Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на пистолет калибър 9х18 Макаров

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Избор на пистолет калибър 9х18 Макаров

    Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
    При изправен пистолет АП МВР, това не може да стане никога. Не три, един не може да гръмне.
    Защо сте дали на човека дефектно оръжие???
    АП-то се зарежда и на предпазител.

    Коментар


    • #77
      От: Избор на пистолет калибър 9х18 Макаров

      Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
      При изправен пистолет АП МВР, това не може да стане никога. Не три, един не може да гръмне.
      Защо сте дали на човека дефектно оръжие???
      Сам си го донесе.... После имах удоволствието да го разглобя... Вервай ми такова чудо не си виждал. Силно ме изуми факта, че изобщо произведе изстрел. И изобщо- ако искате да се нагледате на това що за чудо - богатири носят у нас оръжие - идете на което и да е било стрелбище със свободен достъп и стойте по- дългичко. Няма да чакате много и ще видите интересни неща. На нашите инструктори са им любими ордите китайци които идват да стрелят..... Там е фантазия...
      Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
      No man left's behind !!!!

      Коментар


      • #78
        От: Избор на пистолет калибър 9х18 Макаров

        Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
        АП-то се зарежда и на предпазител.
        Ъхъм... има още един чудо пистолет (при това много скъп) дето дори щрака (на двойно действие само) на предпазител- който познае кой е пищова печели овациите на публиката.
        Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
        No man left's behind !!!!

        Коментар


        • #79
          От: Избор на пистолет калибър 9х18 Макаров

          Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
          Ъхъм... има още един чудо пистолет (при това много скъп) дето дори щрака (на двойно действие само) на предпазител- който познае кой е пищова печели овациите на публиката.
          По добре снимка със служебното куче . Но не давай веднага отговора въпроса е интересен.

          Коментар


          • #80
            От: Избор на пистолет калибър 9х18 Макаров

            Ако искате джокери свиркайте.
            Апропо изненадите не винаги са неприятни.... Наскоро дойде един дядо... Ама от онзи модел дето не можеш да им познаеш годините- изпънат такъв, спретнат. И вади един П-08 .. естествено всички са в джаза и го съветваме да го прибере по бързичко че нали при нас е Биг Брадър- камери мамери... НО човека вади разрешително. Втори масов припадък. Оказва се че е бивш офицер на Н.В. и пищова го е крил (барабар с грамотата с която са му го дарили) и е успял да го легализира.... Че и уцелваше...... Аз понеже съм долна хиена - тутакси му предложих да му купя произволно желязо до 1300 лв. срещу Парабела.... не пожела уви.
            Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
            No man left's behind !!!!

            Коментар


            • #81
              От: Избор на пистолет калибър 9х18 Макаров

              Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
              Аз понеже съм долна хиена - тутакси му предложих да му купя произволно желязо до 1300 лв. срещу Парабела.... не пожела уви.
              Има си хас
              Той го е съхранил във времена когато е могъл да има сериозни неприятности, та сега ли?
              Едно време П 08 доста ги имаше, но тогава само ги бартеросвахме. Сравнително лесно се намираха щото бяха големички и трудни за скрито носене. Предпочитаха се "шестачета" и най-вече "седмачета" заради боеприпаса, най-разпространения.
              Откакто се появиха пистолети по магазините и се "остойностиха" - изчезнаха.
              сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
              dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

              Коментар


              • #82
                От: Избор на пистолет калибър 9х18 Макаров

                Първоначално публикуван от Mad Dog
                Апропо изненадите не винаги са неприятни.... Наскоро дойде един дядо... Ама от онзи модел дето не можеш да им познаеш годините- изпънат такъв, спретнат. И вади един П-08
                Ако кажеш, че е бил артилерийски или флотски образец хептем ми изби зъбите!
                За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                0878 79 20 61 Борис

                Коментар


                • #83
                  От: Избор на пистолет калибър 9х18 Макаров

                  Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
                  Ако кажеш, че е бил артилерийски или флотски образец хептем ми изби зъбите!
                  Ее.. няма откъде да го е извадил дядото, трябва да е бил с куфарче
                  Флотския е с 15 см цев, а артилерийския с 20
                  сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                  dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                  Коментар


                  • #84
                    От: Избор на пистолет калибър 9х18 Макаров

                    Първоначално публикуван от Чичо
                    Ее.. няма откъде да го е извадил дядото, трябва да е бил с куфарче
                    Флотския е с 15 см цев, а артилерийския с 20
                    Знам ама все пак се надявам да има някой такъв оцелял у нас.
                    За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                    0878 79 20 61 Борис

                    Коментар


                    • #85
                      От: Избор на пистолет калибър 9х18 Макаров

                      Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
                      Знам ама все пак се надявам да има някой такъв оцелял у нас.
                      Е поне в музея на МВР и сбирката на НСО има...
                      Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                      No man left's behind !!!!

