Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Zippo handwarmer?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • sl.daskalov
    отговори
    От: Zippo handwarmer?

    Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
    Сигурно технологията е като ти измръзнат краката теглиш един шут на нещо твърдо или стъпваш на тръба, дърво, нещо под свода на стъпалото и така огъваш пластината, за да активираш каталитичната реакция на гела, той загрява и ти стопля краката за около един час...
    Не знам. При мене и при жена ми като си я окачим тая печка на гърдите (не на корема) създава чувство на затопляне по цялото тяло включително и краката. Ся това е първа проба при домашни условия, навънка при истински студ ще я пробвам тепърва.
    Между другото вече спря да грее и истина! Значи точно 10 часа с едно зареждане! Доволен съм!

    Остави коментар:


  • Bogoljub Gagic
    отговори
    От: Zippo handwarmer?

    Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
    За краката си трябват хубави обувки и чорапи. Такива стелки при мене ще ми изпотят краката и ще седя мокър след като отмине действието им. Щото действащи по 12 часа не съм намирал.
    Сигурно технологията е като ти измръзнат краката теглиш един шут на нещо твърдо или стъпваш на тръба, дърво, нещо под свода на стъпалото и така огъваш пластината, за да активираш каталитичната реакция на гела, той загрява и ти стопля краката за около един час...

    Остави коментар:


  • slatanic
    отговори
    От: Zippo handwarmer?

    Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
    За краката си трябват хубави обувки и чорапи. Такива стелки при мене ще ми изпотят краката и ще седя мокър след като отмине действието им. Щото действащи по 12 часа не съм намирал.
    А китайчето още пари, обаче жена ми ми я гепи!
    Я дай линк да си заръчам една за коледа.

    Остави коментар:


  • mokanina
    отговори
    От: Zippo handwarmer?

    Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
    Има едни малки "грейки" тип "сапунчета" - гел с пластина вътре, като "счупиш" пластината (т.е. тя изщрака) гелът става матов, отделя доста топлина, но като изстине, трябва да ги свариш в тенджера с кипяща вода, докато се избистри гелът. Да не са нещо подобно, щото стелки с каталитично горящ в тях бензин?
    Писал съм глупости. С гел са, да. За пластината не помня, беше преди три години, а и не съм ги ползвал аз

    Остави коментар:


  • sl.daskalov
    отговори
    От: Zippo handwarmer?

    За краката си трябват хубави обувки и чорапи. Такива стелки при мене ще ми изпотят краката и ще седя мокър след като отмине действието им. Щото действащи по 12 часа не съм намирал.
    А китайчето още пари, обаче жена ми ми я гепи!

    Остави коментар:


  • Bogoljub Gagic
    отговори
    От: Zippo handwarmer?

    Първоначално публикуван от mokanina Преглед на мнение
    Напротив
    Има стелки с гел горе-долу на същия принцип доколкото помня.
    Баща ми е ловец(както и аз, но вече бивш ) и от време на време му подарявам подобни щуротии и ножове. Миналата година беше точно такава печка от по-горните постове, а стелките бяха поне преди три години . Мога да разровя из пощата и историята в ибей ако някой има интерес какви точно бяха.
    Има едни малки "грейки" тип "сапунчета" - гел с пластина вътре, като "счупиш" пластината (т.е. тя изщрака) гелът става матов, отделя доста топлина, но като изстине, трябва да ги свариш в тенджера с кипяща вода, докато се избистри гелът. Да не са нещо подобно, щото стелки с каталитично горящ в тях бензин?

    Остави коментар:


  • mokanina
    отговори
    От: Zippo handwarmer?

    Първоначално публикуван от eternityz Преглед на мнение
    Зимата на лов палиш печката под якето и усещаш топлината навсякъде.Само краката остават студени,но няма пълно щастие...
    Напротив
    Има стелки с гел горе-долу на същия принцип доколкото помня.
    Баща ми е ловец(както и аз, но вече бивш ) и от време на време му подарявам подобни щуротии и ножове. Миналата година беше точно такава печка от по-горните постове, а стелките бяха поне преди три години . Мога да разровя из пощата и историята в ибей ако някой има интерес какви точно бяха.

    Остави коментар:


  • eternityz
    отговори
    От: Zippo handwarmer?

    Зимата на лов палиш печката под якето и усещаш топлината навсякъде.Само краката остават студени,но няма пълно щастие...

