Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на пистолет калибър 9х18 Макаров

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Избор на пистолет калибър 9х18 Макаров

    Първоначално публикуван от sk67 Преглед на мнение
    Дилемата ми е за избор на пистолет за граждански цели - самоотбрана и спорт.
    Решил съм да е калибър 9х18 Макаров по ред причини, но имам нужда от помощ относно избора на пищова:
    - "Макаров" (P-M01) български на Арсенал ново производство или употребяван
    - "Макаров" ПМ руски на Ижмаш ново производство или употребяван
    - Байкал 442 руски на Ижмаш ново производство или употребяван
    - CZ VZ-82, VZ-83 ново производство или употребяван

    Относно конструктивните особености има достатъчно информация, но относно точност не открих.
    Конкретно ме интересува от собствен опит кой каква групираност е постигал с изброените по-горе пистолети,
    - с какви боеприпаси
    - на какви дистанции
    - от упор или от ръка
    Самоцитирам се само за да припомня темата.
    Ето и едно обобщение, което може да се направи до момента.

    данни от колегата sec.1 - руски Макаров, армейски патрони, 25 м. - група 100 мм
    данни от колегата Rig - ??? Макаров, ??? патрони, 25 м. - група 100 мм
    данни от колегата sec.1 - руски Байкал 442, армейски патрони, 25 м. - група 100 мм
    данни от производителя - CZ VZ-83, чешки патрони, 25 м. - група 180 мм (от упор)
    данни от Egoz - CZ VZ-83, руски патрони, 25 м. - група 125 мм
    Тоест излиза, че с тези пистолети може да се постигне група 100-180 мм на 25 метра.

    Коментар


    • #47
      От: Избор на пистолет калибър 9х18 Макаров

      Напълно реална е група даже и под 100 мм с Макаров . Нормално е ЧЗ да е по неточен на по големи дистанции защото е с широки мерници и полигонална цев . Имам приятели които с Макаров са печелили доста състезания по стария регламент по който се провеждаха . Един приятел (лека му пръст) със служебния си Макаров на 60 крачки което е грубо 35 - 40 метра удряше винаги с първия изстрел бирено шише . Много басове спечели на времето . Моето скромно мнение е че патроните с червена маркировка (армейски със стоманен сърдечник) на Арсенал постигат по добра група вероятно заради по високото качество на изработка. Сравнението е спрямо патроните които са със зелена маркировка и са без стоманен сърдечник . С патрони 9х18 на други производители не съм стрелял .
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • #48
        От: Избор на пистолет калибър 9х18 Макаров

        Аз съм стрелял с китайски патрони - производство на завод "71". С тях групата е около 115 мм. Пистолетът беше армейски "Макаров", българско производство, произведен 1981 г.

        Първоначално публикуван от Павлин Андреев Преглед на мнение
        Както казах, аз сега стрелям с китайски. Ето такива:



        Щампа 71 на някакъв завод в необятния Китай. Не са лоши боеприпаси и със сигурност са по добре от "зелените" български. Поне за мен като качество на боеприпаса, редът е следния:
        1. Чешките боеприпаси
        2. Българските "червени" и руските
        3. Китайските боеприпаси
        4. Българските "зелени"...

        "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

        2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

        Коментар


        • #49
          От: Избор на пистолет калибър 9х18 Макаров

          А някой може ли да даде препоръка: CZ-82 cal.9х18 или CZ-83 cal.9х18 ?
          Или поне да разясни разликите между двата?

          Коментар


          • #50
            От: Избор на пистолет калибър 9х18 Макаров

            Имам ЧЗ 83,кал. 9х18, полигонална цев. Хубав е пистолета, удобен е,няма съществени разлики с 82 освен задръжката на затвора, при 82 е едностранна, само за дясна ръка, а 83 е двустранна.....Пък и изработката е доста прецизна...
            Приятелите може и да са фалшиви но враговете винаги са истински....

            Коментар


            • #51
              От: Избор на пистолет калибър 9х18 Макаров

              А днес си купих Макаров на завод Арсенал, новичък с пясъчна оксидация,черен мат, абе груб, грозен, грозен та чак красив с грозотата и простотата си........Не става за хвалба в кръчмата,ама е перфектна бойна машина, изпитвана доста години и доказала доста добри качества....Ама и Чезето няма да го продам, то е като 19 годишно чехкинче, нежно и надеждно.....Каквото и да си вземеш,колега, няма да сгрешиш ...
              Приятелите може и да са фалшиви но враговете винаги са истински....

