Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Glock-a добро оръжие ли е?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Glock-a добро оръжие ли е?

    Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
    Глупости !!!!!
    Много добре помня кога за първи път се появиха пищови нещо различно от Макаров в районното и кой се накичи с тях.
    Най хубавите пищови бяха в бюрата.
    И сега все още си е така.
    Как се раздават е едно. Кои са най- хубави е друго. На кого, какво му пасва е трето. Пистолетът е ЛИЧНО оръжие и няма нищо общо с гаубицата, на която са те зачислили.
    Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

    Коментар


    • От: До: Glock-a добро оръжие ли е?

      Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
      Именно, именно, по съм склонен да се доверя на нещо съвременно, отколкото на антика с неизвестен брой предишни собственици! ТТ-та по 350лв. не съм виждал, тия дето ги продават по нашенските оръжейни магазини са от 130 до 200лв. рециклирани някакви! За да е удобно за носене едно оръжие, според мене трябва и да е леко, а ТТ-то не е от най-леките! За броя патрони, верно в престрелки не съм влизал и дано не ми се налага, но все си мисля че е по-добре да имам някой друг патрон в повече, отколкото в по-малко! Има една такава приказка - "За да стигнат, трябва да останат!"
      Не се коси, брат, тука при нас у френско престрелките ги водиме вече САМО с АК-47 сръбско и българско производство , Глока нема да ти свърши работа, ама ич!

      Аз лично искам ПСМ!
      Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
      Само DIESEL !!!

      Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

      Коментар


      • От: Glock-a добро оръжие ли е?

        Имах такъв служебен допреди 8 месеца. Много удобен за носене, много скапан за стрелба. Все едно се опитваш да хванеш цел с вафла в ръката. Широка, плоска и ръбеста ръкохватка, мерни прибори на ПМ, 8 патрона в пълнителя. На близко разстояние прави дупки като игла. Ми не, при такива условия предпочитам .357 или още по-добре .44 магнум. Поне знаеш, че ако улучиш няма нужда да повтаряш.
        "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
        Неизвестен мъдрец

        Коментар


        • От: До: Glock-a добро оръжие ли е?

          Първоначално публикуван от мишоци Преглед на мнение
          Не се коси, брат, тука при нас у френско престрелките ги водиме вече САМО с АК-47 сръбско и българско производство , Глока нема да ти свърши работа, ама ич!

          Аз лично искам ПСМ!
          Че откога стрелбата по патки се нарича престрелка? Доколкото знам при вас у френско предимно се стреля от въоръжени по невъоръжени, на това аз му викам стрелба по патки (или по подвижни мишени), а за сформиране на престрелка ми се струва , че и мишените трябва да отвръщат на стрелбата със стрелба а не само с крякане!

          П.П. Не съм привърженик на Глок, предпочитам железо засега.
          "Do not correct a fool, for he will hate you;
          Correct a wise man, for he will appreciate you."

          Коментар


          • От: Glock-a добро оръжие ли е?

            Защо предпочитате с петле вместо с ударник?
            В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

            Коментар


            • От: Glock-a добро оръжие ли е?

              Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
              Защо предпочитате с петле вместо с ударник?
              Първо защото е по-сигурно. Бие по-силно. Ударника ако е замърсен или гъсто смазан /случва се/ дава отсечки.
              Второ по-безопасно се носи оръжието с патрон в цевта. Щади пружините от омекване при спуснато петле.
              Трето вижда се когато оръжието е заредено.
              И четвърто за мен е по-естетически с външно петле. Иначе отзад е някак незавършено...
              Сигурно има и още.
              сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
              dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

              Коментар


              • От: Glock-a добро оръжие ли е?

                Случвало ми се е поне100,пъти да дебна нещо леко запъваш ударника за по-точен първи истрел(по малко килограмина спусъка)или ако няма нужда ,да спуснеш петлето като пак имаш опция да стреляш бързо.Дългия спусък не ми харесва,но всичко си е въпрос на предпочитание.Все пак аз,съм от старата школа.Ако ме ядоса тъщата и я гръмна,когато хвърля пистолета в язовира искам да не изплува заради пласмасовата дръжка.

