Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Полеви порциони, лъжици, водоноски ...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Полеви порциони, лъжици, водоноски ...

    Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
    Казармен фолклор за деца.
    Мишката може. Маста си беше лукс, гепехме от кухнята, от едни големи алуминиеви бидони за готвене.
    And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

    Коментар


    • От: Полеви порциони, лъжици, водоноски ...

      Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
      Казармен фолклор за деца.
      Съжалявам, нямаше нотариус, за да удостовери видяното. А и ме сме се събрали да си приказваме приказки под шипковия храст (или поне аз не съм с тази нагласа)
      Публикувайте отговор

      Коментар


      • От: Полеви порциони, лъжици, водоноски ...

        Е аз вече споменах за идавените мишки във .... варела с олио. Да, варел. Изпомпвахме от него олиото с помпа.
        Всеки трети е шести

        Коментар


        • От: Полеви порциони, лъжици, водоноски ...

          След едно ходене да гасим пожар в съседно село, се върнахме няколко часа след вечеря. Съответно нямаше ядене за нас, а само един огромен казан с три пръста компот от кайсии на дъното. Толкова се бях ядосал, че в последния момент се орказах да не се облекча в казана.
          На другия ден имаше компот от кайсии за десерт.

          Примера е също от "детски приказки от казармата", но с него да подскажа, че какви ли не мизерии са ядени по онова време, че хората с нежна душа по-добре да не четат.

          Публикувайте отговор

          Коментар


          • От: Полеви порциони, лъжици, водоноски ...

            Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
            След едно ходене да гасим пожар в съседно село, се върнахме няколко часа след вечеря. Съответно нямаше ядене за нас, а само един огромен казан с три пръста компот от кайсии на дъното. Толкова се бях ядосал, че в последния момент се орказах да не се облекча в казана.
            На другия ден имаше компот от кайсии за десерт.

            Примера е също от "детски приказки от казармата", но с него да подскажа, че какви ли не мизерии са ядени по онова време, че хората с нежна душа по-добре да не четат.
            И никой не е умрял от това . Казвали са ми че една сутрин във врящия казан с чай някъде от лампите отгоре цопнал един голям плъх . Естествено не са изхвърлили чая а само плъха
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • От: Полеви порциони, лъжици, водоноски ...

              Късната есен на 1991,Ямбол школата за младши сержанти.Нашият взвод беше дежурен по кухня и по столова.След като сме измили всичката посуда след вечеря,минавайки през кухнята гледам един индивид-школника Москов,си мие краката в една от баките в които сипваха чай да се раздават на ротите.А след това-3 дена в ареста за това че съм му разбил носа и в очите беше като мечка панда.

              Коментар


              • От: Полеви порциони, лъжици, водоноски ...

                За плъховете.На един от минните заградители някъв мишок се заблудил и паднал в анкерката с гореща вода за миене на посудата.Кока го извадил и продължил с миенето.Там си бяха част от екипажа...
                На същия няколко години преди това имаше стандартната напаст от хлебарки(по-известни като тахтаби), при един "Бриз 99" взеха решение да ги поразгонят с отрова.Резултата падаха от тавана където сварят.На една от закуските след 3-тата паднала в чинията с макарони вече ми мина глада.

                Коментар


                • От: Полеви порциони, лъжици, водоноски ...

                  Като почнах през 98-ма на Смели,патканите си бяха нещо обичайно.Тъй като тогава спях на горна койка,и "таванът" беше на едни 40 см над главата ми,нощно време ги чувах как бягат насам-натам и гризът изолацията на кабелите.После на корабният шаман/фелдшерът/му дадоха някаква отрова и ги изтрепа до крак,проблемът беше,че те гадовете не умират по средата на коридора а все на някакви трудно достъпни места.В матроска посудомойка така се беше размирисало на мърша,че като почнаха да търсят го намериха паткана между тръбите които минават по тавана-дълбоко мумифициран.А с тахтабите/хлебарките/ така и не можахме да се справим-и ние ги тровихме,и шамана на 2 седмици пръска целият кораб-е няма и няма-излизат отвсякъде-и малки"ферарита" и големи кафяви.На едно момче от БЧ-5 даже му беше влязла една в ухото докато спи.

                  Коментар


                  • От: Полеви порциони, лъжици, водоноски ...

                    Като цяло се отървахме от гадините като спряха храната чак.Инак един колега трепеше патканите с един капан от съндък.Тахтабите с нашите отрови от медицинска служба никаква файда.Вземахме от вън едни жълти малки шишета с прах та ги орязахме.Инак отрова за плъхове не е решение както казваш.Умират на гадни места а не излизат да ги погребеш.И аз търсих един с противогаз под жилищни, но не можах го докопам.