                      Коментар


                      • #86
                        От: Избор на пистолет калибър 9х18 Макаров

                        Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
                        Знам ама все пак се надявам да има някой такъв оцелял у нас.
                        В началото на демокрацията в магазина на Кинтекс имаше от всички възможни модели .
                        Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
                        Ако искате джокери свиркайте.
                        Апропо изненадите не винаги са неприятни.... Наскоро дойде един дядо... Ама от онзи модел дето не можеш да им познаеш годините- изпънат такъв, спретнат. И вади един П-08 .. естествено всички са в джаза и го съветваме да го прибере по бързичко че нали при нас е Биг Брадър- камери мамери... НО човека вади разрешително. Втори масов припадък. Оказва се че е бивш офицер на Н.В. и пищова го е крил (барабар с грамотата с която са му го дарили) и е успял да го легализира.... Че и уцелваше...... Аз понеже съм долна хиена - тутакси му предложих да му купя произволно желязо до 1300 лв. срещу Парабела.... не пожела уви.
                        В квартала имаше един такъв старец . Винаги излизаше от тях с изгладен костюм все едно отива на парад .Като дойде демокрацията беше някъде над 75 години и един комшия таксиметров шофьор доста години след като въпросния човек почина ми каза че поне 2 пъти в месеца го е возил до едно място където едни девойки предлагат едни услуги срещу запращане
                        Последно редактирано от sek.1; 25-09-12, 05:17.
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • #87
                          От: Избор на пистолет калибър 9х18 Макаров

                          Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
                          А съвецка рулетка с ПМ се прави лесно- заставаш с шест патрона в пълнителя на 1.5 метра от стоманена плоча/железобетонна стена и стреляш... Ако няма рикошети в теб- ти си човека.
                          П.П. Патроните да са от тези със стоманения сърдечник- иначе не играеш по правилата.
                          Пробвано, но от 3 м. по люлееща се стоманена плоча - нема проблем! Протегнатата ми ръка е около 0,8м. така че остават 2,2м. Осколките (парчета от ризи, олово и сърдечници) ги намирах в радиус не повече от 1м.
                          "Do not correct a fool, for he will hate you;
                          Correct a wise man, for he will appreciate you."

                          Коментар


                          • #88
                            От: Избор на пистолет калибър 9х18 Макаров

                            Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
                            Пробвано, но от 3 м. по люлееща се стоманена плоча - нема проблем! Протегнатата ми ръка е около 0,8м. така че остават 2,2м. Осколките (парчета от ризи, олово и сърдечници) ги намирах в радиус не повече от 1м.
                            Ба- преди да се усетим, че ъгъла на куршумоуловителя е сгрешен знаеш ли как хубаво ги забиваше целички в пода на 4- 5м. Регапола стана на швейцарско сирене. А мен лично ме е удрял в крака на над 6 м... Явно съм кърък... То всъщност люлеенето на плочата помага малко- все пак поема част от енергията.
                            Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                            No man left's behind !!!!

                            Коментар


                            • #89
                              От: Избор на пистолет калибър 9х18 Макаров

                              Като се замисля, не е само до люлеенето, и ъгъла е много важен! Плочата беше окачена така че горния и край бе на височината на кръста ми, така че съм стрелял от горе на долу! Но пък цял куршум не съм намирал, даже и когато стреляхме от около 25м. по тая плоча. При стрелба в стени (бетонни или тухлени измазани) съм намирал цели куршуми! Най-гадни са рикошетите от камъни (с големина от юмрук до човешка глава), никак не можеш да предвидиш накъде ще хвръкне куршума.
                              "Do not correct a fool, for he will hate you;
                              Correct a wise man, for he will appreciate you."

                              Коментар


                              • #90
                                От: Избор на пистолет калибър 9х18 Макаров

                                Я и аз по нашенски да се отклоня от темата
                                Ето какъв въпрос възникна - Ако ми разрешат придобиване на КНО за спортни цели в качеството ми на член на стрелкови клуб, имат ли после основание да ми откажат право на съхранение или носене, понеже мотивите в заявлението за закупуване на са били "самоотбрана" а "спорт"?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X