Обява

Свий
Няма добавени обяви.

КНО подходящо за жена

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • КНО подходящо за жена

    След това заглавие, сега остава само да напиша "търся си оръжие" и ...

    Идеята- жената звъни преди малко и вика, че вънка било пълно с ченгета, въртолет, сирени... Аз по телефона, от лодката, какво да и кажа... заключи се и стискай палци... Не, че живеем на кофти място, даже напротив, ама сега се замислих, че със стискане на палци няма да стане.
    Чета, че в Калифорния разрешително за пистолет, да си го държиш в къщи, се издава лесно, нещо от рода на $20 било. Не е проблем и повече от едно КНО да имаш. Та...-


    - оръжието ще стои в нас, трябва да е заключено, имаме щерка на 3 години, не пипа само там където не може да се покатери. Като не може да се покатери, си придърпва стол... На майка си се е метнала!
    -жена ми е с ръка размер "миниатюрен", баджанака е ченге, белезниците ги сваля даже и да са на последния зъб. Не е 50 кила, там проблеми няма, ама ръцете ...
    -виждали сте по американските филми как кола минава през стената, през хола, през другата стена, и пада в басейна. Хаха, същата работа, американското строителство си е талашит. Около/ под/над.. нас е гъсто населено. Ще е добре да не трепем комшиите.
    -стрелкова подготовка- да речем-никаква. Стрелбището е на няколко преки, $10 на човек и можем да пуцаме цял ден. С оръжието ще си взема и няколко кофи патрони, дано стигнат. Ако не, на стрелбището продават.
    -цена- тук съм пас. Ясно, че хубавите и евтините неща са на различни рафтове. Гледайте само да не ме засилите на някой $10 000 уникат. Чак толкова не ми трака сачмата.
    -предложете и вид метална кутия, където да държим оръжието. С код или с ключ?

    За хубаво и евтино, знам. За стоп ефект и картонени стени, знам. Знам, че всичко на куп не може. не искам и да купувам повече от един патлак, закона на Мърфи- моичката, ако и потрябва, ще набара "грешния" пищов... Само не знам решението на задачата.
    И преди да ме шамароса някой с "ползвай търсачката"- ползвах я. Зиг P226. Ама това чифте за жени с XS ръце става ли?

    Ааа, и гледайте да не звучите "на китайски". Аз съм само прост моряк.
    https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

  • #2
    От: КНО подходящо за жена

    На първо четене се сещам веднага за Валтер ППК 380 и Глок 26 . И двата пистолета са много разпространени зад гьола .
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • #3
      От: КНО подходящо за жена

      Model
      ZOOM Smith & Wesson








      Model 60

      $729.00 **Suggested Retail, Dealer Sets Actual Pricing
      • SKU:162420
      • Model:60
      • Caliber:.357 Magnum®
        .38 S&W Special +P
      • Capacity:5 Rounds
      • Barrel Length:2.125" / 5.4 cm
      • Front Sight:Black Blade
      • Rear Sight:Fixed
      • Grip:Synthetic
      • Action:Single/Double Action
      • Frame Size:Small - Exposed Hammer
      • Finish:Satin Stainless
      • Overall Length:6.56" / 16.7 cm
      • Material:Stainless Steel Frame
        Stainless Steel Cylinder
      • Weight Empty:22.6 oz / 640.7 g
      • Purpose:Personal Protection
        Professional / Duty

      driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

      Коментар


      • #4
        От: КНО подходящо за жена

        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
        На първо четене се сещам веднага за Валтер ППК 380 и Глок 26 . И двата пистолета са много разпространени зад гьола .
        А трябва ли да е от разпространените? В смисъл, не е като на Ферари да му търсиш накладки в Судан. Или и резервни части ще трябва да му търся?

        Гробаря, тоя много лъскав, ще и хареса!
        Дължина на цев 2 1/4, 3'', 5''? Калибър 38 или 357?


        И май забравих да питам- револвер или пистолет?
        Последно редактирано от NIKSD; 30-07-13, 08:04.
        https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

        Коментар


        • #5
          От: КНО подходящо за жена

          Ресурса на тези пистолети е толкова голям че един живот няма да ти стигне да го изстреляш . Валтер ППК 380 се произвежда само в щатите и е най разпространен там а за Глок в цял свят резервни и тунингови части колкото искаш и тях най много ги произвеждат при вас и от там ги поръчваме тук . Това е пистолет иска само чистене в първите 20 - 30 години .
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • #6
            От: КНО подходящо за жена

            Първоначално публикуван от Гробаря Преглед на мнение
            Model
            ZOOM Smith & Wesson








            Model 60

            $729.00 **Suggested Retail, Dealer Sets Actual Pricing
            • SKU:162420
            • Model:60
            • Caliber:.357 Magnum®
              .38 S&W Special +P
            • Capacity:5 Rounds
            • Barrel Length:2.125" / 5.4 cm
            • Front Sight:Black Blade
            • Rear Sight:Fixed
            • Grip:Synthetic
            • Action:Single/Double Action
            • Frame Size:Small - Exposed Hammer
            • Finish:Satin Stainless
            • Overall Length:6.56" / 16.7 cm
            • Material:Stainless Steel Frame
              Stainless Steel Cylinder
            • Weight Empty:22.6 oz / 640.7 g
            • Purpose:Personal Protection
              Professional / Duty

