Обява

Свий
Няма добавени обяви.

КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

    Първоначално публикуван от paunoff Преглед на мнение
    Моя младеж е слязъл от конвейра през 02.97г. Тогава е бил и консервиран, демек типично по руски обилно залят с ГОИ. Интересно ми е обаче през колко време се налага преконсервация на оръжието.
    Тука може да ти отговори bodo
    Land rover discovery 300 Tdi

    Коментар


    • До: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

      Първоначално публикуван от rumaneza77 Преглед на мнение
      Тука може да ти отговори bodo
      Консервацията в завода се извършва по следният начин: загрява се "изделието" до температурата на топене на смазката и се потапя в загрята на същата температура смазка. Така смазката прониква навсякъде. След това се оставя да застине. Ако отгоре се завие със стандартните три вида хартия, консервацията се проверява след 20 години. Руснаците затова ползват картонени кутии и три вида хартия за консервация, защото хартията поема влагата. В хранилищата се поддържа определена температура единствено и само чрез проветряване, като се съблюдава точката на оросяване. Ако са спазени всички изисквания за съхранение няма никакъв проблем. ГОИ-54 е единствената консервационна смазка, вършеща работа (по мое мнение). Не пропуска вода и почти не старее, ако е насложена правилно.

      Коментар


      • До: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

        Първоначално публикуван от bodo Преглед на мнение
        Консервацията в завода се извършва по следният начин: загрява се "изделието" до температурата на топене на смазката и се потапя в загрята на същата температура смазка. Така смазката прониква навсякъде. След това се оставя да застине. Ако отгоре се завие със стандартните три вида хартия, консервацията се проверява след 20 години. Руснаците затова ползват картонени кутии и три вида хартия за консервация, защото хартията поема влагата. В хранилищата се поддържа определена температура единствено и само чрез проветряване, като се съблюдава точката на оросяване. Ако са спазени всички изисквания за съхранение няма никакъв проблем. ГОИ-54 е единствената консервационна смазка, вършеща работа (по мое мнение). Не пропуска вода и почти не старее, ако е насложена правилно.
        Е от това по добър отговор на въпроса ,няма.
        Последно редактирано от giorgio; 03-06-09, 17:46.
        Land rover discovery 300 Tdi

        Коментар


        • До: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

          Изключително изчерпателен отговор както можеше и да се очаква. Определено научих нещо ново.
          Въпроса ми беше породен от това, че в паспорта на Байкала беше напечатано " Срок защитьi без переконсервации 7 лет" и след това седмицата задраскана и написано собственоръчно с химикал същото изречение, но с нов срок от 3 /три/ години. Стори ми се странно. Иначе оръжието си дойде доста добре омазано и старателно увито в хартия и картонена кутия.

          Колега bodo, ако можеш да споделиш и как се извършва правилно разконсервиране на оръжието съгласно инструкциите цена няма да имаш. Със сигурност ще има някоя тънкост, а не само усърдно търкане с парцалите. Лично на мен ще ми бъде интересно, а предполагам и на останалата част от аудиторията.
          Последно редактирано от paunoff; 03-06-09, 19:38.
          Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

          Коментар


          • До: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

            Първоначално публикуван от paunoff Преглед на мнение
            Изключително изчерпателен отговор както можеше и да се очаква. Определено научих нещо ново.
            Въпроса ми беше породен от това, че в паспорта на Байкала беше напечатано " Срок защитьi без переконсервации 7 лет" и след това седмицата задраскана и написано собственоръчно с химикал същото изречение, но с нов срок от 3 /три/ години. Стори ми се странно. Иначе оръжието си дойде доста добре омазано и старателно увито в хартия и картонена кутия.

            Колега bodo, ако можеш да споделиш и как се извършва правилно разконсервиране на оръжието съгласно инструкциите цена няма да имаш. Със сигурност ще има някоя тънкост, а не само усърдно търкане с парцалите. Лично на мен ще ми бъде интересно, а предполагам и на останалата част от аудиторията.
            Потапя се в загрята течна смазка (от руската) след това се очиства с парцали. 7 или 3 години...не знам. При мен от доста повече си седят без промяна. Преконсервация в днешните условия е невъзможно почти да се направи. Още повече по документи трябва да се извърши в заводски условия, а оръжейните заводи вече не са на БА, трябва да се плаща.....пари нема, действайте.....

