Обява

Свий
Няма добавени обяви.

БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

    Първоначално публикуван от upi Преглед на мнение
    Извинявай пак, ама наистина не съм наясно с разликите - характер на боец, характер на мишка, мишка боец, боец ей-тъй на (общо), боец без характер ... наистина не мога да си го преведа (обясня). Може да ме сметнете за тъп, но не разбирам какво искаш да кажеш. Помагайте!
    Това което искам да кажа е,че един боец за да се нарече майстор по бойни изкуства трябва да притежава следните качества (7-те принципа на бушидо):
    - Честност/справедливост (義, gi)
    - Смелост (勇, yū)
    - Великодушие (仁, jin)
    - Уважение (礼, rei)
    - Почтеност (誠, makoto or 信 shin)
    - Чест (名誉, meiyo)
    - Лоялност (忠義, chūgi)
    За мен ако един майстор не притежава следните качества (които се доизшлайфат с време и тренировки) то той е прост биткаджия ако ще да е 20-ти дан.За жалост такива хора са малко и не разбират истинския смисъл на изкуствата наречени бойни.Истинския смисъл не е да се научиш да водиш външни битки,а такива със самия себе си до постигане на хармония (такава каквато олицетворява символа Ин-Ян).
    Renault Scenic RX4 2.0 16V 140hp

    Коментар


    • До: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

      Значи няма боец та дори и квартален бияч без характер...както се казва апетита идва с яденето....с напредването на физическите умения идва и духовното......НО .....! За това си иска много време и много много пот.......Хора има всякакви.......Хора с силно тяло и силен дух....хора с силно тяло и слаб дух ....хора с слабо тяло и много корав дух.....състезавал съм се с китайци,японци,руснаци,колумбийци,и африканци........Мога да разкажа случки...........
      Състезавам се на полуфинал с един китаец......на фулконтак....втори рунд пада два пъти.....едвам стои на крака и преди да започне последния рунд се доближава и ми казва на английски.....като ме биеш гледай да не ми счупиш пръстите само защото обичам да свиря на китара...моля...........това съм го запомнил за цял живот ...даже името му не помня но това докъто съм жив........Африканците са най-големите чували.....тъпи ритат като за последно и като се изхабят стават на пушечно месо.....здраво тяло духа им е слаб...руснаците са най-трудни......здраво тяло дух като на китаец........
      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
      Анатолий Пейчинов o8875о9815
      https://dvrbg.com/

      Коментар


      • До: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

        Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
        Какъв боец,или майстор можеш да станеш ако следваш непрекъснато мотото че майстора трябва да иэбягва всячески конфликта,без практика си пълна нула,щото едно е да тренираш непрекъснато с едни хора който водят боя по твойте правила и техники,а реалноста е съвсем друга.Много от източните стилове отричат първия удар и се базират на серия удари в тялот.Аз съм виждал как обикновен здрав уличен побойник,препарира с един удар в главата ,наречен "майстор"на източните изкуства.

        Това не е така, господине!
        Конфликта е заплахата, срещу която се подготвяме. "Иккен хисатсу"(Да го...... с един удар) е принципът ни! От 200 години на сам.
        Винаги се залага на първия удар, защото после, кой знае какво може да стане.


        Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
        90 и няколко годишен майстор/кмет, няма да казвам град/ смазва няколко бабаита като само 1 оцелява, а са били сериозни противници! Това е единствената му битка с хора. Загатката е:
        Кой стил, кой е майсторът и в кой град се развива действието. Точната възраст ако познаете е бонус ...
        Първоначално публикуван от steff_s Преглед на мнение
        Във Варна имаше един кмет(на Аспарухово) дето стана световен рекордьор по чупене на итонгови плочи, но той се занимаваше с киокушин карате...


        ...
        Този е известния кмет-каратис. И не е в час на киокушинкай!. В час е със една частна газобетонна манифактура!
        ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

        Коментар


        • До: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

          Да, газобетона е като стиропор! Аз гледах навремето рекорда и ме напушваше смях.

          Както и да е, искам да кажа, че напълно споделям казаното от Бобката за 7-те принципа на бушидо.

          И освен това ще кажа, че ако идеалите ми бяха уличните бойци, никога нямаше да се занимавам с бойни изкуства. А пък и човек е добре да има и малко мозък в главата все пак.
          ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
          СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

          Коментар


          • До: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

            Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
            Значи няма боец та дори и квартален бияч без характер...както се казва апетита идва с яденето....с напредването на физическите умения идва и духовното......НО .....! За това си иска много време и много много пот.......Хора има всякакви.......Хора с силно тяло и силен дух....хора с силно тяло и слаб дух ....хора с слабо тяло и много корав дух.....състезавал съм се с китайци,японци,руснаци,колумбийци,и африканци........Мога да разкажа случки...........
            Състезавам се на полуфинал с един китаец......на фулконтак....втори рунд пада два пъти.....едвам стои на крака и преди да започне последния рунд се доближава и ми казва на английски.....като ме биеш гледай да не ми счупиш пръстите само защото обичам да свиря на китара...моля...........това съм го запомнил за цял живот ...даже името му не помня но това докъто съм жив........Африканците са най-големите чували.....тъпи ритат като за последно и като се изхабят стават на пушечно месо.....здраво тяло духа им е слаб...руснаците са най-трудни......здраво тяло дух като на китаец........
            В тайбокса не се ли използват ръкавици при спаринг? Още повече на първенство?
            "Когато Господ раздавал земя на народите, българите закъсняли и земята вече била свършила. Затова Бог им дал къстче от своята земя."

