Обява

Свий
Няма добавени обяви.

БОЛТ СНАЙПЕРЧЕ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: БОЛТ СНАЙПЕРЧЕ

    Sako TRG-22 — модел за патрон .308 Winchester

    Коментар


    • #77
      От: БОЛТ СНАЙПЕРЧЕ

      ^^^^^^^

      http://www.eurooptic.com/sako-trg-22-rifles.aspx

      Избери си,начална цена 3 бона и бият кой не вземеИ това ГОЛИЧКА,с оптиката 5 и горница.


      Като казах голичка та се сетих - часа е 10:20 и жената си легна.Лека от мен,вьртете се около 1500 кинта прьчката,че да кльвна,тия по 3-4-5 ми миришат краката за тях.
      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар


      • #78
        От: БОЛТ СНАЙПЕРЧЕ

        Брате,ти да не си се хванал на бас със...един твой комшия,случайно..? Според мен ровим във грешна посока.Не ти е нужна военна пушка,ако пестиме пари.Виж нещо 6.5 - 284.Има по вашенско майстори,дето ще ти сглобят прилична пушка за към 1500 долара.Слага мерник и си ти
        Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
        Най-добрият ром е студеният ром!
        Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

        Коментар


        • #79
          От: БОЛТ СНАЙПЕРЧЕ

          Първоначално публикуван от Bat_Pepo Преглед на мнение
          Брате,ти да не си се хванал на бас със...един твой комшия,случайно..? Според мен ровим във грешна посока.Не ти е нужна военна пушка,ако пестиме пари.Виж нещо 6.5 - 284.Има по вашенско майстори,дето ще ти сглобят прилична пушка за към 1500 долара.Слага мерник и си ти
          ЗАЩО след като има цивилки с цев на военна,модели които са изпитани вьв война и бият на 1000 метра за под 700 кинта нерьждавейка?Има по нашенско майстори,да казвам ли колко искат мерник на Сиг да ти сложат и после да смятаме колко ще ми стьпи мерака?

          Не става вьпрос за пестене,а БУМ за мангизите - кое бумти на тая дистанция,просто е,изпитано,лесно се работи с него и не струва 3 + бона.Е за това говорим.
          Виж ми пьрвото писание по темата - Ремингтьн с военна цев нерьждавейка,сьщата цев като на снайперите им до ония ден дет се вика.Цялото пукало е под 700 кинта.Аз не скачам на това,а питам Кое е около него и над него на нормална цена.За 30 бона има найш кви сладки,муцка,сама гьрми и сама прицелва като в сьседната тема.


          Никакви басове не сьм хващал,просто ми е чудно в категория комар 1500 кое е доброто и защо.В категория пехливанин за 4 бона ми е все тая,аз толкова само за пуцало няма да дам.

          12 броя..............
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • #80
            От: БОЛТ СНАЙПЕРЧЕ

            Ей! Серт си, мама му стара... Знаеш - целта определя средствата! Поставил си цел - еднометрова американска диня на хиляда метра, независимо дали говорим за кеф, или един ден да си вадиш хляба с тая работа - едно и също е като знание, умение и изисквания към оръжието и окомплектовката му. Просто трябва да си наясно, че кефа който си избрал идва от улучването, а не от стрелбата (иначе спокойно можеш като ти стегне шапката, да отваряш прозореца и да удряш по един ред - сватбарската, стига да си убедителен пред ченгетата после), а това дето си го написал още в първия си пост, се води "майсторски хирургичен изстрел" откъдето и да го погледнеш, ако ще и пушка, и оптика за $15 000 да вземеш! Какво се опитвам да ти кажа..?!! Сравнително доста оръжия са способни на подобен изстрел, в доста обширен ценови диапазон (виж в темата за снайперската стрелба какво съм написал за "пределна дистанция")! Проблема е там, че стрелците способни на подобен изстрел са много малко (независимо от оръжието - всичко над 600 м. заради физиологията и психиката ни, се води "много висока топка"), а това отнесено точно към този вид кеф, който си избрал е "леко" нонсенс, защото (повтарям) кефа идва не от самата стрелба, а от резултатите и ефекта и! Като добавим и това, че половинчати работи не обичаш (щото си ги събираш), рисуваш в един момент да си имаш една много скъпа гьостерица с която да подпираш вратата в къщи (което все пак си е изцяло твоя работа - не съм го забравил). И понеже разговора не е за Шумахер, а за Ферарито - моя съвет е първоначално да забравиш, за пушкала и цеви, издържали армейски тестове и покриващи армейски стандарти - тоест да си купиш Трабант, който ще те закара там където искаш, както и Ферарито! Като стигнеш там, за където си се запътил и видиш, дали ти харесва, можеш да започнеш да мислиш и за това как да стигнеш пак, ама с 300 км/ч - демек за Ферарито. Защо ги пиша тези работи - защото искаш съвети и препоръки за оръжия с разлики помежду, им доловими (не на хартия, а на практика) единствено от хора на които това им е работата (разбирай като изстреляли са по един вагон патрони от вид/марка, във всякакви условия, със всяко едно от коментираните оръжия), а ти сам пишеш, че нито имаш времето, нито нагласата - поне да се опиташ да се научиш (защото друг начин от описания, от мен - няма)! Ако целта на занятието е, да си купиш пушка, докато все още можеш и чиято основна цел е да стои над камината и от време на време да вземаш хлапаците да постреляте в пустинята с нея, трябваше да започнеш темата по съвсем друг начин, защото в момента, независимо дали го осъзнаваш - звучиш безкрайно несериозно (не говоря за намерението да си купиш подобна пушка, а за причините...). Разбери, че между "Пичове, какъв патлак да купя на жената?!" (защото от там започна всичко и то само преди 2-3 месеца) и "Пичове каква пушка и каква оптика да си купя, за да улуча диня на 1000 метра?" няма ама абсолютно нищо общо, нито прехода ти е "плавен" както си мислиш, а просто се вижда колко хал-хабер си нямаш от стрелба и оръжия! Не ми скачай - абсолютно добронамерен съм...

