Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на пистолет калибър 9х18 Макаров

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Избор на пистолет калибър 9х18 Макаров

    Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
    А това дето пишеше по-преди за някаква удължена цев с резба да се навива нещо на нея?
    Компенсатор!
    муфа за халосни патрони май няма.....то и халосни няма
    driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

    Коментар


    • От: Избор на пистолет калибър 9х18 Макаров

      Аз си мислех за позатапен заглушител,ама той пък хич не си кореспондира с халостните,даже да има.За халостни не съм чувал,но така говореха и за стоп навремето-говоря за ПМ.
      А тези простотии се правят от името на всички ни.
      Даника
      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

      Коментар


      • От: Избор на пистолет калибър 9х18 Макаров

        Някой виждал ли е в продажба или да знае къде има патрони 9х18 със съчмен (змийски) куршум?
        Прикачени файлове

        Коментар


        • От: Избор на пистолет калибър 9х18 Макаров

          Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
          НЕ СТАВАТ! Eй сега, без замисляне, мога да ти изброя десетина калибъра "9мм", които нямат нищо общо като конфигурация, размери и геометрия помежду си. Освен това, как мислиш ще функционира автоматиката на ПМ с тези патрони!
          Халосните 9mm PAK със заоблена отпред гилза стават, но...!:
          - не презареждат - това е логично и очаквано
          - може да заклинят в патронника - следва разглобяване и избиване през дулото
          ...не си струва

          Коментар


          • От: Избор на пистолет калибър 9х18 Макаров

            Първоначално публикуван от sk67 Преглед на мнение
            но...!:
            - не презареждат - това е логично и очаквано
            - може да заклинят в патронника - следва разглобяване и избиване през дулото...
            С две думи накратко - не стават! Да "става" не значи да успееш някакси да набуташ нещо в патронника...
            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

            Коментар


            • От: Избор на пистолет калибър 9х18 Макаров

              Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
              С две думи накратко - не стават! Да "става" не значи да успееш някакси да набуташ нещо в патронника...
              Точно така.

              Коментар


              • От: Избор на пистолет калибър 9х18 Макаров

                Змийски патрони никой ли не е пробвал през пистолет 9х18 ?

                Коментар


                • От: Избор на пистолет калибър 9х18 Макаров

                  Колега сподели за тези змийски патрони? Аз дори не съм и чувал за такива, сигурно щото не стрелям по змии.
                  If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                  Коментар


                  • От: Избор на пистолет калибър 9х18 Макаров

                    А на въпроса от първия пост, имах Байкал 442, 12 заряден, 6 нареза. Има бутон за сваляне на пълнителя. Удобен, добре балансиран, кофти мерни прибори. Пълнителя иска леко преправяне, понеже заключването не беше много наред, но с клещите бързо се оправя. За лекия тунинг публикувах снимки с темата "смяна на мерни прибори на ПМ". Не знам защо, ама повече имам доверие на стария армейски вариант на ПМ, руски или български няма значение, колкото по-стар, толкова по-добре.
                    If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                    Коментар


                    • От: Избор на пистолет калибър 9х18 Макаров

                      Първоначално публикуван от Dimitar Nenchev Преглед на мнение
                      Не знам защо, ама повече имам доверие на стария армейски вариант на ПМ, руски или български няма значение, колкото по-стар, толкова по-добре.
                      Може би, защото старият армейски ПМ с годините се е доказал като надеждно, непретенциозно и здраво оръжие, а не като модерна лъскава играчка за показване във витрина

                      Коментар


                      • От: Избор на пистолет калибър 9х18 Макаров

                        Първоначално публикуван от Dimitar Nenchev Преглед на мнение
                        Колега сподели за тези змийски патрони? Аз дори не съм и чувал за такива, сигурно щото не стрелям по змии.
                        Не знам защо така ги наричат - куршумът е пластмасова капсула със съчми.
                        Ползват ги за стрелба по дребни вредители - в Ютюб има клипове.
                        Някои го носят като първи патрон в пълнителя - казват, че е по-полезен при нападение от куче.
                        Има ги в калибър 9х19, но за 9х18 не знам.
                        Затова питах дали някой знае нещо пистолетите 9х18 дали могат да се ползват са такъв патрон и дали изобщо има.

                        Коментар


                        • От: Избор на пистолет калибър 9х18 Макаров

                          Аз лично не съм виждал, но честно да ти кажа не съм и търсил.
                          If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                          Коментар


                          • От: Избор на пистолет калибър 9х18 Макаров

                            Явно ги наричат така защото там ги ползват за стрелба от близко разстояние по дребни вредители, включително и змии. И в клипчето казват, че са LEGAL - законни точно за такива цели.
                            Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
                            First impression is not always true. Get inspired.
                            Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
                            Reading is sooo boring, unlike writing!

                            Коментар


                            • От: Избор на пистолет калибър 9х18 Макаров

                              Първоначално публикуван от Алекс Маринов Преглед на мнение
                              Явно ги наричат така защото там ги ползват за стрелба от близко разстояние по дребни вредители, включително и змии. И в клипчето казват, че са LEGAL - законни точно за такива цели.
                              Въпроса е къде са LEGAL защото тук в България казуса с тяхната употреба е много спорен .
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар


                              • От: Избор на пистолет калибър 9х18 Макаров

                                А аз не мога да разбера защо именно т.нар. "стоп патрони" не се въведат масово и да са разрешени, дори с предимство пред бойните. Нима е по хубаво да пернеш някой с боен, отколкото да го удариш несмъртоносно с пластмаса или гума?!
                                Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X