Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Zippo handwarmer?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
    отговори
    От: Zippo handwarmer?

    Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
    E, аз откога разправям, че може да се ползва като мини-заместител на "Вебасто" и "Ебершпехер" Само се чудя дали няма опасност нещо да се подпали с нея?
    Ти не беше ли предложил да е вътре в купето ?
    За паленето , какво да се подпали? То ако има някакви течове на горива , ще ги подпалят всякакви искри.

    ПослеПис: имам снимка, наедин еспейс , под него скара-електрическа от миналата зима, ако не беше хамалогията с качването да съм я качил отдавна

    Остави коментар:


  • Bogoljub Gagic
    отговори
    От: Zippo handwarmer?

    Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
    Намерих ново приложение на "печката ' Снощи, уплашен от прогнозата за -20 , понеже си имам проблем с паленето на студено, реших да направя един експеримент
    Напълних дозата. Запалил печката. Айде доло при Събчо( беше към 23 , двигателя беше топъл на пипане, не горещ , но топъл ) , сложих печката въху блока - легнала ( върху левия блок, ако има значение ) .
    Тази сутрин в 6.30 , запали .
    Не знам дали е случайност или съм постигнал нещо , но довечера ще пробвам пак
    Забелязах, обаче че в 7 печката спря. Странно ми , защото с половин доза изкарва 7 часа , а сега с пълна 8 ... дали защото е работила на студено , или защото е била леганла ... не знам
    E, аз откога разправям, че може да се ползва като мини-заместител на "Вебасто" и "Ебершпехер" Само се чудя дали няма опасност нещо да се подпали с нея?

    Остави коментар:


  • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
    отговори
    От: Zippo handwarmer?

    Намерих ново приложение на "печката ' Снощи, уплашен от прогнозата за -20 , понеже си имам проблем с паленето на студено, реших да направя един експеримент
    Напълних дозата. Запалил печката. Айде доло при Събчо( беше към 23 , двигателя беше топъл на пипане, не горещ , но топъл ) , сложих печката въху блока - легнала ( върху левия блок, ако има значение ) .
    Тази сутрин в 6.30 , запали .
    Не знам дали е случайност или съм постигнал нещо , но довечера ще пробвам пак
    Забелязах, обаче че в 7 печката спря. Странно ми , защото с половин доза изкарва 7 часа , а сега с пълна 8 ... дали защото е работила на студено , или защото е била леганла ... не знам

    Остави коментар:


  • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
    отговори
    От: Zippo handwarmer?

    Да , бай Давид , до нас струва 4,80. ( магазина е денонощен и малко скъпо продават)

    Остави коментар:


  • sl.daskalov
    отговори
    От: Zippo handwarmer?

    То тоя дейвид росо хубав ще излезе нищо че леко мирише. След като го свърших взех по скъпия клипер корейски, много трудно запали от 4-ия път и се разгоря качествено чак след 2 часа. Клипера е 6.50лв а дейвид росо 4 и нещо.

    Остави коментар:


  • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
    отговори
    От: Zippo handwarmer?

    Аз напазарих 10 "печки" за 100 лева. Страхотни подаръци се оказаха , всички много се радват. Моята с половин доза бензин David Rosso ( уж италиански ,ама маде ин Англия ) , горя 6 часа и половина, като се усещаше специвичната миризма на бензинова запалка. Температурата беше такава , че както е в торбичката и я сложиш върху тениската ти пари. През още една блуза е добре. Гола печка не може да се държи в ръце.

    Остави коментар:


  • sl.daskalov
    отговори
    От: Zippo handwarmer?

    Поръчах си 3 катализатора платинени (само кечето без ламаринката) за 14лв. от братски Китай. Ей така да има, като се прецака мойто от експерименти!

    Остави коментар:


  • aldr
    отговори
    От: Zippo handwarmer?

    Първоначално публикуван от slatanic Преглед на мнение
    Я кажи мирише ли с тоя бензин?
    Требе да питам жената , че на нейния врат вися вчера ...и с половин доза гориво изкара 4 часа.

    Остави коментар:


  • BENZBOSS
    отговори
    От: Zippo handwarmer?

    Дизел инжекция с турбо ма трябва да ти е в задния джоб на дьнките та да не врьща турбото

    Остави коментар:


  • sl.daskalov
    отговори
    От: Zippo handwarmer?

    Аз му хванах цаката, обесвам си я на шията но така че да ми виси на гърба. Така ми топли целия гръб под якето и полара, а не само кръста или гърдите! Така също не ми мерише дори и с евтино гориво. А и вече над 5 зареждания правя с една тубичка та почвам да се замислям дали да търся по евтин вариант на гориво!

    Остави коментар:


  • slatanic
    отговори
    От: Zippo handwarmer?

    Я кажи мирише ли с тоя бензин?

    Остави коментар:


  • aldr
    отговори
    От: Zippo handwarmer?

    И аз се сдобих с това чудо Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20161216_161444.jpg
Прегледи:1
Размер:125.7 КБ
ID:5738248 купих му и специален бензин Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20161217_090814.jpg
Прегледи:1
Размер:155.9 КБ
ID:5738249 и вече гори Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20161217_091452.jpg
Прегледи:1
Размер:83.2 КБ
ID:5738250

    Остави коментар:


  • sl.daskalov
    отговори
    От: Zippo handwarmer?

    Научих нови работи! Медицинския бензин и екстракционния бензин били две различни неща! Рецептата за зипо всъщност е с екстракционен бензин. Добавянето на равно количество обезмирисен терпентин към медицински бензин доведе до достатъчно повишаване на температурата на горене но времето от 2 часа за петчасова доза се повиши само на 2 часа и половина! Крайния извод е че медицинския бензин категорично не става за целта ни! Нужен е екстракционен бензин! Намерих къде се продава, ама дали ще доставят по куриер ще видиме. Според описанието екстракционния бензин е по тежък от медицинския със сто и няколко грама за обем от един литър. Парите на екстракционния бензин също са по тежки от тези на медицинския.
    Опитите продължават!

    Остави коментар:


  • siem
    отговори
    От: Zippo handwarmer?

    Наистина не се изпаряваше бързо. Май там е заровено кучето.

    Остави коментар:


  • sl.daskalov
    отговори
    От: Zippo handwarmer?

    Първоначално публикуван от siem Преглед на мнение
    Хммм странна работа! Аз именно медицински или по правилно чист бензин няколко литра съм изгорил с моята и то без описаните по горе негативи.
    Вярно, че съм го купувал преди години и то от магазин за химически реактиви. Знам ли! Може би медицинския и чистия бензин да са две различни неща, или пък е нещо ментак. Светилната газ на последък е всичко друго, но не и газ, даже не мирише на такава.
    Ще взема като имам път на там да купя от същата фирма още литър и ще пробвам пак.
    По вероятно е твоя да не е чак толкова чист и затова да ги няма негативите! Моя е от аптека, медицински и ужасно бързо изфирясва. Докато напълня половин мярка и докато я налея в печката и видимо падна нивото! С половин мярка за 5 часа горя зорлен 2 часа и топли слабо макар че ватата свети на тъмно а с оригиналния не свети ама топли!

    Остави коментар:

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

Зареждам...
X