Обява

Свий
Няма добавени обяви.

БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

    Най-голямата битка е вътрешна, със самите себе си и това разграничава бойните Изкуства от различните спортни и други видове бой .

    Коментар


    • #62
      До: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

      Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
      Най-голямата битка е вътрешна, със самите себе си и това разграничава бойните Изкуства от различните спортни и други видове бой .
      Особенно от пиянския
      Където Бирата, Там и Аз...

      Коментар


      • #63
        До: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

        Първоначално публикуван от upi Преглед на мнение
        Бойното изкуство е изкуството на войната...

        ...Сигурно вече съм досаден, но трябва да спомена за тези, които се занимават с айкидо - ако ви е първи стил, зарежете тая работа - потренирайте поне 3-4 стила преди да се върнете отнова на него. В противен случай не разбирате от къде сте тръгнали. Ако се занимавате с тай-чи (тай-дзи или ... както и да му викат наще) - това не е боен стил, а лечебна енергийна гимнастика. В бойно изкуство се превръща след десетки години практика (в боен стил се превръща след като се превърне в изкуство).
        ''Голямата'' глава Мас. Ояма е казал, че най-добре е за начало да се започне с плуване или гирички.
        Войната е нашето ежедневие независимо дали го осмисляме или го желаем.
        Ако практикуваш до 80-годишна възраст ляв прав, десен прав и ъпъркът и го правиш съвършенно и това е изкуство.
        Не случайно за първият семинар по айкидо са допуснати само желаещи с над 5-ти дан по джудо.
        А лечебната гимнастика е също едно добро начало.

        Първоначално публикуван от iai-bg Преглед на мнение
        Изкуството .... то си има история, логика, и развитие. Бойното - Театралното, литературното, рисувателното....
        И никой не смее да се сравнява с шедьоврите в Ласко и Алтамира, въплащаващи идеалите за живопис, стилизация, графичност и яснота на посланието... Изкуството без историята си не съществува - няма го.
        Пикасо ... Въпреки причудливия му стил с който е известен (абстрактни ръбесто-кубични фигури) - които в същност следват определена логика, е отличен рисувач и познавач на класическите художествени похвати. Тоест има базата от знания и умения за да изведе нов стил в изкуството.
        И достатъчно смел за да търси контраста с общоприетото, но следвайки логиката в развитието и модата в изкуството - от импресионизъм, символизъм, към кубизъм и модернизъм ... И улавя правилното течение , което го прави доста известен приживе, за разлика от повечето художници.
        Не бива да се възприема като шантавия драскач .. само заради една творба от късното му творчество. И да се сравнява с "Руските пейзажисти" - които не могат да бъдат сложени под общ знаменател , поради явните различия в усещането им към материята - Философско - духовните търсения на РЬорих, не могат да се впрегнат в една каруца с Материалноста в платната на Левитан или пък приказноста и ювелирноста на Шишкин и остамалите - много - много художници пейзажисти...
        Да - контраста във сравнението го има ... но яснотата - не.
        Ако се налага сравняване на контрасти - моля използвайте по-прости сравнения от рода - Правоъгълник - Овал - за да става ясно какво точно се цели със сравнението.
        Аз самата смятам , че много ефикасен метод за самозащита е да бръкнеш в окото на нападателя. НО..!! - не бих го нарекла Изкуство - НИКОГА!
        Имам теория по въпроса за многото приказки :
        Този дето се обяснява и този дето яде бой, винаги са едно и също лице.
        Последно редактирано от ПЛАМЕН ТЕНЕВ; 23-03-09, 19:54.
        ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

        Коментар


        • #64
          До: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

          Първоначално публикуван от ПЛАМЕН ТЕНЕВ Преглед на мнение
          А лечебната гимнастика е също едно добро начало.
          Нещо повече - според мен, ако уменията за боя не съпътстват уменията за лекуване (лечебни форми, гимнастика, акупресура, масаж, цигун, йога или от всичко по "колкото поемеш" или поне едно от тия), то все едно да ходиш само с ляв крак - неминуемо падаш и не стигаш никъде, а най-лошото е, че ще си нанесеш повече щети от колкото който и да било на улицата.
          Ако не свършва добре, значи не е свършило!
          0888 315 794
          LZ1UPI
          A1 (Rh+)

          Коментар


          • #65
            До: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

            Първоначално публикуван от ПЛАМЕН ТЕНЕВ Преглед на мнение

            Имам теория по въпроса за многото приказки :
            Този дето се обяснява и този дето яде бой, винаги са едно и също лице.
            В пост 21 и 24 съм споделила по темата за бойните изкуства.
            Изящните изкуства въведени в полемика за бойните - провокираха предходният ми пост и понеже съм тренирала и тези изкуства реших да се изкажа. И ако някой иска да си премерим силите - нека ме нарисува по-добре отколкото аз него, и ще го призная за по-добър.
            Кой ще яде бой?
            Мария Стоева 0889 82 51 и 87.

