Обява

Свий
Няма добавени обяви.

БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    До: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

    Колега,явно нямаш реална представа от бокса,щом като мислиш че нямат силни крака.Вярно е че там не се нанасят удари с тях.Моето мнение е че не е важно какъв стил тренираш а колко си добър.

    Коментар


    • #92
      До: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

      Съгласен съм r_vardarov . Но представете си в улична среда да се бият Боксиор и Кемпо (2-та са състезатели) според вас кой ще има повече мощ. Аз просто изкъм да ви кажа че за мен Кемпо-то е най - подходящо Бойно икзуство за Самоотбрана.

      Коментар


      • #93
        До: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

        Подгрепям r.vardarov. Това, че не нанасяш удари с крака в бокса, не означава, че те са слаби.Краката са нужни за да си стабилен.
        По добрия(като спортист) ще победи.
        Относно кемпото смятам, че има прекалено много размахване и излишни движения, ако нападателите са двама при бокса шансовете са доста по големи
        Последно редактирано от ANARCHY; 10-08-09, 09:44.

        Коментар


        • #94
          До: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

          Звучиш ми като пандата По... преди да стане драконът воин ... Млад и надъхан. Начинаещият боец и първото ниво на майсторство е твърдост. Сила, мускули, техника... Нормално е да си мислиш, че има нещо по-по-най . Е уви, няма. Твърде много промонливи има във всяка една ситуация. За да се добереш до 2рото ниво на майсторство обаче трябва да си като водата , мек и течен. А едва когато можеш и двете може да започне пътя към истинското майсторство, да лекуваш противниците си в бой, а не да ги нараняваш . За да преминеш към 2рото ниво трябва доста медитация и духовно издигане, олекотяване на мисълта, смяна на съзнанието... Философската страна на нещата трябва да се съчетае с практиката...

          Коментар


          • #95
            До: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

            Първоначално публикуван от m17k0 Преглед на мнение
            Съгласен съм r_vardarov . Но представете си в улична среда да се бият Боксиор и Кемпо (2-та са състезатели) според вас кой ще има повече мощ. Аз просто изкъм да ви кажа че за мен Кемпо-то е най - подходящо Бойно икзуство за Самоотбрана.
            То с думи - всеки може да те убеди във всичко .....
            Вземи и подскачай / като във Бокса / - 3 рунда по 3 минути .
            Прави си движенията от кръста /отклони/ и си движи ръцете като за удари ...леееко - да не се преуморяваш ....
            А сега ми кажи колко си здрав в краката ?
            И нещо което много колеги ти намекнаха - да се биеш на улицата не е за гордост .
            Показва слаб мозък и липса на мисъл.
            Ако истинските Бойци се биеха - единият ще е в гробищата , а другият в затвора ...но това го разбираш или по пътя към съвършенството в Кемпото или в болницата .
            Ти си млад и надъхан - похвално е . Браво !
            Но - развивай се и докажи своите умения на татамито , а не на улицата . Покажи ни как един колега е станал шампион ...... и тогава ще те слушаме - кое бойно изкуство /спорт/ е по-добро от друго .
            Успех !

            Коментар


            • #96
              До: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

              Приятели,да напиша и аз,нещо базирано на опита;Преди много години тренирах разни,неща,преди казармата,мислех че каратето е върха/тогава,то беше на мода/в Пловдив,при едно спречкване,с едни момчета,след като изпълних един,удар с крак на един,от тях и той падна като круша,противно на тренировките,блоковете и техниките,ме държаха,5мин. във въздуха.Извод,никога не се бий с повече от един,и не подценявай нещата.Ако има среща с кемпис и боксйор,един господ знае какво ще стане.В свободните боеве в България/а там нещата са истински/най-успешно се представят самбистите и борците.Просто там имах ме желязна школа и те мачкат всичко наред.Кемпото е много добро но на улицата с добър уличен боец,не ти препоръчвам да опиташ.Работя като полицай,и много често ми се налага,да отивам на збивания,рядко вижда ме набити боксйори и самбисти,но пък млади трениращи момчета по 70-75кг.,и повярва ли си трениращи най различни източни стилове и течения,много често придружава ме за първа помощ.Основното в тези спортове според мен е не да станеш уличен побойник,това е глупаво,а нещо по-добро.

              Коментар


              • #97
                До: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
                Приятели,да напиша и аз,нещо базирано на опита;Преди много години тренирах разни,неща,преди казармата,мислех че каратето е върха/тогава,то беше на мода/в Пловдив,при едно спречкване,с едни момчета,след като изпълних един,удар с крак на един,от тях и той падна като круша,противно на тренировките,блоковете и техниките,ме държаха,5мин. във въздуха.Извод,никога не се бий с повече от един,и не подценявай нещата.Ако има среща с кемпис и боксйор,един господ знае какво ще стане.В свободните боеве в България/а там нещата са истински/най-успешно се представят самбистите и борците.Просто там имах ме желязна школа и те мачкат всичко наред.Кемпото е много добро но на улицата с добър уличен боец,не ти препоръчвам да опиташ.Работя като полицай,и много често ми се налага,да отивам на збивания,рядко вижда ме набити боксйори и самбисти,но пък млади трениращи момчета по 70-75кг.,и повярва ли си трениращи най различни източни стилове и течения,много често придружава ме за първа помощ.Основното в тези спортове според мен е не да станеш уличен побойник,това е глупаво,а нещо по-добро.
                И ко стана, са? Ти в прав текст им казваш, че си губят времето. Има много хора, които никога няма да попаднат в ситуация изискваща физическо насилие, та те спокойно могат да се занимават с бойни ИЗКУСТВА.
                По повод твойта случка- свободняците имат един лаф- аз цял живот за един крак се боря, тоя ми ги дава...
                А за всички, които не знаят как се пише- пише се БОКСЬОР.

