Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"Дамаската стомана" - дава ли реално преимущество за нож?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Дамаската стомана - дава ли реално преимущество за нож?

    Не се засягай колега, аз наистина не разбирах смисъла на въпроса ти и питах без никакъв сарказъм и двусмисленост. Сега вече те разбрах.
    Ма като чета писаното след твоя пост, все повече се убеждавам, че и писалите не са те разбрали (то не е Фибоначи, не е средновековие). Така че въпроса ми и последвалото уточнение няма да са без полза...
    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

    Коментар


    • От: Дамаската стомана - дава ли реално преимущество за нож?

      Няма проблем! Постове №128 и №129 ме осветлиха достатъчно. А Фибоначи не е за пренебрегване, особено в Австралия, където не са му обърнали внимание навреме и сега щат-не щат са най-големия производител на заешко в света!
      Интересно ми е и друго-някой от форума виждал ли е по музеите в България "сабя-дипленица"? В тези, които съм посетил досега не съм виждал. Пушки-"иглянки" има достатъчно, но пък на тях не пише дали цевите са "Арнаутски".

      Ама май наистина оспамихме темата, която не е точно за качеството и обработката на дамаска стомана, а за приложението и за колене на тъща например!
      Последно редактирано от shiklev; 09-12-10, 13:18.

      Коментар


      • От: Дамаската стомана - дава ли реално преимущество за нож?

        Първоначално публикуван от shiklev Преглед на мнение
        ...Интересно ми е и друго-някой от форума виждал ли е по музеите в България "сабя-дипленица"? ...

        Да - и ни не в един, но в момента се сещам като конкретен само за Самоков. Мисля, че музея трябва да се води "Етнографски". Големият градски музей с две думи накратко.
        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

        Коментар


        • От: Дамаската стомана - дава ли реално преимущество за нож?

          Брей колко много шум за нищо.Ся, никой не почва пакет от една шина по простата причина, че докато направи тези прегъвания до тези брой слоеве е:Че със всяка заварка се губи въглерод, и ако прекалено се заиграеш резултата може и да не ти хареса.Има начини разбира се да се навъглеродява желязото със коването, но това не може да стане от ковач, които чука от 3 месеца.Второто нещо, представяте ли си колко ще бъде труда и разходите за подобна "глезотия", еми много.И кво ще го правиш ако не го продадеш?Щото ако стой в къщи, кой те знае?Естественно сега има много по-добри стомани от времето когато са се правили тези неща, но тогава е било друго, просто друго е нямало и майсторите трябвало да са майстори иначе -глад.Затова мнението ми относно шаренията наречена "дамаск" е:Красиво нещо , изискващо доста труд и средства, което направено подобаващо може да бъде и добро като резултат.Разберете, че хората преди са нямали "А. Стойлов", където да си купят качественна стомана, а са трябвали да си я правят сами.Това, което са правили вече сме го забравили и от части такива като Петър Генов и още много други просто вървят с/у вятъра, щото така ни харесва.Не е комфортно , но е хубаво.
          Със здраве!

          Коментар


          • От: Дамаската стомана - дава ли реално преимущество за нож?

            Здравейте колеги
            Да ви задам въпросче и аз. Понеже чета темата и ми стана интересно. Стоманата, за която се говори е с много пластове и тия пластове трябва да са и в дълбочина.
            На качените снимки на шарени ножове гледам, че са точени и там кадето е минало точилото е оставило след себе си лъскавина. Не трябва ли и там да си личат шарките от различните слоеве?
            Според мен ако след заточване острието земе та стане "лачено" мога само да ви кажа ЧЕСТИТО подпомогнал сте китайската икономика.
            На пазара има много остриета внесени от кетай, на които шарките са набити на преса, а мошенниците ги дават на пари колкото на взимат доста български семейства за 1 година.
            ЗА ДА МОЖЕШ, ТРЯБВА ДА ЗНАЕШ!!!

            Коментар


            • От: Дамаската стомана - Арнаутски цеви.

              Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
              ... отклонявайки се леко от темата...

              И аз малко в подобна посока.
              Навремето (срам-несрам) "развихме" една такава. Сега ясно си давам сметка, че сме унищожили национална реликва, но... Поне мога да кажа, че не го направихме умишлено.
              В Копривщица, по Заговяване, тогава много се гърмеше. Имаше си класификация дори - "пушкало", "чук", "тъпкач", около въпросния празник, 80% от мъжкото население (и изобщо не само хлапетата) ходеше със тук-там "позакъсани" пръсти (за жалост се случваха и съвсем скъсани).
              Та намерихме ние една такава пушка - няма да казвам, кой и откъде. Заредихме я, само че не с барут (да не говорим за димен) а-ми с тротил - това имахме! Резултата беше, че съвсем ясно ни се онагледи технологията на изработката. Ма пък поне нямаше никакви поражения по нас де!
              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

              Коментар


              • От: Дамаската стомана - дава ли реално преимущество за нож?

