Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Полеви порциони, лъжици, водоноски ...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Полеви порциони, лъжици, водоноски ...

    Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
    ...Приятел е служил там...
    Понеже и аз съм служил "там" първата година , та да те светна: развалени храни имаше , ама не с цел да се прави оборот на лафката . То тя си беше държавна , та на каката и дремеше на оная работа за оборота .Освен това "асортимента" не можеше да се нарече богат : основно обикновени вафли и бисквити .И боза и лимонада.

    Традиционно в НШЗО-то всяка пролет се чистеше т.нар "неприкосновен запас" . В продължение на един месец на вечеря даваха бомбирали консерви . Да улучиш такава дето не смърди си беше шестица от тотото . Покрай един Данчев от Троян помня , че се научих да ям филий хляб , намокрени обилно с оцет и яко сол .
    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

    Коментар


    • От: Полеви порциони, лъжици, водоноски ...

      Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
      ...
      Не ща да им разбирам йерархиите, и убавините, и пленничеството, и "възмъжаването" с мотика и лопата, и боклуците, дето стигаха до нас от държавния порцион. На всичко отгоре бяха и забравили да ми впишат осигуровките за здравеопазване. Сума и години ми висяха неплатени здравни вноски, докато съм бил затворническа повинност.
      Тая казарма аз дето я видях си беше откровено военно престъпление. Жалко е, че има търпимост към него. Повечето от вас го защитавате, хем сте били от силно прецаканата страна.
      Избягвам да давам окончателни квалификации на нещата. Още по- малко да си служа с категории като "военопленичество, школовка" и т.н.
      Ся, аз понеже хванах един преходен период, мога да ти кажа неща от първа ръка. В института имаше и служили и неслужили. Ми, така си им личеше на първите, горкинките... мчи и мадамите не им лепяха, ако щеш. Не, не беше възрастовата разлика, някои от тях бяха с четиригодишни техникуми, хукнали на училище на 6 годинки. Бяха тотално неподготвени да се оправят самостоятелно в ситуацията.
      Може и да не се усещаш, но цялата прецаквация в пленичеството ти, може и да те е подготвила малко за прецаквацията, следваща след него.

      Тоооо, на някои целият живот им е прецакан и все някой друг им е виновен.
      Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

      Коментар


      • От: Полеви порциони, лъжици, водоноски ...

        Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
        .., на някои целият живот им е прецакан и все някой друг им е виновен.
        Което е смисълът на темата, ако има такъв, де..

        Коментар


        • От: Полеви порциони, лъжици, водоноски ...

          Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
          Избягвам да давам окончателни квалификации на нещата. Още по- малко да си служа с категории като "военопленичество, школовка" и т.н.
          Ся, аз понеже хванах един преходен период, мога да ти кажа неща от първа ръка. В института имаше и служили и неслужили. Ми, така си им личеше на първите, горкинките... мчи и мадамите не им лепяха, ако щеш. Не, не беше възрастовата разлика, някои от тях бяха с четиригодишни техникуми, хукнали на училище на 6 годинки. Бяха тотално неподготвени да се оправят самостоятелно в ситуацията.
          Може и да не се усещаш, но цялата прецаквация в пленичеството ти, може и да те е подготвила малко за прецаквацията, следваща след него.

          Тоооо, на някои целият живот им е прецакан и все някой друг им е виновен.
          Аз затуй отделих тия приказки в друга тема, щото тая е за военна храна.
          Това кой бил синче и кой мъж и на кой му лепяли мадами - не е нито моя работа, нито твоя. Туй си е техния живот и си го живеят както те преценят.
          Обаче като пратят повиквателната става моя и твоя работа. Натрапват ми измислените си порядки, с още по-измислена цел. И ми утрепаха години от живота, по гаден начин, без грам смисъл. Е, прочетох книжки по занаята, ама в цивилизацията щях да прочета в пъти по толкова.
          Пиши в темата за казармата, не ме закачайте тука, да не спамим излишно.

          Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
          Понеже и аз съм служил "там" първата година , та да те светна: развалени храни имаше , ама не с цел да се прави оборот на лафката . То тя си беше държавна , та на каката и дремеше на оная работа за оборота .Освен това "асортимента" не можеше да се нарече богат : основно обикновени вафли и бисквити .И боза и лимонада.

