Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Инструменти и технологии за точене

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Точене

    Първоначално публикуван от Bat_Pepo Преглед на мнение
    Всъщност,правилно точене съществува.Това е ТОЧНО за което Венци говори.Ако обаче на теб не ти се става точилар,вземи си камък #1000/3000.Ако не ти се търка пък по камъни - едно комбинирано точило от този тип.
    [ATTACH=CONFIG]629092[/ATTACH]
    За съществуване - съществува, ама ако трябва да ставаме "инженери" по точене и да учим по 10 години, къде ще му излезе края .
    По разните ножарски форуми споделят за разни стомани дето като ги почнеш на много фин камък се замазват и не режат, карбиди разни и т.н. микроскопични работи дето с просто оЧо нема как да ги видиш.
    В крайна сметка опит му е майката и разбира се каква работна острота на инструмента желаеш и те устройва. Едни се бръснат с ножове , други цепят косми и т.н. а често това не е нужно и въпрос на предпочитания.

    Тия готови точилки вършат работа, ама и бързо ядът острието.
    Ако си нервак и не ти се занимава, камъка определено няма да ти пасне. Виж ако има желание и не се нервираш на първоначалните резултати, с времето нещата ще се променят, а може и "апетит" за по-добри резултати да те налегне .
    Та според мен едни комбиниран камък за начало ще е добре, като в доста случай камъните работят по-бързо от диамантите, стига да не е някоя изчанчена стомана дето се точи трудно. Ако ще се поддържа/т ножа/вете в добра форма, почваш от 1000 и там каквото друго се предлага.
    Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
    И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
    вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

    Коментар


    • От: Точене

      Знам знам,четох темата 2 пъти ма не ми се мъкнат камъни в багажника та:

      Какво ще ми препоръчате да взема за заточване на 5 инча острие на дебел нож за в гората?Нещо което мога да си го нося в раницата или в багажника на колата.Взел съм една диамантена плочка на Фокн. DC4,един 1000 и едно комбо 3000/8000 ма ми трябва нещо което да мога да го пъхна в джоба и да не трябва да го препикавам като остря,нещо от рода на 15 см шило.Гледам ползват такива някакви,но точно кои модели и марки са добри все още не схващам.

      И не ми трябва да цепи ни косъма ни мрака,а просто да го заточа ако се изтьпи и не реже рибките.
      Последно редактирано от BENZBOSS; 22-09-13, 06:41.
      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар


      • От: Точене

        Вземи си на Спайдерко има едно сглобяемо точило, хем няма да трябва да се учиш, от друга страна резултата ще е приличен...
        http://www.spyderco.com/catalog/details.php?product=77
        VPetrov.photography

        Коментар


        • От: Точене

          Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
          Вземи си на Спайдерко има едно сглобяемо точило, хем няма да трябва да се учиш, от друга страна резултата ще е приличен...
          http://www.spyderco.com/catalog/details.php?product=77

          То едната ми идея е да се науча,а вече другата да намеря нещото което мога да нося в багажника или раницата заедно с ножа.Ако е само за точене то има едни такива машини с форма и големина на нашенски хляб,слагаш ножа в един процеп и то го остри,резултата на ТЕБ няма да ти хареса,за мен ще е повече от добьр обаче.

          Това горе много голямо,аз имам и голяма раница,но исках нещо по-компактно.Взел сьм една плочка на Фолкнивьн / ако така се пише / четвьрти размер,точела без да се мокри или да се ползват каквито и да е масла.Това пак няма да ти хареса,а на мен май ще ми пасне.Нож който може да ми се наложи да го млатя с цепеница за да цепи друга едва ли ще трябва да го остря до половината на това което ти или кой да е луд по темата / в добрия смисьл на думата /си точи ножовете.


          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:opplanet-fallkniven-diamond-whetstone-32-x-100mm-fk-d4-main.jpg
Прегледи:1
Размер:24.1 КБ
ID:5521613


          До момента сьм си наточил 5 тьпи ножа по около 20 см. острие всеки.Дойде ми плочката 1000 грид с размер 8 инча или мааалко по-голяма от среден размер такова.Резултата след 40 минути точене е повече от добьр за МЕН поне.Ползвах тоя метод от началото на темата,Самурайския директно срещу острието на положин палец височина от камька.За сега ДОВОЛЕН,като дойдат и другите камьни ще продьлжа с опитите.