            Поздрави

            Коментар


            • #81
              От: БОЛТ СНАЙПЕРЧЕ

              СЬГЛАСЕН

              чети и ми кажи КОГА да купя,а не КОГА ДА СТРЕЛЯМ

              http://www.firearmspolicy.org/2013/1...un-ban-others/

              За да стрелям трябва да купя.Ако сега не купя утре сергията може да е затвоерена.За мой кьсмет вето преди 4 дни и малко гльтка чист вьздух.22 ли да взема?И колко време ми остава до взимането на 308?Аз не знам,някой знае ли?

              От този момент имам 5 месеца ако утре я порьчам.22 ли да порьчам,че да станат 6 месеца до закупуването на 308?И за месец какво ще науча от 22ри?


              Да го кажа така - Март месец трябва да имаш нещо или 'лопват тезгяха - ти какво взимаш,калибьр ми кажи,майната му на модела.Ноември - Сига,Декември - Смита,Януари - Ремингтона,Февруари 22 калибьр...........остава ти Март.Да ти кажа ли,че Февруари мога да сьм на другия бряг по работа за 3 месеца та да отрежа и Март?Ма айде фьбдьк,Март да остане.Това ако сьм тук на всяка дата,а не сьм се запилял за 2 седмици примерно,с една дума спя пред магазина.И това моите сметки,всеки си чака реда и идва на датата на която ми трябва.
              Е брата да ти каже как неговите на куп и двата,онче бонче и взе револвера за дома,Сига му стои и втасва месец на склад,че повече от един на 30 дни не дават комунистите.




              Аз може несериозно да звуча ма споменах,че с математиката сьм долу горе или горе долу в зависимост от течението.Всеки си знае за него,аз се почесвам как да вляза в графика,а вие ме тормозите с това 22,тоя калибьр е 300 кинта бройката,все едно гума сьм спукал и ги има на 3 рафта дистанция от на малкия син памперсите в Уолмарт,каквото искаш има.



              Преди едно известно време реда за СКАРата беше от порядька на 13 месеца чинно на опашка,а цената с по 500 кинта горница на сегашната.Скапани железа колко искаш в магазина,това което си заслужава го няма и не е лесно да се купи ако утре ти кефне.Е може де,за 5 бона примерно ма аз сьм известна скрьндза и 5 бона за кола давам,за друго желязо НЕ.
              Последно редактирано от BENZBOSS; 17-10-13, 07:49.
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • #82
                От: БОЛТ СНАЙПЕРЧЕ

                На финала едно такова и жми градО

                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар


                • #83
                  От: БОЛТ СНАЙПЕРЧЕ

                  Така поставен въпроса ти, има много прост отговор! До тук си достатъчно добре ориентиран вече с какво "Може" (не си говорим за "как"). Сега остава да прецениш, колко кинта ти се дават за тая работа и поръчваш! Понеже нямам време и нерви да ровя какво се продава и на какви цени по вашия край, пусни едно мнение, което започва примерно с "Давам максимум 1000 зелени за пушка в 308 Win и още толкова за оптика" и списък (линкове) на това което при вас влиза в тези цени (щото сам си написал - разликите с тук са огромни и нелогични) и едва тогава бих си позволил да ти дам съвет - купи ето това, защото...

                  П.П. - Аз лично бих си взел болтов снайпер в 5,56 и бих си играйкал на дистанции до 500-600 метра (не да улучвам динята ами да и рисувам очички, носле и усмивка)... Има перфектни на CZ, произвеждани специално за американския пазар, евтини са (тук са за по 1000 лева горе-долу 100-200 лева) и муниции под път и над път за без пари!
                  Последно редактирано от Марто (Мартин Христов); 17-10-13, 08:06.

                  Коментар


                  • #84
                    От: БОЛТ СНАЙПЕРЧЕ

                    утре вечер след малко ровене ще дрьпна един списьк ма ще се омажа - има да флякам кой ли не модел и марка в графа потентен за 1500 кинта.Трябва четене и сметки,така по цени само малко кофти,но ако ми остане време и това ще направя.