            Коментар


            • До: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

              Освен ръкавици в фулконтакта (тай бокса визирам) са разрешени захвати,хвърляния,ключове ,удари с коляно,удари отзад,гръб,врат и др......Всеки организатор сам определя какви да бъдат мерките за безопасност като например задължително носене на гуми за зъбите,протектори за слабините и коленете както и наличието на каски......
              При кикбокса има два варианта с разрешен лоукик т.е удари с крак под кръста и забранен лоукик т.е удари с ръце навсякъде по тялото а с крак само над кръста.....Аз не съм участвал в официално състезание с забранен лоукик.....там са силни таекуондо състезателите.....те са балерините над кръста нагоре !
              Последно редактирано от Roninn; 01-09-09, 21:02.
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • До: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                Здравейте. Гледал съм по дискавъри всичките епизади на '' Бойни изкуства по света" и най голямо впечатление ми направи бойното изкуство КРАВ МАГА. Това е стил в който те учат да се защитаваш на улицата(няма правила, всичко е позволено): срещу няколко човека, нападение с нож, оръжие и т.н. Да не би някой да знае дали в България се изучава някъде това бойно изкуство?
                [SIGPIC][/SIGPIC]

                Коментар


                • До: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                  И аз го гледах ......но ме е яд че са пуснали онези двамата които хабер си нямат от бойни спортове....незнам дали тази поредица не е повече забавна отколкото наистина научна......
                  Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                  Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                  Анатолий Пейчинов o8875о9815
                  https://dvrbg.com/

                  Коментар


                  • До: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                    Еми незнам и аз, обаче това беше сигорно най-бруталния стил когото съм виждал.
                    [SIGPIC][/SIGPIC]

                    Коментар


                    • До: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                      Първоначално публикуван от gosho_hubavene6 Преглед на мнение
                      Еми незнам и аз, обаче това беше сигорно най-бруталния стил когото съм виждал.
                      Ами гледай кудо, пунал съм някакви линкове в началото на тази тема.Крав Мага е система измислена от един израелец след ВСВ занимавал се преди това с бокс и джудо(не съм сигурен за второто).

                      Коментар


                      • До: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                        Без да съм задълбавал, съм гледал няколко демонстрации по Крав Мага. Много от техниките показани от експерти, приличат на лошо изпълнени техники от Винг Чун. Както и да е. Та за бруталността, не се заблуждавай! И синхронно плуване показано по подходящ начин и с подходящ музикален фон, може да бъде изключително брутално

                        Коментар


                        • До: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                          Първоначално публикуван от gosho_hubavene6 Преглед на мнение
                          Здравейте. Гледал съм по дискавъри всичките епизади на '' Бойни изкуства по света" и най голямо впечатление ми направи бойното изкуство КРАВ МАГА. Това е стил в който те учат да се защитаваш на улицата(няма правила, всичко е позволено): срещу няколко човека, нападение с нож, оръжие и т.н. Да не би някой да знае дали в България се изучава някъде това бойно изкуство?
                          А за Крав Мага да спомена- поредния израелски военен/охранителен продукт за продан. Всички техники за СРБ по всички географски ширини са на база самбо и джудо (и малко айкидо, да не си кривя душата). Въпрос на интерпретация.
                          Той Бенката го написал бе!
                          Аз мисля да открия хладката вода и да я патентовам- като най-хладката вода в целия свят!

                          Коментар


                          • До: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                            Първоначално публикуван от Kamen13 Преглед на мнение
                            Без да съм задълбавал, съм гледал няколко демонстрации по Крав Мага. Много от техниките показани от експерти, приличат на лошо изпълнени техники от Винг Чун. Както и да е. Та за бруталността, не се заблуждавай! И синхронно плуване показано по подходящ начин и с подходящ музикален фон, може да бъде изключително брутално
                            Напълно споделям мнението ти! Все пак да направим и разграничение, Винг Чун е изкуство с философия и мъдрост, а Крав Мага, както казва batko_benny е търговски продукт в пълния смисъл на думата. Освен това е твърде скоро създаден и според историческите данни създателят му Имрих Лихтенфелд е бил състезател по бокс и борба и на тази основа разработва система за ръкопашен бой. Така, че първоначално в Крав Мага не е имало удари с крака, както и защита от такива удари, едва в средата на миналия век, след като се запознава с карате създателят му, се впечатлява от тези техники и ги включва в системата си за самозащита... Споменавам всички тези факти само за да подчертая, че няма, причини толкова да се обвива в мистика, легенди и загадки този вид самозащита. Самбото не е с нищо по-лошо от Крав Мага! Все пак палитрата от подобни спортове /не смея да ги нарека изкуства/ не е никак малка и всеки може да си направи избора и да се насочи, към това, което му харесва. Все пак няма лошо бойно изкуство, има само зле подготвени бойци.
                            "Когато Господ раздавал земя на народите, българите закъсняли и земята вече била свършила. Затова Бог им дал къстче от своята земя."

