Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на пистолет калибър 9х18 Макаров

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Избор на пистолет калибър 9х18 Макаров

    Вйрно е, че темата малко се измести, но да кажа и аз. Според мен снабдяването с боеприпаси /което си е консуматив/ е порочна. В началото на 90-те одини когато се появиха оръжейните магазини служителитена МВР срещу служебна карта можеха да закупуват боеприпаси свободно. След това тази практика се преустанови. Сега един средностатистически притежател на КНО закупува 50бр. боеприпаси от съответния калибар, 5 бр. отиват за пристрелка в КОС и останалите трябва да ги има "на склад". Ако не е в голям град в който има оторизирано стрелбище където да стреля, какво прави? Просто не стреля, защото не може да възстанови патроните. Да не говорим, че ако реши да извади разрешително за закупуване на на нови патрони/при наличие на редовни протоколи за изстреляните/ то таксите са съпоставими с цената на
    новите 50 боеприпаси. Ако се промени тази система, то и цената на боеприпасите ще падне най-малко 30% поради засиления и постоянен оборот на оръжейните магазини.
    сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
    dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

    Коментар


    • От: Избор на пистолет калибър 9х18 Макаров

      "Всъщност, сървайвъл-батонинга, е следващото ниво на ментална деградация, след тактикъл-командосията". Ето това е написал в профила си колегата Windwarrior, с което смея да се съглася изцяло. Затова, ако този, който търсеше пистолет е като повечето от нас, без значение е какво ще си вземе. След няколко месеца оръжието ще прави компания на праха в касата. Ако му трябва поради някаква оправдана необходимост, това е друго. Ако пък не му трябва поради оправдана необходимост и продължи да го използва, това ще е трудния път към дългото нарезно оръжие с оптика, което създава истинския кеф от стрелбата....

      Коментар


      • От: Избор на пистолет калибър 9х18 Макаров

        Първоначално публикуван от popov308 Преглед на мнение
        "Всъщност, сървайвъл-батонинга, е следващото ниво на ментална деградация, след тактикъл-командосията". Ето това е написал в профила си колегата Windwarrior, с което смея да се съглася изцяло.
        Скромно трябва да призная, че, колкото и да ми се иска, горната гениална мисъл не е моя, а на потребителя kamen от метълблейд форума - както коректно съм го цитирал в подписа си. Май му дължа няколко бири, че напоследък взеха да ме цитират повече от ББ И без тва вися на NIKSD с една баничка....
        Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

        Коментар


        • От: Избор на пистолет калибър 9х18 Макаров

          Първоначално публикуван от popov308 Преглед на мнение
          "Всъщност, сървайвъл-батонинга, е следващото ниво на ментална деградация, след тактикъл-командосията". Ето това е написал в профила си колегата Windwarrior, с което смея да се съглася изцяло. Затова, ако този, който търсеше пистолет е като повечето от нас, без значение е какво ще си вземе. След няколко месеца оръжието ще прави компания на праха в касата. Ако му трябва поради някаква оправдана необходимост, това е друго. Ако пък не му трябва поради оправдана необходимост и продължи да го използва, това ще е трудния път към дългото нарезно оръжие с оптика, което създава истинския кеф от стрелбата....
          NUTS -сам си го намери кой го е казал и по какъв повод. Кефа от късото нарезно , не отменя кефа от самозарядна и МНОГОЗАРЯДНА пушка (и нарезна и гладкоцевна) за къси и средни дистанции, както и за нещо по дългичко с оптика. Различни варианти, но не и нива на кеф са. И различни нива на тренировка. Аз нося и продължавам да нося оръжие от 16 години - говоря за пищол на кръста. А дългия път за още една нарезна пушка ..... колко да е дълъг- едно ходене до КОС+ прибиране на избраното от етажа под мене- в работно време...
          Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
          No man left's behind !!!!

          Коментар


          • От: Избор на пистолет калибър 9х18 Макаров

            Относно цената на патроните 9х18 Макаров: както някои колеги правилно отбелязаха имаме право на 50 патрона за съхранение и право да стреляме на стрелбище с продаваните там патрони. Тук няма да отчитам използването на КНО за самоотбрана (да не се налага дано), а само стрелбата в стрелбището с продаваните там патрони.

            Е, моят Макаров съм го купил за около 100 лв. с принадлежности. АКО след 5-10 години, патроните за Макаров на стрелбище станат с 20% или повече по-скъпи от 9х19, АКО не мога да си позволя тези 10-15 ст. повече на патрон в стрелбището, АКО не мога да си ги набавя отникъде понеже са колекционерска рядкост и са безбожно скъпи, АКО по някаква причина не получа разрешение за КНО или се откажа от това,

            ТО тогава:
            1. ще подаря пистолет Макаров на някого или
            2. ще го обезопася и държа за спомен или
            3. ще го даря на държавата за здраве или
            4. ще си купя пистолет 9х19, за да пестя пари от патрони

            ДОТОГАВА се отказвам да правя прогнози за бъдещи периоди и тенденции в цените, ще си стрелям с наличните по стрелбищата патрони и ще рискувам 100 лв. (покупна цена на пистолета) .... Това си е мой личен избор, с който не ангажирам никого и не споря с никого

            Коментар


            • От: Избор на пистолет калибър 9х18 Макаров

              Първоначално публикуван от piton Преглед на мнение
              ДОТОГАВА се отказвам да правя прогнози за бъдещи периоди и тенденции в цените, ще си стрелям с наличните по стрелбищата патрони и ще рискувам 100 лв. (покупна цена на пистолета) .... Това си е мой личен избор, с който не ангажирам никого и не споря с никого
              Сходни бяха съображенията ми, когато купих руско ТТ. Радвам се, че не се набрулих за някой скъп плювалник. Е, някои твърдят, че точно този боеприпас не е най- подходящият за "сървайвъл-батонинга", но дано не се налага да проверявам лично.

