Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Zippo handwarmer?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • siem
    отговори
    От: Zippo handwarmer?

    Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
    Медицинския бензин не става! Поръчах си едно шише и в момента го пробвам. Гори по-бурно, в смисъл катализатора чак свети вътре за разлика от италианския, обаче топли наполовина! С италианския миришеше но гола печката не се държеше в ръка, а с медицинския си се държи гола спокойно а сложена в калъфчето на гърдите, едва се усеща! Освен това се притеснявам това бурно горене да не прецака по бързо катализатора! Козата си сака пръч явно!
    А някой пробвал ли е със самолетно гориво - чист керосин?

    П. П. Така, борбата със скъпите маркови стоки продължава на пълни обороти, още нема да се предавам! Намерих рецепта за домашно приготвяне на зипо гориво! Значи проблемите при ползване на медицински бензин са кратко горене и ниска температура на горене! Тия два проблема би трябвало да се решат със смесването му с обезмирисен терпентин (ползват го художниците) в съотношение 1:1 . Бензина е при мене, намирам го лесно, доставят ми го в аптека за 24 часа максимум за малко под 10лв. за 600г. което обаче е почти литър! С терпентина работата е по тегава засега, поръчах го, ама излиза малко над 20лв. за литър с доставката която е 6лв. ще търся по евтин вариант! Но при тия цени излиза че ще получа почти 2 литра гориво за 30 лв. което пак е много добре ако по качество отговаря на скъпото зипо, както твърдят!
    Като направя опитите пак ще пиша!
    Хммм странна работа! Аз именно медицински или по правилно чист бензин няколко литра съм изгорил с моята и то без описаните по горе негативи.
    Вярно, че съм го купувал преди години и то от магазин за химически реактиви. Знам ли! Може би медицинския и чистия бензин да са две различни неща, или пък е нещо ментак. Светилната газ на последък е всичко друго, но не и газ, даже не мирише на такава.
    Ще взема като имам път на там да купя от същата фирма още литър и ще пробвам пак.

    Остави коментар:


  • sl.daskalov
    отговори
    От: Zippo handwarmer?

    Медицинския бензин не става! Поръчах си едно шише и в момента го пробвам. Гори по-бурно, в смисъл катализатора чак свети вътре за разлика от италианския, обаче топли наполовина! С италианския миришеше но гола печката не се държеше в ръка, а с медицинския си се държи гола спокойно а сложена в калъфчето на гърдите, едва се усеща! Освен това се притеснявам това бурно горене да не прецака по бързо катализатора! Козата си сака пръч явно!
    А някой пробвал ли е със самолетно гориво - чист керосин?

    П. П. Така, борбата със скъпите маркови стоки продължава на пълни обороти, още нема да се предавам! Намерих рецепта за домашно приготвяне на зипо гориво! Значи проблемите при ползване на медицински бензин са кратко горене и ниска температура на горене! Тия два проблема би трябвало да се решат със смесването му с обезмирисен терпентин (ползват го художниците) в съотношение 1:1 . Бензина е при мене, намирам го лесно, доставят ми го в аптека за 24 часа максимум за малко под 10лв. за 600г. което обаче е почти литър! С терпентина работата е по тегава засега, поръчах го, ама излиза малко над 20лв. за литър с доставката която е 6лв. ще търся по евтин вариант! Но при тия цени излиза че ще получа почти 2 литра гориво за 30 лв. което пак е много добре ако по качество отговаря на скъпото зипо, както твърдят!
    Като направя опитите пак ще пиша!
    Последно редактирано от sl.daskalov; 08-12-16, 18:05.

    Остави коментар:


  • Явор Аршинков
    отговори
    От: Zippo handwarmer?

    Първоначално публикуван от slatanic Преглед на мнение
    Ъъъъъ да докладвам.
    След снощните проби дойдоха и днешните.
    В 07:30 запалих в 17:10 вече я усетих,че гасне.
    Доволен много.Толкова доволен,че като се прибрах и съблякох видях,че гадта стояла цял ден в/у мен на голо ми е докарала 2 големи червени петна от изгаряне.
    Не сериозни разбира се.Но все пак да се има в предвид,че през тениска явно трябва да се ползва поне.
    Иначе грее та се кине.Сега се сдобих и с друг вид бензин и утре ще заредя от него да видя колко ще кара.
    Но си е една приятна екстра.Дразни ме малко щото аз лично усещам някаква миризма от тоя бензин.Ще пробвам и зипо пък да видим има ли смисъл от тая цена
    Сегашният беше нещо около 4лв.
    И така.
    Със Зипото няма да ти мерише днеска и аз пробвах моята


    Sent from my iPhone using Tapatalk

    Остави коментар:


  • slatanic
    отговори
    От: Zippo handwarmer?