                Коментар


                • От: Glock-a добро оръжие ли е?

                  Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                  Имах такъв служебен допреди 8 месеца. Много удобен за носене, много скапан за стрелба. Все едно се опитваш да хванеш цел с вафла в ръката. Широка, плоска и ръбеста ръкохватка, мерни прибори на ПМ, 8 патрона в пълнителя. На близко разстояние прави дупки като игла. Ми не, при такива условия предпочитам .357 или още по-добре .44 магнум. Поне знаеш, че ако улучиш няма нужда да повтаряш.
                  Митак, истинския ПСМ е кал. 5,45. Да, няма стопиращо действие, НО от сигурен човек знам, че е единствения пистолет, който пробива израелска бронежилетка .

                  Чичо, поклон от мен за чукчето! Имал съм пистолети и с едното, и с другото, от петлето по-арно нема - сигурен механизъм.

                  Момци, само суровата стомана е сигурно оръжие. Тамагочита не ме кефят.
                  Последно редактирано от мишоци; 12-01-16, 00:23.
                  Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
                  Само DIESEL !!!

                  Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

                  Коментар


                  • От: Glock-a добро оръжие ли е?

                    Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
                    Никой не оспорва качествата на "Глок", един прекрасен, доказал се и разпространен пищов.
                    Става въпрос за харесване. Аз лично например не харесвам следните неща в него :
                    1. Полимерен, фен съм на "железни" оръжия. Тях можеш да ги пилиш, шлайфаш, оксидираш, правиш някои части и т.н.
                    На Глока какво можеш да правиш освен да сменяш с фабрични части ако намериш?
                    2. Прекалено ми е "четвъртит". По принцип повечето от пищовите напоследък ги правят ръбести. Обичам по-заоблени и елегантни пистолети.
                    3. С ударник е, а не с външно петле. Ударник или вътрешно петле приемам само за 6,35 мм.
                    Та въпрос на вкус...казало кучето и....
                    И ти ли като мене си го имал пустото Маузерче? Кефеше ме, щото си го носех в задния джоб на дънките. Честно казано не ми е засичал, ама сигурно, щото ползвах само Hirtenberger, докато беше мой друг патрон никога не е виждал, нито веднъж.
                    Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
                    Само DIESEL !!!

                    Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

                    Коментар


                    • От: Glock-a добро оръжие ли е?

                      Ми да, той и моя си беше съвсем истински 5,45. Не съм го пробвал на израелски жилетки, нито на нещо живо, ма да кажем, че не е най-страшното нещо да се продупчи (е, зависи и къде точно). И си има съвсем приемливи аналози, че май и го превъзхождат доста - да кажем FN 5,7
                      "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                      Неизвестен мъдрец

                      Коментар


                      • От: Glock-a добро оръжие ли е?

                        Първоначално публикуван от мишоци Преглед на мнение
                        Митак, истинския ПСМ е кал. 5,45. Да, няма стопиращо действие, НО от сигурен човек знам, че е единствения пистолет, който пробива израелска бронежилетка .

                        .
                        Мишо , ПСМ не е ли с по голям калибър .....намерих една стара статия за него Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_7069.jpg
Прегледи:1
Размер:193.7 КБ
ID:5698488
                        На нас клиренс ни трябва , не скорост

                        Коментар


                        • От: Glock-a добро оръжие ли е?

                          Става дума за различни пистолети.
                          https://www.google.bg/url?sa=t&rct=j...KdfjFxhKT2_A2g

                          https://www.google.bg/url?sa=t&rct=j...cij89t2QCljtWg

                          Коментар


                          • От: Glock-a добро оръжие ли е?

                            Разбрах , благодаря
                            На нас клиренс ни трябва , не скорост

                            Коментар


                            • От: Glock-a добро оръжие ли е?

