Обява

Свий
Няма добавени обяви.

БОЛТ СНАЙПЕРЧЕ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: БОЛТ СНАЙПЕРЧЕ

    Ебаси тая тема колко бързо е станала 6 страници.Леле колко много неосъществени снайперисти сме се събрали тука, но пък е интересно, даже и аз откривам по нещо полезно за себе си.Мислех си да ти предложа Тика, но тя вече си е минала по реда.
    Всеки трети е шести

    Коментар


    • От: БОЛТ СНАЙПЕРЧЕ

      Абре хора, след като ги раздъвкваме тея снайпери на дълго и на широко, може ли да кажете как е ситуацията с тях в БГ??
      Имам предвид на БГ пазара какви модели се предлагат, колко струват и т.н.??? Hа такива, за които говори Бенца- армейски/полицейски под формата на ловни карабини. Повечето, които пишат тука са си в БГ и имат евентуално опит и набюдения в нашите условия за това което се предлага и колко струва. Надявам се, че Бенца няма да има нищо против, предвид едноличния характер на темата .
      Последно редактирано от Dagobar; 17-10-13, 17:12.
      Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

      Коментар


      • От: БОЛТ СНАЙПЕРЧЕ

        Значи, има едни неща от най-значайни да стрелба на далечните дистанции. Добър стрелец на тази дистанция е почти на 100% е флегматик, уравновесен тип, бивш или действащ спортист, ама не от стероидните. Важно е да има физическа и психологическата издръжливост, здраво сърце също от значението. А вече после може и да се говори за техниката на изстрела, за оръжието и така нататък. Иначе просто няма, или се губи смисъл. На 1000 м в пустиня с нейната мараня аз лично нищо няма да видя. Проверено на практиката. А след първият изстрел ще видя още по-малко заради дигналата се прахта. Ако някой иска да ми оспори този пост - заповядай! Приемам забележки... от хората, наживо видяли пустинята и стреляли в нея.

        Коментар


        • От: БОЛТ СНАЙПЕРЧЕ

          Малко да разведрим темата! Виж чичо доктор как и с какво стреля на 1000 ярда (тоя един от малкото дето цели диня на 1000 метра когато си поиска - виж му групата):



          После чукни бренчест стрелба на 1000 ярда в гуглето и тубата и обърни внимание какви пушки и оптики се ползват и ги сравни с това което гледаш ти и няма да видиш почти нито една от пушките и оптиките в които си се огледал и то си говорим за късите дистанции 100 и 300 ярда, а за 1000 метра... Доктора от горното видео стреля с оптика с осемдесет кратно увеличение...

          ... А след първият изстрел ще видя още по-малко заради дигналата се прахта...
          Сибирски ето това бих го оспорил! На такива дистанции, ако няма опасност някой да ти отвърне на огъня, се стреля седнал удобно на стол, а оръжието се поставя на маса или друга солидна основа (оръжието е на метър и нещо от земята), а не залегнал на земята или в окопа! Прах няма как да се вдигне, освен ако не се извие буря...

          Ето ти и едно клипче с пушката която ти предлагам аз, на което успешно стрелят на 900 метра:

          Последно редактирано от Марто (Мартин Христов); 17-10-13, 18:18.

          Коментар


          • От: БОЛТ СНАЙПЕРЧЕ

            Да бе!



            Коментар


            • От: БОЛТ СНАЙПЕРЧЕ

              Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
              Да бе!



              И ти май спря да четеш..?!!!

              Коментар


              • От: БОЛТ СНАЙПЕРЧЕ

                До колкото става въпрос за ЧЗ, имам приятел който си взе такава и трябва да ти кажа, че пушката е много добра.Не сме стреляли на километър, щото нито е имало къде, нито както спомена Сибирски, имаме необходимите умения.Оптиката му е меопта, стар модел купуван преди 6-7 години, но на шестстотин метра дори на мен ми се получава, със съвети от него, при положение че аз рядко съм стреля и на двеста.И според него, и според мен пушката си заслужава всеки лев, около 1200 я взе втора употреба, но практически чисто нова.Но аз лично твърдо съм за това http://guns.bg/Steyr_SSG04_308_Win-c...edReg=&outlet=
                Всеки трети е шести

