Обява

Свий
Няма добавени обяви.

КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

    Още малко ще ви оставя.Да видим докъде ще я докарате тази тема
    Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
    Като всеки лек и къс пистолет с мощен патрон, е труден. Да го обясниш на дебил е невъзможно.
    Щом сте направили чак клуб, на ви домашно. Ще направите принос в оръжейната литература.
    Разглобете до последно един съветски и един български, и премерете тягите и отворите внимателно с шублер и калибри. Никой не си е правил труда да опише разликите в дължините на разединителя, и отворите. От което и идва автоматичния огън на нашите като се нацапат.
    По нататак ако не ме ядосатЩе сложа снимки по въпроса тиИначе на първи оглед............се указа че Българския ПМ ,е в пъти по качествено изработен от рускияРазликите са козметични.Ще се видят на снимките(евентуално ако не ме).А наи големия ми шок , указа че цевта на българския е уникално качествена!На руския е правена колкото да тръгне в употреба,здрава е и до там........хромажа неравен,полетата колкото да кажеш че са там.А като погледнеш БГ,ПМ цевта му е с качеството на Блазер.
    Последно редактирано от giorgio; 04-02-09, 05:36. Причина: сливане
    Land rover discovery 300 Tdi

    Коментар


    • До: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

      Това за качеството на българските макаровци е стара истина която дори и руснаците признават видял съм два руски макаровци със спукан блок под изхвъргача а българските не страдат от тоя дефект по старите стрелбища в София навремето имаха по два три български пистолета Макаров навъртяли стотици хиляди истрели и още в идеално техническо състояние на всички песимисти горещо препоръчвам да отидат до стрелбището на Фортуна 33 или Герена и да пострелят с макаровец ветеран. Единствения плюс който съм забелязал в руските макаровци е че заводската прострелка е или десятка или много близо до нея а с наще ако държиш на точната стрелба трябва да си поиграеш с мерниците.
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • До: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

        (от rumaneza77)Още малко ще ви оставя.Да видим докъде ще я докарате тази тема

        И аз това чакам
        "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

        Коментар


        • До: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

          Първоначално публикуван от dido uzunov Преглед на мнение
          (от rumaneza77)Още малко ще ви оставя.Да видим докъде ще я докарате тази тема

          И аз това чакам
          нищо не казват бе Дидо що така?Май нямат какво да кажат,те само обсъждат
          Land rover discovery 300 Tdi

          Коментар


          • До: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

            Първоначално публикуван от rumaneza77 Преглед на мнение
            нищо не казват бе Дидо що така?Май нямат какво да кажат,те само обсъждат
            Какво очаквате да кажат колегите ?
            Те са доволни от своя избор , кефят се на пистолета и си имат клуб !
            Никой не иска да става оръжейник , имат си други сериозни занимания и пистолета им е хоби !
            Не искат да имат принос във военната наука !
            Затова - измерванията си ги правете вие за самочуствие . Дано да постигнете нивото което желаете , но не го правете като хулите оръжие !
            Нито притежателите на определена марка !
            Напишете вашите измервания за да ги научим и ние ( бъдете точни ) защото ви имаме доверие !

            Коментар


            • До: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

              Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
              Това за качеството на българските макаровци е стара истина която дори и руснаците признават видял съм два руски макаровци със спукан блок под изхвъргача а българските не страдат от тоя дефект по старите стрелбища в София навремето имаха по два три български пистолета Макаров навъртяли стотици хиляди истрели и още в идеално техническо състояние на всички песимисти горещо препоръчвам да отидат до стрелбището на Фортуна 33 или Герена и да пострелят с макаровец ветеран. Единствения плюс който съм забелязал в руските макаровци е че заводската прострелка е или десятка или много близо до нея а с наще ако държиш на точната стрелба трябва да си поиграеш с мерниците.
              Всичките ПМ(армейско БГ производство до 1990г.) със спукани блокове които съм виждал .Се пукат на едно и също място,а именно от лявата страна под номера на блока.Конструктивно при фрезоване на блока там стената му е най тънка. И след над 50 000изтрела се пропукват.Конструктивно това е доста над ресурса за които са разчетени(5000изтрела).Но да се има предвид че на ресурс примерно от 80 000изтрела са сменени няколко пъти УСМ,и един път цев!И ако е имало отсечки те са били единствено от некачествени патрони!А на едно място има няколко руски ПМ от 1963г. на по над 70 000изтрела и още стрелят.Скоро и те могат да зацапат свещите но за сега стрелят
              Последно редактирано от rumaneza77; 07-02-09, 10:26.
              Land rover discovery 300 Tdi

              Коментар


              • До: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

                А това го подарих на баща ми,а той не иска да го носи,точен е,нов е,макар от старото производство,пипнат е.К'во не му харесва незнам ???!!!
                Прикачени файлове

                Коментар


                • До: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

                  Първоначално публикуван от rumaneza77 Преглед на мнение
                  Още малко ще ви оставя.Да видим докъде ще я докарате тази тема


