Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Полеви порциони, лъжици, водоноски ...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Полеви порциони, лъжици, водоноски ...

    Аз пък в четвърти клас пишках накриво. А в седми ми излезе цирей на гъзо.

    П.С. Знам че не е по темата на темата, ама то така или иначе последните 3-4 страници не са. Та викам като сме тръгнали да си споделяме...
    Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

    Коментар


    • От: Полеви порциони, лъжици, водоноски ...

      Ivan Terziev е прав за едно нещо, което съм го изпитал на гърба си. Може и за други неща да е прав, ама не ми е стигнал до там опита. Та...това за казармата и работата, когато още имаше казарма. Много пречеше. Никой не иска да те наеме като никакъв дългосрочно, понеже не си отслужил. Имах познати, дето търсеха връзки, за да влязат в казармата. Един колега беше намерил връзки за военна прокуратура-назначенията бяха по друга система. ОБаче...трябваше да е отслужил, а военните нямаха никакво намерение да го викат. Та през един мой познат, пенсиониран генерал, намерихме връзка и го взеха за 6 месеца. Изкара си службата в някаква почивна станция на военните-т.е. със сигурност не е видял ни гърч, ни глад и мизерия...обаче трябваше да стои там 6 месеца. Софиянците, понеже бяхме много народ и вече нямаше толкова действащи поделения, ни отлагаха. Един единствен съученик само се докопа до заветното тогава НГВС. А слухове тогава витаеха много-че ще отменят службата (а тая, а следващата година), че ще въведат откупуване като в Турция (казваха срещу 4-5 хиляди марки ще можеш да се откупиш...даже бях започнал да ги събирам). Изобщо беше пълен кошмар, в който най-големите убитаци, дето едва избутаха 8-ми клас ги взимат, нас висшистите не ни искат...съответно няма работа, а тия, дето им трябва задължително да отслужат, не само трябва да търсят връзки, ами и да бутат подкупи на шапкарите, за да могат да влязат.
      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

      Коментар


      • От: Полеви порциони, лъжици, водоноски ...

        Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
        Така де - "(придобиването/възпитаването им)" - съм писал.
        Вероятно, при положение че до двайсет-годишна възраст, мама те е хранила с лъжичка в устата, когато на двайсет и една-годишна ти се наложи сам да си държиш лъжичката и да я поднасяш до устата си - преживяването е шок, напълно заслужаващ категоризирането си като за мачкне.
        Това е другата крайност.Мамините синчета.Не говоря за тях, а за напълно стандартен 18год. човек, който до казармата е живял с родителите си и малко или повече е разчитал на тях.
        Последно редактирано от ЕМО; 03-08-18, 23:10.
        Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


        "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
        Джон Кенеди

        Коментар


        • От: Полеви порциони, лъжици, водоноски ...

          Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
          Пример, уважаеми, просто пример. В отговор на въпроса за отговорност и решения.

          П.п. И на днешно време настръхвам като прочета някъде по света някой откачил и направил еди какви си поразии.
          Мдаа - ясно е, че е пример, и предполагам, е ясно и защо твоя пример води до предположението ми за отговор на въпроса зададен от the turtey?!? Щото, като изключим пирамидата (може да се охранява само тя, пак без да е наложително), кое точно налага охраната на поделенията от многочислен караул 24/7?!? Ако приемем примера ти за меродавен, то трябва да назначим караули от доктори на болниците (щото некой изперкал хирург може да се развихри със скалпела), на училищата (защото някой преподавател по математика може да развъри наточен пергел) и т.нт....

          п.п. иначе по темата - аз съм ял и замразено месо, и стари консерви, и "медузи"... всичко това след '94... дори и някакви датски консерви със желирано телешко....МРЕ-та нямаше по това време, или поне по нашите поделения...
          В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

          Коментар


          • От: Полеви порциони, лъжици, водоноски ...

            Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение
            ...напълно стандартен 18год. човек...
            В онези години, напълно стандартен 18-годишен човек, означаваше такъв, на когото мама е планирала, осигурила и обезпечила живота - до поне 40-годишна възраст (като това неизменно включва - "с лъжичката, в устенцата").
            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

            Коментар


            • От: Полеви порциони, лъжици, водоноски ...

              Е стига де! Кои са "ония години"? 94-та? В която аз(преди казармата) взимах 2,5 по-голяма заплата от "мама"?Явно нещо грешно ми прецени писАнията.
              Последно редактирано от ЕМО; 04-08-18, 00:14.
              Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


              "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
              Джон Кенеди

              Коментар


              • От: Полеви порциони, лъжици, водоноски ...

                Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                кое точно налага охраната на поделенията от многочислен караул 24/7?!?

                п.п. иначе по темата - аз съм ял и замразено месо, и стари консерви, и "медузи"... всичко това след '94... дори и някакви датски консерви със желирано телешко....МРЕ-та нямаше по това време, или поне по нашите поделения...
                Лесно е за разбиране, но е трудно за обяснение.
                От написаното дотук и в други теми оставам с впечатлението, че наистина от края на 80-те влизането в казармата е било загуба от всякакво естество.
                сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                Коментар


                • От: Полеви порциони, лъжици, водоноски ...

                  Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение
                  Е стига де! Кои са "ония години"? 94-та? В която аз(преди казармата) взимах 2,5 по-голяма заплата от "мама"?Явно нещо грешно ми прецени писАнията.
                  94-та, още нещата бяха по инерция (отделно, дето нито за теб, нито за някой друг - говоря персонално).
                  Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                  Коментар


                  • От: Полеви порциони, лъжици, водоноски ...

