Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на пистолет калибър 9х18 Макаров

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Избор на пистолет калибър 9х18 Макаров

    Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
    Като се замисля, не е само до люлеенето, и ъгъла е много важен! Плочата беше окачена така че горния и край бе на височината на кръста ми, така че съм стрелял от горе на долу! Но пък цял куршум не съм намирал, даже и когато стреляхме от около 25м. по тая плоча. При стрелба в стени (бетонни или тухлени измазани) съм намирал цели куршуми! Най-гадни са рикошетите от камъни (с големина от юмрук до човешка глава), никак не можеш да предвидиш накъде ще хвръкне куршума.
    Нали не е една специална плоча?
    А тези простотии се правят от името на всички ни.
    Даника
    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

    Коментар


    • #92
      От: Избор на пистолет калибър 9х18 Макаров

      Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
      Нали не е една специална плоча?
      Какво да и е специалното?! Мека стомана 1 см. дебела около 50Х50см. окачена на две жила на стойка така че да се люлее напред назад. Като я уцелиш ечи като камбана и остава лека вдлъбнатина понякога!

      П.П. Па може и да е била по-тънка от 1 см., по спомени отпреди няколко години пиша.
      Последно редактирано от sl.daskalov; 25-09-12, 19:54.
      "Do not correct a fool, for he will hate you;
      Correct a wise man, for he will appreciate you."

      Коментар


      • #93
        От: Избор на пистолет калибър 9х18 Макаров

        Май баш тя е специалната,от другата падаха пред нея като гнили круши.Да каже ученият.
        А тези простотии се правят от името на всички ни.
        Даника
        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

        Коментар


        • #94
          От: Избор на пистолет калибър 9х18 Макаров

          Първоначално публикуван от sk67 Преглед на мнение
          Я и аз по нашенски да се отклоня от темата
          Ето какъв въпрос възникна - Ако ми разрешат придобиване на КНО за спортни цели в качеството ми на член на стрелкови клуб, имат ли после основание да ми откажат право на съхранение или носене, понеже мотивите в заявлението за закупуване на са били "самоотбрана" а "спорт"?
          Прочети закона. Съхранение няма как да ти откажат, но "носенето" е малко специфично ...
          "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
          Неизвестен мъдрец

          Коментар


          • #95
            От: Избор на пистолет калибър 9х18 Макаров

            Пистолетите в калибър 9х18 не са спортни, така, че не се занимавай със спортни разрешителни, там пистолета се носи до стрелбището в куфарче, без патрони и т.н. Кандидатствай си за самоотбрана, така първо ще получиш разрешение за закупуване а като си купиш пистолета разрешение за съхранение и друго разрешително за носене и употреба на КНО. Успех.
            Приятелите може и да са фалшиви но враговете винаги са истински....

            Коментар


            • #96
              От: Избор на пистолет калибър 9х18 Макаров

              Първоначално публикуван от sk67 Преглед на мнение
              Я и аз по нашенски да се отклоня от темата
              Ето какъв въпрос възникна - Ако ми разрешат придобиване на КНО за спортни цели в качеството ми на член на стрелкови клуб, имат ли после основание да ми откажат право на съхранение или носене, понеже мотивите в заявлението за закупуване на са били "самоотбрана" а "спорт"?
              В разрешителното издадено от КОС за оръжие за спортна стрелба пише...."да носи за спортна стрелба ......"и се изброява какво ....пистолет,револвер пушка и т.н.
              Вече режима за носене си го четете от закона!
              А да ти откажат винаги могат!Разпитай по подробно в месната служба КОС!
              driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

              Коментар


              • #97
                От: Избор на пистолет калибър 9х18 Макаров

                Благодаря.
                А откъде се взима УДОСТОВЕРЕНИЕ ЗА ГОДНОСТ - в закона пише, че е изискуемо, ако закупуваното оръжие не е ново.

                Коментар


                • #98
                  От: Избор на пистолет калибър 9х18 Макаров

                  Удостоверението за годност е т.нар. "технически преглед". Издава се от техническа оръжейна работилница - Ю.Л. с издадено разрешение от МВР за извършване не ремонтни дейности по смисъла на ЗОБВВПИ. Другите оторизирани лица са оръжейните специалисти - работилница към базите на УССД/тиловите работилници/ към МВР след заплащане на такса по тарифа № 4 на МВР в размер на около 10-на лева.При частниците цената е почти същата. Така е при всички употребявани оръжия при смяната на собствеността се изисква такова удостоверение.
                  LZ3YG

                  Коментар


                  • #99
                    От: Избор на пистолет калибър 9х18 Макаров

                    Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
                    ... П.П. Патроните да са от тези със стоманения сърдечник- иначе не играеш по правилата.
                    Знаеш ли къде ги продават?..
                    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                    Коментар


                    • От: Избор на пистолет калибър 9х18 Макаров

                      Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
                      Знаеш ли къде ги продават?..
                      Никъде понеже съгласно закона не са разрешени за придобиване от граждани.
                      Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                      No man left's behind !!!!