                  По нататак ако не ме ядосатЩе сложа снимки по въпроса тиИначе на първи оглед............се указа че Българския ПМ ,е в пъти по качествено изработен от рускияРазликите са козметични.Ще се видят на снимките(евентуално ако не ме).А наи големия ми шок , указа че цевта на българския е уникално качествена!На руския е правена колкото да тръгне в употреба,здрава е и до там........хромажа неравен,полетата колкото да кажеш че са там.А като погледнеш БГ,ПМ цевта му е с качеството на Блазер.
                  Що спорите бе. Даже руснаците признават, че Арсенал прави по-качествени ПМ и АК от техните заводи. С по добър метал и по- добра технология. Аз едва се отървах от руските преди няколко години ги дадох в Търново да ги режат. С българските нямам грижи, за 10 години нямам ремонт нито на АК нито на ПМ. Пък боеприпасите на флота си ги делим по равно - половината за нас, останалото за другите поделения . Изобщо не стреляме. И да ме запишете в този ваш клуб Макаров, че едва ли има някой тука с повече Макаровци от мен.

                  Коментар


                  • До: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

                    Мога да ти кажа какво не му харесвам аз. Че по него има бяло.
                    Предполагам, баща ти е примерно от моето поколение, така че го питай нещо такова.
                    Но къде да го оксидират правилно, ако проблемът е това, всъщност не знам(( На много места има реклами, от никъде не съм виждал хубава и трайна оксидация.

                    Коментар


                    • До: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

                      Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                      Мога да ти кажа какво не му харесвам аз. Че по него има бяло.
                      Предполагам, баща ти е примерно от моето поколение, така че го питай нещо такова.
                      Но къде да го оксидират правилно, ако проблемът е това, всъщност не знам(( На много места има реклами, от никъде не съм виждал хубава и трайна оксидация.
                      Но за съжаление такава няма.Колкото и да е качествена,при неправилно експлоатиране пак може да ръждяса.Оксидацията е защита на метала за определени часове под влияние на влажност(подчертавам думата оксидацията),ако след това не се подсуши,почисти и смаже.След което да се сложи в подсушен кобур,ще корозира веднага.И после (и то ако се обърне внимание още в начален етап на корозията)трябва да се полагат двойно по големи и чести грижи ,да не замине оксидацията съвсем..А това бялото дето му викаш ,е неръждаемо.Това изпълнение като конфигурация е доста добро.Наи много ръждясва от допира на ръцете(потта е солена).По външната част на спусъковата скоба и най много по металната част на ръкохватката (там където контактуват пръстите)говоря конкретно за ПМ.С хромирането на рамата този проблем отпада.А блока е добре да е черен за да не дава отражение светлината по него.Вие си знаете защо Които не знае ,си е за негова сметка

                      П.П.Извинявай ама съм му сърдит на баща ти.........ПМа ти е много харен.Идеален е за самозащита и ежедневно носене
                      Land rover discovery 300 Tdi

                      Коментар


                      • До: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

                        Ето го Джерихона преди и след хромирането. Много съм доволен- преди имах проблеми с ръждата особено лятото, но с хрома реших голяма част от проблема.
                        Прикачени файлове
                        "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

                        Коментар


                        • До: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

                          Супер е станал.А сега да питам така наречения "черен хром " и блек нитрон едно и също ли са? Ако някой е положил от ч.хром нека да сподели впечатления.Знам,че израза е неправилен,но така е пазпространен,затова предварително моля светнатите да не ме критикуват.

                          Коментар


                          • До: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

                            Първоначално публикуван от dido uzunov Преглед на мнение
                            Ето го Джерихона преди и след хромирането. Много съм доволен- преди имах проблеми с ръждата особено лятото, но с хрома реших голяма част от проблема.
                            А точно това е върха на черешката за тази цветова схемаМоже да се сравни само с Майбах по всички показатели!


                            П.П.За мен това е Майбаха на самозарядните пистолети в света за момента
                            Land rover discovery 300 Tdi

                            Коментар


                            • До: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

                              Първоначално публикуван от rumaneza77 Преглед на мнение
                              А точно това е върха на черешката за тази цветова схемаМоже да се сравни само с Майбах по всички показатели!


                              П.П.За мен това е Майбаха на самозарядните пистолети в света за момента
                              Благодаря за суперлативите. Според оръжейника който ми го прави това го наричат "пясъчен хром" (абсолютно същият като на Аркус)
                              За така наречения "черен хром " и блек нитрон - идея си нямам какво представлява. Ще попитам дано имат отговори.
                              "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

                              Коментар


                              • До: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

                                Първоначално публикуван от bogdanov Преглед на мнение
                                А това го подарих на баща ми,а той не иска да го носи,точен е,нов е,макар от старото производство,пипнат е.К'во не му харесва незнам ???!!!
                                Между другото сега ми е влязла точно такава муха в главата (товарищ Макаров с такава визия).Сега сме в преговори с жената ама ще видим- май ще получа благословия ама.....от както започнах да я вземам с мене по състезания нещо в нея се пречупи.
                                "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X