                Коментар


                • От: БОЛТ СНАЙПЕРЧЕ

                  Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
                  Значи, има едни неща от най-значайни да стрелба на далечните дистанции. Добър стрелец на тази дистанция е почти на 100% е флегматик, уравновесен тип, бивш или действащ спортист, ама не от стероидните. Важно е да има физическа и психологическата издръжливост, здраво сърце също от значението. А вече после може и да се говори за техниката на изстрела, за оръжието и така нататък. Иначе просто няма, или се губи смисъл. На 1000 м в пустиня с нейната мараня аз лично нищо няма да видя. Проверено на практиката. А след първият изстрел ще видя още по-малко заради дигналата се прахта. Ако някой иска да ми оспори този пост - заповядай! Приемам забележки... от хората, наживо видяли пустинята и стреляли в нея.
                  Сибирски дай да говорим за пушки и оборудване.Колко дълга цев каква цев от какъв материал,колко и какви нарези,спусъците,,какъв патрон и кой модел или марка,мерни прибори и разни други ветрови и налягане и влажност и.........къде ме метнахте на студена цев къде бие па колко да съм флегматичен.Аз ви казвам,че ако ще се купува тия месеци му е времето,а вие ми обяснявате,че няма мисъл щото имало много да уча.

                  Давай за пушките,остави сега колко мога да лежа на дюшек,кажи дюшека какъв да е.

                  Бахти идва ми да се хвана на бас,че до 2 месеца ще целна нещо на 500 метра с карабина.Ма и да не целна какво значение има?Никакви Ферарита щото не можем да караме като Шумахер и няма смисъл,Голф двойка 1.6 дизел та да не се тормозим.
                  22 та 22,е извадих днес колко за една пушка 22, утре ще извадя и за 2000 патрона от тия,след 3 дни пак ли да ви питам за 308 и с какво Савидж са по-добри от Тика?Или май е по-добре да спирам да питам.......

                  В нашата пустиня рано сутрин май мараня няма,като не видя на 1000 ще водя на 800,като не е там па на 600 и там като не е все ще видя на 500,да не ми изхвърлен пъпа на 1000 метра я.Причини да не уцеля на 1000 метра са по 3 на метър,от това тая тема няма нужда,мога и сам да си пусна Колко кофти стрелям след петия метър.Кажете те това и това бие на това и това и иска това и това и е добро защото има това и това.

                  И това онова аз тая информация пак ще я намеря на странен език,посто няма да я има тук в тая тема.

                  АКО утре почна да бия на 500 с карабина и в други ден забранят снайпери те тогава какво правим?Пробвам с 22 на 700 метра ли?

                  Дайте по темата бе хора,мотиката,а не копача,мотиката коя да е па каква е нивата не ми дреме.
                  Последно редактирано от BENZBOSS; 17-10-13, 20:25.
                  TOYOTA SEQUOIA ‘11
                  W140 S420 '99

                  Коментар


                  • От: БОЛТ СНАЙПЕРЧЕ

                    Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                    До колкото става въпрос за ЧЗ, имам приятел който си взе такава и трябва да ти кажа, че пушката е много добра.Не сме стреляли на километър, щото нито е имало къде, нито както спомена Сибирски, имаме необходимите умения.Оптиката му е меопта, стар модел купуван преди 6-7 години, но на шестстотин метра дори на мен ми се получава, със съвети от него, при положение че аз рядко съм стреля и на двеста.И според него, и според мен пушката си заслужава всеки лев, около 1200 я взе втора употреба, но практически чисто нова.Но аз лично твърдо съм за това http://guns.bg/Steyr_SSG04_308_Win-c...edReg=&outlet=
                    Моето тъпо мнение ако приемаш.На 500 метра спокойно бие и пушка за 500 долара в кой да е калибър със средна по хубост оптика.Е няма да вкарваш 10 от 10 в 10 по всяко време ма става.Хората с насочени Калашници бит там,а онова какъв е снайпер даже и такива като мен знаят.
                    Както казваш ти сами я обаче ако сложим ЧЗто до Сиг ССГ и ЧЗто пада в канала.ЗАЩО?Зао си за Сиг,а не за ЧЗ?


                    И да се потретя - нещо което не е ползвано във война изпитано един вид едва ли ще загледам,Сига се вижда в колко армии и където ползват,колко е Сиг той си знае ма поне някаква база има.
                    TOYOTA SEQUOIA ‘11
                    W140 S420 '99

                    Коментар


                    • От: БОЛТ СНАЙПЕРЧЕ

                      Марто на Доктора му викат Доктор щото е Доктор,аз съм санитарчето и 5 бона за стъкълца няма да дам.Той и кой ли не с какво стреля на 1000 метра ми е през кривата пишка,въпроса е кое за 1500 става и защо.