                    Оптиката е 2,специални порьчки на ЮСОПТИКС няма да правя,каквото имат Найтфорс това,компакта скьпия е малко под 2,НСХ ли беше другото и то е там някьде та оптиката няма какво да и мисля,там много цените не варират за разлика от джепането дето и 600 и 5 бона все са кандидати за слава.
                    TOYOTA SEQUOIA ‘11
                    W140 S420 '99

                    Коментар


                    • #85
                      От: БОЛТ СНАЙПЕРЧЕ

                      Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                      П.П. - Аз лично бих си взел болтов снайпер в 5,56 и бих си играйкал на дистанции до 500-600 метра (не да улучвам динята ами да и рисувам очички, носле и усмивка)... Има перфектни на CZ, произвеждани специално за американския пазар, евтини са (тук са за по 1000 лева горе-долу 100-200 лева) и муниции под път и над път за без пари!
                      Да и нося 2 сьндька с различни патрони.При нас колите ни еднакви,а ти искаш различен калибьр да гледам,карабината с тежкия патрон,а снайперчето с фляката.

                      Не разбирам,не ми се врьзва обаче.
                      TOYOTA SEQUOIA ‘11
                      W140 S420 '99

                      Коментар


                      • #86
                        От: БОЛТ СНАЙПЕРЧЕ

                        Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                        Да и нося 2 сьндька с различни патрони.При нас колите ни еднакви,а ти искаш различен калибьр да гледам,карабината с тежкия патрон,а снайперчето с фляката.

                        Не разбирам,не ми се врьзва обаче.
                        Тя тая работа не е като с размера на пищова в гащите и размера на автомобила! Ако имаш възможност да видиш какво причинява "пляката" на бутилка вода и какво прави "тежкия патрон", съвсем друга песен ще запееш (щото сега за скорост на куршума, настилна траектория на полета и прочее работи, явно няма нужда да ти говоря)... Ами си прав де - не разбираш и от там основно идва проблема - аз ти казвам да забравиш за 1000-та метра, а ти искаш да вдигаш летвата на 1500... Купи си направо един:

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:M82rifle.jpg
Прегледи:1
Размер:164.1 КБ
ID:5527574

                        и приключвай с терзанията!

                        Коментар


                        • #87
                          От: БОЛТ СНАЙПЕРЧЕ

                          Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                          ... Ами си прав де - не разбираш и от там основно идва проблема ...
                          Какъв проблем?!? Я във форума колко спецове по снайперска стрелба имало, дето да му обяснят теорията ...
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • #88
                            От: БОЛТ СНАЙПЕРЧЕ

                            Пляката на колко метра?
                            308 на колко метра?
                            50 му падна мандалото,беше каквото беше,вече ако не се льжа не можем да го притежаваме,има 30,кой клецал с Барет клецал,набиха му бана и на него ма поне не набиха на всичките та имаме тема тук по вьпроса.

                            Вьртим се в крьг - СИГа дето е кандидат бие на 500 метра спокойно,СКАРА който води в мойта класация бие и на 700,смисьла да гоня 400 метра с 5.54 какьв е като вьв втория си пост от темата писах - С револвера толкова,сьс пищова толкова,с пушката толкова,с карабината до 500 метра и тук тьрсим нещо над тях.За какво ми е 5.54,трябва на рьце да го нося до динята и да го ритам та да се забие в нея.

                            С кой 5.54 ще сьбориш на дистанция 750 метра и пуцалото да е около 1500 кинта?Верно,куршума вьрви много по-прав,не пада като 308 ма колко време,каква дистанция и с каква пушка за какви пари?


                            Отивам да си прочета пьрва страница,явно не сьм се изразил като хората.
                            TOYOTA SEQUOIA ‘11
                            W140 S420 '99

                            Коментар


                            • #89
                              От: БОЛТ СНАЙПЕРЧЕ

                              Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                              Коя пушка бие успешно 500 до 1000 метра?Кои марки,кои модели?Калибьр 308 САМО.

                              Нещо такова

                              http://www.snipercentral.com/milspec5r.phtml

                              Remington 700 Milspec 5R



                              мммммм и ако може да стоим под 1500 долара тукашна цена на пушкалото,че се ушушках нещо и 5 бона за тЬрбЬ с цайс над болта няма да дам.


                              Целта - пустинята,хьлма е на 850 метра,кофа с диня на нея,дневно време и каса бира кой прьсне динята пьрви.Няма да го ползвам за домашна употреба и ми е все тая колко е дьлго и почти все тая колко тежи.Искам го яко и изпитано,просто като бордюр и ако може лесно за стреляне,за улучване друга тема ще си пусна.

                              На 900 метра тиква с какво да я сьборя?

                              До 50 сьс револвер 357
                              До 100 СИГ 220
                              До 150 Ремингтон 20 калибьр помпа че рита малко,а аз сьм кекав /.
                              До 500 го мисля ма май ще е СКАР 17 хеви
                              До 1000 с какво да стрелям,това е вьпроса.
                              Е го на,АЗ по-точно кратко и ясно не мога да го задам.
                              TOYOTA SEQUOIA ‘11
                              W140 S420 '99

                              Коментар


                              • #90
                                От: БОЛТ СНАЙПЕРЧЕ



                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X