            Кептън, да ме извинява Гробаря, ма това само за престрелка в асансьор и то с един изстрел. Отката му е като на морско зенитно оръдие и човек без опит не може да го удържи накъде да стреля след първия изстрел. Това вашите куки там често го носят като резервно оръжие. Глока или Валтера са определено по-правилния избор.
            И пред инякой да ме оплюе, да, имам опит, близък човек има подобен револвер в калибър 357 магнум и знам за какво говоря.
            LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
            www.ADV-Bulgaria.com

            Коментар


            • #7
              От: КНО подходящо за жена

              И аз в темата,че съм на 1 пряка от него.

              сьщия въпрос,ръка XL или XXL / от нещастните жени-каквото и да хване все малко и се вижда /.
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • #8
                От: КНО подходящо за жена

                Извинявам се за спама, но няма как да се въздържа на заглавието, на темата и да не отговоря на така поставения въпрос в него:

                - Всяко КНО е подходящо за жена, но за тъщите се препоръчват по-големи калибри!

                Коментар


                • #9
                  От: КНО подходящо за жена

                  Флота, какво става там при вас бре? За размера на ръката няма проблем, има различни чирени и удължители за дръжките, та това като отидете в оръжейния магазин ще го нагодяш по ръката на дамите. Поне тунинг при вас дал господ з аоръжие. например моя автоматичен Смит МР си идваше с 3 различни опции за удебеление на дръжката още фабрично.
                  LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                  www.ADV-Bulgaria.com

                  Коментар


                  • #10
                    От: КНО подходящо за жена

                    Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
                    Кептън, да ме извинява Гробаря, ма това само за престрелка в асансьор и то с един изстрел. Отката му е като на морско зенитно оръдие и човек без опит не може да го удържи накъде да стреля след първия изстрел. Това вашите куки там често го носят като резервно оръжие. Глока или Валтера са определено по-правилния избор.
                    И пред инякой да ме оплюе, да, имам опит, близък човек има подобен револвер в калибър 357 магнум и знам за какво говоря.
                    Откат, зенитно оръдие... Моите ръце са под среден размер мъжка ръка. И въпреки това, като си събера палеца и средния пръст, жена ми си мушка ръката в получения кръг. Малки китки, малки ръце, носи обувки 35 номер... На Гробаря идеята ми харесва защото е компактен. Ама да не и почупя китките докато се научи да стреля. За кофите с патрони не си правя майтап.
                    https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                    Коментар


                    • #11
                      От: КНО подходящо за жена

                      Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                      Откат, зенитно оръдие... Моите ръце са под среден размер мъжка ръка. И въпреки това, като си събера палеца и средния пръст, жена ми си мушка ръката в получения кръг. Малки китки, малки ръце, носи обувки 35 номер... На Гробаря идеята ми харесва защото е компактен. Ама да не и почупя китките докато се научи да стреля. За кофите с патрони не си правя майтап.
                      С 38 спец.няма проблем пробвано е!има и различни дръжки за него ,много лесен компактен и непретенциозен!Вервай ми!!а и с револвер жените се оправят по добре......дърпат спусъка и готово
                      driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

                      Коментар


                      • #12
                        От: КНО подходящо за жена

                        Добре, до тука 3 различни. Май ще отидем до стрелбището, там дават под наем каквото се сети човек, ще пробва няколко и ще решим.
                        Други идеи?
                        https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                        Коментар


                        • #13
                          От: КНО подходящо за жена

                          Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                          Добре, до тука 3 различни. Май ще отидем до стрелбището, там дават под наем каквото се сети човек, ще пробва няколко и ще решим.
                          Други идеи?
                          Ми тя тая е най-умната.

                          Коментар


                          • #14
                            От: КНО подходящо за жена

                            Това дето ще го хареса май няма да е доброто.На него,а и на мен ни трябва кратък списък с какво се търси което е добро, не да ни набутат Понтияка на пищовите щото бил 200 долара само.
                            Аз съм леко и за по-голям калибър,като ще го стреля поне да не го повтаря,китките лесни поне при мен.

                            Смисьл от Стоп патрони 45 калибър до 10 метра има ли?
                            TOYOTA SEQUOIA ‘11
                            W140 S420 '99

                            Коментар


                            • #15
                              От: КНО подходящо за жена

                              Изпревариха ме в отговора. Глок 26. Малък, лек, евтин с всевъзможни части за ремонт/тунинг на ниски цени. Яде всякакви патрони. Другия вариант за стрелба в домашни условия е нещо в 22 LR. Много подходящ за жена. В Америка съм сигурен, че на всяко стрелбище си имат кадърни инструктори и за една седмица жената на колегата с 22лр няма да пропуска човешка глава от 10м.
                              If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X