Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на пистолет калибър 9х18 Макаров

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Избор на пистолет калибър 9х18 Макаров

    Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
    Стар руски макаров,стар български макаров.
    Точно ясно и кратко.....звучи логично, но никога не бих дал пари за Макаров....ако ти го подари някой може.....не бързай ... погледни долният край в ляво на Разрешение Обр.1 и се съобрази със срока....
    LZ3YG

    Коментар


    • #32
      От: Избор на пистолет калибър 9х18 Макаров

      Първоначално публикуван от PARAPONERA Преглед на мнение
      Точно ясно и кратко.....звучи логично, но никога не бих дал пари за Макаров....ако ти го подари някой може.....не бързай ... погледни долният край в ляво на Разрешение Обр.1 и се съобрази със срока....
      Съобразено с изискванията:1. калибър 2.пари 3.ще му дойде друг акъл.4.руският е добър за начертаните цели.
      А тези простотии се правят от името на всички ни.
      Даника
      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

      Коментар


      • #33
        От: Избор на пистолет калибър 9х18 Макаров

        Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
        Колкото и да не харесвам Макаровия все пак го признавам за съвсем достатъчно осигурен пистолет. Ако това не беше така 80% от полицаите досега да са се самопростреляли.
        Та с колко килограмов чук трябва да се тресне Макаровия по спуснатото чукче (при положение че е на предпазител) та да гръмне? При втория случай пък я гръмне я не ама с толкова много "акота" че работата трябва да е съвсем осрана и вмирисана та да гръмне.
        По темата - аз лично бих избрал ЧЗ-то от така предложените 3. Стрелял съм и с различни макаровци и с ЧЗ-то и определено при ЧЗ-то:
        1. Хвата ми е много по-удобен
        2. Мерните прибори също са ми по-удобни
        3. Ваденето на пълнителя става по нормален удобен начин
        Някои биха посочили и полигоналната цев като предимство, на мене ми е все тая. Когато за пръв път стрелях с ЧЗ-то направих групираност не по-лоша от тази с Макаровеца, с който стрелях 7 години.
        При избора на оръжие аз слагам кефа от боравенето с него на първо място, а едно оръжие започва да ме кефи или не, още като го хвана за първи път в ръка. Дотук по този мой критерий категорично съм отписал Макаров (и производните му) и Глок от списъка на оръжията , които бих си купил.
        Макаровеца с патрон в цевта и на предпазител ГЪРМИ....Не знам статистика...но знам къде му е куршума...на този дето гръмна...Падна от колана на притежателя и гръмна...Оцели резервоара на едно ЕТЗ ..Размина ни се ..просто...
        ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

        Коментар


        • #34
          От: Избор на пистолет калибър 9х18 Макаров

          Ако трябва да съм коректен,прочетох темата диагонално//демек почти хич//Ама защо няма никой оплакал се от прещипан палец на лява ръка от чукчето на ПМ.Щото доста съм пострелял,ама си имам и новобранския белег от стрелба с Макаров.
          Румен Николов

          0888 358 572

          Коментар


          • #35
            От: Избор на пистолет калибър 9х18 Макаров

            Предпазителят на руския има ясно отчертано да-не.При него няма щракна ли ,не ли ,до половината ли.Трябва нещо да е магерен или цяла нощ години наред да си играеш да го спускаш/вдигаш.
            А тези простотии се правят от името на всички ни.
            Даника
            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

            Коментар


            • #36
              От: Избор на пистолет калибър 9х18 Макаров

              Може, на автоматична също може да стреля Макаровеца! Просто Макаровците са твърде много и твърде от отдавна, та всичко може. Но при изправен Макаровец не би трябвало да може да се случват такива неща.
              Едно от нещата, които не харесвам при макаровеца е, че разликата между изправния и неизправния са само няколко хиляди изстрела, за разлика от нормалните пистолети при които разликата е няколко десетки хиляди и неизправността обикновенно не води до толкова сериозни последици както при макаровия.
              "Do not correct a fool, for he will hate you;
              Correct a wise man, for he will appreciate you."

