Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Храната също има значение за оцеляването

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Храната също има значение за оцеляването

    Първоначално публикуван от n_petrova Преглед на мнение
    Май и бананите ги съхраняват с някакъв газ в корабите, за около двасетина дена, че иначе се разваляли.
    Бананите като дойдат тук са по-зелени и от краставици . Кашоните се нареждат в специални камери и започват да се обдухват със спиртни пари. Според времето, с което се обдухват зависи и колко узрял ще излезне банана от камерата.
    Ял съм и естествено узрели, набрани директно от гората (Судан) - освен че са по-дребни друга разлика не намерих.

    А относно ябълките и восъчния налеп - точно този налеп предпазва плода да не се "спаружи". Някои сортове имат повече, други по-малко .

    Коментар


    • От: Храната също има значение за оцеляването

      Първоначално публикуван от ЛЕНИН Преглед на мнение
      Бананите като дойдат тук са по-зелени и от краставици . Кашоните се нареждат в специални камери и започват да се обдухват със спиртни пари. Според времето, с което се обдухват зависи и колко узрял ще излезне банана от камерата.
      Преди 20+ години нашенските малини се транспортираха в хладилници, и критерия, дали са транспортирани правилно бе, като се земе шепа малини и се хвърлят на пода. Според дрънченето и начина на разпръскване се съдеше, дали е имало размразяване - съответно дали е първо качество продукта...
      Публикувайте отговор

      Коментар


      • От: Храната също има значение за оцеляването

        Първоначално публикуван от ЛЕНИН Преглед на мнение
        Ял съм и естествено узрели, набрани директно от гората (Судан) - освен че са по-дребни друга разлика не намерих.
        Опитвал съм на няколко места естествено узрели банани. Не зная колко са полезни или вредни но като вкусови качества отстъпват и на най-калпавите в магазина.
        О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

        Коментар


        • От: Храната също има значение за оцеляването

          http://www.offroad-bulgaria.com/show...16#post2445316
          това е в темата "Смешни снимки", но, реално погледнато, не е смешно никак даже.

          В природата няма такива неща, а човек все гледа да кривне от божествената програма - я ГМО, я друго - пестицид, химичен тор..., и ето че в храната не останало нищо хранително. Хората ядат, нагъват ли, нагъват манджи, а не могат да се заситят и все гладни. Защото съдържанието го няма. Има само външен вид. Отвътре има само една алчност.
          Ядем каквото купуваме. Изборът ни се свежда до предлагането в магазина и не повече.
          http://novanews.bg/mynews/view/2014/...0%D0%B4%D0%B8/
          http://static1.novatv.bg/public/pics...1393788826.jpg
          Това не съм го измислила аз.
          Много добре разбирам, че дразня продавачите, но все пак е по-добре да мислят и за купувачите.


          А най-добре е купувачите да се замислят за своя градинка - това ми е целта на темата.

          А то сега и продавачите нямат какво друго да продават.

          Коментар


          • От: Храната също има значение за оцеляването

            Първоначално публикуван от droba Преглед на мнение
            Опитвал съм на няколко места естествено узрели банани. Не зная колко са полезни или вредни но като вкусови качества отстъпват и на най-калпавите в магазина.
            За полезни-вредни не зная, но тези които ние гризкаме тук наистина се берат зелени и си имаме съоръжения за лагеруване и узряване на място. В София на зеленчукова борса "Къро". Там от където основно ги внасяме се водят фуражни и ги делят на "верде" и "мадуро". Използват ги за готвене, чипс, брашна и др. Много по вкусни са малките сортове банани, на мен ми е най-вкусен "рохо". Там не лагеруват да узреят а си ги папкаш направо от китката и нямат, особено тези малките нищо общо като вкус с фуражните. Не ги внасят тук защото им е много тънка кората, горе-долу колкото на картоф ципата. и не издържат на транспорт. И тук се срещат от дребните но са внос от Африка и аз поне намирам разлика и то не малка във вкуса.

