Обява

Свий
Няма добавени обяви.

БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    До: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

    Виждам,че доста разгорещено дискутирате темата за бойните изкуства.Говорите и за бойни спортове,които нямат нищо общо с изкуството.За мен размятането на ръце и крака в никакъв случай не се доближава до същноста на бойното изкуство.Ако говорим само за самозащита никой от изброените по-горе стилове не е достатъчно добър.Практиката показва,че добре заучените два или три похвата вършат перфектно свочта работа

    Коментар


    • #77
      До: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

      Първоначално публикуван от fiatkar Преглед на мнение
      Виждам,че доста разгорещено дискутирате темата за бойните изкуства.Говорите и за бойни спортове,които нямат нищо общо с изкуството.За мен размятането на ръце и крака в никакъв случай не се доближава до същноста на бойното изкуство.Ако говорим само за самозащита никой от изброените по-горе стилове не е достатъчно добър.Практиката показва,че добре заучените два или три похвата вършат перфектно свочта работа

      Не си противоречи.
      Ако познаваш поне един стил, то вниквайки в същността му ще осъзнаеш, че е създаден за самозащита и, че съдържа в себе си цялата теория и практика на силовия и интелектуален контакт между индивидуалностите населяващи земята.
      ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

      Коментар


      • #78
        До: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

        Първоначално публикуван от Milena Преглед на мнение
        За това става въпрос
        Да де, ама колко фурни хляб трябва да си изял преди да можеш да разбереш какво ти казва???
        И колко бой (в тренировки) трябва да си изял за да можеш да го постигнеш!!
        Ако не свършва добре, значи не е свършило!
        0888 315 794
        LZ1UPI
        A1 (Rh+)

        Коментар


        • #79
          До: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

          В Русия в самбото имаше състезатели,които владеят точно три хватки.Всички знаеха това и въпреки това биваха изненадани,същите тези печелеха срещите си безапелационно.В Германия има направен експеримент с абсолютно случайни хора обучени на един единствен вертикален удар и няколко принципа.След шест месечно обучение са организирани срещи с боксьори и резултатите са от десет срещи девет победи в полза на небоксьорите.Има и други примери.

          Коментар


          • #80
            До: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

            Първоначално публикуван от fiatkar Преглед на мнение
            В Русия в самбото имаше състезатели,които владеят точно три хватки.Всички знаеха това и въпреки това биваха изненадани,същите тези печелеха срещите си безапелационно.В Германия има направен експеримент с абсолютно случайни хора обучени на един единствен вертикален удар и няколко принципа.След шест месечно обучение са организирани срещи с боксьори и резултатите са от десет срещи девет победи в полза на небоксьорите.Има и други примери.
            Всяко движение, ако е научено до съвършенство, може да ти свърши работа, било то и едно единствено. Именно за това говорим за изкуство - съвършенството в това, което правиш. Сега си представи, че си научил до съвършенство безброй много таква движения и въобще не се налага да правиш каквото и да било, защото тялото ти само знае кога какво да направи и скоростта на всяко от тези "рефлекси" или "инстинкти" е около 1/16 от секундата (горе доли скоростта на провеждане на инпулса от мозъка и възможната реакция на мускула). Това е целта на целия тоя зор. Тогава можеш да кажеш и ти, че е най-добре да не нараняваш противника, а да го пазиш и ако щеш да го завиеш с меко одеалце, след като го згънеш нежно и внимателно (за да не му счупиш нещо) на пода .
            Ако не свършва добре, значи не е свършило!
            0888 315 794
            LZ1UPI
            A1 (Rh+)

            Коментар


            • #81
              До: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

              Първоначално публикуван от upi Преглед на мнение
              Всяко движение, ако е научено до съвършенство, може да ти свърши работа, било то и едно единствено. Именно за това говорим за изкуство - съвършенството в това, което правиш. ...
              Тогава можеш да кажеш и ти, че е най-добре да не нараняваш противника, ....
              Съгласен!
              Да не се забравя, че не удара, а разума и инстинкта е това, което наранява и което трябва да се развива и контролира.
              ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

              Коментар


              • #82
                До: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                Първоначално публикуван от ПЛАМЕН ТЕНЕВ Преглед на мнение
                Съгласен!
                Да не се забравя, че не удара, а разума и инстинкта е това, което наранява и което трябва да се развива и контролира.
                Така е.Абсолютно съм съгласен.Жалко само,че смисъла на бойните изкуства отдавна е опорочен и изопачен.