              Коментар


              • #37
                От: Избор на пистолет калибър 9х18 Макаров

                Първоначално публикуван от PARAPONERA Преглед на мнение
                ...никога не бих дал пари за Макаров...
                Е, та то 80-100 кинта (като става въпрос за оръжие) са си "непари", а всеки си знае хала! Човекът все-пак, определено се е насочил (или поне категорично това твърди) към 9х18. При такова задание, Арсенал втора употреба си е най-най-доброто. Друг е въпросът, че това което казва Мад Дог за този калибър е самата истина, те в момента са това, което беше УАЗ-ката допреди десетина години - никакви достойнства по същество, но пък и никаква цена поради огромни количества и съответното предлагане ...после следват реалностите от "живият живот".
                Последно редактирано от davc; 13-09-12, 23:01.
                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                Коментар


                • #38
                  От: Избор на пистолет калибър 9х18 Макаров

                  Първоначално публикуван от Павлин Андреев Преглед на мнение
                  Е, нали още в мнение номер 6 по темата ти обясниха, че си на грешен път. Верният се намирал с приблизително 1000 лв. Mad Dog ти обясни, че ако оръжието няма пин-блок, то задължително ще се простреляш още при първият допир... Нищо, че всички сакатлъци са от неправилно боравене с оръжието, а не по вина на самото оръжие! Сега още някой ще ти обясни колко си глупав, защото не искаш да дадеш повече от 200 лв. за желязо и типично по български, темата ще стане сбирток от простотия и безполезна за теб...
                  Изцяло съм съм съгласен с колегата Андреев, инцидентите в 99% от случаите са по вина на човек, а не на оръжието, а за невнимателни хора предпазители няма измислени. Иначе с всяко неизправно оръжие инцидент е възможен. На мен лично ми харесва ръчния предпазител на Макаров, а за пин-блока и Глок има такъв, но не пречи и с него да има инциденти. На когото му е интересно- следния линк: http://www.freerepublic.com/focus/news/729088/posts . Не казвам нищо лошо за Глока, а само за невнимателните хора, защото убиват не оръжията, а хората.

                  Извинявам се за отклонението от първоначалната тема. За мен Макаров си е напълно адекватно оръжие за самоотбрана, нищо че е измислен 1951 г. Ето още един линк http://www.academy.mvr.bg/Archive_v....roi/Maslev.htm . Малко е старичък (2003г.), но ясно този завеждащ стрелкова подготовка в МВР- ясно казва, че за самоотбрана избира Макаров- "едно от най-надеждните оръжия", а за щурмуване - ......

                  Коментар


                  • #39
                    От: Избор на пистолет калибър 9х18 Макаров

                    Темата наистина се разводни. Избора е ясен! CZ или ПМ от старото производство. Въпрос само на личен избор и пари. Да я приключваме преди да се е появила Шипката, че тогава ще стане още по-голям мармалад.
                    Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Избор на пистолет калибър 9х18 Макаров

                      Първоначално публикуван от Павлин Андреев Преглед на мнение
                      Е, нали още в мнение номер 6 по темата ти обясниха, че си на грешен път. Верният се намирал с приблизително 1000 лв. Mad Dog ти обясни, че ако оръжието няма пин-блок, то задължително ще се простреляш още при първият допир... Нищо, че всички сакатлъци са от неправилно боравене с оръжието, а не по вина на самото оръжие! Сега още някой ще ти обясни колко си глупав, защото не искаш да дадеш повече от 200 лв. за желязо и типично по български, темата ще стане сбирток от простотия и безполезна за теб...
                      Когато се избира оръжие трябва да се подхожда мноу фнимателно. Защото после те е яд дълги години . Имайки предвид , че в момента Обр.1 не се получава лесно, а второ оръжие за повечето хора е блян непостижим е хубаво човек да помисли преди да си купи нещо. Още повече, че в момента за около 500-600 лв. човек може да си вземе доста приличен пищов втора употреба. Лично аз моят ПМ произведен в СССР го подарих преди 4 години (като част от програмата "Пролетно почистване на касата") и на моменти ме е яд (както и за ЧЗ 75 цата), но... на моето районно им беше писнало да ги четат като водещи в статистиката за "Физически лица с повече от 5 единици КНО" и ме помолиха любезно. Пък на косаджия не се отказва- за да не ти отказва и той.
                      Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                      No man left's behind !!!!