            Коментар


            • #66
              До: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

              Първоначално публикуван от iai-bg Преглед на мнение
              ...
              Изящните изкуства въведени в полемика за бойните - провокираха предходният ми пост и понеже съм тренирала и тези изкуства реших да се изкажа. И ако някой иска да си премерим силите - нека ме нарисува по-добре отколкото аз него, и ще го призная за по-добър.
              Кой ще яде бой?

              На практика бой яде винаги този който трябва.
              Колкото до изказването което цитирам, просто не мога да намеря точните думи за да поднеса по меко това, за което се сетих като го прочетох....
              Наистина ли мислиш, че има едни изкуства по-висши от други изкуства и че точно ти благодарение на Господ, дарената с талант (надявам се), си мислиш че нещо което имаш по рождение е по-голямо и значимо от нещо друго на някой, но постигнато с труд и разум и сърце?
              Има и друго. Всеки е художник, но рисува със собствените си изразни средства.
              Не смятам, че някой може да те нарисува по-добре от майка ти и баща ти, когато са създавали оригинала!
              ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

              Коментар


              • #67
                До: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                между другото - от 1 година не тренирам в зала (вземаха я за клуб на бат Бойко), та ако на някой му се тренира винг чун безплатно и му се идва до унас... търся си някой с когото да потдържам форма.
                Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                0888 315 794
                LZ1UPI
                A1 (Rh+)

                Коментар


                • #68
                  До: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                  Първоначално публикуван от upi Преглед на мнение
                  между другото - от 1 година не тренирам в зала (вземаха я за клуб на бат Бойко), та ако на някой му се тренира винг чун безплатно и му се идва до унас... търся си някой с когото да потдържам форма.
                  Много ли ще ме биеш
                  Последно редактирано от nyvatest; 04-04-09, 00:33.
                  Където Бирата, Там и Аз...

                  Коментар


                  • #69
                    До: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                    Сега ще ви кажа една истина ,уроци без пари!
                    Цялата работа в България с боините изкуства е че масово тези които тренират този спорт ходят там за да се смазват ,изсипват !!! А не за да се отпуснеш от стреса през деня ,да си направиш кефа .
                    И сулю и пулю се е впуснал да тренира нещо карате-марате,самбо-танго ... и с каква цел да стане бияч ,мутра ,олигофрен ... имено за това съм спрял всякакви боини спортове ,не ми се гледат грязни гротески !Пера залите от 10 години каква по хубава самодисциплина от това !

                    Коментар


                    • #70
                      До: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                      Не много, но за сметка на това - бързо и често
                      (Не се стягай - бързо се свиква. Така или иначе първо чуваш, после усещаш и чак после се сещаш, че си видял кое от къде ти е дошло . )
                      Сериозно - няма да има пострадали.
                      Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                      0888 315 794
                      LZ1UPI
                      A1 (Rh+)

                      Коментар


                      • #71
                        До: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                        Аз преди така тренирах Винг Чун, с приятел, пред тях, в двора, в моя двор... Много съм навит даже, забравил съм Сиу Ним Тао-то почти тотално и е крайно време да се върна към тези си занимания. Та казвай къде е това у вас и да идвам

                        Коментар


                        • #72
                          До: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                          Първоначално публикуван от ПЛАМЕН ТЕНЕВ Преглед на мнение
                          На практика бой яде винаги този който трябва.
                          Колкото до изказването което цитирам, просто не мога да намеря точните думи за да поднеса по меко това, за което се сетих като го прочетох....
                          Наистина ли мислиш, че има едни изкуства по-висши от други изкуства и че точно ти благодарение на Господ, дарената с талант (надявам се), си мислиш че нещо което имаш по рождение е по-голямо и значимо от нещо друго на някой, но постигнато с труд и разум и сърце?
                          Има и друго. Всеки е художник, но рисува със собствените си изразни средства.
                          Не смятам, че някой може да те нарисува по-добре от майка ти и баща ти, когато са създавали оригинала!
                          Не мисля, че има висши и низши изкуства, и не аз съм нарекла част от изкуствата изящни - но терминът съществува.
                          Изкуствата са различни, както и жанровете в тях, както и всяка отделна творба, на всеки автор, сравнена с останалите му творби и с творбите на други автори творящи в подобен жанр.
                          Това е и причината единственият начин за сравняване на творчеството на отделните автори като своеобразен конферанс - да се сравнява - като те се накарат да направят едно и също нещо - Художниците например - да нарисуват един и същ натюрморт, а практикуващите бойни изкуства - едни и същи кати или "хватки"
                          Това сравнение е на база общоприети рамки - поместване в листа , спазване на пропорции, светлосенки и цветови съотношения, а при бойните изкуства по време на изпитите за преминаване на следващо ниво "колан"- на поредност от действия, чистота на линията , плавност, динамика и хармония, което всъщност е едно и също но казано с различни думи. Всеки автор е уникален. Но не бих могла да приема за изкуство - това кой по-добре може да украси лицето на противника с аркади синини отоци, и да го прати в безсъзнание. Живопис с със синини и син период на автора не могат да се смятат за равностойни, а и не трябва.
                          Мария Стоева 0889 82 51 и 87.