                Коментар


                • #83
                  До: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                  Първоначално публикуван от fiatkar Преглед на мнение
                  Така е.Абсолютно съм съгласен.Жалко само,че смисъла на бойните изкуства отдавна е опорочен и изопачен.
                  Цитирам те, защото дори и тук има места където се съхранява бойният дух на предците.
                  ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                  Коментар


                  • #84
                    До: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                    Не съвсем по темата,но вчера гледах един филм и искам да го препоръчам на всеки който не го е гледал и се интересува от бойни изкуства.Филма е "Fearless / Безстрашен (2006)" с Джет Ли.Няма да го разказвам сега,само ще кажа,че се разказва за майстор който открива истинския смисъл на бойните изкуства
                    Renault Scenic RX4 2.0 16V 140hp

                    Коментар


                    • #85
                      До: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                      Здравейте колеги! Бойните изкуства имат смисъл, до някъде. Аз тренирам Кемпо от 2 год. Мога да ви кажа че Който тренира Бокс нямат здрави крака. Пълна безсмислица по добре да тренирате Бойни изкуства със крака раце ИЗОБЩО цялото тяло по добре ще е! Аз съм много Доволен от Кемпо.! С една дума мога да се сбия с който и да е било с квото и да има!

                      Коментар


                      • #86
                        До: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                        Моите уважения, но няма боен спорт и боец за подценяване, има просто бойци на различни нива. Казвам това от позицията на опита си, занимавам се с бойни изкуства от доста години. Ще си позволя и един съвет, освен външната част на бойното изкуство има и вътрешна, обърни внимание и на нея, тя е по-съществената.
                        Относно слабите крака и ударите с тях, мога да посоча стил, в който ударите с крака са малко и не по-високо от кръста, но за сметка на това доста ефективни, нарича се - "Винг Чун". В тази връзка ето един филм, който заслужава да се види - "Ip Man"
                        "Когато Господ раздавал земя на народите, българите закъсняли и земята вече била свършила. Затова Бог им дал къстче от своята земя."

                        Коментар


                        • #87
                          До: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                          Уважаеми съфорумци, никой не се сети да отбележи събитието, разтърсило целия свят на бойните спортове, а именно загубата на иконата в съвременните бойни изкуства Фьодор Емиляненко от Благой Иванов. Знам, че сега ще почнат един булюк експертни мнения, че било бойно самбо (обаче това е спортът, с който Емиляненко се афишира навсякъде), а не бой без правила и т.н и т.н.
                          И що се отнася до бойни изкуства, нека разделим определението- бой (свободни боеве) е имало още в древна Гърция- панкрацион, така, че най-ефективни и комплексни са всички разновиности на свободните боеве, а изкуство е айкидото и всички други възвишени дисциплини, в които няма състезания и са толкова смъртоносни, че никой практикуващ ги не смее да ги използва в реална ситуация, защото току виж убил или поне осакатил трайно някого, и за това предпочита да си го бийнат едно хубаво... А за него, бялата нинджа, остава моралната утеха, че е постиганал върховен контрол на духа над тялото и не използвал магията, научена от филм за Манастира Шао Лин...
                          А за Крав Мага да спомена- поредния израелски военен/охранителен продукт за продан. Всички техники за СРБ по всички географски ширини са на база самбо и джудо (и малко айкидо, да не си кривя душата). Въпрос на интерпретация.

                          Коментар


                          • #88
                            До: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                            Първоначално публикуван от m17k0 Преглед на мнение
                            Здравейте колеги! Бойните изкуства имат смисъл, до някъде. Аз тренирам Кемпо от 2 год. Мога да ви кажа че Който тренира Бокс нямат здрави крака. Пълна безсмислица по добре да тренирате Бойни изкуства със крака раце ИЗОБЩО цялото тяло по добре ще е! Аз съм много Доволен от Кемпо.! С една дума мога да се сбия с който и да е било с квото и да има!
                            Та значи, бойно изкуство се практикува, а се тренират бойни прийоми и техники. Ти можеш да се сбиеш със всеки, да, факт е. Всеки може да се сбие с някой, и за какво? Ще си предизвикан на живот и смърт ли? Или някой просто ти е казал: "мухльо".
                            Потренирай още 20-тина години и се изказвай по въпроса тогава.
                            Най-добре е да се потренира с Главата, бих казал.
                            ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                            Коментар


                            • #89
                              До: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                              Първоначално публикуван от m17k0 Преглед на мнение
                              Здравейте колеги! Бойните изкуства имат смисъл, до някъде. Аз тренирам Кемпо от 2 год. Мога да ви кажа че Който тренира Бокс нямат здрави крака. Пълна безсмислица по добре да тренирате Бойни изкуства със крака раце ИЗОБЩО цялото тяло по добре ще е! Аз съм много Доволен от Кемпо.! С една дума мога да се сбия с който и да е било с квото и да има!
                              Здрасти, колега.В бокса какви крака да имат като наблягат главно на ръце и всичко свързано с тях.
                              "С една дума мога да се сбия с който..." не тренира кемпо само за да може да се бие.Ако се доказваш с бой работата е мноооооого зле.
                              Бойните изкуства не са да си запълваш времето между училище и ПЦ-то, те са и философия.

                              Коментар


                              • #90
                                До: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                                Но ако говорим за самотбрана мисля че Кемпо е досто по добро от колкото бокс. Но всеки с различни интереси и различни начини на мислене.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X