Обява

Свий
Няма добавени обяви.

КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

    Мерси за отговорите.Намерих ремъчките.Наврени бяха в празните кобури.

    Коментар


    • От: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

      Това са новите тип телефонен кабел . Има ги навсякъде от 15 до 30 лева .Натиснете снимката за да я уголемите

Име:00000053_large.jpg
Прегледи:1
Размер:15.3 КБ
ID:5746990
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • От: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

        Ползвам такъв осигурителен шнур за пистолет и е много удобен и надежден. При тичане особено или опасност от отнемане на оръжието.

        Коментар


        • От: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

          Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
          Това са новите тип телефонен кабел . Има ги навсякъде от 15 до 30 лева .
          [ATTACH=CONFIG]906055[/ATTACH]
          Няма да давам 30 лева ..... имам един стар телефон в мазата (мързи ме да го изхвърля). Погледнах го днес - същата жица абсолют. Карабинки си имам

          Коментар


          • От: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

            По повод на дискусията дето водихме по-горе - може ли нежният пол да зарежда ПМ:* ВЗИМАМ* СИ* ДУМИТЕ* НАОБРАТНО!!!


            Един приятел се обади преди 3-4 месеца и ме помоли да приютя едно младо семйство (30-33 г) току-що дошли отсам със зелени карти, та ги настаних в сутерена докато се устроят. Момчето се интересува от "железарии" - карал е курс за охранители в БГ, правили сухи тренировки, разглобявали и сглобявали, но така и не отишли нито веднъж на стрелбище. Оня ден се заговорихме различните системи и исках да му покажа нагледно разликите между фиксирана цев със свободен затвор и плаваща цев със заключващ се затвор, та извадих Аркуса и Макровия за нагледна демонстрация. По някое време дойде жена му и аз пресен от нашите приказки, подадох и ПМа й и викам - можеш ли да го заредиш? А тя много удивено ме попита "А* как се прави това" .....момичето никога не беше хващало пистолет в ръцете си. Показах й, хвана тя пищова: не успя от 1-вия път (предполагам че беше по-скоро изненадана от усилието което е нужно), но оттам насетне 2ри,3ти, 4ти път - като машина .... накрая и викам, я го дай тука, че ще го повредиш. След всяко зареждане я карах да натиска спусъка за да няма "гювеч". Съвсем обикновено момиче - не е от тия "новите" (по 1.90м/90 кг) и не ходи на фитнес .... направо ми скри топката.


            Днес заведох младжа на стрелбището (да довършим курса от БГ) и изгърмяхме по няколко пълнителя. За първи път стрелях с ПМа откакто му сложих дръжка на Zahal FAB (PM-G). С* една дума - Благодат! Просто е това друг пистолет, направо спи в ръцете. Горещо препоръчвам.

            Коментар


            • От: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

              Първоначално публикуван от monilimoni Преглед на мнение
              Ето го и моят красавец.

              [ATTACH=CONFIG]903961[/ATTACH]
              Прекрасна машинка.
              От скоро и аз съм притежател на нещо, не толкова красиво, но достатъчно надежно от 88г.
              Искам да попитам притежателката, фабрично ли е или допълнителна изработка?
              Някой от колегите имал ли е проблеми с патрони BARNAUL?

              Коментар


              • От: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

                Първоначално публикуван от ianckov Преглед на мнение
                Някой от колегите имал ли е проблеми с патрони BARNAUL?
                С такива патрони не съм стрелял.
                Но ако искаш да видиш кво може този пищов пробвай руските на които на гилзата пише /макаров/.

                Коментар


                • От: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

                  В Пловдив, положението е трагично.
                  Работят две стрелбища, които предлагат основно стари армейски патрони, на корекомски цени.
                  В магазините, естествено не можеш да си купиш нищо, камо ли нещо различно.
                  Споменаха ми, че нашите патрони се изнасяли и за това цената е за вносни.
                  Питах за Barnaul, защото взех машината без забележки, а след 50бр. имаше доста следи от употреба, основно по УСМ и цевта.
                  При българските, с оловен сърдечник, нагарът беше из цялата рама.

                  Коментар


                  • От: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

                    Здравейте,разбрах че имало таблици определящи коя година е произведен ПМ,според серията.Някои от вас попадал ли е на такова нещо и ако да може ли да сподели?

                    Коментар


                    • От: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

                      Първоначално публикуван от rotter Преглед на мнение
                      Здравейте,разбрах че имало таблици определящи коя година е произведен ПМ,според серията.Някои от вас попадал ли е на такова нещо и ако да може ли да сподели?
                      Пише го по-нагоре в темата. Прочети я от началото.
                      За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

                      Коментар


                      • От: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

                        Извинявам се за невежеството,но може да чета явно през ред или да не задавам точният въпрос но пистолетите са два завод 10.
                        ВД 10** и КН 10** - 1970(ако съм разбрал правилно) кой е по-старият и какво е ВД и КН?Съответните им мерници за 5 и 6 ?

                        Коментар


                        • От: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

                          Първоначално публикуван от rotter Преглед на мнение
                          Извинявам се за невежеството,но може да чета явно през ред или да не задавам точният въпрос но пистолетите са два завод 10.
                          ВД 10** и КН 10** - 1970(ако съм разбрал правилно) кой е по-старият и какво е ВД и КН?Съответните им мерници за 5 и 6 ?
                          Пистолетите са от 1970 година. ВД и КН са съответните серии. Може и да са обозначенията на съответната поточна линия. Няма никакво значение кой е по-стария, това не е хляб - годината на производство е една и съща. За цифрите на мерниците:

                          Първоначално публикуван от rumaneza77 Преглед на мнение
                          ...При изработването на ПМ има фрезови операции.Не може после всичко да е до микрона еднакво с всеки ПМ!А стрелбата трябва да е еднаква! И за да уеднаквят боя им (всеки има минимална разлика във височина,цев,затворен блок) БИНГО! различна височина мерник (фиксирана идивидуална корекция)на посрелката 50м. център право мерене (съвпада точката на попадение с точката на прицелване) и затова на 25 м. -12.5 см. под центъра (не съвпада точката на прицелване с точката на попадение) право мерене...
                          Ако си спомням правилно височината на мерниците е от 2 до 9.
                          "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

                          2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

                          Коментар


                          • От: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

                            Да Благодаря,за кой е по-стар(имах в предвид зададения въпрос от откривателя на темата "Кой е с най-старо производство ПМ във форума?")
                            Въпроса ми е дали ВД и КН са означения свързани с мерниците,дали са поточни линии,дали са седмици от годината,дали партидата е проверявана от руснаци ...?
                            Чисто любопитство

                            Коментар


                            • От: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

                              Първоначално публикуван от Павлин Андреев Преглед на мнение
                              За цифрите на мерниците:
                              Ако си спомням правилно височината на мерниците е от 2 до 9.
                              Мерниците са еднакви, а височината на мереца е различна и е от 0 до 8.
                              Понеже не е по темата: ако някой го интересува мога да кача таблицата с размерите на мерците и какво показва(и как се получава в см.) цифричката набита на тях. Мога също да кача и как се прострелва Макаров.
                              П.п. поне така беше преди за Макаров , освен ако не са измислили нещо друга напоследък.
                              Последно редактирано от dido uzunov; 22-04-17, 23:44.
                              "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

                              Коментар


                              • От: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

                                За мен би било интересно само дано не е на руски че ми е труден превода

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X