          Традиционно в НШЗО-то всяка пролет се чистеше т.нар "неприкосновен запас" . В продължение на един месец на вечеря даваха бомбирали консерви . Да улучиш такава дето не смърди си беше шестица от тотото . Покрай един Данчев от Троян помня , че се научих да ям филий хляб , намокрени обилно с оцет и яко сол .
          E точно за ШЗО ми разправя, от цялата рота само един упорит ядял столовата храна. Ей туй дето си ми написал - да хванеш йерархията шапки, и да ги натириш на топло за някоя друга годинка... Не знам какво нормално виждаш у цялата работа. Явно манджата ви е била по-зле и от нашата!

          Коментар


          • От: Полеви порциони, лъжици, водоноски ...

            Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
            Избягвам да давам окончателни квалификации на нещата. Още по- малко да си служа с категории като "военопленичество, школовка" и т.н.
            Ся, аз понеже хванах един преходен период, мога да ти кажа неща от първа ръка. В института имаше и служили и неслужили. Ми, така си им личеше на първите, горкинките... мчи и мадамите не им лепяха, ако щеш. Не, не беше възрастовата разлика, някои от тях бяха с четиригодишни техникуми, хукнали на училище на 6 годинки. Бяха тотално неподготвени да се оправят самостоятелно в ситуацията.
            Може и да не се усещаш, но цялата прецаквация в пленичеството ти, може и да те е подготвила малко за прецаквацията, следваща след него.

            Тоооо, на някои целият живот им е прецакан и все някой друг им е виновен.
            Аз затуй отделих тия приказки в друга тема, щото тая е за военна храна.
            Това кой бил синче и кой мъж и на кой му лепяли мадами - не е нито моя работа, нито твоя. Туй си е техния живот и си го живеят както те преценят.
            Обаче като пратят повиквателната става моя и твоя работа. Натрапват ми измислените си порядки, с още по-измислена цел. И ми утрепаха години от живота, по гаден начин, без грам смисъл. Е, прочетох книжки по занаята, ама в цивилизацията щях да прочета в пъти по толкова.
            Пиши в темата за казармата, не ме закачайте тука, да не спамим излишно.

            Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
            Понеже и аз съм служил "там" първата година , та да те светна: развалени храни имаше , ама не с цел да се прави оборот на лафката . То тя си беше държавна , та на каката и дремеше на оная работа за оборота .Освен това "асортимента" не можеше да се нарече богат : основно обикновени вафли и бисквити .И боза и лимонада.

            Традиционно в НШЗО-то всяка пролет се чистеше т.нар "неприкосновен запас" . В продължение на един месец на вечеря даваха бомбирали консерви . Да улучиш такава дето не смърди си беше шестица от тотото . Покрай един Данчев от Троян помня , че се научих да ям филий хляб , намокрени обилно с оцет и яко сол .
            E точно за ШЗО ми разправя, от цялата рота само един упорит ядял столовата храна. Ей туй дето си ми написал - да хванеш йерархията шапки, и да ги натириш на топло за някоя друга годинка... Не знам какво нормално виждаш у цялата работа. Явно манджата ви е била по-зле и от нашата!
            Случката дето разправям е доста години след твоята служба, вероятно някой отворен бизнесмен е запълнил нишата. Как за толкова години не са спрели да злоупотребяват с храната ви, при все, че цяла България разбра че не ви хранят.

            Коментар


            • От: Полеви порциони, лъжици, водоноски ...

              Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
              Ще да си бил или в Самоков, или на Ярлово..
              Само там беше кът храната...
              Тц.
              Храната там беше кът за мене, щото бях външен. Откровена шапкарска недомислица и простотия беше тогава организацията, ама не е за тук да разказвам как е било.
              Всеки трети е шести

              Коментар


              • От: Полеви порциони, лъжици, водоноски ...

                "Новобранският" център в Балчик.
                Някой забелязва, че мармалада е с изтекъл срок на годност (нещо като две и отгоре години) и "войнишкия говорител" (имаше такава позиция - войската си избираше представител) - един отракан дънгалак грабва буркана и право при командира на поделението...
                Оня обаче, с достолепие му връчва заповед (негова), с която "удължава срока на годност с намси колко дни" ....
                Който "нов" срок също беше изтекъл преди половин година .

                Нов мармалад не докараха естествено - ручахме си "удължения" .

                Коментар


                • От: Полеви порциони, лъжици, водоноски ...

