Обява

Свий
Няма добавени обяви.

М-16- 5,56мм или АК-74(?!?)- 5,45мм

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • М-16- 5,56мм или АК-74(?!?)- 5,45мм

    Интересно ми е да видя мнението ви по този въпрос
    182
    М-16
    7.69%
    14
    АК 74
    67.58%
    123
    И двата стават
    10.44%
    19
    и двата не стават
    6.59%
    12
    Все ми е тая
    7.69%
    14
    0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

  • #2
    Соти чети бре, има огромна тема по точно този въпрос.
    Отговора е АК 7.62
    Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

    Коментар


    • #3
      Честита коледа,Дима,много късмет...
      Знам,ама тука не съм дал точно този отговор като възможен
      0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

      Коментар


      • #4
        Виж, темата е интересна и много се писа по нея. Аз мога да кажа само моето лично мнение - ако от това зависи живота ми еднозначно АК и то с големия калибър, а иначе за кеф, определено М-16. Калашника всичките го знаем държали сме го и за него няма како да говоря, но за мен беше откровение колко е удобна и ергономична М-16, все едно е правена за моите ръце. Това не я прави добро оръжие за бойна употреба разбира се, но за удоволствие става.
        Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

        Коментар


        • #5
          АК-74. Заради надеждността, режимът на непрекъснат огън и решеният проблем с прорива на газовете на нивото на лицето.
          Освен това той има варианта У, което пък маха от армията МП-5, който освен че струва майка си и баща си, и не стреля със същите патрони като основния.
          Макар че верният отговор е като чи ли "и двата не стават".

          Коментар


          • #6
            Първоначално публикуван от Стефан
            АК-74. Заради надеждността, режимът на непрекъснат огън и решеният проблем с прорива на газовете на нивото на лицето.
            Освен това той има варианта У, което пък маха от армията МП-5, който освен че струва майка си и баща си, и стреля със същите патрони като основния.
            Честита Коледа,Стефане...
            0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

            Коментар


            • #7
              И на вас, и весели празници!

              Коментар


              • #8
                И двете в скрапоцеха.Твърдо.
                Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                Коментар


                • #9
                  Стрелял съм с АКС-74 и с АКС-74У и освен калибъра от другото съм
                  доволен.Преди време се появи нов патрон калибър5,45 на който пишеше
                  -ТПЗ.Имаха дупка одпред на куршума и разправяха, че бил за градски
                  бой защото не правел рикошети С М16 не съм стрелял, но от това
                  което съм чувал за това оръжие бих избрал АК.
                  Весела Коледа на всички!

                  Коментар


                  • #10
                    Викаш, освен калибъра, от другото си доволен... Все една да кажеш, че в една връзка освен от жената, от другото си доволен.

                    Първо - зарежете ги тези шевни машини и второ - вече има такава тема по-надолу и е доста обширна.

                    Коментар


                    • #11
                      Бе, по наште земи никога не е съществувал проблемът военнопленници. Обаче съществено подозирам, че ако възникне, това безобразие ще да е единственото, което трябва да се раздаде на охраната. Хем непринудено ще улесни холокоста. Не в еврейския смисъл. Мда.
                      Жандармерията си ги остави на въоръжение. Подозирам че от близки съображения ...

                      Коментар


                      • #12
                        Кво? Кво?

                        Коментар


                        • #13
                          100 % АК, Според мен няма място за сравнение. АК си АК. Стоунър не може да направи нещо по добро от Калашников,това е неоспорим факт!! Дали 5.45 или 7.62, "калшников стреля до край, а М-16 не издържа и 1/3 от изпитанията" ФАКТ!!!!!!
                          Там където свършва асфалта, започва моят път!! тел: 0886763494

                          Коментар


                          • #14
                            Първоначално публикуван от reichfurrer
                            100 % АК... Дали 5.45 или 7.62...
                            Само да не е модела с късата цев,с нещо приличащо на муфа.
                            Много е грозен.

                            Коментар


                            • #15
                              Това е модификацията У. Укороченный. Идеята е да се използва вместо картечен пистолет. Понеже няма какво друго. Стечкина го обичат и уважават в разните МВР-та, а в армията не могат да го траят. Всичко му е хубаво, обаче огромният дървен кобур е на презраменен ремък. Закача се и хваща човека или се къса като бързаш да излезеш от люка. Изключително лошо.
                              Муфата е огнеприкривател. Не че помага много, ама без него съвсем наникъде. От толкова късата цев изригват пламъци та заслепява и денем. Недогорял барут.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X