Обява

Свий
Няма добавени обяви.

М-16- 5,56мм или АК-74(?!?)- 5,45мм

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: М-16- 5,56мм или АК-74(?!?)- 5,45мм

    Разбира се че е добра. Толкова, че и в Русия още я крият, общо взето. И не мечтая за такова. То, Драгунов вече струва повече от 4 000 лева, плюем и забравяме. Освен ако старшината не я даде безплатно, ама тогава работата ще е за плач, не за радост.
    Всичките са добри, работата е че не стават за масово оръжие.
    Пък и тука гледам - неслужилите, които обичат да учат воювалите как е на война, са много против 7,62, ти говориш за 9 мм ...))

    Коментар


    • От: М-16- 5,56мм или АК-74(?!?)- 5,45мм

      Че тя ( 6П29 ВСС) не е лъжица за всека уста, то се знае. И не се чисти така лесно, както АК-то, също. Но уникална система е, откъдето и да я погледнеш.

      Коментар


      • От: М-16- 5,56мм или АК-74(?!?)- 5,45мм

        Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
        ...Справочниците за клеймата не мога да взема, понеже някои не дава за чужбина, а за други нямам торент програми. Но изглежда не е руско производство, може да е украински...

        Това няма никакво значение, каталога от Жук за клеймата е около 1 000стр. формат А-4. Там са не само руските, а и всички възможни "патагонски" щемпели...
        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

        Коментар


        • От: М-16- 5,56мм или АК-74(?!?)- 5,45мм

          92-ра бе, не виждаш ли? Жук е по-старо издание. А тия след 2 000-та не ми ги дава, зер са издание на тяхното МВР, пък аз нямам руско прокси.

          Коментар


          • От: М-16- 5,56мм или АК-74(?!?)- 5,45мм

            Я ми кажете каква книга точно търсете?

            Коментар


            • От: М-16- 5,56мм или АК-74(?!?)- 5,45мм

              Значи, аз имам три каталога от Жук (само за клейма става въпрос), последният е`98. Всъщност, те са си един, но със съответни допълнения в годините. Това, че въпросният патрон е произведен когато и да било, не значи, че точно тогава се е появила и фабриката (със съответния щемпел)...
              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

              Коментар


              • От: М-16- 5,56мм или АК-74(?!?)- 5,45мм

                По "маркировки патронов" в Яндекса има куп нови книги по експертизите, и просто справочници, ама не ги дава. Повечето са на линкове в тамошни оръжейни форуми. Пък където имам регистрация, не ми се вдига гюрултия.

                Коментар


                • От: М-16- 5,56мм или АК-74(?!?)- 5,45мм

                  Клейма на патронах и оружии.
                  Справочно-информационные сборники за 1995, 1996, 1997 и 2002 гг.
                  Авторы-составители: Шаульский Е.В., Лебардин А.Г., Бердник П.В., Гудзуп В.А. - става ли?

                  Коментар


                  • От: М-16- 5,56мм или АК-74(?!?)- 5,45мм

                    Знам ли го ... Ако ти го даде ... На мене ми пуска само 40-те ... 50-те години

                    Коментар


                    • От: М-16- 5,56мм или АК-74(?!?)- 5,45мм

                      Ми що да не става - ти, ако си ги разгледал вече, просто кажи чий е този триъгълник.
                      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                      Коментар


                      • От: М-16- 5,56мм или АК-74(?!?)- 5,45мм

                        Намерих аз също клеймо. Северна Корея е.
                        Прикачени файлове

                        Коментар


                        • От: М-16- 5,56мм или АК-74(?!?)- 5,45мм

                          Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
                          Намерих аз също клеймо. Северна Корея е.
                          Кой знае какви неща се правят там???

                          Коментар


                          • От: М-16- 5,56мм или АК-74(?!?)- 5,45мм

                            И какво ли в Корея стреля с това...?
                            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                            Коментар


                            • От: М-16- 5,56мм или АК-74(?!?)- 5,45мм

                              На ваше внимание се представя СВДК (6В9), калибър 9,3Х64мм. Теглото й е 6,5 кг без оптика.



                              Последно редактирано от Sibirski; 27-09-10, 19:12.

                              Коментар


                              • От: М-16- 5,56мм или АК-74(?!?)- 5,45мм

                                Гласувах с "И двата не стават", защото не харесвам малките калибри при дългоцевното оръжие. Последно съм държал оръжие преди 20 години в армията. Около година и половина бях с АК47 (имам поне 50 огневи с него), за около 6 месеца бях с АК74 и имам не повече от 5 огневи с него. Не го харесах от първи път, макар да беше драстично по-точен. Причината може да е защото АК47-мата ми беше произведена 1962 година, а АК74-ката беше току що излязла от завода. Та по показателят "спортна стрелба" явно 74-ката водеше, но говорим за бойно оръжие все пак. По време на война е важно да докопаш противника и да го изведеш от строя. Малкият калибър може да нанася страхотни поражение при пряко попадение, но при елементарно препятствие между стрелящият и целта, прицелните качества нямат значение. На първата огнева, след като сума народ свали мишените даже на пределната дистанция, за да охлади ентусиазма ни, командира заповяда да отсечем няколко храста и да ги сложим на около 15 метра пред мишената "гръден силует". Стана интересно. От 250 метра не повече от един от трима сваляше вече мишената, която перфектно се виждаше през не особено гъстият храст. Промяната беше много драстична - от поне 9 от 10 свалящи мишената без храста. Тъй като още част от нас имаха АК47-мици, направихме още два пъти упражнението с тях. Резултата без храста падна на 8 или 7 от 10, но беше същият и с храста отпред. А сега представете си война и препятствието не е храст, а чувал с пясък, бруствер на окоп, кирпичена стена, дъски, по-дебела ламарина или лека броня. Кел файда, че ако уцелиш някого в тялото, вътре всичко ставало на дроб-сърма, ако даже един храст сваля три пъти вероятността да уцелиш.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X