    Ъъъъъ да докладвам.
    След снощните проби дойдоха и днешните.
    В 07:30 запалих в 17:10 вече я усетих,че гасне.
    Доволен много.Толкова доволен,че като се прибрах и съблякох видях,че гадта стояла цял ден в/у мен на голо ми е докарала 2 големи червени петна от изгаряне.
    Не сериозни разбира се.Но все пак да се има в предвид,че през тениска явно трябва да се ползва поне.
    Иначе грее та се кине.Сега се сдобих и с друг вид бензин и утре ще заредя от него да видя колко ще кара.
    Но си е една приятна екстра.Дразни ме малко щото аз лично усещам някаква миризма от тоя бензин.Ще пробвам и зипо пък да видим има ли смисъл от тая цена
    Сегашният беше нещо около 4лв.
    И така.

    Остави коментар:


  • siem
    отговори
    От: Zippo handwarmer?

    Стари запаси, но не е много стока. Имам и бензинова запалка "Зипо" която също ползвам чат-пат и до сега и за двата уреда най съм доволен от "теокомския" бензин. Или дори да не е от тях просто чист(медицински) бензин.

    Остави коментар:


  • charger
    отговори
    От: Zippo handwarmer?

    Siem,от къде взимаш бензина за 3.50, че навсякъде го виждам 6.50...

    Остави коментар:


  • sl.daskalov
    отговори
    От: Zippo handwarmer?

    Аз просто я метнах на огнеустойчива повърхност и там си доизгоря в калъфчето!

    Остави коментар:


  • Ясен
    отговори
    От: Zippo handwarmer?

    Ако го угаси получава източник на бензинови изпарения. Аз не бих си го сложил в дрехите.

    Остави коментар:


  • siem
    отговори
    От: Zippo handwarmer?

    Между другото, моята още топли. Запалил съм я в 18:20 и до сега не съм я спирал.

    Остави коментар:


  • siem
    отговори
    От: Zippo handwarmer?

    Аз поне, както го разбрах въпроса на колегата, че идеята е да се угаси просто защото повече не трябва, а не за икономия. Иначе загубата на сипано и не-изгорено гориво си е 100%.

    Остави коментар:


  • Ясен
    отговори
    От: Zippo handwarmer?

    Тя въобще трябва ли да се съхранява заредена?

    Остави коментар:


  • sl.daskalov
    отговори
    От: Zippo handwarmer?

    Да ама като гледам колко е уплътнена, ми се струва че бензина ще продължи да се изпарява и без да гори, та икономия няма да се реализира!

    Остави коментар:


  • siem
    отговори
    От: Zippo handwarmer?

    Вадиш от торбичката, махаш капачето, след това махаш бренера изчакваш всичко да изстине и събираш. Всичко това много внимателно, че пари...

    Остави коментар:


  • eternityz
    отговори
    От: Zippo handwarmer?

    Аз друго да питам моята си я паля гори си нормално топли с половин резервоар 5 часа с цял 10 ,но искам да питам как ги гасите преждевременно,примерно ако се приберете на топло по рано...

    Остави коментар:


  • siem
    отговори
    От: Zippo handwarmer?

    Я и аз да се похваля!

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG0724A.jpg
Прегледи:1
Размер:81.5 КБ
ID:5735728Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG0725A.jpg
Прегледи:1
Размер:82.4 КБ
ID:5735727Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG0726A.jpg
Прегледи:1
Размер:50.0 КБ
ID:5735726

    Те това го имам от 20 г. купувана е от "Илиянци" през 1995-6 г. Дълбоко куча и незнайна марка е, дори се съмнявам да е китайска. Изгорила е 1-2 л. "теокомски" бензин и незнайно колко тубички като тази на снимката, но в последно време все я забравям, пък и зимите са едни...
    Ще я заредя и довечера и ще я взема за нощната смяна за да видя какво-как.

    Остави коментар:

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

Зареждам...
X