                      Коментар


                      • #41
                        От: Избор на пистолет калибър 9х18 Макаров

                        Значи да обобщим:
                        1. Стар армейски Макаров- СССР или НРБ мейд.
                        2. ЧЗ 83- лично мой съвет- нов. От тези които се продават втора ръка от чешката полиция не дай си боже нещо да се счупи - и господ не може да ти помогне. Там имат 18 "модификации" на оръжието и стандартните ново произведени части влизад след сериозно пилене......
                        Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                        No man left's behind !!!!

                        Коментар


                        • #42
                          От: Избор на пистолет калибър 9х18 Макаров

                          Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
                          Може, на автоматична също може да стреля Макаровеца! Просто Макаровците са твърде много и твърде от отдавна, та всичко може. Но при изправен Макаровец не би трябвало да може да се случват такива неща.
                          Едно от нещата, които не харесвам при макаровеца е, че разликата между изправния и неизправния са само няколко хиляди изстрела, за разлика от нормалните пистолети при които разликата е няколко десетки хиляди и неизправността обикновенно не води до толкова сериозни последици както при макаровия.
                          По мои наблюдения около 5000 изстрела. С ремонти издържа около 8-10 хиляди - въпреки, че имахме един "шампион" от стрелбището с над 30 000 - вярно от оригиналния пищов беше останала само рамата с чирените.....
                          Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                          No man left's behind !!!!

                          Коментар


                          • #43
                            От: Избор на пистолет калибър 9х18 Макаров

                            Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
                            По мои наблюдения около 5000 изстрела. С ремонти издържа около 8-10 хиляди - въпреки, че имахме един "шампион" от стрелбището с над 30 000 - вярно от оригиналния пищов беше останала само рамата с чирените.....
                            Така. Да приемем, че оръжието издържи 5 000 изстрела. Да кажем среден настрел по 50 патрона за месец. Тогава имаме приблизително осем години безпроблемно ползване. Ако настрела е 100 патрона - четири години. При цена на перфектни екземпляри около 100 лв. това са по 25 лв. на година.
                            Последно редактирано от derhunter; 14-09-12, 12:38. Причина: изтрито, не е по темата
                            "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

                            2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

                            Коментар


                            • #44
                              От: Избор на пистолет калибър 9х18 Макаров

                              Така. Да приемем, че оръжието издържи 5 000 изстрела. Да кажем среден настрел по 50 патрона за месец. Тогава имаме приблизително осем години безпроблемно ползване. Ако настрела е 100 патрона - четири години. При цена на перфектни екземпляри около 100 лв. това са по 25 лв. на година....
                              Който както стреля - мен примерно П226 цата ми е на над 30 000 изстрела след около 10 години експлоатация. В момента почти не стрелям - да се чете стрелям под 200 патрона месечно. До 2008 ма стрелях средно по 500-600...месечно. Това прави около един Макаров годишно . А сега извинявай ама "Макаров- най великио пищол" ми звучи като като "Нивата - най виликио жип".
                              Последно редактирано от derhunter; 14-09-12, 13:37. Причина: Поради горната причина
                              Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                              No man left's behind !!!!

                              Коментар


                              • #45
                                От: Избор на пистолет калибър 9х18 Макаров

                                Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
                                А сега извинявай ама "Макаров- най великио пищол" ми звучи като като "Нивата - най виликио жип".
                                И това, кой го е твърдял??? Цитати, нещо? Но пък ти твърдиш, че оръжието е боклук, което не е коректно. За поддържане на нормална стрелкова форма (без претенции за IPSC) са напълно достатъчни 50-100 патрона на месец.
                                A, при условие, че стрелбището, оръжието и патроните ти са безплатни не виждам никакъв проблем да стреляш 500-600 патрона. Но не е меродавно...
                                "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

                                2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X