Обява

Свий
Няма добавени обяви.

КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

    На 15:03 от клипа се вижда как цевта се поклаща .Това нормално ли е?

    Трагичното не е смъртта, а животът, който
    хората живеят или не изживяват до смъртта си.
    Чарлз Буковски

    Коментар


    • От: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

      Първоначално публикуван от stelio Преглед на мнение
      На 15:03 от клипа се вижда как цевта се поклаща .Това нормално ли е?

      Нормално е при "плаваща" цев.Каква е връзката с Макаров?

      Коментар


      • От: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

        В началото на видеото се казва че ще е заместник на Макаров,прецених че може да е интересно за ценителите на Макаров.Благодаря за отговора.
        Трагичното не е смъртта, а животът, който
        хората живеят или не изживяват до смъртта си.
        Чарлз Буковски

        Коментар


        • От: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

          Те от 30години го заменят с какво ли не.Последно четох статия (може и в тази тема да е било), която гласеше че руската полиция ще се превъоръжава с някакъв Глок с неподвижна цев(свободен затвор) в калибър 9х18 произведен специално за тях.На дълго и широко се обясняваше колко е трудно да се изработи пистолет, който да замени Макаров и да покрие неговите характеристики за здравина и надеждност.Сигурно е така, но го има и момента че там на всичко малко по-сложно се гледа с недоверие.

          Коментар


          • От: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

            Здравейте ! Да побутна и аз темата малко
            Нека споделим кой с какви патрони е стрелял, кой от кои марки е доволен, ефекта от тях по оръжието... и т.н
            До сега съм стрелял със старите български със стоманена сърцевина, с българските с оловна сърцевина и с Геко. За мен "червените" са с една идея по-лек откат и по-малко нагар правят по оръжието (От скоро се познаваме с Макаров и се опознаваме още.
            Изказвам беглите си наблюдения и не твърдя, че съм гуро в материята )
            Изключително полезна тема! Доста наклони везните в избора ми за КНО!


            Изпратено от моят ANE-LX1 с помощта на Tapatalk

            Коментар


            • От: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

              Първоначално публикуван от traktorist Преглед на мнение
              Те от 30години го заменят с какво ли не.Последно четох статия (може и в тази тема да е било), която гласеше че руската полиция ще се превъоръжава с някакъв Глок с неподвижна цев(свободен затвор) в калибър 9х18 произведен специално за тях.На дълго и широко се обясняваше колко е трудно да се изработи пистолет, който да замени Макаров и да покрие неговите характеристики за здравина и надеждност.Сигурно е така, но го има и момента че там на всичко малко по-сложно се гледа с недоверие.
              Даже и да го заменят, по този край на света Макаров винаги ще се ползва!
              Същото важи и за АК47 и производните му.

              Коментар


              • От: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Макаров.jpg
Прегледи:1
Размер:308.1 КБ
ID:5814472
                ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                Коментар


                • От: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

                  Първоначално публикуван от mzman Преглед на мнение
                  Здравейте ! Да побутна и аз темата малко
                  Нека споделим кой с какви патрони е стрелял, кой от кои марки е доволен, ефекта от тях по оръжието... и т.н
                  До сега съм стрелял със старите български със стоманена сърцевина, с българските с оловна сърцевина и с Геко. За мен "червените" са с една идея по-лек откат и по-малко нагар правят по оръжието (От скоро се познаваме с Макаров и се опознаваме още.
                  Изказвам беглите си наблюдения и не твърдя, че съм гуро в материята )
                  Изключително полезна тема! Доста наклони везните в избора ми за КНО!


                  Изпратено от моят ANE-LX1 с помощта на Tapatalk
                  Направило ми е впечатление, че българските "пушат" най-много. След тях са сръбските, после чешките и най бездимни са "Геко"-то. Това са наблюдения от държавните стрелби, където пуцат 3-4 цеви едновременно по 15-20 патрона на закрито.
                  Когато ползвахме наши патрони се е случвало по някога след серията трудно да се виждат мишените.
                  Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

                  Коментар


                  • От: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

                    Най ми харесваха едни руски каде на гилзата имаше надпис Макаров.

                    Коментар


                    • От: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

                      Т'ва е щото не сте ползвали китайски. Много добри патрони са!

                      Първоначално публикуван от Павлин Андреев Преглед на мнение
                      Както казах, аз сега стрелям с китайски. Ето такива:



                      Щампа 71 на някакъв завод в необятния Китай. Не са лоши боеприпаси и със сигурност са по добре от "зелените" български.
                      Първоначално публикуван от Павлин Андреев Преглед на мнение
                      Китайските са по-добри от българските "зелени". Много по-равномерен заряд и съответно по-добра група. Пробвано с около 500 патрона.
                      "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

                      2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

                      Коментар


                      • От: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

                        Благодаря, че се включвате, колеги! При първа възможност ще пробвам и китайските!

                        Изпратено от моят ANE-LX1 с помощта на Tapatalk

                        Коментар


                        • От: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

                          Първоначално публикуван от stelio Преглед на мнение
                          На 15:03 от клипа се вижда как цевта се поклаща .Това нормално ли е?

                          Имаш оръжие което работи на къс ход на цевта или там както му казвате плаваща цев. НОРМАЛНО Е ВЪПРОСА Е ПРИ ЗАКЛЮЧЕНА ЦЕВ ДА ГО НЯМА ТОВА КЛАТЕНЕ

                          Коментар


                          • Първа година производство 1975 г. Аз съм от САЩ, използвайки превод. Някой има ли Макаров такъв?

                            Коментар


                            • kapacone
                              kapacone коментира
                              Редактиране на коментар
                              A lot of people have such guns here, not sure why there is no reply, the last comments before yours are from June 2019, so it might be that the topic is not monitored/followed by a lot of people etc. As far as I know this is reliable gun which is mostly accurate when used on targets distanced about 15 to 20 metres away, with descent stopping power, but compared to Glok, Sig Sauer or S&W etc, it has much shorter life- around 5,000 shots where the the latter ones have life from 20,000+, but I guess you get what you pay for, if you are on a budget and would like to get a reliable gun for a self defence to keep in your house and carry when going for a drive to the shop etc, then I guess it’s an adequate handgun.

                            • siem
                              siem коментира
                              Редактиране на коментар
                              А можем ли да пишем на български?

                          • Колега “siem”, коментарът ми беше в отговор на колегата от САЩ, който споменава, че не говори Български и използва преводач, за да напише коментар. Отговорът ми беше насочен към него, прецених, че е по-добре да му отговоря на английски, отколкото той да се опитва чрез програма да превежда това, което съм написал на български- проблемът е, че превода на текст е много неточен- не е като превода на отделни думи. Както и да е, радвам се, че се включи в дискусията, последният коментирал е от 19-и юни 2019, така че предполагам, че е положително това, че съм накарал някой да се включи в дискусията, па макар и с неадекватен коментар ( по мое мнение).

                            Коментар


                            • siem
                              siem коментира
                              Редактиране на коментар
                              Вижте сега, форума си има някакви правила. Човека по-горе си е дал труда да ги прочете, преведе, разбере и спази, като по този начин е засвидетелствал уважение към хората тук.
                              Стори ми се редно и вашия отговор да показва такова уважение. Съществува възможноста в темата да пишете на български, а ако толкова желаете да помогнете, да пратите на Л.С. същото и на друг език.
                              Съжалявам, че се обадих!

                          • Не знаех, че едно от правилата е да се пише единствено на български език, не съм ги чел ако трябва да бъда честен, ако прецени админа, че е неуместно- да трие.

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X