Обява

Свий
Няма добавени обяви.

LED и стандартно осветление, lumen сила на осветяване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: LED и стандартно осветление, lumen сила на осветяване

    Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
    Светльо, мислех да ти отговарям точка по точка, но "уукито" вече е дало следния отговор:
    Това за нажежаемите жички, а за светодиодите... хех, ами там е мътна и кървава, щото тези технологии сега се развиват, конкуренцията е жестока и всеки се хвали как прави от никаква мощност супер светлина...

    П.П. За сравнение, ксеноновия фар, е в порядък 600 лумена... някои давали до 800.
    Наистина се развиват много бързо, вече е в ръцете ми осветител, който консумира 12W и би трябвало да e 800 лумена.

    В тази тема съм сложил за сравнение снимки на видимостта с 35W нажежаема жичка с/у 12W светодиоди.
    http://www.offroad-bulgaria.com/show...17#post2127217
    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

    Коментар


    • #47
      От: LED и стандартно осветление, lumen сила на осветяване

      малко up...... имам едно висящо от тавана осветително тяло с 6 броя. крушки G9.............. горят на поразия и сега са останали три, ако сменя с Led, дали ще има разлика?
      не знам дали има връзка, но преди бях с друг полилей с 3 обикновенни 60-ватови крушки и пак едната изгаряше почти веднага след слагането и оставаха да светят 2
      ________________________________________________
      Subaru OUTBACK 2,5
      Hyundai TUCSON 2.0

      Коментар


      • #48
        От: LED и стандартно осветление, lumen сила на осветяване

        Я да споделя и аз за едни луни 7.5W на 220V (всъщност работят от 85 до над 265 волта). Стандартна GU10 корпус е и не можах да видя разлика между LED луната и 35W халогенна луна. Светлината е равномерно разпсъсната, топло бяло, не дразни очите.

        Не знам колко ще живеят, защото за сега работят от една седмица, ама на цена от 6лв/бр мисля, че са си далавера . Особенно ако живее по-дълго от нормалните луни, че те нещо ми горят по един два пъти на година.

        http://dx.com/p/gu10-7-5w-720lm-3500...85-265v-186591

        Коментар


        • #49
          От: LED и стандартно осветление, lumen сила на осветяване

          Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
          ..... горят на поразия и сега са останали три, ако сменя с Led, дали ще има разлика?
          Забелязал съм, че тези на 220V горят еднакво често - и халогенни, и LED. Ако имат общ драйвер на 12V имат повече шансове.

          Коментар


          • #50
            От: LED и стандартно осветление, lumen сила на осветяване

            Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
            малко up...... имам едно висящо от тавана осветително тяло с 6 броя. крушки G9.............. горят на поразия и сега са останали три, ако сменя с Led, дали ще има разлика?
            не знам дали има връзка, но преди бях с друг полилей с 3 обикновенни 60-ватови крушки и пак едната изгаряше почти веднага след слагането и оставаха да светят 2

            Принципно има крушки Г9 които дават 700 лумена и работят от 110 до 265 волта та ако у вас е по-високо напрежението тия ще светят много добре и по логика няма да горят лесно.Това по логика,на практика ще изчакам ти да кажеш как е
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • #51
              От: LED и стандартно осветление, lumen сила на осветяване

              Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
              Забелязал съм, че тези на 220V горят еднакво често - и халогенни, и LED. Ако имат общ драйвер на 12V имат повече шансове.
              няма как да преправя полилея на 12в. димер дали ще помогне?

              Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
              Принципно има крушки Г9 които дават 700 лумена и работят от 110 до 265 волта та ако у вас е по-високо напрежението тия ще светят много добре и по логика няма да горят лесно.Това по логика,на практика ще изчакам ти да кажеш как е
              не съм се сетил да меря напрежението, но пък горят само на този полилей, чудя се дали няма нещо грешка в свързването, че той по принцип беше за двоен ключ, да светят разделно, ама аз ги вързах заедно на единичен ключ........../дали не е този от бараката?/

              иначе и аз гледам разни G9 LED, ама са по 10 лв. и лесно ше взема 6 броя, но кат почнат да горят със същата честота, за кво да ги ручам тея жабета, сегашните поне са 2,50/бр.
              ________________________________________________
              Subaru OUTBACK 2,5
              Hyundai TUCSON 2.0

              Коментар


              • #52
                От: LED и стандартно осветление, lumen сила на осветяване

                Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
                малко up...... имам едно висящо от тавана осветително тяло с 6 броя. крушки G9.............. горят на поразия и сега са останали три, ако сменя с Led, дали ще има разлика?
                не знам дали има връзка, но преди бях с друг полилей с 3 обикновенни 60-ватови крушки и пак едната изгаряше почти веднага след слагането и оставаха да светят 2
                Гори значи на едната писта веднага след като смениш крушката,сега имаш изгорели 3 и моя въпрос пак на същата писта ли е?В смисъл сменяш Левски и ЦСКА по 3 крушки,как светнеш изгаря една от Левски,а в момента 3 са изгорели,всичките Левскари ли са или има изгорели от ЦСКА?