          На тия които тепьрва се чудят дали или - нищо сложно ако не тьрсите кой знае какьв резултат,ако са ви тьпи ножовете е лесно,резултата радва след около час и няколко бири.Камька който взех сьщо не е кой знае колко супердупер та не е като камька да е свьршил работа,а аз да сьм с двете леви рьце.Просто и лесно,резултати има.
          Последно редактирано от BENZBOSS; 26-09-13, 05:03.
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • От: Инструменти и технологии за точене

            Ами супер , с времето и тренировките/точенето, нещата ще се подобряват.
            Колкото до походна точилка .... ами мисля че една такава плочка ще ти свърши работа.
            Аз за ориентир съм си резнал една пластмаска триъгълник с ъгъл 22.5 градуса , после слагам палеца и търкане. Това за кухненските, иначе мората и томито (понеже са сканди) са си с фиксиран ъгъл, слагаш и точиш, може и у тъмницата .
            Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
            И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
            вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

            Коментар


            • От: Инструменти и технологии за точене

              Гледах такъв водач за ъгъла,но трябва да го вържа с нещо за камъка да не го затрия.Става и с палци,не е перфектно,но за първи път съм много доволен

              Ще карам на палци,да свикват
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • От: Инструменти и технологии за точене

                Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                Гледах такъв водач за ъгъла,но трябва да го вържа с нещо за камъка да не го затрия.Става и с палци,не е перфектно,но за първи път съм много доволен

                Ще карам на палци,да свикват
                Ма то така и требва . Иначе подръчно едно листче от нещо (тефтерче, касова бележка и т.н.), като сгънеш правия ъгъл два пъти (първо 45 грдуса после още веднъж на две 22.5) за ориентир става, ама то и като хванеш къде на палеца да лежи гърба на ножчето, може и без това да се мине .
                Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
                И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
                вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

                Коментар


                • От: Инструменти и технологии за точене

                  3-4-5 долара е такьв подобен водач от простите,добрите по 15 ма няма да се занимавам и с това,за момента де

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SupTog-2.jpg
Прегледи:1
Размер:31.8 КБ
ID:5521653






                  Само се чудя защо няма 2-3 колелца на корема ми се влачи по корем и обира водата от камька?






                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Photo_02.JPG
Прегледи:1
Размер:13.4 КБ
ID:5521654
                  TOYOTA SEQUOIA ‘11
                  W140 S420 '99

                  Коментар


                  • От: Инструменти и технологии за точене

                    Вземи та си монтирай едно огледало отстрани на бруса, ама така че точейки да виждаш как се търка ножа с повърхноста.
                    ако си вманиачен на тема ъгъл, начертай си го на огледалото.
                    Аз скосове не харесвам, защото само ми развалят красотата на острието.
                    ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                    Коментар


                    • От: Инструменти и технологии за точене

                      Искате да ме разболеете вие и мен а?Чакам другия камънак,да се съберат всички плочи и се почвам.Ще си купя и комплект добри кухненски да има смисъл от точенето като пренаточа тия в момента.

                      Това с огледалото добра идея,имам едно голямо което може да стане,няма да му чертая нищо за сега,ще я карам на без усет па дано сам си дойде.
                      TOYOTA SEQUOIA ‘11
                      W140 S420 '99

                      Коментар


                      • От: Инструменти и технологии за точене

                        Първоначално публикуван от ПЛАМЕН ТЕНЕВ Преглед на мнение
                        .....
                        Аз скосове не харесвам, защото само ми развалят красотата на острието.
                        А?

                        Ето различните скосове/заточки

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:bevelsnames2.jpg
Прегледи:1
Размер:48.3 КБ
ID:5521710

                        За какво острие иде реч, в такъв случай .
                        Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
                        И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
                        вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

                        Коментар


                        • От: Инструменти и технологии за точене

                          Става въпрос за конвекс, бузест или мъдАт зависи от вида на парчето желязо.
                          И това на картинката са заточвания. При това виждам само два типа които ми харесват.
                          ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                          Коментар


                          • От: Инструменти и технологии за точене

                            Ами то скос и заточка май е едно и също
                            http://knivesbg.com/index.php/en/inmenu-29/14-4/25-u

                            Не виждам как по друг начин може да се представи в картинка скосяването .

                            Разбира се не говорим за геометрията на ножа .

                            п.п. Както и да е де, явно не харесваш конвекса като скос/заточка. Аз не съм ползвал, ама викат имало хубаво и тънко конвексирани остриета дето си режат повече от прилично.
                            Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
                            И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
                            вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

                            Коментар


                            • От: Точене

                              Харесвам най-вече конвекс-заточването. И като ми падне нож с вторичен скос най-напред го оправям по вкуса си.
                              ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X