                          Коментар


                          • #73
                            До: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                            “Веднъж разхождайки се по двора аз изпитах странно осещане, буквално под мен се разтрепери земята. Някаква златиста мъгла започна да се издига от земята, обгръщайки ме. В същата секунда аз с разума и с тялото си осетих светлина, и ми се стори , че разбирам езика на цвърчащите наоколо птички. Внезапно осетих близо до себе си присъствието на Великия Творец в духовна форма. Една мисъл ме изпълни:
                            “Основата на всички войнски изкуства трябва да бъде Любов към всичко съществуващо на земята. “
                            От този момент и за цял живот аз разбрах, че целият свят от рождение е - мой дом, че на мен принадлежат Слънцето и звездите. Високо положение в обществото, слава, почести , богатство – всичко това завинаги загуби значение за мен.
                            Истинското Войнско Изкуство не трябва да има нищо общо, нито с грубата физическа сила, потребна само да се повали противника, нито още повече с каквото и да е смъртоносно оръжие, водещо света към разрушение. Истинското Войнско Изкуство е призвано, избягвайки жестоката борба, да регулира всеобщото КИ, запазвайки света, позволявайки на всичко в природата да расте и да се развива. По такъв начин занимавайки се с какъвто и да е вид Войнско Изкуство не трябва да бъде самоцел унищожаването на противника, а напротив, трябва да изгражда у нас чувство на любов и уважение към околните.”

                            Морихей Уешиба

                            За това става въпрос

                            Коментар


                            • #74
                              До: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                              [QUOTE=Milena;707783... Истинското Войнско Изкуство не трябва да има нищо общо, нито с грубата физическа сила, потребна само да се повали противника, нито още повече с каквото и да е смъртоносно оръжие, водещо света към разрушение. Истинското Войнско Изкуство е призвано, избягвайки жестоката борба, да регулира всеобщото КИ, запазвайки света, позволявайки на всичко в природата да расте и да се развива. По такъв начин занимавайки се с какъвто и да е вид Войнско Изкуство не трябва да бъде самоцел унищожаването на противника, а напротив, трябва да изгражда у нас чувство на любов и уважение към околните.”

                              Морихей Уешиба

                              За това става въпрос [/QUOTE]


                              Точно това май завърта и земята около орбитата и. Но как да бъдем накараи ние, хората да го осмислим.
                              Не може всеки, който има боя и не се страхува да я ползва да се нарича бояджия и да е гордост за гилдията, не може всеки, който дяла с брадвата да се нарече дърворезбар... Достигането на съвършенно съзнание за непостижимостта на съвършенното и стремежа за поне още една крачка напред... И си на пътя!
                              Бойните изкуства съдържат "ДО"- път(пътят). Да си на пътят е далече, далече от наивните представи на хаотично-практикуващият новак. Някой, някъде, някога е стъпвал на пътя, поемал е по него и това, което може да се види е само едно - той твори!
                              ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                              Коментар


                              • #75
                                До: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                                Първоначално публикуван от ПЛАМЕН ТЕНЕВ Преглед на мнение
                                Точно това май завърта и земята около орбитата и. Но как да бъдем накараи ние, хората да го осмислим.
                                Не може всеки, който има боя и не се страхува да я ползва да се нарича бояджия и да е гордост за гилдията, не може всеки, който дяла с брадвата да се нарече дърворезбар... Достигането на съвършенно съзнание за непостижимостта на съвършенното и стремежа за поне още една крачка напред... И си на пътя!
                                Бойните изкуства съдържат "ДО"- път(пътят). Да си на пътят е далече, далече от наивните представи на хаотично-практикуващият новак. Някой, някъде, някога е стъпвал на пътя, поемал е по него и това, което може да се види е само едно - той твори!
                                И ти си прав!
                                Мария Стоева 0889 82 51 и 87.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X