                Проби с 2.50 на крушка,виж дали има някаква закономерност в горенето,не ми се връзва от високо напрежение да изгаря веднага една,а другите да светят.
                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар


                • #53
                  От: LED и стандартно осветление, lumen сила на осветяване

                  Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
                  няма как да преправя полилея на 12в. димер дали ще помогне?.
                  Няма, освен това има LED лампи, които не стават за след димер.
                  Всичко е на късмет. Аз си взех наскоро няколко 5-ватови, които изгоряха на 80%. Смениха ми ги гаранционно и пак изгоряха. На мен си ми е такъв късмета с техниката, та не се учудвам.

                  Коментар


                  • #54
                    От: LED и стандартно осветление, lumen сила на осветяване

                    Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
                    няма как да преправя полилея на 12в. димер дали ще помогне?
                    И аз имам такова осв. тяло с 6 бр. крушки G9 и докато не монтирах димерен ключ не се оправиха нещата. Не че сега не горят на година по една-две но в сравнение две на седмица това си е нормално. Оказва се, че при халогенните крушки загряването е големият проблем( самоизпържват се ). Когато ги светваш през димер ти увеличаваш постепенно тока и така се получава плавно загряване. Още повече, че не винаги е необходимо крушките да светят на мах така постигаш двоен ефект хем спестяваш от крушки хем се глезиш с осветеността.( да не говорим за икономията на ток )
                    ДИМИТЪР ВЪЛЕВ- ЧИЧО МИТКО /ОРИГИНАЛЪТ/
                    ЛАНДРОВЪР ДИСКАВЪРИ-1
                    0896 846 246

                    Коментар


                    • #55
                      От: LED и стандартно осветление, lumen сила на осветяване

                      Преди 2 месеца някъде си поставих 2 Лед шини(тръби) по 16 Вата и 1500 лумена,би трябвало да свети всяка като обикновена крушка от 133 Вата.Няма драйвери-директно на 220.Има гаранция 2 год,но ако стане проблем аз ще плащам за куриери,а цената беше по 35 лв.Може би,когато са толкова силни диодите,по-доброто решение е стъклото да е матирано,а не като при мен прозрачно.Не би трябвало да се загряват много,защото самата им конструкция върху дължина 1,2 метра предполага нормално охлаждане.Ще видя колко ще изкарат,във всеки случай мнението ми е засега никога повече луминисцентно осветление-писна ми от повреди

                      Коментар


                      • #56
                        От: LED и стандартно осветление, lumen сила на осветяване

                        Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                        Гори значи на едната писта веднага след като смениш крушката,сега имаш изгорели 3 и моя въпрос пак на същата писта ли е?В смисъл сменяш Левски и ЦСКА по 3 крушки,как светнеш изгаря една от Левски,а в момента 3 са изгорели,всичките Левскари ли са или има изгорели от ЦСКА?

                        Проби с 2.50 на крушка,виж дали има някаква закономерност в горенето,не ми се връзва от високо напрежение да изгаря веднага една,а другите да светят.
                        сега е зимна пауза, къде Левски и ЦСКА ме хвърли па ти

                        никоя не изгаря веднага, първата няколко дни /не съм засичал колко/ след поставянето....... в началото бързах да сменям веднага, после изгаряше друга, после трета и т.н...... сега нарочно не сменям да видя дали като са по-малко, ще горят по рядко............не ми пречи че са останли три - досветвам си с друга лампа при нужда. Иначе, не, не съм забелязал да горят в някаква последователност......... гори ту една, ту друга и няма значение къде е разположена, нито от марката на крушката......май вярно прегряват, щото не горят при светване, както най-често се случва с обикновените крушки............... някъде мернах в нета крушки по 1,50, ще взема 20 бройки, пък нека си горят все за 2 години ще стигнат.
                        ________________________________________________
                        Subaru OUTBACK 2,5
                        Hyundai TUCSON 2.0

                        Коментар


                        • #57
                          От: LED и стандартно осветление, lumen сила на осветяване