              Коментар


              • #52
                От: Избор на пистолет калибър 9х18 Макаров

                Първоначално публикуван от drjanton Преглед на мнение
                А днес си купих Макаров на завод Арсенал, новичък с пясъчна оксидация,черен мат, абе груб, грозен, грозен та чак красив с грозотата и простотата си........Не става за хвалба в кръчмата,ама е перфектна бойна машина, изпитвана доста години и доказала доста добри качества....Ама и Чезето няма да го продам, то е като 19 годишно чехкинче, нежно и надеждно.....Каквото и да си вземеш,колега, няма да сгрешиш ...
                Честито колега! С пясъчна оксидация, черен мат май не съм виждал ... сложи снимка, ако не те затруднява. Коя година е произведен, аз мисля че са спрени от производство, но може и да се лъжа....

                Коментар


                • #53
                  От: Избор на пистолет калибър 9х18 Макаров

                  Благодаря, произведен е 2006г ,но е чисто нов в мазната хартия ...иначе е ето такъв Натиснете снимката за да я уголемите

Име:487529_1116336_big.jpg
Прегледи:1
Размер:112.0 КБ
ID:5410681Натиснете снимката за да я уголемите

Име:487529_1116337_big.jpg
Прегледи:1
Размер:109.4 КБ
ID:5410682
                  Приятелите може и да са фалшиви но враговете винаги са истински....

                  Коментар


                  • #54
                    От: Избор на пистолет калибър 9х18 Макаров

                    Първоначално публикуван от drjanton Преглед на мнение
                    Благодаря, произведен е 2006г ,но е чисто нов в мазната хартия ...иначе е ето такъв [ATTACH=CONFIG]495073[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]495074[/ATTACH]
                    Дамм, американската партида .... ФнимаФай само със спусковата скоба....
                    Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                    No man left's behind !!!!

                    Коментар


                    • #55
                      От: Избор на пистолет калибър 9х18 Макаров

                      Защо, какво и е на скобата??
                      Приятелите може и да са фалшиви но враговете винаги са истински....

                      Коментар


                      • #56
                        От: Избор на пистолет калибър 9х18 Макаров

                        Първоначално публикуван от drjanton Преглед на мнение
                        Защо, какво и е на скобата??
                        Нищо не и е... но много хора се увличат да поставят показалеца на нестрелящата ръка на скобата и чат пат това води до интересни случки.
                        Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                        No man left's behind !!!!

                        Коментар


                        • #57
                          От: Избор на пистолет калибър 9х18 Макаров

                          .........оствих ви малко насаме и глеи ти какви теми са тръгнали тука
                          Land rover discovery 300 Tdi

                          Коментар


                          • #58
                            От: Избор на пистолет калибър 9х18 Макаров

                            Понеже стана дума за скобата ма Макаров:
                            Конструкцията на Макаров няма заключване на предпазната скоба.
                            При това при двоен хват стрелецът може случайно да я откопчее с показалеца на нестрелящата ръка и да освободи задръжката на затвора - все едно, че ще разглобява пистолета.
                            При следващ изстрел вече освободения затвор може да отхвръкне от отката.
                            При ЧЗ 82/83 спусковата скоба се блокира докато пълнителя е в пистолета и не може да се откопчее.
                            Дори да се извади пълнителя спусковата скоба има фиксатор и се откопчава с усилие.
                            При Байкал 442 е приблизително същото.
                            Но всичко си има и предимства и недостатъци - като предимство при Макаров разглобяването може да стане при всяко положение, дори пълнителят по някаква причина да заяде и да не може да се извади.
                            Така прочетох в добрите на Интернета, но ако не е така който знае да каже...
                            Последно редактирано от sk67; 23-09-12, 07:33. Причина: дописване

                            Коментар


                            • #59
                              От: Избор на пистолет калибър 9х18 Макаров

                              Точно така, правилно си разбрал и за ЧЗ-то и за Макаров....Остана да избереш кой да си купиш....А най-добре и двата
                              Приятелите може и да са фалшиви но враговете винаги са истински....

                              Коментар


                              • #60
                                От: Избор на пистолет калибър 9х18 Макаров

                                Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
                                Нищо не и е... но много хора се увличат да поставят показалеца на нестрелящата ръка на скобата и чат пат това води до интересни случки.
                                Понеже ми се стори интересно, току-що пробвах да откопчая нарочно скобата с нестрелящата ръка на служебния Макар (30 годишен). Ми натисках с все сила с показалеца и не успях да я мръдна....
                                "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                                Неизвестен мъдрец

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X