                    Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение
                    Е стига де! Кои са "ония години"? 94-та? В която аз(преди казармата) взимах 2,5 по-голяма заплата от "мама"?Явно нещо грешно ми прецени писАнията.
                    През лето господине 1994 свалях една еврейка от 7-мо. Отряза ме, ама се свалих с най-добрата и приятелка. Разкошни цици. Това приятелката де. И си купих мАтор. Балканче, осма ръка.

                    Отново не е по темата, за което се извинявам.
                    Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                    Коментар


                    • От: Полеви порциони, лъжици, водоноски ...

                      Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                      ... кое точно налага охраната на поделенията от многочислен караул 24/7?!? ...
                      За около 15-17 години (не съм ги смятал...) наборна и кадрова служба в Българската армия аз реална охрана от караул и часови не съм виждал!
                      Няма и как да има такава, защото всичко е сведено до цирк и театър.
                      /превърнато от Устава, "мислителите" му и усърдните му прилагачи/

                      Като се започне от театрото разигравано на плаца със все рециталите на точките от устава касаещи караулната служба (а не проверка на разбирането им...).
                      Мине се през разиграваната сценка:"Стой! Кой два?" ...
                      Тъпанарско - автоматизираното (наблягам на "автоматизирано") "щракане" със затворите на автоматите при застъпване и отстъпване на пост.
                      /особено при застъпване! Това го е измислил и наредил пълен дебил!/
                      И се стигне до мега, турбо, тъпанарията ВСИЧКИ постове да са направени така, че не часовия да осигурява охрана някаква, а така че той (часовия) да бъде ВИЖДАН къде се намира (та да се проверява и отдалеч дали си носи службата правилно... ).

                      Има и "дреболии" като:
                      -неадекватната (до напрактика - никаква) свръзка между пост и караулно;
                      - идиотията, най-важната точка от денонощието да е изигрване на театрото "Проверка идва на поста"...;
                      - абсолютната малоумщина с "бодрата смяна"
                      /охраната на караулното се постига и с други методи на разпределение на времето (това ако няма личен състав за отделен такъв пост)/;
                      - и за последно: самото тъпанарско разпределение на времето през денонощието - схемата "2х2х2" ...
                      /има също далеч по-добри варианти/;

                      За тия години съм присъствал (+ още няколко - чувал от преки действащи лица) на няколко реални "нарушения на поста" със залавяния на нарушител (няколко крадливи, един пиян и пр.) - всички са извършени (залавянията) + безопасността на самите часови, благодарение нарушаването поне на три-четири точки от Устава....

                      Единствената що-годе адекватно построена охрана на поделение (не и без някои от посочените недостатъци - те са неизбежни, но поне бяха смекчени), която съм виждал беше на летище Граф Игнатиево - със нарушаване на НЯКОЛКО точки от Устава....
                      /всеки часови да излиза на пост с мобилен телефон;
                      разбиване на "бодрата смяна" в график кой - в колко часа дежури в караулното (останалото време си го прибавя към съня) и прочие./

                      Коментар


                      • От: Полеви порциони, лъжици, водоноски ...

                        В една реална ситуцня простиите от устав са последното нещо за което се сещаш.
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • От: Полеви порциони, лъжици, водоноски ...

                          Е сега,90% от обектите на БА ги охраняват частни фирми-като МОБА например,а другите 10%-охранителните взводове на ВП към съответните родове войски-СВ,ВВС,ВМС.Даваш 7 дежурства по 24 часа в месеца и през останалото време си айляк-ако искаш спи,ако искаш бачкай втора работа/макар,че е забранено/.

                          Коментар


                          • От: Полеви порциони, лъжици, водоноски ...

                            Та-а-а-а, имахме едни бакелитови кутийки, с превързочни материали, ала-бала... и две ампули с игла, които се очакваше да си биеш мускулно при радиационно заразяване. Някой знае ли какво би следвало да има в тези ампули и как, аджеба, трябва да действа, освен плацебоефекта.
                            Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                            Коментар


                            • От: Полеви порциони, лъжици, водоноски ...

                              В едната шприцампула трябва да има атропин-това е ако попаднеш под дейсвието на фосфорорганични отровни вещества,другата ампула е силно болкоуспокояващо на основата на морфина-промедол или нещо от този сорт.А когато трябва или се предполага че ще те накрие радиоактивният облак или ще преминаваш през радиоактивна зона се вземат едни хапчета-калиев йодит или цистамин.
                              Последно редактирано от komuso; 04-08-18, 08:56.

                              Коментар


                              • От: Полеви порциони, лъжици, водоноски ...

                                Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                                Та-а-а-а, имахме едни бакелитови кутийки, с превързочни материали, ала-бала... и две ампули с игла, които се очакваше да си биеш мускулно при радиационно заразяване. Някой знае ли какво би следвало да има в тези ампули и как, аджеба, трябва да действа, освен плацебоефекта.
                                Някой знае, ма ти по-добре пиши ИПП( индивидуален противохимически пакет) у гуглето - и то ше ти отговори.

                                Между другото , при радиационно заразяване ( и изобщо при ядрен) взрив не си биеш нищо . Просто се покриваш с един бял чаршаф и държиш пушката в изпъната ръка ...

                                ..а тая ампула си я биеш мускулно при заразяване с "Новичок" .

                                ПС. В пакета би трябвало да е имало и едни стъклени ампули , обикновено увити в марля. На мен у казармата ми спасиха живота .
                                Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X