                            Коментар


                            • До: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                              Първоначално публикуван от Bobkata Преглед на мнение
                              Това което искам да кажа е,че един боец за да се нарече майстор по бойни изкуства трябва да притежава следните качества (7-те принципа на бушидо):
                              - Честност/справедливост (義, gi)
                              - Смелост (勇, yū)
                              - Великодушие (仁, jin)
                              - Уважение (礼, rei)
                              - Почтеност (誠, makoto or 信 shin)
                              - Чест (名誉, meiyo)
                              - Лоялност (忠義, chūgi)
                              За мен ако един майстор не притежава следните качества (които се доизшлайфат с време и тренировки) то той е прост биткаджия ако ще да е 20-ти дан.За жалост такива хора са малко и не разбират истинския смисъл на изкуствата наречени бойни.Истинския смисъл не е да се научиш да водиш външни битки,а такива със самия себе си до постигане на хармония (такава каквато олицетворява символа Ин-Ян).
                              Ok - доста ограничен мироглед и доста стеснен брой каества, които са валидни за малка част от источните бойни изкуства, но съм съгласен, че не е лошо човек да ги притежава. Разбирането на всеки от термините посочени горе и добре описани в множество книги показва, че или постигането на посоченото горе е невъзможно (и то не само в днешно време) или разбирането им е доста свободно, разтегливо понятие спрямо личното ти виждане. За всички е ясно противоречието, което може да възникне между всяко от горните качества (само споменавам "чест" и "лоялност" които могат да се подсилват или отричат, както и "великодушие" и "справедливост" и т.н.). Друг е въпросът, че такъв човек никога не би нарекъл сам себе си майстор по бойни искуства. Да не говорим, че постигането на хармония не е част от бойните искуства, а от источната (и не само) философия и религии (лигии), а да се бъркат тези двете е меко казано нередно. Тези, които нариаш прости биткаджии с 20-ти дан имат какво да те научат и за "боеца" и за "характера" и за бойните изкуства като цяло, макар да са далеч от будизма.
                              Това, че се отъждествяват източните бойни изкуства с бойните изкуства въобще е ограничаващо и подвеждащо, а това, да се подценяват "простите биткаджии" го няма нито в источните, нито в останалите бойни изкуства нито в религиите и философиите около тях.

                              П.П. Бобка, не го приемай лично, но нещата, които пишеш (сигурен съм, че вярваш в тях) не ми звучат като нещо, което разбираш (малко ми звучат като наизустени пасажи от речника на някой твой "гуро" - неразбрани, но здраво програмирани). Уважавам много хората като теб, които се стремят към някакви идеали, още повече към такива, но аз лично не желая да се ограничавам с тях, както и не мога да отрека заобикалящата ни реалност, наличието на огнестрелни оръжия, подлеците, които те нападат в гръб и т.н.
                              Последно редактирано от upi; 06-09-09, 23:19.
                              Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                              0888 315 794
                              LZ1UPI
                              A1 (Rh+)

                              Коментар


                              • До: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                                Това което писах е основата която към която трябва да се стреми един майстор (и не само,дори обикновен човек) за да достигне хармония със себе си най-вече.Тези неща които писах не са наизустени от някой "гуру" защото такъв нямам Самия аз вярвам в тях и се стремя към тях (разбира се,че не е никак лесно-за това и казвам,че се стремя).Може да ме мислиш за наивен,но ще се съгласиш сигурно,че ако повече хора се стремяха към качества като "честност","уважение","почтеност" положението в нашата малка родина би било много по-леко за нас самите.Самия аз съм възпитаван така,но както казах тренировките (близо 9г) също са допринесли за доизграждане на характера ми (добър или лош,не мога да кажа сам)
                                Това ми беше и мисълта още в началото на дискусията-тренировките трябва да те накарат да повярваш,че думички като горните 3 не са демоде и е хубаво да се стараеш да ги прилагаш на практика (не само по форуми).
                                Относно "простите биткаджии" както ги кръстих-сигурен съм,че могат да ме научат на неща "за боеца" но колко от тях могат да ме научат на следните 7 принципа?Дали е по-важно да умееш да се биеш от това да бъдеш човек преди всичко?
                                И на края сам казваш,реалността си е реалност при наличието на оръжия.Ами тогава какъв остава смисъла да тренираме след като могат да ни гръмнат още преди да сме мигнали,колкото и добри бойци да сме?Ако бойните изкуства са ме учили единствено как да се бия,най-вероятно нямаше да ходя на тренировки толкова време.

                                П.П. Има ли някой който да тренира Кендо (особено ако е от София) искам да питам някой неща на лично
                                Renault Scenic RX4 2.0 16V 140hp

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X