            Коментар


            • До: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

              Благодаря за бързия отговор.
              При правилно извършена консервация и последващо съхранение съм убеден, че едно оръжие ще издържи и повече от 20г. Лично аз си купих преди време "чисто нов" над 30 годишен Тоз-8 , които беше леко корозирал единствено на двете места, където се беше прокъсала опаковъчната хартията и оръжието се е допирало до кутията. Падна яко чистене с парцали, киснена на клеясалия затвор в загрята РЖ, промивки с WD-40 и накрая смазване с Балистол. Сега работи като шевна машина.
              Иначе относно Байкала предполагам, че като оръжие предназначено за гражданско приложение изискванията както за производство, така и за съхранение са занижени - разбиране което винаги ми е било странно и което не споделям.
              Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

              Коментар


              • До: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

                Първоначално публикуван от paunoff Преглед на мнение
                Изключително изчерпателен отговор както можеше и да се очаква. Определено научих нещо ново.
                Въпроса ми беше породен от това, че в паспорта на Байкала беше напечатано " Срок защитьi без переконсервации 7 лет" и след това седмицата задраскана и написано собственоръчно с химикал същото изречение, но с нов срок от 3 /три/ години. Стори ми се странно. Иначе оръжието си дойде доста добре омазано и старателно увито в хартия и картонена кутия.

                Колега bodo, ако можеш да споделиш и как се извършва правилно разконсервиране на оръжието съгласно инструкциите цена няма да имаш. Със сигурност ще има някоя тънкост, а не само усърдно търкане с парцалите. Лично на мен ще ми бъде интересно, а предполагам и на останалата част от аудиторията.
                Маха се ръкохватката и затвора.И се потапя целия в разтвор 50 на 50 бензин и керосин или гас.После с една четка за боядисване се търка навсякъде.После се забърсва и смазва като за ползване.
                Land rover discovery 300 Tdi

                Коментар


                • До: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

                  Малко ,ПМ мания
                  Прикачени файлове
                  Land rover discovery 300 Tdi

                  Коментар


                  • До: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

                    Айде и аз да се запиша в теата като законен притежател на ПМ произведен в Завод 10.
                    Стандартен армейски образец.
                    Пистолета ми е добре поддтржан и аз лично го харесвам и като размер и удобство.
                    принавам,че доста съм пострелял преди да свикна с точността.
                    Харесвам го и няма амерение да го сменям за сега.
                    Номера му е ВЕ 25 ** ** т.е 1985 г.

                    Коментар


                    • До: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

                      Като фен на ПМ нова придобивка.
                      Прикачени файлове

                      Коментар


                      • До: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

                        И АЗ се записвам с ПМ, само ,че АРСАНАЛ четири канален. имам го от 6 год. и съм доволен.
                        Прикачени файлове
                        FREELANDER 2000 TDI 1999 г.

                        Коментар


                        • До: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

                          Айде и мойте " 5 копеек":
                          http://www.thegunman-bg.com/forum/vi...r=asc&start=45
                          ...преди две години си направих орехова ръкохватка на "арсенал"-чето..по моята си кунка-да е удобно,със здраве!

                          Коментар


                          • До: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

                            Първоначално публикуван от rumaneza77 Преглед на мнение
                            Малко ,ПМ мания
                            Това на средната снимка Арсеналски Макаров ли е или не? За Матовото става въпрос.

                            Коментар


                            • До: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

                              Първоначално публикуван от Сашо Пунчев (Stuntman_Mike) Преглед на мнение
                              Това на средната снимка Арсеналски Макаров ли е или не? За Матовото става въпрос.
                              Мерните прибори не ти ли направиха впечатление?Това е ПМ произведен в завод 10 в България.И след това купен и тунингован в Америка.Според мен покритието е Фосфат лак.
                              Land rover discovery 300 Tdi

                              Коментар


                              • До: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

                                Поздрави.Преди да влезна тук почти си мислех че са се свършили привържениците на съвършенната простота.Хубаво е да видиш че има рационално мислещи-след тия залитания и глупости който се бълват от Американските екшъни и реклами.Моя -Макаров Завод 10.Идеален за близък бой и на мен ми е смешно как се бъркат понятията когато се говори за точност и го сравняват с пистолети от друг клас.
                                Последно редактирано от Ban Stan; 09-08-09, 10:16. Причина: допълване

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X