              Коментар


              • От: Избор на пистолет калибър 9х18 Макаров

                [QUOTE=[B]windwarrior[/B];1958716]Скромно трябва да призная, че, колкото и да ми се иска, горната гениална мисъл не е моя, а на потребителя kamen от метълблейд форума -

                Нямам нищо против бирите за теб и този човек да са от мен!

                Коментар


                • От: Избор на пистолет калибър 9х18 Макаров

                  А халосни 9х18 патрони никой ле не ползва ли за учебни цели?

                  Коментар


                  • От: Избор на пистолет калибър 9х18 Макаров

                    Първоначално публикуван от sk67 Преглед на мнение
                    А халосни 9х18 патрони никой ле не ползва ли за учебни цели?
                    Аз такова животно още не съм виждал.... Освен за кинаджийски нужди и с преработено оръжие.
                    Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                    No man left's behind !!!!

                    Коментар


                    • От: Избор на пистолет калибър 9х18 Макаров

                      и аз не съм чувал за халосни патрони 9х18. Питал съм и за бутафорни патрони 9х18, на което в магазин ми отговориха, че Макаров е руски пистолет, иглата му е като пирон и няма смисъл от такива патрони за него

                      Коментар


                      • От: Избор на пистолет калибър 9х18 Макаров

                        Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
                        Покажи ми разрешително за закупуване или за носене на ловно оръжие в съответният калибър и ги имаш на момента. А за патроните за Макаров - до 5 години ще са с около 20% по- скъпи от патроните 9х19 - това че го имаме на въоръжение в армия и полиция- ами - в армията до няколко години няма да го има - а полицията преди 5 години (преди толкова получи някакво бясно количество от БА) закупи Селиер и Белот на цената на 9х19 и плакаха...
                        А ако може да издържи с наличните 900 дни обсада(па даже и на Берета)?
                        А тези простотии се правят от името на всички ни.
                        Даника
                        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                        Коментар


                        • От: Избор на пистолет калибър 9х18 Макаров

                          Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
                          Аз такова животно още не съм виждал.... Освен за кинаджийски нужди и с преработено оръжие.
                          Тези халосни 9мм за газ-сигнално оръжие стават ли за пистолет 9х18?
                          http://www.pushka.eu/product/%D0%A5%...CAL-SILVER-9PA
                          Любопитно ми е просто.
                          Последно редактирано от sk67; 03-10-12, 21:06.

                          Коментар


                          • От: Избор на пистолет калибър 9х18 Макаров

                            Ще дам последния си не- професионален коментар по темата. За цени- явно вече не са по 100 лв. Освен някои обяви за последна употреба. Днес на стрелбището отворих байкала /ако някой е гледал на камерите да не се чуди защо ))/ - наистина рамата е лята. И наистина е отвратително слаба - безобразно изкопана от затвора. Както и цевта -обилно наранена от гилзите - все пак няма как да я огледам и вътре. Бях взел сравнително нов арсеналски ПМ. Не- много стрелял. С надписи на ханглийски. Айде и него да погледна. И каква изненада- от зад водача за рамата също доста износен. Това от СТ 3 ли се фрезова? Не ми се дават пари много, ама това е прекалено дървено за мене. Остана мита за мат,ряла от едно време печен на слънце. Дето петолъчката го втвърдява. Ама аз нещо не ми се вярва. Цевта на макаровеца БГ също имаше куп язви дето лягат гилзите. Нашите ги ковели опитни ковачи от специална стомана. Явно после мармот ги опакова, та им искат по 500 лв. Разочарован съм. Да си ги продават. Виждал съм прототипа му валтер участвал във войната. Е не видях такива износвания. Ама. Както и да е. За мене отпадат. За 100 кинта колега тука продава по- добре закалени гедорета. Поне пари ще изкарам с тях... ))))

                            Коментар


                            • От: Избор на пистолет калибър 9х18 Макаров

                              Първоначално публикуван от sk67 Преглед на мнение
                              Тези халосни 9мм за газ-сигнално оръжие стават ли за пистолет 9х18?
                              НЕ СТАВАТ! Eй сега, без замисляне, мога да ти изброя десетина калибъра "9мм", които нямат нищо общо като конфигурация, размери и геометрия помежду си. Освен това, как мислиш ще функционира автоматиката на ПМ с тези патрони!
                              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                              Коментар


                              • От: Избор на пистолет калибър 9х18 Макаров

                                Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                                НЕ СТАВАТ! Eй сега, без замисляне, мога да ти изброя десетина калибъра "9мм", които нямат нищо общо като конфигурация, размери и геометрия помежду си. Освен това, как мислиш ще функционира автоматиката на ПМ с тези патрони!
                                А това дето пишеше по-преди за някаква удължена цев с резба да се навива нещо на нея?
                                А тези простотии се правят от името на всички ни.
                                Даника
                                Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X