                              Първоначално публикуван от мишоци Преглед на мнение
                              И ти ли като мене си го имал пустото Маузерче? Кефеше ме, щото си го носех в задния джоб на дънките. Честно казано не ми е засичал, ама сигурно, щото ползвах само Hirtenberger, докато беше мой друг патрон никога не е виждал, нито веднъж.
                              Блазя ти!
                              С такова съм се отчувал. Без него под възглавницата категорично отказвах да пия каквото и да било лекарство. Естествено патрони нямаше.
                              В силните ми години на два пъти ми попадаше пак, но за "Хиртенбергер" не бяхме и чували. Когато се намираше някой патрон то той беше основно ВДФ четиресе и незнам коя си година. На три един се случваше да гръмне. То толкова и стрелях, само се хвалех. Ако попаднеше някое "Геко", все едно си намерил жълтица.
                              Няма да забравя един случай не е баш по темата, ма. На една Нова Година сме се сбрали в кръстника. Той беше вече в МВР, а аз още в ОСО-то. Имах разрешително с което гаубица можех да нося. Аз съм се запасал и на 12.00 ще жертвам два патрона. Един полковник от Гражданска отбрана ми беше дал един пълнител "вносни" със зелен лак. Та на прозорец към задния двор - пат, дръжки, втори, трети, целия пълнител. Нито един не хвана. Скъсаха ме от подигравки. На другия ден сме на село. Зад сламника ги прередих всичките по няколко пъти. Нищо. После ме светнаха. Тези патрони 6,35 ги донасяха тираджиите за големите началници и ги крият в резервоара с нафтата. Като се овлажнят...
                              сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                              dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                              Коментар


                              • От: Glock-a добро оръжие ли е?

                                Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
                                Блазя ти!
                                С такова съм се отчувал. Без него под възглавницата категорично отказвах да пия каквото и да било лекарство. Естествено патрони нямаше.
                                В силните ми години на два пъти ми попадаше пак, но за "Хиртенбергер" не бяхме и чували. Когато се намираше някой патрон то той беше основно ВДФ четиресе и незнам коя си година. На три един се случваше да гръмне. То толкова и стрелях, само се хвалех. Ако попаднеше някое "Геко", все едно си намерил жълтица.
                                Няма да забравя един случай не е баш по темата, ма. На една Нова Година сме се сбрали в кръстника. Той беше вече в МВР, а аз още в ОСО-то. Имах разрешително с което гаубица можех да нося. Аз съм се запасал и на 12.00 ще жертвам два патрона. Един полковник от Гражданска отбрана ми беше дал един пълнител "вносни" със зелен лак. Та на прозорец към задния двор - пат, дръжки, втори, трети, целия пълнител. Нито един не хвана. Скъсаха ме от подигравки. На другия ден сме на село. Зад сламника ги прередих всичките по няколко пъти. Нищо. После ме светнаха. Тези патрони 6,35 ги донасяха тираджиите за големите началници и ги крият в резервоара с нафтата. Като се овлажнят...
                                Успях да се уредя тогава /беше през 1991/ от Кинтекс. Беше някъде в Лозенец, ако не се лъжа. Е, с връзки, де .
                                Истината е, че отидох там съвсем не за патрони - беше ми пристигнала пушката, помпа Маверик 12 кал. Пред мен разпечатаха картона, бати тръпката беше! Истинска американска пушка! И вече беше моя! В 5-то районно на излизане ме гонеха до вратата да ми предлагат да им я продам . Още горе в КОС-а се напълни с офицери, въздишаха, прикладваха, галеха я като момиче ......... С нея имам 2 прасета и един багажник панички на стрелбището в Челопечене.
                                Та в Кинтекс /така и така вече бях на място/ малко с половин уста попитах моя човек ''Абе прощавай ..... мммм ....... абе, тва, ъъъъъ .... дали нема чалъм да видим да уредим и малко патрони заааааа ......... ъъъъъъъъ ........ абе за едно Маузерче 6,35 , а? ''Ооооо, готово, бе, брат! - и хоп 2 кутий Хиртенбергер! Държах ги като кюлчета злато, оригинални, Made in Austria.
                                Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
                                Само DIESEL !!!

                                Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X