                          При добре подбрани температура и сила на светене, ЛЕД-а е истината. Така както забравих и за фенерчетата с обикновени крушки, така смятам да забравя и домашните крушки с жичка и енергоспестяващите измислици. Подменил съм ги почти навсякъде. Проблем са ми там където ползвам димери, защото тези ЛЕД на 220в който могат да се димират са скъпи.
                          Между другото държавата трябва да дотира ЛЕД осветлението и енерго спстяващите уреди а не да захранва големите измамници "правещи" АЕЦ-ове.
                          Освен това ЛЕД оветлението не е задължително да е от най скъпите марки а от "нормалните" китайци, защото повече проблеми съм имал с "великите" фирми.
                          Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                          Коментар


                          • #58
                            От: LED и стандартно осветление, lumen сила на осветяване

                            Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
                            При добре подбрани температура и сила на светене, ЛЕД-а е истината. Така както забравих и за фенерчетата с обикновени крушки, така смятам да забравя и домашните крушки с жичка и енергоспестяващите измислици. Подменил съм ги почти навсякъде. Проблем са ми там където ползвам димери, защото тези ЛЕД на 220в който могат да се димират са скъпи.
                            Между другото държавата трябва да дотира ЛЕД осветлението и енерго спстяващите уреди а не да захранва големите измамници "правещи" АЕЦ-ове.
                            Освен това ЛЕД оветлението не е задължително да е от най скъпите марки а от "нормалните" китайци, защото повече проблеми съм имал с "великите" фирми.
                            За димиране на ЛЕДове си има ШИМове.
                            Ето кави си спретнах от лента диодна 14.4Вата на метър за 6лв.метъра.

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:lamp 001.jpg
Прегледи:3
Размер:193.4 КБ
ID:5550776Натиснете снимката за да я уголемите

Име:lamp 002.jpg
Прегледи:3
Размер:202.6 КБ
ID:5550777Натиснете снимката за да я уголемите

Име:lamp 003.jpg
Прегледи:3
Размер:169.1 КБ
ID:5550778Натиснете снимката за да я уголемите

Име:lamp 004.jpg
Прегледи:2
Размер:169.6 КБ
ID:5550779Натиснете снимката за да я уголемите

Име:lamp 005.jpg
Прегледи:3
Размер:192.6 КБ
ID:5550780Натиснете снимката за да я уголемите

Име:lamp 006.jpg
Прегледи:2
Размер:150.8 КБ
ID:5550781Натиснете снимката за да я уголемите

Име:lamp 007.jpg
Прегледи:3
Размер:163.3 КБ
ID:5550782Натиснете снимката за да я уголемите

Име:lamp 008.jpg
Прегледи:3
Размер:197.3 КБ
ID:5550783

                            Коментар


                            • #59
                              От: LED и стандартно осветление, lumen сила на осветяване

                              Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                              За димиране на ЛЕДове си има ШИМове.
                              Ето кави си спретнах от лента диодна 14.4Вата на метър за 6лв.метъра.
                              Разкажи ва лумените на ват, а не за ватовете на метър. Ако все пак много държиш на много W/m, мога да те уредя с нещо значително по-сериозно - нагреватели от печка "лъч" 4kW на метър. Е, малко кофти осветяват, но като технически данни, хващат окото...

                              Бъзикам се естествено. Щом е уед, значи е икономично.

                              Скоро ми попадна някаква светодиодна лента, пардон, ЛЕД лента. С много лед и сняг по нея - през сантим, ледосветодиод. Като я захраниш, вади очи. Цена - йофтинка. Качих я нависоко, не осветява. Позамерих я, приблизително 12W/m. Светодобив, неясно колко. Изчислих, че за да успее поне нещо да освети, трябва да я снадя да стане 120W.
                              Благодаря, но не. Ще сложа нещо по-нормално като светоизточник. Тия евтини ленти са ми прекалено скъпи...
                              Не чета коментари и не отговарям на такива.

                              И коментаторите...

                              Коментар


                              • #60
                                От: LED и стандартно осветление, lumen сила на осветяване

                                До миналата есен CREE предлагаха вече светодиоди по 200 лумена/ват. Вероятно вече са стигнали и по-напред.

                                Аз лично в моя хол имам преработени осветителни тела: 2 бр. х 150 вата халоген, сменени с х 20 вата светодиоди всяко и едно тяло от 2х150 вата халоген, сменено с 32 вата светодиоди. Много съм щастлив с тях и вече около 3 години не са мръднали и не са дали никакъв проблем. Виолета от форума ми ги преработи и съм й много, много благодарен. Мога да пусна и снимки, ако някой се интересува.
                                ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
                                СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X