                    Коментар


                    • От: Полеви порциони, лъжици, водоноски ...

                      Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
                      .... НШЗО Плевен 71-72 г. Закуска, в 10.00 втора закуска. Обяд, чистене на оръжието, следобеден сън, в 16.00 следобедна закуска. Вечеря. Количества и качество повече от добри. .
                      Ивааа го ! Ся ако беше продължил , че след вечерна разходка и сваляне на знамето са ви карАли и по една кОвра на всеки школник ....щех да отида да сложа цветя на гроба на Тато .

                      П .. ма сигурен ли си за коя школа говориш ? В Плевен , или в Симеоново ?
                      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                      Коментар


                      • От: Полеви порциони, лъжици, водоноски ...

                        Да де, ма нали гледаме и кой го казва( не го познавам). В контекста- доста време дневната ми дажба е била манерка/ матура литър вода, замръзнали цинтарки сутрин, боклук педерас фатмак на рота, Но водещи взводни и ротен маршовете на скок. Пак те правеха и показните за коремното. Та не се превъзнасям, ма чак и толкоз плювни от нищо невидели, ма чули и служили в подбрани поделения са стига. Доста съм плюл, плюя и сега, ма това си е поредната логорея и ЕЖК.
                        А тези простотии се правят от името на всички ни.
                        Даника
                        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                        Коментар


                        • От: Полеви порциони, лъжици, водоноски ...

                          Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                          Ивааа го ! Ся ако беше продължил , че след вечерна разходка и сваляне на знамето са ви карАли и по една кОвра на всеки школник ....щех да отида да сложа цветя на гроба на Тато .

                          П .. ма сигурен ли си за коя школа говориш ? В Плевен , или в Симеоново ?
                          Еййй, това съм го изпуснал. Втора закуска, следобеден сън, следобедна закуска. Да бе да! Освен ако не е било по времето, когато в Плевен са служили Владко момчето на Татко, както и синовете на Станко Тодоров и Пръмов ...

                          Виж, следобедния сън можеше да се уреди и без служба на височайши отрочета. Примерно - по време на самоподготовката в класното, ама за целта беше добре да запънеш лакът на ръката, с която си подпрял главата, в морзовия ключ на бюрото, че да не вземеш случайно да си разбиеш носа ...
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • От: Полеви порциони, лъжици, водоноски ...

                            Ние пък си имахме МРЕ ! Мрехме отглади !
                            Виден столичен ихтиолог

                            Коментар


                            • От: Полеви порциони, лъжици, водоноски ...

                              Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                              Еййй, това съм го изпуснал. Втора закуска, следобеден сън, следобедна закуска. Да бе да! Освен ако не е било по времето, когато в Плевен са служили Владко момчето на Татко, както и синовете на Станко Тодоров и Пръмов ... Виж, следобедния сън можеше да се уреди и без служба на височайши отрочета.....
                              По времето на Пръмов не можеше .
                              За Владко на Татко само съм чувал . Че му омръзнАло на първата седмица , та заебал и си тръгнАл за София .
                              По време на самоподготовка можеше и да предремеш , ма ако си в класното . Щото ние Къшин го немахме за нищо . Току задремали и влезе "младшито" ( един перколясал ПКВ , произведен мл. л-т още първата година) - и аре ! Бегом от Първи район през лозята до Къшин и обратно , крос 5 км. във всека посока . Със сЕ въшкарниците и задължително капута на гъза (н`ъл се готвехме за химици) ...
                              Последно редактирано от Vlado_Ts; 10-08-18, 22:31.
                              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                              Коментар


                              • От: Полеви порциони, лъжици, водоноски ...

                                Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                                Ивааа го ! Ся ако беше продължил , че след вечерна разходка и сваляне на знамето са ви карАли и по една кОвра на всеки школник ....щех да отида да сложа цветя на гроба на Тато .

                                П .. ма сигурен ли си за коя школа говориш ? В Плевен , или в Симеоново ?
                                Още не съм на Гинко-билоба. Плевен, Втори район. 71-72 год. Сега, в предния набор 52-ри служеше Владко Живков, а в нашия 53-ти сина на Станко Тодоров, ако има някакво значение Тези двата набора са които уволниха "студентите" на 15 юли.
                                В Симеоново нищо не ни "даваха". Всичко си купувахме с пари, кой каквото иска и ако иска в стола. Плащаха ни някакви командировъчни. Вечерите обикновенно бяхме на "Денкоглу" или "Славянска"

                                П.П. Чавдар го е споменал.
                                П.П.П. За чанча на физплощадката, кросовете и марш-наскоците няма да споменавам, даже имахме и изпит по плуване в един басейн, на един завод.
                                Последно редактирано от Chicho1; 10-08-18, 22:53.
                                сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                                dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X