                Коментар


                • #98
                  До: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                  В кой бокс няма удари с крака?! Всички удари са с палеца на крака. Това, че завършват в юмрука е просто кулминацията. Неслучайно ако не си прав ударите с ръце губят огромна част от силата си.

                  Що се касае до нападение от повече народ, то си го има и в института на неизбежна отбрана - законът счита за нападение с повишена опасност за нападнатия при двама или повече нападатели и смекчаваща вината обстятелство при превишаване на правата. С други думи - това е от ранга да се биеш с голи ръце срещу нападател с нож или нещо такова.

                  Коментар


                  • #99
                    До: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                    Първоначално публикуван от Obersturmbahnfuehrer Преглед на мнение
                    В кой бокс няма удари с крака?! Всички удари са с палеца на крака. Това, че завършват в юмрука е просто кулминацията. Неслучайно ако не си прав ударите с ръце губят огромна част от силата си.
                    Къде ги хвърли и ти във висшия пилотаж? Дали има един, двама които ще разберат за какво говориш?!

                    Що се касае до нападение от повече народ, то си го има и в института на неизбежна отбрана - законът счита за нападение с повишена опасност за нападнатия при двама или повече нападатели и смекчаваща вината обстятелство при превишаване на правата.
                    Ако в съда се докаже, че нападнатият е тренирал и един ден бойни изкуства, ръцете му могат да се третират като "смъртоносно оръжие" = на нож!!!
                    Последно редактирано от Goblin; 10-08-09, 18:30.

                    Коментар


                    • До: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                      Гари Лам никога през живота си не е правил шпагат
                      http://www.youtube.com/watch?v=iNivo...eature=related

                      Коментар


                      • До: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                        Първоначално публикуван от Kamen13 Преглед на мнение
                        ...

                        Ако в съда се докаже, че нападнатият е тренирал и един ден бойни изкуства, ръцете му могат да се третират като "смъртоносно оръжие" = на нож!!!

                        Е истински се шегуваш. Няма такъва опасност.
                        ***
                        Всеки някога е тръгнал да тренира е е бил привлечен от някакъв аспект на бойните изкуства.
                        Най-вече плахо влизащия в залата е младеж, мотивиран от нещо си там, без значение. Но желанието е да се усвоят някякви блокове, хватки, прийоми, ритници и там с юмруците, дето...
                        Дали си попаднал на правилният адрес и на точния учител става ясно след много дълъг период от време. Или не става ясно тоест: ще разправяш после" бе,тренирах нещо някъде...". Май всеки започва с желанието да се научи да се бие и да оцелява.
                        Ако си на правилното място, то тъкмо като си се научил и вече не ти се иска да се биеш.
                        Осъзнаването на простото правило "Най-добрия майстор не вади меча от ножницата" изисква сериозно психическо израстване.
                        минава се през периоди:"Говедото трЕбе да се трепи", "Да би мирно седяло, не би чудо видяло"
                        после "Лъвът убива само когато е гладен" и докато се стигне до:
                        "Наведена глава сабя не я сече" .

                        Смятам, че това с анализите "кое става и кое не" и препратките към майстори от профи-спорта са неуместни. Що никой не каза "Бокса на Тайсън" е наи великия боен спорт? Повечето "велики" скимтят под игото на своите мениджъри и ако не слушат, ще си вземат клипчетата и ще плачкат някъде за малко "хляб". Съжалявам, така е в професионалния спорт.
                        Това няма нищо общо с Бойното изкуство.
                        И да незабравяме, че зад всеки познат стил стои поне една жива легенда.
                        Последно редактирано от ПЛАМЕН ТЕНЕВ; 10-08-09, 16:56.
                        ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                        Коментар


                        • До: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                          Не е като да не са разсъждавали така някои хора. През 19ти век във Франция юмрукът се е броял за смъртоносно оръжие и затова в т.нар. френски бокс или сават наблягат освен на ритниците и на ударите с отворена длан.

                          Коментар


                          • До: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                            Здравейте колеги! Бойните изкуства имат смисъл, до някъде. Аз тренирам Кемпо от 2 год. Мога да ви кажа че Който тренира Бокс нямат здрави крака. Пълна безсмислица по добре да тренирате Бойни изкуства със крака раце ИЗОБЩО цялото тяло по добре ще е! Аз съм много Доволен от Кемпо.! С една дума мога да се сбия с който и да е било с квото и да има!

                            Колега,ако не си добър в бягането,по-добре си трай.Повярвай ми.
                            0осем9осем7шест0осем7едно
                            Миро

                            Коментар


                            • До: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                              Е истински се шегуваш. Няма такъва опасност.

                              Колега, ако ти попадне "Апис" или "Сиела", влез във НК (наказателен кодекс) и напиши в търсачката "специални, неизбежна, отбрана" и ще разбереш какъв шегаджия съм!

                              Ако желаеш да се заиграеш с темата, разгледай и съдебната практика по въпроса (на някои затворници не са им много смешни шегичките ми).

                              Правя забележка, че нещата не опират само до нормативна уредба, но и до способен адвокат!

                              Коментар


                              • До: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                                А, да добавя. Ако адвокатът го бива, няма никакво значение, че обвиняемия е абсолютно начинаещ, защото това е недоказуемо. Доказуемо е обаче че в четвъртък в 19часа той е бил на тренировка по бойни изкуства

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X