                      Яяяяя ЗАЕБЕТЕ,стига толкова с тая тема от мен,изморих се.Ще си ровя кротко за информация тук и няма да ви тормозя с това.Писна ми нещо едно и също шеста страница вече,като не ставам не ставам ма па ега не се пробвам.


                      Благодаря на писалите по темата,щес стараем,ще хване няколко дни допълнително четене ма това поне го имам.

                      Айде лека вечер,забравете
                      TOYOTA SEQUOIA ‘11
                      W140 S420 '99

                      Коментар


                      • От: БОЛТ СНАЙПЕРЧЕ

                        Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                        Моето тъпо мнение ако приемаш.На 500 метра спокойно бие и пушка за 500 долара в кой да е калибър със средна по хубост оптика.Е няма да вкарваш 10 от 10 в 10 по всяко време ма става.Хората с насочени Калашници бит там,а онова какъв е снайпер даже и такива като мен знаят.
                        Както казваш ти сами я обаче ако сложим ЧЗто до Сиг ССГ и ЧЗто пада в канала.ЗАЩО?Зао си за Сиг,а не за ЧЗ?


                        И да се потретя - нещо което не е ползвано във война изпитано един вид едва ли ще загледам,Сига се вижда в колко армии и където ползват,колко е Сиг той си знае ма поне някаква база има.
                        Глей са, ЧЗ-то за което говоря се води ловна карабина и ако можеш с него ще улучиш и на 900м.А иначе говорех за щаера.
                        Всеки трети е шести

                        Коментар


                        • От: БОЛТ СНАЙПЕРЧЕ

                          Като имаш време прочети за Howa Varmint 308 cal. Добро бюджетно решение и с варминтова цев ще покрие изискванията ти.

                          Коментар


                          • От: БОЛТ СНАЙПЕРЧЕ

                            Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                            Марто на Доктора му викат Доктор щото е Доктор,аз съм санитарчето и 5 бона за стъкълца няма да дам.Той и кой ли не с какво стреля на 1000 метра ми е през кривата пишка,въпроса е кое за 1500 става и защо.


                            Яяяяя ЗАЕБЕТЕ,стига толкова с тая тема от мен,изморих се.Ще си ровя кротко за информация тук и няма да ви тормозя с това.Писна ми нещо едно и също шеста страница вече,като не ставам не ставам ма па ега не се пробвам.


                            Благодаря на писалите по темата,щес стараем,ще хване няколко дни допълнително четене ма това поне го имам.

                            Айде лека вечер,забравете
                            Стига си се палил бе! Сега ще ме накараш да ти пусна един клип, да видиш как 12 годишно хлапе сваля от втория път елен на почти 1400 ярда, че да те надъхам! Каза пушкало до 1500, аз ти предлагам нещо за около хиляда, дето бие тези за по 1500, да ти останат кинти и за хубаво стъкло отгоре, ама щом сега ще гледаме и етикета, какво пише на него - така да е! Мир да има... Гледай какво прави малкия без хал-хабер да си има какво му пише на пушката (е и тези около него дето го гледат в ръцете и му пипат пушката трябва да гледаш...) Евала!

                            Последно редактирано от Марто (Мартин Христов); 17-10-13, 21:16.

                            Коментар


                            • От: БОЛТ СНАЙПЕРЧЕ

                              А тоя го знам,бил е в Ирак 2 пъти и един Афганистан има,инструктора му ми беше съсед,по една кофа с патрони стрелят до закуска.Младолик е,иначе е на 62,Коко малкия мерник му викат,от наща мааЛа.

                              потьрси момиченца как бият на 600 метра и дай да видим
                              TOYOTA SEQUOIA ‘11
                              W140 S420 '99

                              Коментар


                              • От: БОЛТ СНАЙПЕРЧЕ

                                Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                                А тоя го знам,бил е в Ирак 2 пъти и един Афганистан има,инструктора му ми беше съсед,по една кофа с патрони стрелят до закуска.Младолик е,иначе е на 62,Коко малкия мерник му викат,от наща мааЛа.

                                потьрси момиченца как бият на 600 метра и дай да видим
                                Ето бе бате (само дето е с по-правилния 338 за тази работа, а не с 308...):

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X