            Между другото в грозда на банана живее един от най-отровните паяци в Л. Америка, така че ако ви се случи да си късате банан от растението /не е дърво, по-скоро от рода на царевицата/ с повишено внимание.
            Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
            Селска фурна аспух нема. Пак същият.
            В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

            Коментар


            • От: Храната също има значение за оцеляването

              Първоначално публикуван от n_petrova Преглед на мнение
              ... човек все гледа да кривне от божествената програма - я ГМО, я друго - пестицид, химичен тор...
              Човек ако не беше кривнал от "божествената" програма (т.е. на клона) нямаше да има нито кой да измисли боговете, нито после и да вярва в тях. Тъй че да си траят.

              На мъжете, които познавам, гърди им никнат доста след като шкембето няма накъде повече. И не ще да е баш от качествата на храната. Когато Христо Ботев е писал за кир Михалаки и шкембето му, брат Грегор Мендел тъкмо е спрял да кръстосва грах и пчели, защото са го повишили до абат.

              Коментар


              • От: Храната също има значение за оцеляването

                Схващането, че човекът е станал човек, след като е слязъл от клона, т.е е произлязъл от маймуната, принадлежи на съвременните хора. А дали е било така в действителност, няма никакви доказателства, даже напротив.

                Сега виждаме единствено, че хората са дошли до образ и подобие на маймуните, което съвсем не значи, че и обратното е вярно.

                Съвременните хора следват пътя на деградацията, за разлика от всички останали живи същества, които се придържат към божествената програма и сега продължават да са същите, каквито са били преди хиляди и милиони години.

                Със сигурност може да се твърди, че, вървейки по пътя на деградацията, хората са тръгнали от съвършенството и хармонията и са стигнали до тук. А не са тръгнали от маймуните.

                http://www.offroad-bulgaria.com/show...16#post2445316

                Това на горната снимка са отклонения. Такова нещо Бог не може да създаде. Дотолкова не са красиви, че е по-добре да не се вижда какво има на снимката.

                Според мен, на хората, ако продължават по този начин, не им остават повече от две поколения. Това е мое мнение, но ми е интересно колко поколения според вас могат да просъществуват с такива отклонения, отчитйки факта, че кривването е навсякъде, стига само да може да изгяволеят.

                Та, дали са две поколения или едно поколение, това е въпросът? Ами ако някой храни децата си от малки с такава храна, за да блести в обществото и да му се възхищават, е ли възможно децата му да са здрави?

                Коментар


                • От: Храната също има значение за оцеляването

                  http://www.blitz.bg/news/article/254265
                  Нов еврорегламент застрашава родните ни сортове, защото Брюксел реши да забрани отглеждането на плодове и зеленчуци, които са извън определен списък. Така от трапезата завинаги може да изчезнат куртовската капия, смилянския фасул и розовите домати, познати като биволско сърце, алармират земеделци, съобщава в. "Земя".
                  Най-интересни са коментарите под статията.

                  Или това трябва да е в темата "Евроскептицизъм"?

                  Коментар


                  • От: Храната също има значение за оцеляването

                    Първоначално публикуван от n_petrova Преглед на мнение
                    http://www.blitz.bg/news/article/254265

                    Най-интересни са коментарите под статията.

                    Или това трябва да е в темата "Евроскептицизъм"?
                    За пореден път се убеждавам че някои хора не само не си следват интереса, но и хабер си нямат от него. Поради което лапват първата кукичка, даже и без червейче на нея.

                    Конкретно n_petrova през цялата тема се пеняви срещу ГМО, без да знае какво е това. Ако тя би прочела проекта за регламент вместо статията в Блиц или Земя, щеше да разбере че става дума за забрана за отглеждане на ГМО, независимо откъде и по какъв канал са донесени. Това е разширение на вече съществуващата забрана, наложена на "правоносителите" на въпросните ГМО. И понеже ГМО е достатъчно сложно понятие, нашата тукашна администрация ще има да свърши малко работа - примерно да регистрира едни сортове в нарочен регистър, та да е ясно кое е забранено, кое - не и защо.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X