Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Zippo handwarmer?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • sl.daskalov
    отговори
    От: Zippo handwarmer?

    Тия Peacock Giant продават ли се някъде и на каква цена? В линка на Сибирски цени няма, Гугъл нищо не намира за България!

    Остави коментар:


  • Sibirski
    отговори
    От: Zippo handwarmer?

    Е да, тя променя цвета.

    Остави коментар:


  • ittso
    отговори
    От: Zippo handwarmer?

    Да де. Имам предвид ватата която е в капачето което се слага след пълнене или както го водят - катализатор.

    Остави коментар:


  • Sibirski
    отговори
    От: Zippo handwarmer?

    Памук изобщо не трябва да гори или да тлее. Топлината идва от катализатор.

    Остави коментар:


  • ittso
    отговори
    От: Zippo handwarmer?

    Докато чаках да се изпари част от горивото, изгледах няколко клипа в "тубето". Там съвсем отчетливо се вижда тлеене. И на моята се вижда.
    Лошото е, че продължава да ме дразни. Горивото свърши и сипах половин доза. Пак имаше някаква драма със запалването. Чак започнах да се замислям да използвам горелка вместо запалка... Според упътването би трябвало да запали за 3 до 5 секунди. За капак, успях да я запаля и след няколко минути изгасна. След повторно запалване заработи. При първото запалване, тлеене се виждаше само на няколко от шестте отсека. В момента всички тлеят дружно.

    Или съм попаднал на менте гориво или нещо не му е наред на моят екземпляр, например да е зацапал свещите.
    Е, има и още един вариант - да съм прекалено смотан за да запаля една печка...

    При вашите печки забелязва ли се някаква промяна в начина на работа - като пообгори "ватата"?

    Остави коментар:


  • Sibirski
    отговори
    От: Zippo handwarmer?

    Дано модераторите да не приемат тази информация за рекламата, но ето вносител на джобна печка Peacock Giant от мой пост #6. Горещо препоръчвам!

    Остави коментар:


  • slowtraveler
    отговори
    От: Zippo handwarmer?

    Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
    Мерси. Междувременно по случайност съм успял да я запаля ...без да разбера....

    От първото мнение повтарям, че не се разбира, че е запалена докато не изчакаш да усетиш греенето

    Остави коментар:


  • slatanic
    отговори
    От: Zippo handwarmer?

    Първоначално публикуван от blackfirefly Преглед на мнение
    http://www.zippobg.com/contacts

    На адреса. Това е фирмата вносител.
    Благодаря за инфото ще се възползвам.

    Остави коментар:


  • piron45
    отговори
    От: Zippo handwarmer?

    Първоначално публикуван от koi4a Преглед на мнение
    запалих я най-накрая, след като прочетох в друг форум малко инструкции. Просто не трябва да се препълва, също така да я загрееш в ръцете си за да почне изпаряването и след това палиш. С една четвърт резервоар работи 5 часа и продължи да работи, но аз си легнах на даже на сутринта още имаше лека топлина. Ето два линка към магазин, в който има Zippo и Miltec
    С кой бензин успя да я запалиш, става ли с бензина от аптеката или само Zippo?

    Остави коментар:


  • ittso
    отговори
    От: Zippo handwarmer?

    Мерси. Междувременно по случайност съм успял да я запаля ...без да разбера.
    Използвах научният принцип "онче-бонче". Сипах още гориво, пламна като факел, но не и както трябва да бъде при нормалната и работа.
    След това поседя един час пред пистолета за топъл въздух, на около 60 градуса, за да се изпари част от горивото. Пак пробвах да я запаля, уж не пожела, но след известно време, като посегнах да я преместя, беше топла. Новобранска му работа...

    Изводът е, че е била не препълнена, а направо удавена. Явно има нещо угрешено в TFM. Там и на инглезе и на български пише - "при първоначално пускане сипете 2 кофи".

    Остави коментар:


  • slowtraveler
    отговори
    От: Zippo handwarmer?

    46 грама... След като е изгаснала сама...
    Като нова я стартирах по следния начин - около 1/2 гориво.
    Помотах я из ръцете си (по принцип беше топло в стаята), подържах около 5-7 сек пламъка на газова запалка... Не усетих по нищо че е запалила...
    Докато ми се моташе из ръцете усетих, че вече грее...
    Сложих я в чорапа, и издържа над 6 часа... Като позатвориш чорапа - намалява греенето. Подобриш ли вентилацията - се загрява повече...
    Практически замера на теглото бе след горната операция (и престой около 3 седмици без употреба)...

    Остави коментар:


  • ittso
    отговори
    От: Zippo handwarmer?

    Това чудо на техниката как се пали? Имам една такава, нова. В инструкцията пише, че първоначалното зареждане трябва да е 2 кофи, от нейните. Сипах някакво количество оригинална течност, но не пожела да запали. Не мога да разбера дали няма достатъчно гориво или съм я препълнил.
    Някой може ли да претегли неговата, колко тежи в готов за работа вид? Само резервоара, без капака и малкото капаче с каталитичната горелка. Поне ще е някакъв ориентир къде съм.

    Остави коментар:


  • blackfirefly
    отговори
    От: Zippo handwarmer?

    Първоначално публикуван от slatanic Преглед на мнение
    А някой да знае от къде може да се закупи,че съм решил жената да ме зарадва за коледа?
    http://www.zippobg.com/contacts

    На адреса. Това е фирмата вносител.

    Остави коментар:


  • Sibirski
    отговори
    От: Zippo handwarmer?

    За Милтек се чуват само лоши отзиви, а от Зипо още никой не се оплаквал. Има тема за тези джобните печкив нея има доста информацията.

    Остави коментар:


  • koi4a
    отговори
    От: Zippo handwarmer?

    запалих я най-накрая, след като прочетох в друг форум малко инструкции. Просто не трябва да се препълва, също така да я загрееш в ръцете си за да почне изпаряването и след това палиш. С една четвърт резервоар работи 5 часа и продължи да работи, но аз си легнах на даже на сутринта още имаше лека топлина. Ето два линка към магазин, в който има Zippo и Miltec

    http://arms-bg.com/%D0%B8%D0%BD%D1%8...%BD%D0%B0.html

    http://arms-bg.com/vmchk/%D0%B8%D0%B...%B8%D0%BD.html

    http://arms-bg.com/%D0%B8%D0%BD%D1%8...%B8%D0%BD.html

    Остави коментар:

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

Зареждам...
X