                На качените снимки на шарени ножове гледам, че са точени и там кадето е минало точилото е оставило след себе си лъскавина. Не трябва ли и там да си личат шарките от различните слоеве?
                Колега ако ножа е правен със вложка нормално е да не се вижда шарка.Но има и друго положение, даже и да е изцяло острието да е дамаск.Шарката се вижда след ецване, а когато се точи нормално е там ецването да изчезне и шарки да не се виждат.По-лошо е когато не е ецвано и да се виждат шарки

                Коментар


                • От: Дамаската стомана - дава ли реално преимущество за нож?

                  И аз така си мислех ама ножара при който ходя ми каза първото. Показа ми срязано парче от такава стомана и имаше шарки.........
                  Би ли обяснил малко по-подробно?
                  ЗА ДА МОЖЕШ, ТРЯБВА ДА ЗНАЕШ!!!

                  Коментар


                  • От: Дамаската стомана - дава ли реално преимущество за нож?

                    Първоначално публикуван от shiklev Преглед на мнение
                    [ATTACH=CONFIG]277731[/ATTACH]

                    Ей туй нцък ие!
                    На тези пушки са им викали "иглянки" заради дължината. Както се вижда, фотографът не е успял да я хване на един кадър.
                    Тц. Иглянка са казвали на пушките с унитарен патрон и игла, възпламеняваща капсула на последния. Показаната от тебе е източен тип пушка, обкована в метал(има и такъв тип пистолети), често са наричани "арнаутски". Иначе "бойлиите", наречени така заради дължината им са най- често "исливнета"- пушки сливенски модел за които писа giorgio, макар че има и толкова дълги шишанета, но те са вече прекалено тежки и се водят "манастирски" или "крепостни" пушки.
                    Руският шофьор нарича "път", мястото през което възнамерява да мине.
                    ...Българския коледен дух е духът на заклано прасе...[COLOR="#008000"][/COLOR]

                    Коментар


                    • От: Дамаската стомана - дава ли реално преимущество за нож?

                      Пффф! Човек и на музей да отиде, пак го лъжат! След този пост се зарових в интернет-от една страна обясненията са за "дълга, тънка пушка", от друга -надписите в музеите, а от трета-за модерната по времето на Васил Левски,любимата му пушка "иглянка", с която е искал да въоръжи комитите. Аз лично съм склонен да приема мнението на съфорумеца "разказвача". Защото тук май се бъркат общоприетото "народно" схващане и система модерни навремето пушкала.

                      Коментар


                      • От: Дамаската стомана - дава ли реално преимущество за нож?

                        Първоначално публикуван от graf_fon_kochev Преглед на мнение
                        И аз така си мислех ама ножара при който ходя ми каза първото. Показа ми срязано парче от такава стомана и имаше шарки.........
                        Би ли обяснил малко по-подробно?
                        Значи, ако приемем, че всичко е дамаск скоса може да се намаже с асфалт. И тогава да се сложи в киселината да се ецва.Ецваното ще покаже шарките а това със асфалта не.Другото нещо, обясни как сте го рязали тоя нож?

                        Коментар


                        • От: Дамаската стомана - дава ли реално преимущество за нож?

                          Първоначално публикуван от shiklev Преглед на мнение
                          Пффф! Човек и на музей да отиде, пак го лъжат! След този пост се зарових в интернет-от една страна обясненията са за "дълга, тънка пушка", от друга -надписите в музеите, а от трета-за модерната по времето на Васил Левски,любимата му пушка "иглянка", с която е искал да въоръжи комитите. Аз лично съм склонен да приема мнението на съфорумеца "разказвача". Защото тук май се бъркат общоприетото "народно" схващане и система модерни навремето пушкала.
                          Прав си , че сред народа битува представата за "дълга, тънка пушка"- дълга и тънка като игла, но това за мен е по- ново схващане, щото народа отдавна е нарекъл тоя тип пушки "бойлии"- от един човешки бой...А колкото до надписите в музеите- не им вярвай много много. Често са правени от специалисти от съвсем друга дисциплина и разминаванията са огромни.
                          Руският шофьор нарича "път", мястото през което възнамерява да мине.
                          ...Българския коледен дух е духът на заклано прасе...[COLOR="#008000"][/COLOR]

                          Коментар


                          • От: Дамаската стомана - дава ли реално преимущество за нож?

                            Дамаскови цеви са правени до преди 100 години, а някои стрелят с такива пушки и до сега. Има много двуцевки които могат да се видят в интернет. Шарките са най-различни. Ясно е че технологията е сигурна и перфектно си е вършила работата. Просто е скъпа.

                            Коментар


                            • От: Дамаската стомана - дава ли реално преимущество за нож?

                              Хайде сега, след "дамаска стомана" и "дамаски цеви" изобретихме...
                              Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                              Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                              Коментар


                              • От: Дамаската стомана - дава ли реално преимущество за нож?

                                Има и прибори за хранене, и брони със шлемове, и тенджери с тигани и .... всичко желязно, за което се сетиш. Много красиви са и сарашките шила от "дамаска стомана", както и някой гривни с магнити.
                                Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                                0888 315 794
                                LZ1UPI
                                A1 (Rh+)

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X