    Остави коментар:


  • sl.daskalov
    отговори
    От: Zippo handwarmer?

    Първоначално публикуван от siem Преглед на мнение
    Калъфчето има за цел да ограничи в някаква степен достъпа на кислород и така регулира горенето. Без него пари повече, харчи повече и има вероятност по бързо да прецака бренера. Личен опит.
    Така е! Нямам намерение да я ползвам без калъфче още повече че капачето има опастност да падне из джобовете и да стане цирк. Само с калъфче и то стегнато!
    Вече 5 часа и 40 мин. пари на гърдите ми!

    Остави коментар:


  • siem
    отговори
    От: Zippo handwarmer?

    Калъфчето има за цел да ограничи в някаква степен достъпа на кислород и така регулира горенето. Без него пари повече, харчи повече и има вероятност по бързо да прецака бренера. Личен опит.

    Остави коментар:


  • sl.daskalov
    отговори
    От: Zippo handwarmer?

    Чак пък толкова не вярвам да грее. Иначе гола в ръка не се държи, пари много. Но като я сложа в калъфчето вече се държи в ръка спокойно. Окачена в калъфчето на гърдите ми под полара топли доста.
    Може би ако я сложиш в калъфчето на таблото ще имаш някакъв ефект против замръзване на стъклото.

    Остави коментар:


  • Bogoljub Gagic
    отговори
    От: Zippo handwarmer?

    От край време се чудя ако една такава джобна печка си я оставиш в колата вечерно време през люта зима, примерно на пода, да не вземе да прогори седалките (а има ли такава опасност или направо да подпали автомобила ?), ще трябва ли сутринта да стържеш лед от стъклата?

    Остави коментар:


  • sl.daskalov
    отговори
    От: Zippo handwarmer?

    Най после си купих джобна печка. Китайска, голяма за 17лв с доставката до адрес.
    Дойде в хубава кутийка

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20161126_150512-1080x1920.jpg
Прегледи:1
Размер:68.6 КБ
ID:5735463

    Комплекта включва печката, дозатор, торбичка и книжка опътване

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20161126_150622-1080x1920.jpg
Прегледи:1
Размер:60.8 КБ
ID:5735464

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20161126_150728-1080x1920.jpg
Прегледи:1
Размер:47.3 КБ
ID:5735465

    Така изглежда докато гори

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20161126_150939-1920x1080.jpg
Прегледи:1
Размер:58.6 КБ
ID:5735466

    А това е бензина с който я запалих

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20161126_150812-1920x1080.jpg
Прегледи:1
Размер:107.3 КБ
ID:5735467

    Книжката е на китайски и с миниатюрни картинки та нищо не се разбира. Заредих печката с гориво до второто деление на дозатора, сложих катализатора и я подържах между дланите си около 2 мин. щом поднесох пламък към кечето пламна но не с пламък а някакво тлеене което бързо се разпространи по цялото кече. Докато тлеенето обхване цялото кече, пушеше след това пушенето спря и започна да грее. Сложих капачето и я прибрах в торбичката. Грее та се кине вече почти 4 часа. Според рекламата трябва да изкара 12 часа с едно зареждане. Ще видиме!
    Не знам откъде ще си търся резервен катализатор обаче! Според рекламата тоя е платинен и вътре в кечето наистина се виждат някакви жички нагряти до червено.
    Моля някой, който има японска, зипо или милтек голяма печка да премери и постне тука размерите на катализаторите им та да преценя дали стават за моята.

    Остави коментар:


  • ivanatora
    отговори
    От: Zippo handwarmer?

    Поиграх си и направих едно сравнение между двата бензина, които имам в момента (разлика има!): http://www.offroad-bulgaria.com/show...23#post2397623

    Остави коментар:


  • ivanatora
    отговори
    От: Zippo handwarmer?

    В тази тема съм писал моите впечатления. Giant Peacock от Landmark, гори само 2-3 часа. Пълня 1 кофа, не 2, защото толкова пише в упътването. Лесно се разбира като се запали - като поднеса пламъка на запалката към катализатора и се чува едно "вуп". Като се разработи се зачервява, но се вижда само в пълна тъмнина. Бензина, който съм пробвал уж е черно зипо, но доста понамирисва, а хората казват че черното трябва да не мирише. Не съм си играл да експериментирам с други горива.

    Тази седмица ми се схвана кръста и беше супер да си легна с гореща печка на кръста.

    Остави коментар:

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

Зареждам...
X