                      Коментар


                      • От: Избор на пистолет калибър 9х18 Макаров

                        Първоначално публикуван от sk67 Преглед на мнение
                        Дилемата ми е за избор на пистолет за граждански цели - самоотбрана и спорт.
                        Решил съм да е калибър 9х18 Макаров по ред причини, но имам нужда от помощ относно избора на пищова:
                        - "Макаров" (P-M01) български на Арсенал ново производство или употребяван
                        - "Макаров" ПМ руски на Ижмаш ново производство или употребяван
                        - Байкал 442 руски на Ижмаш ново производство или употребяван
                        - CZ VZ-82, VZ-83 ново производство или употребяван

                        Относно конструктивните особености има достатъчно информация, но относно точност не открих.
                        Конкретно ме интересува от собствен опит кой каква групираност е постигал с изброените по-горе пистолети,
                        - с какви боеприпаси
                        - на какви дистанции
                        - от упор или от ръка

                        ПП
                        Задавам въпроса понеже в Интернет има някои неща, но каква полза от данните на някакъв американец примерно за група на 7 метра, след като патроните му ги няма на нашия пазар?
                        Моето мнение:
                        Военната версия на съветския автоматичен пистолет Макаров. Направените през 70-те, когато руските военни заводи не мислеха за парите, цените и печалбата.Мислеха само за качеството. Може би най-елементарния пистолетен механизъм, в световен мащаб само 25 части! Макаров е подобрена и изчистена версия на Валтер РРК-52 части! Неподвижна цев, изключително прецизна стрелба особенно руските производство до края на 70 те с фиксирани мерни прибори! Всичките са страхотно прецизно простреляни.Много компактен и олекотен за 9 mm.пистолет!Достатъчно добър стопиращ ефект. Удобен за ежедневно носене. Здрав и издръжлив като танк.Изключително надежден и сигурен.Много добра глупако защита и глупако устойчивост.Стреля при всякакви условия - кал, пясък, вода, минус 60 до плюс 60 градуса по Целзий, изцяло желязно оръжие, никога не би направил засечка./ Мисълта засича, Макаров никога!/ Боеприопаси - всички стават за самоотбрана, българските на Арсенал, старо армейско производство, розовите със стоманен сърдечник дупчат стара немска каска и от двете страни и заминават! Лично пробвано! Сега има много и западни фирми които правят боеприпаси за Макаров http://ammoseek.com/?gun=handgun&cal=84

                        Коментар


                        • От: Избор на пистолет калибър 9х18 Макаров

                          Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
                          ...тутакси му предложих да му купя произволно желязо до 1300 лв. срещу Парабела.... не пожела уви.
                          Ти си се подиграл с човека направо! Това е в диапазона на средна ръка съвременен пищов във магазина.
                          Беше то ...преди десет-петнайсет години, когато подобни неща се намираха масово и струваха евтино.
                          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                          Коментар


                          • От: Избор на пистолет калибър 9х18 Макаров

                            Първоначално публикуван от tsoz Преглед на мнение
                            Моето мнение:
                            Военната версия на съветския автоматичен пистолет Макаров.
                            Значи Макаровия излиза от завода обикновенно полуавтоматичен, а автоматичен става след няколко хиляди изстрела или ако някой пипа дето не му е работа!
                            "Do not correct a fool, for he will hate you;
                            Correct a wise man, for he will appreciate you."

                            Коментар


                            • От: Избор на пистолет калибър 9х18 Макаров

                              Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
                              Значи Макаровия излиза от завода обикновенно полуавтоматичен, а автоматичен става след няколко хиляди изстрела или ако някой пипа дето не му е работа!
                              ЕЕЕ Даскале! Не се хващай за дребнавости моля! Мисля че на всички е ясно за какво говоря? Автоматичен и полуавтоматичен как става и кога става повечето знаят! Може някога и да го направя да пере и на единична и автоматична...

                              Коментар


                              • От: Избор на пистолет калибър 9х18 Макаров

                                Първоначално публикуван от tsoz Преглед на мнение
                                ЕЕЕ Даскале! Не се хващай за дребнавости моля! Мисля че на всички е ясно за какво говоря? Автоматичен и полуавтоматичен как става и кога става повечето знаят! Може някога и да го направя да пере и на единична и автоматична...
                                Ако го "направиш", няма да е "или" Ще е само на автоматична, и то за кратко.
                                И дай малко по-кротко, ако не е проблем за теб. Няма нужда излишно патетично, в повече от една тема, да превъзнасяш определена система КНО. Тук всички са общо взето достатъчно запознати с всичките му качества и недостатъци.
                                Поздрави!
                                Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
                                First impression is not always true. Get inspired.
                                Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
                                Reading is sooo boring, unlike writing!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X