                  Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                  Аз затуй отделих тия приказки в друга тема, щото тая е за военна храна.
                  ...
                  Пиши в темата за казармата, не ме закачайте тука, да не спамим излишно.
                  Не ти я знам темата. Ако е "За или Против казармата", ще е поне третата, която знам в тоя форум.
                  Всички изпускаме една важна думичка в заглавието на настоящтата тема. Тя е "Полеви". Предполагам, че не става дума за ръждясалите крака на масите в столовата.
                  След 24 часа в гората с три консерви, половин хляб, мушама на гърба и водач, дето не го знаеш кво ти мисли, като се приберш в палатката (пак в гората де) медузите в баката ти идат като десерт. Па, като отдекантираш от четирите пръста олио отгоре, па като си напълниш празната консерва от русенско, па като пъхнеш памучно парцалче в пробития капак... цяла нощ си имаш лампа.
                  По темата, полевите (горските) порциони при нас бяха по- добри и по повече от столовите. Отделно си докарвахме по някоя бала слама, някоя дива свиня... Няма такава ловджийска хайка, каквато е прочистващата група.
                  П.П. Последното беше измислица. Никога не сме стреляли дивеч, колкото и често да ти попада на мерника. Издаваш се и шансът да хванеш тоя, дето го търсиш, намалява многократно.
                  Последно редактирано от Тропчо; 05-08-18, 21:00.
                  Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                  Коментар


                  • От: Полеви порциони, лъжици, водоноски ...

                    В съседната тема моля.
                    Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                    Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                    В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                    Коментар


                    • От: Полеви порциони, лъжици, водоноски ...

                      Първоначално публикуван от davc
                      А де - именно корпоративно (а не военно). Само че ти, аз, ние (и прочее соц. продукти) - първо сме видяли армия (ако и конкретната - само схематично прилагаща тези принципи), а после корпорации.
                      Та така и възприемаме хронологията (респективно, причино-следствията)...
                      Абе, къде е тая тема за казармата, че инак да се изнасяме на Ринга. Тука много оцапахме.
                      Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                      Коментар


                      • От: Полеви порциони, лъжици, водоноски ...

                        Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                        Абе, къде е тая тема за казармата, че инак да се изнасяме на Ринга. Тука много оцапахме.

                        https://www.forum.offroad-bulgaria.c...d.php?t=229353

                        Коментар


                        • От: Полеви порциони, лъжици, водоноски ...

                          Каквато държавата, такава и армията и манджата. НШЗО Плевен 71-72 г. Закуска, в 10.00 втора закуска. Обяд, чистене на оръжието, следобеден сън, в 16.00 следобедна закуска. Вечеря. Количества и качество повече от добри. Преди казармата така не съм се хранил редовно и като брой хранения. В резултат от 60 кг. на влизане, на Нова година бях 75 кг. Само мускул, набирах се на лоста с една ръка от вис. Суха храна и разни пакети не съм виждал нито ял на занятия нито в ШЗО-то, нито втората година в бойния полк. Котлова храна в баки. Това е.
                          Като чета за мизериите в службата и храната за което пишат някои колеги сигурно и аз нямаше да обичам казармата ако бях на тяхно място.
                          сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                          dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                          Коментар


                          • От: Полеви порциони, лъжици, водоноски ...

                            От някъде попадна един буркан от комшпт със свинска мас, зимата. Имаше и трифазен калорифер, на който препичахме филии с хляб, домъкнати от столовата.
                            Буркана стоеше на прозореца на гаража, на около 1,80 височина. Загрибахме от мастта с квото можем и мажехме препечения хляб. Няма такъв деликатес!
                            Имаше нещо "тъмно в буркана", на дъното стоеше, ама кой му пука?
                            Като изгребахме и изядохме мазнината за около седмица, установихме, че на дъното е имало... убряла мишка...
                            Публикувайте отговор

                            Коментар


                            • От: Полеви порциони, лъжици, водоноски ...

                              И сичкото 20стр. искрено и лично от един въпрос за лъжица? Мани.
                              - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
                              - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

                              Коментар


                              • От: Полеви порциони, лъжици, водоноски ...

                                Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
                                От някъде попадна един буркан от комшпт със свинска мас, зимата. Имаше и трифазен калорифер, на който препичахме филии с хляб, домъкнати от столовата.
                                Буркана стоеше на прозореца на гаража, на около 1,80 височина. Загрибахме от мастта с квото можем и мажехме препечения хляб. Няма такъв деликатес!
                                Имаше нещо "тъмно в буркана", на дъното стоеше, ама кой му пука?
                                Като изгребахме и изядохме мазнината за около седмица, установихме, че на дъното е имало... убряла мишка...
                                Казармен фолклор за деца.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X