледна дисплея каква е темп. навън за момент махам очилата. Не е кой знае какъв проблем.
              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

              Коментар


              • От: Слънчеви очила

                Eдва ли, просто е неприятно.
                It is easier to fool people than to convince them they have been fooled.
                Mark Twain
                https://www.flickr.com/people/195891565@N06/

                Коментар


                • От: Слънчеви очила

                  Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                  Нали няма да стана кривоглед?

                  А за уредите единствено, за да погледна дисплея каква е темп. навън за момент махам очилата. Не е кой знае какъв проблем.
                  Аз като реша да сменям радиото си накланям главата надясно ,за да се визуализира дисплея. Един приятел така с едни полароидки изхвърли СД-то на колата си, купи ново , после и него изхвърли.
                  Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                  Ford Fiesta 1.4 Tdci

                  Коментар


                  • От: Слънчеви очила

                    Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                    ...
                    Което е много неудобно не само при работа с компютър, но и при обичайното шофиране на съвременен автомобил с течнокристални дисплеи...
                    Моите наблюдения са, че при по-съвременните автомобили и телефони не пречи. При Гармините с капацитивни екрани също. На едната кола дисплея на радиото изчезва (само той, другите си стоят ), на другата нищо не изчезва.
                    Последно редактирано от nissan_gr; 03-07-19, 10:17.

                    Коментар


                    • От: Слънчеви очила

                      На Форд 2015 г. нямам проблем с поляризирани очила, и с таблото и с дисплея на радиото.
                      Ford Maverick II 2.3 XLT
                      Ford Mondeo MK5

                      Коментар


                      • От: Слънчеви очила

                        Завъртете очилата и ще видите ефекта... Ако очилата наистина са поляризационни - то няма друг начин....
                        На джипа ми дисплеите са с почти същата поляризация и мога да ги ползвам без съществени проблеми. Стига да не си накланям много главата - наклоня ли я - ефекта/дефекта веднага става ясен и видим
                        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                        Коментар


                        • От: Слънчеви очила

                          Така де, това е ясно. Просто вече дисплеите са съобразени с очилата.

                          Коментар


                          • От: Слънчеви очила

                            Някой ако знае къде в България може да се пробват Мау Джим да каже , че ходих до двата магазина в Букуреш и имаха сам някви смотани модели с пластмасови плаки
                            Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                            За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                            A1+

                            Коментар


                            • От: Слънчеви очила

                              Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
                              Някой ако знае къде в България може да се пробват Мау Джим да каже , че ходих до двата магазина в Букуреш и имаха сам някви смотани модели с пластмасови плаки
                              Пълна скрАб е тука... От време на време преобръщам Гооле - нищо, само гаражни "дистрибутори"
                              Публикувайте отговор

                              Коментар


                              • От: Слънчеви очила

                                Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
                                Пълна скрАб е тука... От време на време преобръщам Гооле - нищо, само гаражни "дистрибутори"
                                Аз и това не съм намерил даже

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X