Обява

Свий
Няма добавени обяви.

БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

    Щом и тази тема, интелигентни хора успяха да превънат в "маалянски" (махленски) спор, не е чудно, че посветените майстори са толкова свидливи за тайните на изкуството. Бойните изкуства, както и изобразителните изкуства, както и музикалните изкуства, както и всичко що му се вика "изкуство", имат една и съща цел, до която се стига по различни пътища. А именно: достигане на хармония със себе си и заобикалящия свят. Да кажеш, че за бойните изкуства, боят е от второстепенно значение, е все едно да кажеш, че за поезията, познаването на азбуката не е задължително. Може и да е така, но аз неграмотен поет не познавам. Грешката най-вероятно идва от там, че боят неминуемо се асоциира с брутална улична агресия, а то не е! Между другото, едно от най-популярните бойни изкуства е "Шахматът".

    Коментар


    • До: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

      Преди 15-тина години, човекът от това клипче:
      http://www.youtube.com/watch?v=MLWWf...eature=related
      един от най-добрите живи майстори, в частен разговор сподели:
      "Нямам нито желание, нито потребност да се бия, но моите начинаещи ученици имат. Затова обикалям целия свят и предизвиквам най-добрите."

      Коментар


      • До: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

        В интерес на истината нямате си и представа колко са ни неграмотни писателите и поетите. Дано не обидя някого, но съм работил с такива и съм се възмущавал невероятно!

        Другото съм го казал, ако някой си направи труда да го прочете.
        ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
        СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

        Коментар


        • До: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

          Първоначално публикуван от Stas Преглед на мнение
          В интерес на истината нямате си и представа колко са ни неграмотни писателите и поетите. Дано не обидя някого, но съм работил с такива и съм се възмущавал невероятно!

          Другото съм го казал, ако някой си направи труда да го прочете.

          Абе то самозвани поети и мастори по бойни изкуства, колкото искаш! А за това което си казал - споделям го, но то не е в противовес с гледната точка на UPI.
          Ако ти си майстор и като те отупат това не нарушава душевния ти мир, значи няма проблем - оставаш си майстор. Но ако го нарушава - значи не е бивало да го допускаш и продължаваш да учиш... Много филосовски стана...
          "Боят е път, а не цел. Когато го овладееш до съвършенство, разбираш, че не си имал нужда от него. Но не по-рано!

          Коментар


          • До: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

            В по-горен пост казваш:
            ..."Целта е да си изградиш характера - воля, упоритост, дисциплина, БЛАГОРОДСТВО, контрол върху нервната си система, контрол върху тялото"...

            Добре де, ама това важи за всеки спорт. Това което отличава бойните изкуства от плуването или леката атлетика е, че тези качества се придобиват като се практикува "бой".
            И тук вече някой може да ме помисли за луд, но:
            Бойните изкуства се асоциират с духовно извисяване и самоосървашенстване поради простата причинина, че те са дейност с висока концентрация на мисъл, философия, култура и физическо възпитание. Казано по смешно му:
            "Един час бой, е равен на една седмица аскетизъм, един месец отшелничество или една-пета прочетена книга."

            Коментар


            • До: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

              В другите спортове няма ,нещо много важно за преодоляване-страх и болка.

              Коментар


              • До: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                Първоначално публикуван от Kamen13 Преглед на мнение
                ....
                Добре де, ама това важи за всеки спорт. Това което отличава бойните изкуства от плуването или леката атлетика е, че тези качества се придобиват като се практикува "бой".
                И тук вече някой може да ме помисли за луд, но:
                Бойните изкуства се асоциират с духовно извисяване и самоосървашенстване поради простата причинина, че те са дейност с висока концентрация на мисъл, философия, култура и физическо възпитание. ...
                Mай това, което отличава бойните изкуства от спортните, е съприкосновението с друго същество - запазване/навлизане/разрушаване на физическите/психически/енергийни граници на друг Аз. Затова си говорим за двете крайности - млатене и изкуство. В първия случай контактът остава на физическо ниво. Във втория основна движеща сила са психиката и енергията - позиция, не за всички ясна. Затова Мария пита защо не я нападат - всяко същество излъчва точни сигнали към другите и когато не срещанем патология, получаваме обратно точно това, което сме изпратили като сигнал. Това е вторият закон на вселената - за афинитета.

                Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
                В другите спортове няма ,нещо много важно за преодоляване-страх и болка.
                Има, има... Знаеш ли колко боли като се изтърсиш от гредата или успоредката; а да преодолееш страха при салто или да правиш фигура, летейки с главата надолу към земята, издебвайки точния момент да промениш посоката? Падала съм по дупе при прескок на коза и това ме научи, че просто игнорираш възможността за падане и болка, концентрираш се и правиш нещата по възможно най-добрия начин.
                НИКОЙ НЕ Е ТОЛКОВА СЛЯП, КОЛКОТО ОНЗИ, КОЙТО НЕ ИСКА ДА ВИДИ!
                Omnia vincit amor !

                Коментар


                • До: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                  Всеки спорт или изкуство е свързан с преодоляване на определени страхове и физически неразположения - дори и болки ...
                  Постоянството което се изисква за да започнеш постигнеш и завършиш нещо, независимо от всички останали дразнители .. да вървиш по пътя, без да залиташ настрани, да търсиш себе си, знание и умение и прецизност ... да отвориш очите на някого, да предадеш опита си и направиш нещо полезно за всички ... дори да е рисунка на асфалта или преместен камък от пътя ...Да живееш не за да ядеш и спиш ..Сложна тема , неясна... Никой не може да обясни смисълът. Или го усещаш, или не!
                  Последно редактирано от iai-bg; 29-08-09, 14:19.
                  Мария Стоева 0889 82 51 и 87.

                  Коментар


                  • Първоначално публикуван от Stas Преглед на мнение
                    Бойното изкуство за съжаление често се разбира погрешно от такива като теб. Не е целта да пребиеш противника.
                    Явно не всички са ме разбрали
                    Аз съм един от последните хора, които ще видите да се въвличат в скандал, та камо ли целенасочено да търся комфликти или да се сбия с някого. Това, което казвам е, че има места по тая земя, където "патологията" за която говори Петя не е рядко срещано явление. Не знам дали сте виждали наркоман, на който му е зор... размахва срещу теб спринцовката и вика "болен съм от СПИН, така че или си избивай златния зъб от устата или УМИРАШ ...". Патологията си я има и това няма нищо общо с човек, докъто не се сблъска с нея. Бойните изкуства не са причина за патологията, но отричането и не помага на никого. Махленския бой не е цел на бойните изкуства, но е невъзможно да твърдиш, че се занимаваш с бойни изкуства, ако не разбираш генезиса им.
                    Първоначално публикуван от Stas Преглед на мнение
                    Upi, при теб нещата са на друго ниво.
                    Това, че си видял отупан майстор не значи абсолютно нищо.
                    ...
                    Не знам как да опиша това, за което ми напомнят хората, които разсъждават като Upi.

                    Майсторите, освен другото не са хора, които се бият. Доколкото знам даже те и не желаят да се бият. Те те учат как да постигнеш нещо повече със собственото си АЗ, как да станеш ПО-ДОБЪР човек и как да предпазиш себе си и слабите около теб от гнева и арогантността на ненормалниците, които се разхождат по света.

                    Извинявайте, много се отнесох нещо...
                    Благодаря за търпението!
                    Именно "ако искаш мир, готви се за война"!

                    И тук вече идва отговорът, а въпроса сам си го задай :
                    "Тренира от години и е МАЙСТОР по бойни изкуства, а ето че махленския пикльо му строши канчето за петте лева в сутиена на жена му. Това, че тя е в шок не го броим въобще."

                    Първоначално публикуван от Bobkata Преглед на мнение
                    Правилната тренировка доизгражда човека като характер и след това като боец.
                    Извинявай пак, ама наистина не съм наясно с разликите - характер на боец, характер на мишка, мишка боец, боец ей-тъй на (общо), боец без характер ... наистина не мога да си го преведа (обясня). Може да ме сметнете за тъп, но не разбирам какво искаш да кажеш. Помагайте!
                    И още нещо, тренировка и обучение дали са едно и също? Аз лично смятам тренировката за една малка част от обучението и като средство (инструмент) за развитие в изкуството. Философията, психологията, физиката и медицината в бойните изкуства, както и религията (за някои) са не по-малко важни части според мен. Характера е много сложно нещо, за да се хвърли ей тъй на татамито.
                    Уличното движение доизгражда човека като характер ... смятам, че това също би могло да е вярно, макар че и него не го разбирам.


                    П.П. Не искам да прозвучи като заяждане, защото не е токова. Просто обобщения като това имат нужда от малко повече обяснение според мен. Ако се има предвид изграждането на някои черти в характера на човека, то добре е да ги споменеш, ако е нещо друго, моля обясни.
                    Последно редактирано от upi; 31-08-09, 15:30.
                    Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                    0888 315 794
                    LZ1UPI
                    A1 (Rh+)

                    Коментар


                    • До: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                      Какъв боец,или майстор можеш да станеш ако следваш непрекъснато мотото че майстора трябва да иэбягва всячески конфликта,без практика си пълна нула,щото едно е да тренираш непрекъснато с едни хора който водят боя по твойте правила и техники,а реалноста е съвсем друга.Много от източните стилове отричат първия удар и се базират на серия удари в тялот.Аз съм виждал как обикновен здрав уличен побойник,препарира с един удар в главата ,наречен "майстор"на източните изкуства.

                      Коментар


                      • До: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                        90 и няколко годишен майстор/кмет, няма да казвам град/ смазва няколко бабаита като само 1 оцелява, а са били сериозни противници! Това е единствената му битка с хора. Загатката е:
                        Кой стил, кой е майсторът и в кой град се развива действието. Точната възраст ако познаете е бонус ...
                        Последно редактирано от Насов; 31-08-09, 18:50.

                        Коментар


                        • До: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                          Във Варна имаше един кмет дето стана световен рекордьор по чупене на итонгови плочи, но той се занимаваше с киокушин карате.

                          Мисля че на район Одесос беше кмет.Но не мисля, че е на 90 години, все си мисля че едва ли минава 55 и едва ли не се е бил никога.

                          За да се научиш да се биеш трябва да го правиш от малък, тогава и ударите са по слаби и се научаваш на безценни неща, които ако ги учиш като възрастен са меко казано болезнени.

                          В отговорите на другите колеги никъде не видях коментари относно Кудо, Муай Тай и Сават. Това са стилове неразпространени у нас, но изключително ефикасни.

                          Коментар


                          • До: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                            Здравейте.....късно виждам темата която ми е много интересна.......или поне е предопредилила голяма част от моя живот.....на 10 годишна възраст започнах да тренирам карате...на 12 години бях окръжен шампион и така до 18 годишен после две последователни години републикански шампион за мъже в полутежка категория по кикбокс а третата година вицерепубликански шампион по тайбокс....трети в националната ранглиста и т.н.....после армията и....................по скоро стана като хвалба......ама.........поздравявам всички занимаващи се с бойни спортове и бойни философии....
                            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                            Анатолий Пейчинов o8875о9815
                            https://dvrbg.com/

                            Коментар


                            • До: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                              Жокер: Китай

                              Коментар


                              • До: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                                Първоначално публикуван от steff_s Преглед на мнение
                                Във Варна имаше един кмет дето стана световен рекордьор по чупене на итонгови плочи, но той се занимаваше с киокушин карате.

                                Мисля че на район Одесос беше кмет.Но не мисля, че е на 90 години, все си мисля че едва ли минава 55 и едва ли не се е бил никога.

                                За да се научиш да се биеш трябва да го правиш от малък, тогава и ударите са по слаби и се научаваш на безценни неща, които ако ги учиш като възрастен са меко казано болезнени.

                                В отговорите на другите колеги никъде не видях коментари относно Кудо, Муай Тай и Сават. Това са стилове неразпространени у нас, но изключително ефикасни.
                                Вицерепубликански шампион по тайбокс за професионалисти до 82 кг....бях....питай за тайбокс.....
                                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                                https://dvrbg.com/

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X